Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Gay svět Víra a homosexualita.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

út říjen 25, 2011 5:48 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Honza napsal:
Upřímně se přiznám, že i když jsem posledních 20 příspěvků přečetl 3x, stejně jsem tak nějak nepochopil, co tu vlastně řešíte. ... Václavovi děkuju, že se zmínil o chuti na chlapa, takže aspoň něco z tý diskuse poberu ... jejich katolíky neznám, ale nekatolíci jsou dost dobrý v postely

Ahoj, Honzo, omlouvám se, prostě klábosíme, nic neřešíme, a pravda, takovéhle fórum k tomu není ten pravý prostor. Pokud jsi to přečetl ne 3x, ale dokonce třeba i jen 1x, jsi statečná oběť. Pokorně uznávám, že Tvůj přístup k česko-polským vztahům (BTW, moji HT kamarádi mají od našich sousedů podobné poznatky, jen ten konfesní aspekt nechávají úplně stranou) je patrně nejlepší možný, a asi jediný má budoucnost.

Měli bychom napsat našemu knížeti, ať v tom smyslu poučí naši diplomatickou službu. V některých případech s tím samozřejmě bude problém: exposlanec JUDr. Karas, který veřejnost ujišťoval, že registrované partnerství je úplně zbytečné, protože vše, co se od toho čeká, lze ošetřit smlouvou mezi oběma partnery (patrně snad i právo na odepření výpovědi v trestním řízení, právo na přechod nájmu bytu, dědění bez závěti atp. - inu, právník), byl za své bohulibé působení oceněn diplomatickou misí v Bělorusku. Což je naprosto správné, protože s p. Lukašenkem v některých otázkách snadno dojdou ke vzájemnému porozumění.

Nick Guest napsal:
Z polské národní martyrologie si nádhreně střílí mladý hudebník na youtube;

Tak to je, řekl bych, doklad střetu generačního, a žije-li ten chlapec obklopen dědoušky se šavličkami, úplně ho chápu. Přesto mi připomínání Katyně přijde smysluplnější, než debata, ve kterém supermarketu mají nejzajímavější slevy, která pro významnou část občanů je asi tak nejpodstatnějším poselstvím Evropy. Ale ovšem, v propagandou přehuštěném prostoru i Katyně se přejí; na nepochopení tak jednoduché věci dojel, konec konců, i bolševik.

Nick Guest napsal:
Polsko, zahleděné do minulosti, uvízlé v tragičnosti svých dějin a velmi hrdé

Za sebe to řeknu jednodušeji: jejich schopnost oběti ve prospěch celku, pokud to situace vyžaduje, mi imponuje. Tam ji vnímám jako bližší skutečnosti, u nás jako bližší řečnickému cvičení. Čímž nechci popírat, že i v tomto jsem Čechem.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 25, 2011 1:20 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Upřímně se přiznám, že i když jsem posledních 20 příspěvků přečetl 3x, stejně jsem tak nějak nepochopil, co tu vlastně řešíte. Buď jste tak geniální, že vám prostý lid nerozumí, nebo jsem já tak tupej, že nechápu problémy normálních lidí. A teda né, že by mi to vadilo, bo problém, kterej nechápu, nemusím řešit.

Václavovi děkuju, že se zmínil o chuti na chlapa, takže aspoň něco z tý diskuse poberu.

Vytěsňování svobod a politickou korektnost mám na háku a k polákům bych jen skromně poznamenal, že sice jejich katolíky neznám, ale nekatolíci jsou dost dobrý v postely.

Very Happy Exclamation
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po říjen 24, 2011 10:55 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Václav napsal:
Potěšil by mne někdo vysloveně "odjinud", bez zátěže. Možná jsem tu někde zmínil, že po chvilkách čtu Kissingerovo Umění diplomacie ryze z potěšení z toho odstupu/naprosto jiného zorného úhlu v pohledu na evropské děje. Takového něco. Třeba se Těšínska časem chopí nějaký Indonésan.


To bude hodně těžké, protože prameny k těšínskému konfliktu jsou převážně česky, polsky a francouzsky. Kissinger jako německý Žid z rodiny uprchlíků před Hitlerem zas tak odjinud nebyl. Je pravda, že na plodného historika PLR se vypracoval jeden Ind. Přitom ovšem vystupuje jako hodně angažovaný účastník polských domácích sporů. Onen žádoucí odstup možná nevytváří ani tak prostor nebo čas, jako spíš osobnost spisovatele.

P. S.: Z polské národní martyrologie si nádhreně střílí mladý hudebník na youtube; pokud rozumíš polsky - jakože asi ano - snad si to vychutnáš:
http://www.youtube.com/watch?v=wk6sZirAZ9o&feature=channel_video_title

Mám svým způsobem rád i to druhé Polsko, zahleděné do minulosti, uvízlé v tragičnosti svých dějin a velmi hrdé. Ale to je na jinou debatu.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po říjen 24, 2011 9:41 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Nick Guest napsal:
Moje hrozná chyba ovšem je, že nenáležím do té správné politické party.

Snad to až tak zlé není, pokud politických part (v reálné politice) se týká, tak na ty defekuji. S lidmi podobných názorů na společenské záležitosti se mi samozřejmě snáze komunikuje, to je snad pochopitelné, a snad je to tak u každého.

Nick Guest napsal:
plné zuby toho mesianistického a mučednického patosu

Asi máme oba před očima toho legračního dědečka se šavličkou ze Sennośći. Já jistě lidi, kteří takových věcí mají plné zuby, chápu a jejich přáním rozumím. Vycházím jen z toho, že Země je tu pro všechny, nejen pro ty s plnými zuby, ale i pro ty, co se zapomněli v předminulém století. Nějak se tu musí spolu srovnat, jinak jsme zpátky v džungli a na palmách. Ono taky s lidmi, kteří prošli druhou válkou, třeba právě v Polsku, se o mučednickém patosu blbě debatuje. A občas mi tane otázka, co z toho je střet generační (lišit se musím, lhostejno jak a v čem), a co opravdu střet o budoucnost.

Nick Guest napsal:
Literatury k tomu je hodně,

Díky za tip. Potěšil by mne někdo vysloveně "odjinud", bez zátěže. Možná jsem tu někde zmínil, že po chvilkách čtu Kissingerovo Umění diplomacie ryze z potěšení z toho odstupu/naprosto jiného zorného úhlu v pohledu na evropské děje. Takového něco. Třeba se Těšínska časem chopí nějaký Indonésan.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po říjen 24, 2011 8:14 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Václav napsal:
posměšný argument ... kdyby to šlo i bez pošklebků


Ale no tak. Zajisté jsi měl příležitost si všimnout, že zrovna já nepatřím ani k největším pošklebovatelům zde, ani k nějakým polonofobům - spíš naopak. Moje hrozná chyba ovšem je, že nenáležím do té správné politické party.

Kromě toho, ten posměšek byl zcela nevinný. Tím, že z něj děláš takovou vědu, nastavuješ hodně vysokou laťku - především sobě samému.

Mít respekt k polské historické tradici podle mě znamená mít respekt také k těm Polákům, kteří v minulosti i dnes měli plné zuby toho mesianistického a mučednického patosu a kteří chtěli a chtějí Polsko sekularizované, liberální a evropské (namátkou třeba Gombrowicz nebo Michnik).

Co se týče hodnocení sporu o Těšínsko, tam s tebou souhlasím, to není černobílá záležitost.

Literatury k tomu je hodně, nejnověji:
http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=429
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po říjen 24, 2011 5:35 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

bright napsal:
Musí nás zajímat myšlenkové a politické pochody v sousedních státech (blízkých i vzdálených) a nesmíme spadnout do zápecnického způsobu myšlení.

To je bez diskuse, mne by navíc potěšilo, kdyby to šlo i bez pošklebků.

bright napsal:
Mimochodem, polská meziválečná demokracie nebyla ideální, o čemž svědčí mj. útoky na naší republiku v l. 1919 a 1938.

Máš jistě na mysli spor o Kladsko a Těšínsko; z různých zmínek v literatuře se mi zdá, že v roce 1919 obě strany si ve skutečnosti neměly moc co vyčítat; zejména ve snaze postavit versailleskou konferenci před fait accompli se chovaly stejně. Dost rád bych o tom četl práci nějakého nezaujatého historika. V roce 1938 pak šlo o krátkozrakou gauneřinu, protože Polákům nedocvaklo, že při revizi versailleského systému oni patří mezi ty, kdo jsou první na řadě. Obhajovat to nelze, nebyli ale jediní, kdo v té době jednal krátkozrace, a řekl bych, že za to pak zaplatili dost a dost.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po říjen 24, 2011 1:37 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Václav: Nelze nesouhlasit až na jednu podstatnou drobnost. Musí nás zajímat myšlenkové a politické pochody v sousedních státech (blízkých i vzdálených) a nesmíme spadnout do zápecnického způsobu myšlení. Mimochodem, polská meziválečná demokracie nebyla ideální, o čemž svědčí mj. útoky na naší republiku v l. 1919 a 1938.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 24, 2011 6:50 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Nick Guest napsal:
To jsou zřejmě nějaké finesy konzervativního myšlení, které mi unikají.

Asi ano, tak je zkusím osvětlit.

Vraťme se opět na začátek. Nebylo mým záměrem otevírat zde otázky politické korektnosti; reagoval jsem na to, že sem byl přenesen posměšný argument k polské vnitropolitické diskusi, což mi přišlo jako obecně nekorektní.

Tuto sobotu dopoledne jsem čekal na parkovišti před supermarketem v malém polském příhraničním městečku. Kolem mne přecházela babička se třemi vnoučaty (tak 5-7 let), asi na cestě z kostela: jedno z vnoučat přeříkávalo rozklady pana faráře o Ježíši, který se za nás obětoval, což babička doplňovala tvrzením, že Bůh všechno vidí. Byl to obrázek (viděno českýma očima) naprosto bizarní (nechám stranou ten zvláštní kontrast náboženského rozjímání na místě soudobého konzumu), měl jsem pocit, že čas skočil nejméně o sto let zpátky. Přesto mi nepřipadlo jako možné k té babičce přistoupit a s povýšenou sebejistotou kavárenského diskutéra jí vysvětlovat, jak je zaostalá.

Oni tito "bizarní" Poláci s jejich katolicismem a vlastenectvím dokázali ve dvacátých letech zastavit a vyhnat bolševiky - http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Var%C5%A1avy_(1920), za války zorganizovat Zemskou armádu o 200 tis. příslušnících, a v osmdesátých letech vybudovat Solidaritu o 10 milionech členů. Nějaké paralely k tomu bychom v naší minulosti také našli, ovšem takové nějaké "české"; že bychom právě my byli oprávněni ohrnovat nad Poláky frňáky a posmívat se...

A jsme konečně u korektnosti politické: pošklebky nad polskými tradicemi (k nimž tam stále dominující katolicismus patří, nechť se nám to líbí, nebo ne) jsou dosti mimo její meze. Když korektně, tak vůči všem. Ona i ta věřící babička je občanem, pracuje a platí daně, a má právo na svůj kousek místa na slunci. A jestli se cítí být ohrožena, má právo to říci úplně stejně, jako palikotovci mají právo říci, že jejich představy o směřování polské společnosti jsou jiné. Rozumní lidé v Čechách pak - dle mého - mají přát celé polské společnosti, aby svou cestu do 21. století našla v míru a poklidu.


Naposledy upravil Vaclav dne po říjen 24, 2011 5:43 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne říjen 23, 2011 5:05 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
Pořád ale nevím, co je to vlastně ta korektnost a proč je tak nebezpečná.

Ani náhodou zde tohle diskutovat nebudu. O tom se najdou miliony diskusí jinde, a když to tu otevřeme, nechci vidět konce.


Hm, takže nejprve o něčem prohlásíš, že je to hrozně nebezpečné, a pak sdělíš, že o tom "ani náhodou" nebudeš diskutovat. To jsou zřejmě nějaké finesy konzervativního myšlení, které mi unikají.

Žádné dramatické konce by taková diskuse neměla, jak oba víme, ale budiž.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne říjen 23, 2011 6:21 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Martin napsal:
nikdo není "tlustý", je jen "prostorově výrazný"

Čímž přestal být tlustý, všude se vejde a žádné choroby a předčasný skon mu nehrozí. Je to skvělý vynález: přejmenuj problém, a je po problému. Pokrok hodný sovětských, přímo snad lysenkovských tradic.

Nick Guest napsal:
Tebe sem poslalo samo nebe. : )

Díky, umíš dělat lepší srandu, než jsem myslel.

Nick Guest napsal:
Pořád ale nevím, co je to vlastně ta korektnost a proč je tak nebezpečná.

Ani náhodou zde tohle diskutovat nebudu. O tom se najdou miliony diskusí jinde, a když to tu otevřeme, nechci vidět konce.

Nick Guest napsal:
Jsem ještě na GK, nebo na Virtually.cz?

Když vyjdeme ze zde často citované téze, že gaye nespojuje nic jiného, než chuť na chlapa (sorry), pak se sem musí vejít i Virtually.cz (už jsem tam nekoukl snad 10 let), jako se sem vícekrát vešlo i leccos jiného. To je holt ta demográcyje. Nutno se smířit s tím, že homosexualita je pohlavní, nikoli politická orientace.

A zatímco debatujeme o pitominách, zde jsme skutečně diskriminováni - není tam o nás ani slůvko, ačkoli...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so říjen 22, 2011 11:49 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Rolling Eyes Snad radši asi nic Think Polská politika mi neoslovuje, a zajímá mne asi jako výsledky voleb do obecního zastupitelstva v Prievidze.

Václavovi teda daumen_hoch

Jinak politicky nekorektní je říct "zlodějskej cikán", korektní je říct "nepřizpůsobivý". Například. Obdobně je nekorektní "dědek", "důchodce", "stařec" atp., protože je to přece "senior". A nikdo není "tlustý", je jen "prostorově výrazný". Prostě tak, aby to NIKOHO neurazilo. Smile Doufám, že již jasné, je nyní jasnější. Razz
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so říjen 22, 2011 11:02 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Václav napsal:
a) Myslíš, že lidé mají své názory hlavně/jen pro zábavu druhých?
b) Mám to chápat jako výzvu k odchodu? Tedy: výzvu politicky korektní?


a) Trochu jo, ale ne hlavně.
b) Neblázni. Tebe sem poslalo samo nebe. : )

Pořád ale nevím, co je to vlastně ta korektnost a proč je tak nebezpečná.

A hlavně nevím, v čem je lepší nekorektnost (nepřesnost v angl.; nezdvořilost, neférovost, neslušnost - v češtině).

Tuším odpověď poukazující na nelegitimní autoritu, která nám vnucuje orwellovskou novořeč. Jenže: je skutečně tzv. nekorektnost sankcionována? Byl za ni u nás někdo odsouzen? Není skutečnost, že takový Kretschmer léta (svobodně) vyzývá k justičním vraždám gayů, důkazem, že to s tou "diktaturou korektnosti" není tak horké? Mám v odsouzení Åkeho Greena spatřovat projev nového totalitarismu? Jsem ještě na GK, nebo na Virtually.cz?
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so říjen 22, 2011 4:24 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Bright, Nick Guest: Díky, přátelé, pobavili jste mne: asi jste nepředpokládali, že mohou skutečně existovat lidé s takovými názory. Že to je jen hra, "exotika", jakási cimrmanovština. No, existují.

Nick Guest napsal:
iniciativa vyhlášení Krista králem Polska (zcela vážně míněná).

Řekl bych, že opravdu zajímavé to bude, až osoba toho jména uspořádá na Wawelu korunovační raut, jinak je to jen folklor, ostatně asi nejen polský. Osobně z toho pocit ohrožení své svobody nemám, spíš naopak: rozšiřuje to mou svobodu usmívat se. Jednak nad věcí samou, jednak nad tím, že to někdo další bere vážně.

Nick Guest napsal:
Je hezké - a exotické - mít mezi sebou nějkého festovního reakcionáře (antipokrokáře - v hodnotově neutrálním významu), nicméně mám dojem, že za určitou mírou to vlastně přestávý být i zábavné.

a) Myslíš, že lidé mají své názory hlavně/jen pro zábavu druhých?
b) Mám to chápat jako výzvu k odchodu? Tedy: výzvu politicky korektní?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so říjen 22, 2011 1:22 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Václav napsal:
Pro mne nepochybné je, že vytěsňování svobody slova tzv. politickou korektností je daleko větším ohrožením svobody občanů demokratických zemí, než současné působení katolíků v Polsku.


Vím o několika veřejných činitelích - řekněme, klausovcích - kteří proti politické korektnosti všelijak brojí. Na různých diskusních fórech se taky najdou. Mám jistou představu o jejich hodnotovém světě, ač je mi poměrně vzdálený. Potud se nicméně orientuji.

Nikdo mi ale nikdy nevysvětlil, v čem a proč představuje ona politická korektnost tak strašné ohrožení svobody, že je pro sekulární liberální demokracii takovým nebezpečím. Nyní se dokonce dozvídám, že je větším ohrožením svobody než např. vynětí duchovních z povinnosti platit daně z příjmů a majetku, povinné a známkované hodiny náboženství pro všechny žáky a studenty na ZŠ a SŠ či iniciativa vyhlášení Krista králem Polska (zcela vážně míněná).

Je hezké - a exotické - mít mezi sebou nějkého festovního reakcionáře (antipokrokáře - v hodnotově neutrálním významu), nicméně mám dojem, že za určitou mírou to vlastně přestává být i zábavné.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne so říjen 22, 2011 11:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá říjen 21, 2011 11:05 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Václav napsal:
Pro mne nepochybné je, že vytěsňování svobody slova tzv. politickou korektností je daleko větším ohrožením svobody občanů demokratických zemí, než současné působení katolíků v Polsku.

Můžeš uvést nějaký příklad onoho vytěsňování svobody slova?
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá říjen 21, 2011 8:51 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Nick Guest napsal:
Ty si myslíš, že katolíkům v Polsku teď po volbách hrozí útlak?

Že by polští katolíci po posledních polských volbách byli utlačováni, se mi nezdá. Pocit útlaku mít mohou, na to mají právo, však lidé propadají i větším pošetilostem. Že katolíci všude již delší dobu (s občasnými výjimkami) jsou na ústupu, je zřejmé. Že se jim to nelíbí, je rovněž zřejmé, je to ale lidsky pochopitelné. Pro mne nepochybné je, že vytěsňování svobody slova tzv. politickou korektností je daleko větším ohrožením svobody občanů demokratických zemí, než současné působení katolíků v Polsku.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt říjen 20, 2011 12:01 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Václav napsal:

Což je s otazníkem.


Vraťme tedy tu debatu trochu zpátky, tam, kde začala: Ty si myslíš, že katolíkům v Polsku teď po volbách hrozí útlak?
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st říjen 19, 2011 12:25 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Nick Guest napsal:
V diktatuře skutečně nikoli.

Což je s otazníkem. Něco o tom říká předchozí, Honzou citovaný vtip.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 18, 2011 5:16 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Václav napsal:
ani vysoké percentuální zastoupení ve společnosti samo o sobě žádnou společenskou skupinu před útlakem nechrání.


V diktatuře skutečně nikoli. Pocit, že se vstupem Palikotova hnutí do Sejmu nastává čas perzekuce křesťanů, skutečně mnozí mluvčí polského katolicismu mají.

Václav napsal:
Jinak takto napsaný pojem "Palikotowo hnutí" mi přijde jako zajímavý jazykový oříšek: "v" nebo "w", když připojíme český pojem hnutí?


To není oříšek, ale můj přepis: samozřejmě tam patří "v".

Když čtu delší dobu v polštině, tak mívám problém napsat správně česky slova jako "mystika" (polsky "mistyka") nebo "fyzika" (polsky "fizyka"). Smile
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 18, 2011 3:12 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Volá chlapeček do rádia: Nemám rád lidi jiné národnosti, barvy pleti, sexuální orientace a vyznání. Jsem rasista?

Moderátor odpovídá: Jsi-li muslim, je to v pořádku, protože jsi věrným vyznavačem Alláha. Jsi-li žid, patříš mezi ortodoxní a je to správný přístup. Jsi-li černoch, jsi určitě obětí bělošské segregace a šikany. Jsi-li gay, patříš k utlačované menšině. Jsi-li však běloch a heterosexuál, tak jsi hnusnej rasista.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 18, 2011 12:58 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

No, jakou množinu ten koláč představuje, nevím, ale ani vysoké percentuální zastoupení ve společnosti samo o sobě žádnou společenskou skupinu před útlakem nechrání.

Jinak takto napsaný pojem "Palikotowo hnutí" mi přijde jako zajímavý jazykový oříšek: "v" nebo "w", když připojíme český pojem hnutí?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út říjen 18, 2011 12:49 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Pomoc, jsme utačováni! Citovat

Graf, který jsem převzal z jedněch polských stránek, dost přesně vystihuje myšelení výrazné části katolíků po vstupu Palikotowa hnutí do Sejmu. Smile


_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po září 26, 2011 1:38 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Pastor v USA outuje mládežníky. Ti působí jako lunatici:

http://www.youtube.com/watch?v=aAaNg2nvHzs

Jmenuje se Damon Thompson a jako démon z Exorcisty chvílemi i mluví. Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt září 22, 2011 11:59 pm
Autor Zpráva
skyper806
uživatel+


Založen: 1.11.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Bratislava

Předmět: Gejkresťan a cirkev Citovat

V Bratislave má byť diskusia "Gejkresťan a cirkev": http://www.ffi.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=474%3Agejkresan-a-cirkev&catid=144%3Adiskusie&Itemid=246&lang=sk
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt září 22, 2011 11:20 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Svatí Fakund a Primitiv Citovat

Věřili byste tomu?

http://en.wikipedia.org/wiki/Facundus_and_Primitivus

Edit.: A ještě sv. Sexburga k tomu:

http://de.wikipedia.org/wiki/Sexburga

Není to náboženství nakonec krásné? Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út září 13, 2011 6:01 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Tady je online petice: http://www.peticia.sk/lets-dance/index.php?s=vsetky

(kdyby se snad někdo chtěl připojit).

Je to další výron hlouposti a temnoty.

Pěkný blog k tomu od Michala Hvoreckého.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út září 13, 2011 4:29 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

http://www.novinky.cz/kultura/244495-slovensti-katolici-nechteji-homosexualy-v-televizni-soutezi.html Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 14, 2011 1:00 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Ne ne, to není věc módy. Mně prostě v úzkých konfesijních hranicích bylo už dlouho těsno. Nevím, jestli jsem eklektik, ale nemám ani ambici být nějaký náboženský myslitel. Dospěl jsem prostě k tomu, že náboženství (zvlášť monoteismy) můžou působit ve světě mnoho zla, takže s nimi nemůžu být plně konformní. To mi nebrání hlásit se k tomu, co je v nich dobré (umění, liturgie, jistá část literatury).

Do Logosu jsem kdysi chodil a mám tu iniciativu rád, zvlášť co v ní zvítězila pro-relation orientace nad exoďáky. Ti měli chvíli navrch v Brně. Logos sehrál jistou roli v mém životě, ale už nemám potřebu se tam vracet. Tím nikoho neodrazuju. Tomáš Drabík je podle všeho fajn člověk.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 13, 2011 11:27 am
Autor Zpráva
Světloplach
uživatel


Založen: 25.3.2008
Příspěvky: 52
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Aha, takže vlastně takový křesťanský eklektik. Smile Aneb není nad moderní a módní "cochcárnu". Ale já to chápu...

Jsi z Prahy? Znáš Logos? S přítelem už delší dobu uvažujeme, že se tam zajdeme podívat, zatím jsme se nějak neodhodlali...
_________________
Co jest platno člověku, by všechen svět získal, své pak duši uškodil? Neb jakou dá člověk odměnu za duši svou?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 13, 2011 10:55 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

"Nebyl od farizejů vzdálen" jsem napsal proto, že si na tu představu postupně zvykám, protože jsem léta žil v duchovní mapě Palestiny 1. století, tak jak ji kreslí evangelia. Možná máš pravdu, ale nakonec ho farizejové nepodpořili, k čemuž patrně nějaký důvod měli. Zdál se jim přece jen moc politizující, i když to sám popírá?

Do kostela chodím zcela výjimečně. Oceňuji a přijímám z různých křesťanských tradic to, co pokládám za dobré: starobylou spiritualitu, liturgii a umění Východu i Západu, luterský individualismus, toleranci a vnímavost k liturgii (která mi chybí u kalvínů), bohatství angliklánské tradice s jejím pluralismem, některé postavy z pomezí filozofie a teologie třeba i z moderního pravoslaví (Berďajev) - ale to je hodně namátkou. Pokud to musí mít nějaký název, tak snad něco jako "postdenominační humanismus". Nemám rád fundamentalisty všech barev a velikostí. : ) Můžeme případně pokračovat v SZ.

S těmi berdyčevskými jsem udělal botu. Smile
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 7
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist