Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita TV, film, divadlo Film bez gay tematiky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Další

st leden 09, 2013 3:03 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
Takhle nějak by to začínalo:

Ten chlapec, který je z pohledu diváka úplně vpravo, vyšel nějak naprázdno a civí k nebesům. On něco proved? Nezasloužil by si taky nějakou tu radůstku?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 07, 2013 5:41 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Jo, no děs nad děs Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 07, 2013 4:35 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Se neboj, bylo by to jistě mnohem barbarštější a šokantnější, než s těma babama, já už bych něco vymyslel, takovej hrobrum ještě svět neviděl! Falcon hadr!

Akorát teda nevím, jestli by to odvysílala Česká televize.

Takhle nějak by to začínalo:

 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 06, 2013 8:48 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Mohli, ale myslim, že by to "pobarbarštění" lidstva nepůsobilo v tom případě tak šokantně Very Happy

Btw - nechceš těm falconům radši prodávat náměty? Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 06, 2013 12:54 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Konec srpna v Hotelu Ozon je dobrej film, a ten krásnej opuštěnej Doupov, jen místo bab v tom mohli hrát chlapi. Smile

fotky z filmu toť - v půlce strány: http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=14

 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 05, 2013 2:43 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Konec srpna v Hotelu Ozón. Nuff said. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st leden 02, 2013 10:31 pm
Autor Zpráva
charles
uživatel+++


Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 475

Předmět: Submarino Citovat

Včera jsem zhlédnul film Submarino a ještě jsem se z něj úplně nevzpamatoval. Pustil jsem si ho hlavně proto, že mám rád Vinterbergův první výrazný film Rodinná oslava - kdysi mě silně zasáhl a když jsem ho nedávno viděl po delší době znovu, neztratil pro mě nic ze své přitažlivosti. Submarino se už sice v určitých ohledech zpronevěřuje pravidlům Dogma(tu) 95, ale to vůbec nevadí. Je to neobyčejně silná výpověď o ne zrovna veselých stránkách života a v určitém ohledu jaksi navazuje právě na Rodinnou oslavu (téma dysfunkční rodiny). Zaujaly mě vynikající herecké výkony mně dosud neznámých herců. Takže kdo nemáte rádi romantické komedie, doporučuji. A kdo viděl, ať se podělí o své dojmy.

http://www.csfd.cz/film/273673-submarino/
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 24, 2012 9:21 pm
Autor Zpráva
charles
uživatel+++


Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 475

Předmět: Citovat

Ještě doplním, že za docela zdařilý film v tomhle subžánru se dá považovat The Lords of Discipline.

http://www.csfd.cz/film/7735-sikana/
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 24, 2012 6:28 pm
Autor Zpráva
charles
uživatel+++


Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 475

Předmět: Citovat

Viděl jsem oba filmy a z čistě technického hlediska bych výše hodnotil Zlo mezi námi, ale zase na druhou stranu Klass je mnohem syrovější, uvěřitelnější. opravdu skoro jako dokument nebo skrytá kamera. V tom prvním je velkým kladem představitel hlavní role, s tím musím souhlasit Very Happy , ale místy mi tam vadily nelogičnosti - v některých momentech by se v reálu mohl té šikaně vyhnout, ale ve filmu se nechal masakrovat dál.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 23, 2012 7:07 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

ShelbyGT500 napsal:
Mnohem lepší je podle mě Klass s nesmyslnym českym názvem Zkažená mládež.

Ano, to je ten film, na který odkazuju. Pokud bych to měl hodnotit jako film, souhlasím s hned prvním hodnocením v diskusi na CSFD: "Klass je filmársky načisto obmedzený. Je nakrútený bez akéhokoľvek zápalu, akoby skrytou kamerou. To, čo sa pred ňou odohráva síce graduje a dáva zmysel, ale je to scenáristicky i obrazovo maximálne mechanické a nekreatívne. Nebyť aktuálnej a naliehavej témy, film by sotva vykukol za hranice Estónska." - není to veledílo, působí to spíš jako hraný dokument.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 23, 2012 6:23 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

ShelbyGT500 napsal:
... ale mínus tohohle filmu ...


tak dávno to asi není, tipnul bych 1960 až 1970

a má i vééélký plus, které se jmenuje Andreas Wilson Smile Embarassed
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 23, 2012 5:12 pm
Autor Zpráva
ShelbyGT500
uživatel


Založen: 29.10.2011
Příspěvky: 58

Předmět: Citovat

Zlo mezi námi (Ondskan) je film, který je sice velmi dobrý, ale mínus tohohle filmu je trošku v tom, že se odehrává tušim někdy ve 20. nebo 30. letech.

Mnohem lepší je podle mě Klass s nesmyslnym českym názvem Zkažená mládež. http://www.csfd.cz/film/232359-zkazena-mladez/ Je to inspirovaný událostmi, který se ve světě dějí a je to podle mýho názoru mnohem mnohem lepší. Na to potom navazuje i seriál http://www.csfd.cz/film/288861-klass-elu-parast/.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 23, 2012 4:17 pm
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

Jj, ten film znám, ale moc se mi nelíbil.

Téma šikany je moooc dobře zpracované ve filmu Ondskan:
http://www.csfd.cz/film/142019-zlo-mezi-nami/

A docela dobrej je českej film Zobani:
http://www.csfd.cz/film/226256-zobani/

http://www.youtube.com/watch?v=7TSyIXdYkQc
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po duben 23, 2012 2:44 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Film o šikaně Citovat

Náhodou jsem na Youtube narazil na film o šikaně, k níž je (v závěru) využita i vykonstruovaná záminka homosexuality. Za zajímavý ho považuju i proto, že dabovaných estonských filmů tu moc není (a antidabingovým puristům se omlouvám, estonsky fakt neumím).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st srpen 10, 2011 8:01 pm
Autor Zpráva
matyáš
Anonymní





Předmět: Citovat

Znáte někdo film Repo the genitic opera?,já ho dnes viděl a je to suprovej film ale musíte si kněmu stáhnout titulky a je to musikal a téma je dost krutý
 
      Na začátek stránky  

st červenec 27, 2011 9:46 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

nevíte někdo, o čem je film A 801?
http://www.youtube.com/watch?v=x986sa-i4DY
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so květen 07, 2011 10:02 pm
Autor Zpráva
xts
uživatel++


Založen: 23.3.2011
Příspěvky: 327

Předmět: Citovat

Jj, supr film.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st květen 04, 2011 1:38 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Gran Torino Citovat

Nádherný film, na který jsem koukl nyní, v čase nemoci: vlastně sjíždím na videu statré dluhy - filmy, nad kterými jsem dost váhal, ale nakonec jsem na ně z nějakých důvodů do kina nešel.

Ten hlavní: http://www.csfd.cz/film/240479-gran-torino/
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne březen 21, 2010 1:03 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Babylón Citovat

Dnes se naplnila neposlušnost lidu mého a přetekl pohár trpělivosti Panovníkovy. A uviděl jsem Pouta přepevná a aj, pravím toto:

1. Film je srovnáván s Životy těch druhých, a je to křivda. Tady nezávislý film v nejlepším smyslu slova, tam jímavé melodrama s holywoodskou výstavbou. Pouta jsou jedním z nejneobvyklejších českých filmů mezi dobrými za posledních čtyřicet let a možná nejlepším z těch neobvyklých. Trvá přes dvě hodiny, ale přál jsem si, aby neskončil.

2. Má nezaměnitelný rukopis a styl: tma, šeď, deprese, malátnost a beznaděj - to sugeruje bezchybně, a ačkoli se odehrává za normalizace, vše tone ve zvláštním bezčasí. S pojmem nadčasovosti je potřeba počkat, ale je adeptem na ni.

3. Estébáci jsou nejlepší snad ze všech českých filmů posledních dvaceti let. Výborné je, že to nejsou ani přitroublí strejdové z Kolji, ani démonický "primář Sova" z Kawasakiho růže. Vyčnívá mezi nimi starý náčelník O. Kaiser, kádr ze stalinské školy, a především Ondřej Malý coby Antonín Rusnák (vzhledově připomínající Putina); ten si svým výkonem řekl o Českého lva. Není nelogický (jako některé postavy ve Vesnickém učiteli), a přitom zůstává nevypočitatelný: trochu výkonný robot, trochu zrůda a démon destrukce. Má vůbec lidské city? - Smajlík. - Husákovská českoslovenština a chlast - to by mohlo sedět. I pro Filipa Rajmonta se našla rolička. :)

4. Výborná hudba (hned bych si koupil soundtrack) i kamera, dokonalá (a levná) výprava: dřevo, umakart a beton, socík jako z udělání, a přitom bez vnější efektnosti (3 sezóny v pekle).

5. Scénář Ondřeje Štindla: jo, ten člověk umí psát, a má humor, který třeba tolik chyběl Panu učiteli na statku a v chaloupce (tedy B. Slámovi). To, co vědí romanopisci: že záleží na Začátku (verše Jana Zábrany) a na Konci (monolog Ant. Rusnáka). Konfident StB říká svému řídícímu orgánovi "Já s váma bojuju, a vy jste si toho vůbec nevšimli," což aspiruje na perlu dekády. Scénu s kádrovačkou v průjezdu bych si chtěl pouštět pořád dokola.

6. Štindl skvěle vysekne "záporáky", ale pozitivní postavy mu jdou o poznání hůř. Nevýrazný disident Tomáš Sýkora (M. Finger) vyvolává otázku, proč se takový člověk vůbec přidal k opozici, a nepokusil se rozpustit někde v šedé zóně.

7. Radimovi Špačkovi přejeme slávu a rádi mu blahopřejeme, že se mu druhý celovečerní film tak povedl. :)

A aj, bylas shledána tou nejzkaženější z nevěstek, a tvoje jméno slove Babylón.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so březen 20, 2010 11:56 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nj, hraje tam Vojta Dyk, no Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so březen 20, 2010 11:47 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Ženy v pokušení Citovat

Včera jsem v kině shlédnul nový český film Ženy v pokušení; vřele doporučuju.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt březen 18, 2010 8:49 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Tak nad názvem tohoto filmu jsem si vzpomněl na Nikoma. :)

Přesněji řečeno, na tento příspěvek.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so březen 13, 2010 2:16 am
Autor Zpráva
cassen
uživatel


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 14
Bydliště: praha

Předmět: Citovat

Ahoj, tak co pouta? Libila se? Me nijak zvlast. Dnes sem zazil dalsi zklamani a tim byl film Smrt ceka vsude. Nevim, jsem z nej minimalne na rozpacich, za co, ze dostal 6 Oscaru. od pulky to celkem nudilo, pro me tam nebyla zadna atmosfera, vsechny postavy sem uz videl minimalne jednou. Nic noveho. Jedine co jsem pochopil bylo, ze smrt opravdu muze cekat vsude a pral si, aby uz na nejakou minu slapli a skoncilo to.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt leden 28, 2010 1:01 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Novinky Citovat

zde přehled filmových novinek. Kromě Imaginária (díky, Cassene) se chystám na I Love You Phillip Morris, Pouta a Kapitalismu s láskou.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 26, 2010 7:23 pm
Autor Zpráva
cassen
uživatel


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 14
Bydliště: praha

Předmět: Doporucuji Citovat

Ahoj, vcera jsem shledl film Imaginarium dr.Parnasse.
Urcite muzu doporucit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 17, 2009 11:35 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Nezteplala nám filmová kritika? Citovat

Recenze je roztomilý žánreček, který poznenáhlu začíná vést publicisty, co se mu věnují, ke zvláštnímu dětskému žvatlání. Už před pár týdny mě v názvu kritiky Tří sezón v pekle, kterou zveřejnil server aktualne.cz, zarazilo slovo "uměníčko", ale nevěnoval jsem tomu větší pozornost. Zřejmě se však jedná o nový trend.

Přesvědčila mě o tom recenze na film Avatar, kterou otiskly dnešní Lidové noviny. Recenze se jmenuje Modroučká je dobroučká.

Božíčku! :)
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po prosinec 07, 2009 7:59 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

Zajímavé by bylo porovnat tolerantnost křesťanství v průběhu dějin a islámu v průběhu dějin. Já to moc zasvěceně udělat nemůžu, protože toho moc o dějinách muslimského světa nevím. Křesťanství ale nemá moc velké šance z toho srovnání vyjít dobře.
Možná při velmi povrchním pohledu by se dalo říct, že křesťanství bylo po většinu dějin nesnášenlivé, v dnešní době je celkem snášenlivé (nic jiného mu nezbývá), zatímco s islámem je to opačně - zprvu byl islám poměrně tolerantní (nakolik je to u monoteistického náboženství možné), potom - až do dneška - stále méně a méně.
Určitě je ale třeba v muslimských zemích rozlišovat radikální hlasatele svatých válek a obyčejné věřící, kterým jsou takové věci vesměs lhostejné.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po prosinec 07, 2009 7:46 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Nebezpečný muslim a naše vlastní odvrácená tvář Citovat

Nick Guest napsal:
Waky napsal:
Nevím, za jakým jiným účelem by se třeba dívčina domáhala vstupu do mužské části


Ano, to je trefně vyjádřeno. Zvláštní (i diskriminační) zvyklosti menšin se musí zcela principiálně a bez výjimek tolerovat, ale jenom někdy a jenom některých.


Musíme tolerovat jenom ty menšiny, do kterých patříme, nebo o kterých nám to někdo řekne, Laughing Děkuju, ale že to tak máš Ty, jsem si už vyložil sám.

Jinak teda jejich zvyklosti ohledně mužské a ženské části mešity jsou samozřejmě skandální a prudce nečekané, zvlášť vzhledem k tomu, že jde o sakrální prostor. Je vidět, že křesťani jsou v tomhle tolerantnější - v pravoslavným kostele je uplně běžný lézt za slavobránu Mr. Green

Nick Guest napsal:
Můj osobní dojem, milá Waky, je, že se do obhajoby muslimů pouštíš s vervou


Ahá, to Waky tady vyhlásila džihád, já myslel, že sem cpe muslimy někdo jinej Very Happy

Nick Guest napsal:
... hodnou ušlechtilejší věci...


Waky, začni se starat o ušlechtilejší věci, například o Rádio Márja Wink

Nick Guest napsal:
Přitom se dohromady nic neděje, nikdo v tom dokumentu nevyzývá k jejich deportacím a pod.


Né, to nevyzývá (jenom upozorňuje na to, že dělají nebezpečnou věc - množí se), na to máme pana Wilderse Laughing Né, nic se neděje, jenom někdo nadává na nějaký Semity... Co je nám do toho, sme snad Semiti? Laughing

Nick Guest napsal:
Důsledný multikulturalismus musí být přece aplikován i na dnes už menšinové křesťanství, které je na tomto fóru (např. Teheráncem) kritizováno mnohem ostřeji.


Nevzpomínám si, že bych měl vize konce světa z obnovení křesťanský hegemonie.

Naopak předpokládám, že kdybych rozvíjel teze typu

"Oni ti "křesťani" tady poblíž mají nějakou svojí modlitebnu, kde se oni všichni schází...jednou jsem tam byl, vůbec sem nepochopil ty jejich rituály, a bylo to dost strašidelný, nejdřív teda vyhodili mojí kámošku v plavkách, jako o co jim šlo nevim Shocked , nějakej dědek tam mával kelímkem a sušenkou a četl nějaký básničky, což mi začínalo bejt divný tak sem šel pryč a všichni se na mě nějak vražedně dívali... bojím se, mám je téměř u baráku.

Asi budu nejenom poopraven, ale asi se bude pochybovat, jestli mám všech pět pohromadě... Když něco podobnýho řeknu o muslimech, bude to "zajímavý názor"...

Jinak Waky má samozřejmě pravdu s Židem i Arabem v tom, že v Evropě jsme v průběhu historie nikdy neměli k antisemitismu daleko.

V každym případě Semiti (arabové/židé) žijou v těch jejich ghetech, dělaji tam něco tajemnýho, žerou děti a smrději česnekem. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po prosinec 07, 2009 6:38 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Nebezpečný muslim a naše vlastní odvrácená tvář Citovat

Waky napsal:
Nevím, za jakým jiným účelem by se třeba dívčina domáhala vstupu do mužské části


Ano, to je trefně vyjádřeno. Zvláštní (i diskriminační) zvyklosti menšin se musí zcela principiálně a bez výjimek tolerovat, ale jenom někdy a jenom některých.

Tomu pořadu lze vytknout některé zkratky a zjednodušení, ale na řadu problémů spojených s existencí a rozmachem muslimské populace v Evropě upozorňuje velmi výstižně. Je mnohem vhodnější brát to na vědomí už teď, dokud se to Česka nijak zvlášť netýká, a pečlivě sledovat, jaké reakce vyvolává existence stále početnější islámské komunity na západ od našich hranic, než se jednou nechat zaskočit. A na Západě (Německo, Nizozemsko, Francie, GB) se kolem soužití s muslimy kumuluje opravdu mnoho problémů, což sice lze ignorovat nebo popírat, ale velkou prozíravostí tento postoj nevyniká.

Na pořadu mě také několik věcí zaujalo, i když jiných než Waky. Například úvahy toho muslimského duchovního o mučednících-teroristech, zkreslující výklady Palachova činu (Jan Palach = patron sebevražedných atentátníků), nebo kluzké vytáčky kolem otázky jak prokázat ženskou nevěru. Zajímavý byl i fakt, že onen moudrý pán coby orientalista mluvil poměrně radikálně, i když odborníci bývají obvykle zdrženliví a vyhýbají se jasným soudům. Přičemž vřele souhlasím s názorem, že slovo odborníka může mít větší váhu než tuny bulváru.

I když se dá všechno přirovnat ke všemu, srovnání s Protokoly sionských mudrců je hodně scestné. Protokoly jsou vyfabulované od začátku do konce, není v nich ani slovo autentické, kdežto pořad Já, muslim přes všechny možné výhrady nic neprefabrikuje a pracuje výlučně s autentickými postavami a výroky.

Možná je dnes trochu módní být multikulturní až na samu mez. Můj osobní dojem, milá Waky, je, že se do obhajoby muslimů pouštíš s vervou hodnou ušlechtilejší věci - jen během posledních 24 hodin dva "traktáty". Přitom se dohromady nic neděje, nikdo v tom dokumentu nevyzývá k jejich deportacím a pod. Ale dobrá, třeba je to začátek nového trendu. Důsledný multikulturalismus musí být přece aplikován i na dnes už menšinové křesťanství, které je na tomto fóru (např. Teheráncem) kritizováno mnohem ostřeji. Tak jsem zvědavý.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po prosinec 07, 2009 5:20 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Nebezpečný muslim a naše vlastní odvrácená tvář Citovat

Film jsem viděla a opravdu byla překvapená.
Především tím, jak může někdo natočit něco takového, a že tím někým nebyla Prima, ale ČT. Svoboda slova by nicméně měla být, takže by mě to asi překvapovat nemělo, protože každý by měl právo říci názor.
....
Efektní citáty z Koránu doprovázené působivými záběry z útoku na Dvojčata a neznámého teroristu v šátku s nožem jsou vytrhané z kontextu a o Koránu se z nich nad vší pochybnost divák nedozví vůbec nic. Ono leccos jiného z náboženských systémů vytržené z kontextu nemusí dávat valný smysl, např. každotýdenní požírání našeho pána a spasitele by mohlo přijít leckomu poněkud zvláštní a neměl by na základě této informace zrovna potřebu pohroužit se do studia transsubstanciace. Najít nějaký ten citátek o Božím hněvu, jímž je Starý zákon dost prošpikovaný, by taky asi nebyl takový problém.
Nechci se přít o Korán a Bibli, protože nejsem odborník ani v jedné oblasti, leč takto není problém zkreslit v podstatě cokoliv.
Celým dokumentem se táhne jako červená nit obava z pohlcení, převálcování, zničení cizím, nepřátelským expanzivním živlem, na který si musíme dát ale hodně dobrý pozor a stále nad ním bdít. Zvládnout jej lze pouze za předpokladu, že ho bude málo a bude pod permanentní a neutuchající kontrolou, jinak se nám tady rozleze a to už bude pozdě. Ohlídat nebezpečí můžeme rovněž poněkud zvláštními způsoby, třeba mešity by neměly mít věžičky, jinak se to tady už celé doopravdy zvrhne do totální islamizace a teror na sebe nenechá dlouho čekat.
Myslím, že v Německu se před válkou takto podobně rozpínali Židé, kteří rovněž usilovali o totální rozklad státního systému a páchali rituální vraždy na své krvavé židovské obřady. Ve čtrnáctém století pak spolu s malomocnými otrávili studny, tak bylo nanejvýš potřebné s nimi zatočit. Imperialisté v padesátých letech zase soustavně narušovali naše vynikající hospodářské výsledky, pročež jsme stále nebyli sto dohnat naší údernou mírovou ocelí prohnilý západ, a nasadili nám do polí mandelinku bramborovou.
Všichni tito tajemní zrádci potom měli tajnou provázanou mafii, usilovali o nadvládu nad světem a mohli úplně za všechno.
Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to je objektivita hodná Protokolů sionských mudrců nebo agitačních plátků z padesátých let, jak si republiku rozvracet od štváčů a revanšistů nenecháme.
Korunu tomu nasadí onen moudrý pán, který vyjádří vážnou obavu, že muslimové se rychle množí, tak jich tady za chvíli bude hrozně moc. Tuším, že hrozně moc je i Romů či Asiatů a různých přistěhovalců .... což samozřejmě každému moudrému, o etnickou čistotu státu dbalému občanovi musí právem silně ležet v žaludku.
....
Shrnuto: ten film nechtěl o muslimech nic zjistit, ale jen ukotvit výchozí předpoklad, že jsou hroziví, zlí a nebezpeční a lze se od nich nadít veškerého zla. Nevím, za jakým jiným účelem by se třeba dívčina domáhala vstupu do mužské části modlitebny a pak se divila, že ji tam nechtějí pustit (jaká diskriminace!). Že nikoho nenapadlo jít třeba do pravoslavného kostela v beranici nebo se cpát při mši k oltáři, aby mohl vidět zázrak převtělení Páně pěkně zblízka ... a pak se divit, že je diskriminován a pravděpodobně nakonec i vyveden.
.....
Spíš než o muslimech je ten film dokument o našich iracionálních obavách, o věčené postavě tajemného cizince (nejlépe tmavého), který přichází z dalekých zemí a na nějž si lze projikovat veškeré zlo a nevědomé obavy, které v sobě máme. Postava takového cizince se táhne dějinami, jen mění konkrétní okolnosti a zemi, odkud pochází. Možná bychom měli analyzovat především tenhle svůj strach.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 4 z 16
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist