Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas English
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

čt únor 21, 2013 1:58 pm
Autor Zpráva
House M.D.
guru++


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 946
Bydliště: Hořice

Předmět: Citovat

OoOoO... To mam radost za tohle téma!!!

Miluju angličtinu... Úroveň? B2 bych řekl Smile Jinak přemýšlím, že ji budu dál studovat... překladatel/tlumočník se mi zdá moc hezký... Na filmy koukám většinou jen v angličtině bez titulek... Na videa na youtube většinou na anglický...
_________________
Powered by REDSTONE
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st leden 30, 2013 12:45 am
Autor Zpráva
Sam
uživatel+


Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Jo, souslednost časová. Smile Musí se na ní myslet, protože čeština tento jev nezná. Na druhou stranu, když na ní nemyslíš, druhá strana beztak pochopí, o čem je řeč, takže to takové tragédie taky není.

Co reálně využiješ? K základnímu dorozumění Ti s trochou nadsázky stačí časy minulý, přítomný a budoucí, abys mohl říct, co bylo, je a bude a pak otázka. Smile

Ad sledování filmů: Chce to trochu odvahy a pro začátek si třeba místo českých titulků dát anglické. Já dlouho koukal s českýma titulkama, ale pak jsem si jednou z pohodlnosti ke koukání lehl a titulky byly na draka, protože jsem je nepřečetl. Zkusil jsem to tedy bez nich a šlo to. Zprvu to drhlo, vracel jsem se a tak, ale časem se to povedlo. Zkus se podívat v angličtině na něco, co dobře znáš. Ono není potřeba rozumět každému jednotlivému slovíčku, tedy nesoustředit se na to, že Ti něco málo uteklo, obraz hodně pomáhá.

A za sebe mohu říct, že čtení hodně pomáhá - jak pro pochopení jazyka, pro slovní zásobu, pro naučení se, jak se to které slovo píše apod. Začínal jsem knížkami "for young readers" (Konrétně Star Trek: Starfleet Academy), tedy se zjednodušeným jazykem, ale teď už čtu prakticky cokoliv.

Uff: Já fakt neumím psát krátce. Razz Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 29, 2013 8:59 pm
Autor Zpráva
woody25
uživatel+


Založen: 2.1.2012
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko

Předmět: Citovat

Václav napsal:
woody25 napsal:
Ktorý gramatický jav je podľa vás náročný?

Souslednost časová, když mluvím, musím na to moc myslet.


No, tak s tou som zápasil, no väčšinou som sa s ňou stretol len v testoch keď sme z toho písali, ako s väčšinou gramatiky... Ale je pravda že množstvo vecí má svoju logiku aj napriek mnohým výnimkám. Teraz napr. zápasím so zoznamom slovies, po ktorých ide infinitív či gerundium, a je ich fakt že dosť.

Martin napsal:
Ono na ní není až zas tak nic složitého, a krom toho rodilí anglicky mluvící jí taky příliš neovládají, stejně jako určitý člen. Smile


To by ma zaujímalo koľko z toho čo sa učíme aj reálne využijem Wink Hlavne z tých množstiev časov...
_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 28, 2013 11:45 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Martin napsal:
Ono na ní není až zas tak nic složitého,

Jasně, ona je naprosto logická, a tedy pro nás cizí. Naštěstí mi do trafiky moc cizinců nechodí.


Je naprosto nelogická Smile A tudíž by nám mohla být bližší Very Happy

Nevim, no... zkus zlevnit cíga, uvidíš jak se do trafiky pohrnou i jiné národnosti, Ty sprostý podezřelý z rasismu.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 28, 2013 11:43 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Ono na ní není až zas tak nic složitého,

Jasně, ona je naprosto logická, a tedy pro nás cizí. Naštěstí mi do trafiky moc cizinců nechodí.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 28, 2013 11:42 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
woody25 napsal:
Ktorý gramatický jav je podľa vás náročný?

Souslednost časová, když mluvím, musím na to moc myslet.


Ono na ní není až zas tak nic složitého, a krom toho rodilí anglicky mluvící jí taky příliš neovládají, stejně jako určitý člen. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 28, 2013 11:38 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

woody25 napsal:
Ktorý gramatický jav je podľa vás náročný?

Souslednost časová, když mluvím, musím na to moc myslet.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 28, 2013 10:18 pm
Autor Zpráva
woody25
uživatel+


Založen: 2.1.2012
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko

Předmět: Citovat

Sam napsal:
Woody: www.helpforenglish.cz - to je moc pěkná stránka, děkuji za ni. I když možná ne přímo mně, jistě se bude hodit dalším.

Angličtinu myslím ovládám slušně (posouzení by asi příslušelo jiným). Učil jsem si jí už od základní školy, ale jak se nám neustále střídali učitelé, tak jsme stále začínali a začínali a začínali. Troufám si tvrdit, že základy mám položené opravdu slušně. Smile Trochu více informací přišlo na střední a od chvíle, kdy jsem byl schopen přečíst a porozumět anglicky psanému textu se učím sám. Začalo to hrami a jelikož adventury byly svého času můj nejoblíbenější žánr, motivace byla slušná. Pak přišly na řadu knížky, a jako poslední jsem začal sledovat filmy bez titulků.

Žádnou oficiální zkoušku z AJ nemám, takže se nezaškatulkuju. Angličtina jako jazyk se mi líbí, a její znalost mi otevřela komunikační kanály do zahraničí, umožnila přístup ke spoustě informací a ke knížkám. Všechny Gay-Themed romány, které jsem četl, byly v angličtině a ani nevím, jestli kdy něco česky vyšlo => nepátral jsem po tom.


Neni za čo Wink Na tej stránke si každý príde na svoje Smile

Tak s tou základkou som to aj ja mal, keď som prišiel na strednú vedel som asi 3 časy aktívne používať, inak sme museli na strednej začať od dosť nízkej úrovne, takže za 4 roky štúdia sme sa veľmi ďaleko nedostali. Aj keď je pravda, že keby som sa jej venoval individuálne viacej už skôr...ale keby bolo keby... A trošku závidím ľuďom, ktorí už vedia angličtinu využívať na sledovanie filmov či čítanie kníh...Ja som prečítal v zjednodušenom čítaní akurát tak Jurský park Very Happy .. snažím sa vydolovať maximum zo strednej školy čo sa týka angličtiny, uvidíme čo bude po, no angličtina ma veľmi baví.

Ďalšia otázka: Čo považujete na angličtine za najťažšie? Ktorý gramatický jav je podľa vás náročný?
_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 28, 2013 9:48 pm
Autor Zpráva
Sam
uživatel+


Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Woody: www.helpforenglish.cz - to je moc pěkná stránka, děkuji za ni. I když možná ne přímo mně, jistě se bude hodit dalším.

Angličtinu myslím ovládám slušně (posouzení by asi příslušelo jiným). Učil jsem si jí už od základní školy, ale jak se nám neustále střídali učitelé, tak jsme stále začínali a začínali a začínali. Troufám si tvrdit, že základy mám položené opravdu slušně. Smile Trochu více informací přišlo na střední a od chvíle, kdy jsem byl schopen přečíst a porozumět anglicky psanému textu se učím sám. Začalo to hrami a jelikož adventury byly svého času můj nejoblíbenější žánr, motivace byla slušná. Pak přišly na řadu knížky, a jako poslední jsem začal sledovat filmy bez titulků.

Žádnou oficiální zkoušku z AJ nemám, takže se nezaškatulkuju. Angličtina jako jazyk se mi líbí, a její znalost mi otevřela komunikační kanály do zahraničí, umožnila přístup ke spoustě informací a ke knížkám. Všechny Gay-Themed romány, které jsem četl, byly v angličtině a ani nevím, jestli kdy něco česky vyšlo => nepátral jsem po tom.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 27, 2013 9:44 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Smithers: And I get your bwill Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 27, 2013 9:15 pm
Autor Zpráva
woody25
uživatel+


Založen: 2.1.2012
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko

Předmět: Citovat

Brio, daná práca ťa musí určite aj baviť keďže v nej využívaš reš, ktorá ťa baví Smile
Jedná sa o stránku www.helpforenglish.cz
Jej autorom je bývalý profesor AJ, európsky učiteľ jazykov za r.2008. Genialitu stránky vidím najmä v interaktínych cvičeniach, kde po kontrole testu je pri každej odpovedi vysvetlenie prečo je to tak. Množstvá článkov z rôznych kategórií a oblastí angličtiny sú dôvodom, prečo je stránka obľúbená aj medzi pokročilými, dokonca tam chodia aj učitelia angličtiny. Takže milovníci tohto jazyka by tam určite mali nakuknúť Smile

Martin, I have your like Razz
_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne leden 27, 2013 8:54 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

No vzhledem k tomu že spěchám jíst, tak jenom:

I can speak english, I learned it from a book! Very Happy (kdo ví, má lajk Very Happy )
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 27, 2013 7:58 pm
Autor Zpráva
Brio
uživatel+++


Založen: 27.12.2011
Příspěvky: 486
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: Citovat

AJ mluvím plynule, je to z 80% náplň mojí práce. Učil jsem se především na střední a hodně skrz filmy bez titulků, různé kurzy, olympiády,... Bavilo mě to, takže to šlo raz dva.
Pokud člověk ale cizí jazyk vyloženě nijak nevyužívá ve svém životě, nevidím důvod nějaký umětSmile Ale osobně si nedovedu představit, že bych AJ neuměl, beru to jako velké pozitivum ve svém životě a i v budoucí kariéře a praktičnost na cestování. Nemám žádnou státnici, jen maturitu z AJ. Možná si časem udělám nějaké vyšší zkoušky, ale zatím to nevidím jako nutnost, začal jsem s FJ a NJ, takže se zaměřuji teď spíše na tyto jazyky.
Odkaz na stránku sem určitě hodit můžešSmile)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 27, 2013 7:41 pm
Autor Zpráva
woody25
uživatel+


Založen: 2.1.2012
Příspěvky: 131
Bydliště: Slovensko

Předmět: English Citovat

Tak som si povedal, že ma zaujíma vás názor a vzťah k angličtine Smile Keďže patrí k najpoužívanejšiemu jazyku na svete zaujíma ma, ako a kde ste sa ho naučili? Používate ho aktívne? Na akej ste úrovni? Môžete písať aj o svojich tipoch ako sa zdokonaliť, prípadne čo máte radi čo nie...

Tak začnem ja. Odhadujem svoju úroveň na B1-B2, hoci o mesiac maturujem z úrovne B2 (to bude zabijak). Angličtine a jej gramatike na úrovni pre-intermediate som rozumel no nejaký extra pozitívny vzťah som k nej nemal, pretože na základke to bola taká angličtina že... No minulý rok v tretiaku na gympli som si angličtinu pod vplyvom super profesorky obľúbil, a dokonca som aj mal myšlienku, že by som ju aj šiel študovať, ale od toho som rýchlo upustil. Angličtina ma baví a snažím sa jej venovať vo voľnom čase, ale toho času veľa nie je a preto aj tá stagnácia a malá slovná zásoba, ktorú už nemám šancu dobehnúť takže snáď aspoň sloh dobre napíšem Smile

Minulý rok som objavil perfektnú českú stránku, ktorá je geniálna a je zdrojom množstva informácií, užitočných článkov, interaktívnych cvičení, no proste aj tá stránka spôsobila, že som sa začal o angličtinu zaujímať viacej.
Chcel som ju sem napísať ale nečítal som pravidlá či to nie je porušenie nejakých pravidiel kvôli reklame...?

No to by hádam aj stačilo na začiatok o mne. Tak snáď bude táto téma zaujímavá pre viacerých Smile
_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist