Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix politika
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 56, 57, 58  Další

pá srpen 12, 2011 9:52 pm
Autor Zpráva
xts
uživatel++


Založen: 23.3.2011
Příspěvky: 327

Předmět: Citovat

Nick Guest > Já už taky na každej plk nereaguju a nevisim tu nonstop, tak jsem jen stručně shrnul svuj názor na předchozí.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 3:04 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Bart napsal:
Martin napsal:

V KLDR jistě, tam je civilisace až až Smile

Martínku, Martínečku, nevidíš ten svět trošku schematicky? Rolling Eyes Pokud nemám rád evidentního antisemitu a homofoba, musím nutně sympatizovat s KLDR? Rolling Eyes


Batíčku, Bártíšešku, usuzoval jsem tak pouze z toho, že bys někoho viděl rád v krymu za názor "jako v civilisovanější zemi"... Uznávám, že to je samozřejmě možné i jinde, než v KLDR, například v Tádžikistánu Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 2:57 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Bátora Citovat

Václav napsal:
rozvášnění kohouti se uraženě odebrali na svá bidýlka rovnat si potrhaná pírka, a ostatní účastníci se dostali ke slovu. Teď jsou na tom ještě hůř.


No, já bych ty doby nepřivolával zpátky. Laughing Ono to spíš bylo tak, že se rozhostilo hrobové ticho.

Sám jsi ten průběh debat přece právem kritizoval.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 2:41 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Bátora Citovat

Waky napsal:
Omlouvám se, že takto hodnotím jako ve škole

Díky, snažím se, ne vždy to vyjde. Otázka je, zda je to pro tohle fórum dobré. Dřív došlo k rychlé rvačce, rozvášnění kohouti se uraženě odebrali na svá bidýlka rovnat si potrhaná pírka, a ostatní účastníci se dostali ke slovu. Teď jsou na tom ještě hůř.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 2:35 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

xts: Promiň, ale četl jsi předchozí diskusi? Nevrací ji tvůj příspěvek zase na začátek, nebo myslíš, že přináší něco nového Question Pokud jsem něco přehlédl, tak se omlouvám.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 2:35 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

bright napsal:
Informace přitom obvykle přijde od samotných zaměstnanců

Brighte, je to klidně možné, popisuju jen svůj pocit z toho textu (a mezititulků!!!, jež obvykle dělá redakce). Prostě bych si takhle novinařinu nepředstavoval, ale je to v zásadě můj problém.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 2:23 pm
Autor Zpráva
xts
uživatel++


Založen: 23.3.2011
Příspěvky: 327

Předmět: Citovat

Vysoký úředník má právo na svůj názor a právo ho vyjádřit. Odebírat někomu posty kvůli názoru mě děsí, to už tady bylo. Pokud svou práci vykonává profesionálně a zodpovědně a nedopustil se žádného zločinu, je naprosto nepřijatelné ho na základě mediální štvanice (kterou zde cítím také) odvolávat.

Podobně Hájek a Klaus jsou "miláčky médií". A o čem psát v okurkové sezóně.
Respektujme pluralitu názorů.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 1:40 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Rozhořčení sdílím též, ale z toho denunciantského textu přímo sálá, jak si ho někdo objednal, aby sám usedl na teplé místečko.

No, nevím, z čeho hned usuzuješ na ty nejhorší motivy. Ono to může být klidně i tak, že jeho kolegy uráží, že mají spolupracovat s někým takovým, a obávají se dalšího snížení respektu k jejich profesi, a proto o tom informovali novináře.
To je stejné, jako bys z napsání článku o prodeji nekvalitního zboží obvinil konkurenci. Informace přitom obvykle přijde od samotných zaměstnanců.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 1:32 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Bátora Citovat

Ač se obecně pokládám za dost velkého zastánce svobody slova, zde bych byla o dost přísnější. Ostře zaujaté a kontroverzní prohlášení člověka ve veřejné funkci není možné nechat bez povšimnutí a vyjádření jen jako jeho názor. Takto je podle mě možné posuzovat různé výkřiky do tmy na internetu od soukromých osob (které by měly mít doopravdy demokratické právo psát cokoli), ale toto je zcela jiná kategorie. A čím vyšší a viditelnější funkce to je, tím by se měly výroky dotyčného posuzovat pečlivěji. Nesouhlasím také s tím, aby pan Bátora v demokratické zemi zastával vysoký veřejný pist. A souhlasím s NG, že "proklouznutí" jiných rozhodně nemá vytvářet prcedens ignorovat všechny morálně závadné výroky.
...
Na druhé straně bych chtěla poděkovat Václavovi za kultivované vedení polemiky, kdy spolu jednotlivé strany názorově nesouhlasí, ale nesklouznou kvůli tvomu k invektivám a útokům. V tomto smyslu zasluhuje poděkování za příspěvky z poslední doby i Nick Guest Smile Omlouvám se, že takto hodnotím jako ve škole, berte to prosím v kontextu nutnosti zamykat vlákna pro útoky a napadání.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 1:32 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
Buď tedy prosím aspoň důsledný a vytkni pemelovi účast na štvanici za tento příspěvek. (Podotýkám, že já v tomto případě jeho rozhořčení plně sdílím.)

Nevytknu, on ten článek nepsal. Rozhořčení sdílím též, ale z toho denunciantského textu přímo sálá, jak si ho někdo objednal, aby sám usedl na teplé místečko.


V tom případě ovšem důsledný nejsi, protože "ksindl" Kalousek taky proti Bátorovi nenapsal žádný článek - pouze se přidržel mínění, které si někde přečetl nebo ho zaslechl (s drobným technickým rozdílem, že je známější než pemel a že je proto citován v médiích).

----

Opravdu by mě zajímala reakce na první ostavec mého předchozího příspěvku, protože jde myslím o dost podstatnou věc: totiž o to, co vlastně je nebo má být demokracie (a zda má nějaké právo na sebeobranu, a jaké).
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne pá srpen 12, 2011 1:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 1:13 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Buď tedy prosím aspoň důsledný a vytkni pemelovi účast na štvanici za tento příspěvek. (Podotýkám, že já v tomto případě jeho rozhořčení plně sdílím.)

Nevytknu, on ten článek nepsal. Rozhořčení sdílím též, ale z toho denunciantského textu přímo sálá, jak si ho někdo objednal, aby sám usedl na teplé místečko.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 1:00 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Když to shrnu, tak podle tebe není jiná možnost než počkat do dalších voleb a doufat, že po nich nastoupí jiný ministr a přivede si jiné úředníky. Do té doby pro jistotu Bátoru ani žádného jiného státního úředníka nekritizovat, ať už vysloví jakýkoli názor či má jakýkoli škraloup, protože by to bylo "podněcování ke štvanici" (někdo by pak třeba mohl vznést požadavek na odchod takového úředníka).

Tohle si myslím vyzkoušeli Němci po r. 33 nebo my po r. 46/48. Daň za tuto zkušenost byla poměrně vysoká.

Nemají snad senátoři, Amnesty International (nebo já, Bart atd.) taky právo vyjádřit svůj názor - v tomto případě, že Bátora je pro svou funkci nevhodný? Co kdyby se někdo chopil tvého výrazu "ksindl" a požadoval "očistu" těch kritizujících institucí? Nestal by ses pak taky "štváčem"?

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
Je nepřijatelné, aby vysoké nepolitické posty ve státním aparátu zaujímali lidé, pro které je ideálním politickým uspořádáním druhá republika.

Tento argument ve světle toho, jací lidé z minulé éry na mnoha místech působí, je až komický.


Komická je spíš představa, že když se nevyšetří jedna vražda, tak se mají přestat vyšetřovat i ty ostatní, protože by to k těm odhaleným pachatelům bylo nespravelivé. (Nepřirovnávám Bátoru k vrahovi, jde o princip.) Je to typický úhybný manévr (red hering) a jeho používání bych zrovna neřadil mezi konzervativní ctnosti.

Buď tedy prosím aspoň důsledný a vytkni pemelovi účast na štvanici za tento příspěvek. (Podotýkám, že já v tomto případě jeho rozhořčení plně sdílím.)

----

Jen zcela na okraj dodávám, že odvolání z funkce ředitele odboru není "vyhazov z práce", lhostejno zda jde o pracovní poměr vzniklý jmenováním či nikoliv.

-----

Bart napsal:
V civilizovanější zemi by takový člověk dávno seděl v krimu.

Ne, s tím nemůžu souhlasit. Stačilo by, kdyby neseděl na vysokém postu na ministerstvu.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 12:56 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Martin napsal:

V KLDR jistě, tam je civilisace až až Smile

Martínku, Martínečku, nevidíš ten svět trošku schematicky? Rolling Eyes Pokud nemám rád evidentního antisemitu a homofoba, musím nutně sympatizovat s KLDR? Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 12:47 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Bart napsal:
Václav napsal:

Ano, Barte, ať Ty, nebo já, nebo kdokoli jiný, píšeme o čemkoli, píšeme hlavně o sobě.

Jistě! Smile Protibátorovské štvanice se velmi rád zúčastním. V civilizovanější zemi by takový člověk dávno seděl v krimu.


V KLDR jistě, tam je civilisace až až Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 12:33 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Václav napsal:

Ano, Barte, ať Ty, nebo já, nebo kdokoli jiný, píšeme o čemkoli, píšeme hlavně o sobě.

Jistě! Smile Protibátorovské štvanice se velmi rád zúčastním. V civilizovanější zemi by takový člověk dávno seděl v krimu.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 12:27 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Bart napsal:
Václav napsal:

Jenže usilování o vyhození někoho z práce pro jeho názory je štvanice.

Tak tenhle výrok mě vážně rozesmál. Uvažovat v souvislosti s duševním zmetkem Bátorou o štvanici, no to je bomba! Laughing

Ano, Barte, ať Ty, nebo já, nebo kdokoli jiný, píšeme o čemkoli, píšeme hlavně o sobě.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 12:18 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Václav napsal:

Jenže usilování o vyhození někoho z práce pro jeho názory je štvanice.

Tak tenhle výrok mě vážně rozesmál. Uvažovat v souvislosti s duševním zmetkem Bátorou o štvanici, no to je bomba! Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 12:13 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Proti Bátorovi se žádné "štvanice" ... nevedly, dokud se nezačal pohybovat v horních patrech ministerstva školství ...

Jenže usilování o vyhození někoho z práce pro jeho názory je štvanice.

Nick Guest napsal:
Že je velmi neobvyklé, aby státní úředníci halasně zaujímali kontroverzní stanoviska k veřejným otázkám, je prostě fakt.

S tím souhlasím, šťastné to není, ale vyslovit své názory má právo i ten vysoký úředník. Je na jeho šéfovi, jaké z toho vyvodí důsledky. Samozřejmě, veřejnost má právo se k tomu vyslovit. Ale naplnění jedněch občanských práv za cenu obětování jiných občanských práv jaksi nikam nevede. A nadřadit práva masy nad práva jednotlivce odmítám. I ten Bátora je součástí občanské společnosti, i když by takové tvrzení určitě odmítl.

Nick Guest napsal:
Je nepřijatelné, aby vysoké nepolitické posty ve státním aparátu zaujímali lidé, pro které je ideálním politickým uspořádáním druhá republika.

Tento argument ve světle toho, jací lidé z minulé éry na mnoha místech působí, je až komický.

Nick Guest napsal:
Divím se, že jako jako zkušený a vzdělaný člověk tyto dvě roviny neumíš oddělit.

Právě, že umím. Co ten pán říká, rámcově vím. Prosím ukázat, jaká chybná rozhodnutí ten pán jako ministerský personalista učinil. Prosím ukázat, jaké nevhodné lidi na jaká místa usadil.

Nick Guest napsal:
Najdi mi prosím v celé té "štvanici" jediný doklad, že jej někdo chce umlčet.

Proč umlčovat, vyhazov z práce zasáhne víc. Bolševici zvládli obojí.

Nick Guest napsal:
Co kdyby třeba ředitel ministerského odboru vyslovil názor, ...

Zajisté by záleželo na kokrétních okolnostech. Jak na straně ředitele, tak na straně jeho kritiků.

A rád bych zdůraznil: v této diskusi mi nejde o Bátoru (nechci urazit ničí jemnocit líčením, kde všude mi visí), ale o obecný princip. Dnes Bátora, zítra Ty, pozítří já. Neptej se, ... tobě zvoní. Směšné a přepjaté, pravda?


Naposledy upravil Vaclav dne pá srpen 12, 2011 12:28 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 11:09 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav: Proti Bátorovi se žádné "štvanice" (ve skutečnosti přirozená obranná reakce občanské společnosti) nevedly, dokud se nezačal pohybovat v horních patrech ministerstva školství jako kandidát na prvního náměstka, poradce a posléze šéf personalistiky. Že je velmi neobvyklé, aby státní úředníci halasně zaujímali kontroverzní stanoviska k veřejným otázkám, je prostě fakt.

Pokud by vystupoval se svými dost kontroverzními názory jako nezávislý publicista či předseda DOSTu, jistě by s ním občas někdo zapolemizoval, ale rozhodně by to nemělo ten drajf, jaký to má v posledních měsících (a dnech). Je nepřijatelné, aby vysoké nepolitické posty ve státním aparátu zaujímali lidé, pro které je ideálním politickým uspořádáním druhá republika. Připomínám, že Bátora byl vysoce kontroverzní postavou dávno předtím, než vstoupil do diskuse okolo Prague Pride.

Divím se, že jako jako zkušený a vzdělaný člověk tyto dvě roviny neumíš oddělit.

Něco k četbě: http://www.denikreferendum.cz/clanek/11300-podrobnosti-k-batorismu-jsou-vice-nez-varujici

Václav napsal:
Divím se, že soudný člověk nechápe, že ochrana prostoru pro vyslovení názorů a souhlas s těmi názory jsou dvě absolutně odlišné věci.


Najdi mi prosím v celé té "štvanici" jediný doklad, že jej někdo chce umlčet. Jak jsem to pročítal, "ksindlu" jde pouze o to, že by člověk s těmito názory, minulostí a vazbami neměl zastávat vysoký post na MŠMT.

Co kdyby třeba ředitel ministerského odboru vyslovil názor, že na ostnatých drátech na hranicích něco bylo, a zanesl ruskému velvyslanci dopis s výzvou, aby odvolali svoji omluvu za 21. srpen. Taky bys kritiku takového člověka chápal jako "štvanici" - anebo jenom agituješ?
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne pá srpen 12, 2011 1:35 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 10:46 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Václav napsal:
Nick Guest napsal:
jejichž řeč ti zní zřejmě jako rajská hudba (Hájek, Bátora)

Proč si to myslíš?

Ksindlem je pro mne ten, kdo nejen nerespektuje všeobecné právo na vyslovení názoru, ale dokonce pořádá štvanice, nebo se jich zúčastní, bez ohledu na deklarové bohulibé cíle. Rád Tě ukojím: v tomto smyslu i Kalousek. Doplním i, že jakékoli bohulibé cíle, pokud se realizují štvanicemi, jsou zpochybněny. Divím se, že gay toto nechápe. Divím se, že soudný člověk nechápe, že ochrana prostoru pro vyslovení názorů a souhlas s těmi názory jsou dvě absolutně odlišné věci. Nebo jde jen o agitku?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 9:46 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Nick Guest napsal:
jejichž řeč ti zní zřejmě jako rajská hudba (Hájek, Bátora)

Proč si to myslíš?


Jednoduše proto, že označovat lidi ze Svazu osvobozených politických vězňů, Amnesty International, Českého helsinského výbor, IQ Roma Servis, sdružení Romea a členy Rady vlády pro záležitosti romské menšiny či dvacet čtyři senátorů z ČSSD, KDU-ČSL a ODS za "ksindl, který má plnou hubu lidských práv" je zcela v duchu těch, jimž Bátorova slova jako rajská hudba znějí, tj. různých totalitářů a fašistů, jimž ses svým slovníkem bohužel přiblížil.

Pořád ještě nevím, zda "ksindl" je i v tvých očích i Kalousek - a dost mě to zajímá.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 9:24 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest: Inu Václav (vezdejší) hájí právo na svobodu slova, není to totéž, co tvůj pověstný "karneval myšlenek"? Very Happy

Mimochodem pokud by "dlužba odpovědi" byla cenný papír, tak tu máš spoustu věřitelů a bývá obecně lepší na to neupozorňovat. Razz

Bart: Spíš je otázka, který z těch pánů a zda na Apolinářské, nebo v Dobřanech.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 7:52 am
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Ten pán... Citovat

jednoho dne skončí na psychiatrii:
http://www.novinky.cz/domaci/241626-klaus-se-kvuli-homosexualum-zlobi-na-spicky-ods-proc-mlcite.html
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 2:03 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
jejichž řeč ti zní zřejmě jako rajská hudba (Hájek, Bátora)

Proč si to myslíš?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 1:00 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Za takové považuji "Hájit prostor pro vyslovení názoru je nutno". Nebo to není nutno?


Myslím, že je to docela jinak: že hájíš právo fašizujícího extrémisty zastávat vysoký post na ministerstvu, přitom hlásat své vyhrocené názory veřejně a ještě dělat nezávislou zahraniční politiku.

Ale i kdybys třeba primárně hájil prosotr pro vyslovení názoru (přičemž podle mě o to nejde, ale představme si to) - proč potom Barta, byť obrazně, posíláš na Mars, "aby tu byl klid"? Nejsi sám se sebou v rozporu? Není to tak, že prostor k vyslovení názoru mají jenom ti, jejichž řeč ti zní zřejmě jako rajská hudba (Hájek, Bátora), zatímco na opačné straně, hezky po schwarzenbergovsku řečeno, "ať všichni drží hubu"?

Mimoto mi stále dlužíš odpoběď na otázku, zda jako účastník "štvanice" na Bátoru (což je tvoje výrazivo) je "ksindl" i Kalousek, nebo má jako pravičák nějakou čestnou výjimku? Rolling Eyes
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne pá srpen 12, 2011 9:34 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá srpen 12, 2011 12:44 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Václav napsal:
i vůči předákům pravice, k níž mne dovedl rozum a zkušenost


Vidíš; a mě rozum a zklušenost přivedly na opačnou stranu.

Vidím. Ale to na té diskusi není klíčové. Za takové považuji "Hájit prostor pro vyslovení názoru je nutno". Nebo to není nutno?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 11, 2011 6:22 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Císařpán je vůl Citovat

Bart napsal:
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/205147.aspx


Tak že pražská obranná děla mají být obrácena směr vysočina tvrdím již delší dobu Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 11, 2011 5:39 pm
Autor Zpráva
Bart
guru+++


Založen: 29.3.2008
Příspěvky: 1123
Bydliště: Praha

Předmět: Císařpán je vůl Citovat

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/205147.aspx
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 11, 2011 12:52 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
... co vlastně doopravdy chtějí.


KDE JE MŮJ SÝR A BAGETA?
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt srpen 11, 2011 12:41 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav napsal:
i vůči předákům pravice, k níž mne dovedl rozum a zkušenost


Vidíš; a mě rozum a zkušenost přivedly na opačnou stranu. Myslím, že slavná Churchillova maxima ("Kdo nebyl ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo jím je ve čtyřiceti, nemá rozum") u nás platí vzhledem k historické zkušenosti obráceně.

Rovněž bych podotkl, že ani příslušnost k pravici by IMHO neměla být důvodem k rezignaci na kritické uvažování, například o některých lidech, jejich názorech a o prostředí, ve kterém se pohybují: a taky o tom, co vlastně doopravdy chtějí.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne pá srpen 12, 2011 2:37 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 56, 57, 58  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 11 z 58
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 56, 57, 58  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist