Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Knižky a hudba Anketa o nej gay knihu?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

ne říjen 03, 2010 12:34 pm
Autor Zpráva
Sam
uživatel+


Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

sengge napsal:
The God Box... Tak pak napiš, jak se ti to líbilo.


Trvalo to déle, než jsem se ke knížce dostal. Ale musím říct, že se čekání vyplatilo. Ano, v knize jsou reálie amerického maloměsta (život na střední škole, bohoslužby v"jejich" stylu), ale paralelně s tím běží linie konfliktu mezi homosexualitou a vírou, která mě na knize zajímala nejvíc. Kniha je moc pěkně napsaná a čtivá. Pokud se někdo zajímá o toto téma, přečtení knihy nelze než doporučit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so říjen 03, 2009 1:26 pm
Autor Zpráva
Amater
uživatel


Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 40

Předmět: Nej kniha Citovat

U mně asi bude vést Noční běžci. Mám ji ráda a k tomu je to fantasy.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne září 06, 2009 11:02 am
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Re: Mentalita daných zemí a jejich knihy Citovat

valbo napsal:
super gay příběhy Julese Verna

Shocked
Vidím, že netuším, co jsem to vlastně četl.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 05, 2009 9:21 pm
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: Citovat

...
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.


Naposledy upravil valbo dne so květen 14, 2016 10:40 am, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá červenec 31, 2009 11:09 am
Autor Zpráva
sangrail
tester


Založen: 27.7.2009
Příspěvky: 2

Předmět: Théophile Gautier a homosexualita Citovat

V Gautierově románu Slečna de Maupin se protagonista rytíř d'Albert ke svému zděšení zamiluje nádherného mladíka, ve skutečnosti ženy převlečené za muže. Přestože z děje vyplyne, že se d'Albert nevědomky zamiloval do ŽENY uvnitř mužských šatů a ne do její mužské PODOBY, a jeho heterosexualita tedy není zpochybněna, nýbrž potvrzena, v době, kdy totožnost krásného mládence ještě neznáme, se hrdina musí vyrovnat se svou domnělou homosexualitou. Gautiera můžeme tedy zrovna tak kritizovat za alibismus a banálnost zápletky, jako za odvahu, s níž v roce 1834 (!) napsal třeba tento odstavec:

Ony podivné lásky, jichž jsou elegie starých básníků plny, které nás tolik překvapovaly, a jež jsme nemohli pochopiti, jsou přece pravděpodobné a možné. Když jsme je překládali, kladli jsme jména žen místo těch, která tam byla. Místo Juventius dali jsme Juventia, Alexis se měnil v Ianthu. Krásní hoši stávali se krásnými dívkami, a tak jsme předělali obludný serail Catullův, Tibullův, Martialův, a sladkého Vergilia. Bylo to velmi dvorné zaměstnání, které jen dokazovalo, jak málo jsme pochopili antického ducha.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 29, 2009 11:28 pm
Autor Zpráva
Sam
uživatel+


Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

sengge napsal:

Říkal sis u některé anglické knížky, že je škoda, že nevyšla v češtině?


Myslím, že Secret Edge by za to stála, je sice z amerického prostředí, ale to tam nehraje hlavní roli, je spíš o konfliktu kultur.

citace:
The God Box... Tak pak napiš, jak se ti to líbilo.


Pokusím se. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 29, 2009 2:55 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: :-) Citovat

Ty realie ruznych narodu se projevuji do mnoha gay knih. I do tech nemeckych. Zvlast tech pro mladez. Libi se me nemecke vztahove romany, treba: Chyt ho kdyz pada Wink

Rad si poslechnu vase zkusenosti se zahranicnimi gay knizkami a realiemi zemi puvodu knih

Editace Waky, 11.11.2009, odstranění nadbytečné citace
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 29, 2009 9:02 am
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

citace:
A mám přislíbené zapůjčení knížky "The God Box", na kterou se moc těším.


Tak pak napiš, jak se ti to líbilo. Vypadá to, že Sanchez je v USA hodně oblíbenej. Já mám bohužel s americkými gay knížkami (zvlášť s těmi pro mladé) tu zkušenost, že jsou opravdu hodně americké (školní reálie, am. fotbal atd.), přičemž pro českého čtenáře zas až tak zajímavé nejsou.

Říkal sis u některé anglické knížky, že je škoda, že nevyšla v češtině?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 29, 2009 7:07 am
Autor Zpráva
sangrail
tester


Založen: 27.7.2009
Příspěvky: 2

Předmět: Zeyer a Karásek ze Lvovic Citovat

Velmi dvojznačnou scénu najdete na začátku Zeyerovy povídky Donato a Sismonda. Donato je hetero (zamiluje se do oné Sismondy z názvu), ale jeho vztah k Sismondině bratrovi nepůsobí tak "otcovsky" a "bratrsky", jak vypravěč tvrdí:

"Lilio stal se mu idolem. Lilio byl mu čímsi nadpozemskám, čímsi posvátným, a idealní jeho krása byla mu zdrojem nového nadšení, obdivoval se mu jako antické soše."

Už ten odkaz k antice...!

"(...) vyprázdnil velký pohár řeckého vína a přitlačil svého přítele Lilia nadšeně k srdci. Lilio usmál se dobrotivě a lehký ruměnec mu přelétl tvář. Byl tak mladý, tak krásný, zrak jeho na polo sklopený byl tak plachý a čistý, že se Lilio ve svém černém aksamitovém kabátci přistrojené dívce podobal."

Jinak je povídka naneštěstí plná typického zeyerovského novoromantického balastu: velké vražedné vášně ve Wagnerově stylu, spousta historických rekvizit, záplava zápletek, přehánění... A především heterosexuální nátěr jako alibi.

Karásek ze Lvovic, jak víme, heterosexuální alibi nepoužíval a vztahy mezi Francisem, Manfredem a Maxem v Románu Manfreda Macmillena jsou vztahy homoerotické.

První knihou v české literatuře, kde je naprosto otevřeně ukázán milostný vztah mezi dvěma muži, je Karáskův Scarabaeus. Gaston a Oreste spolu žijí v Benátkách jako dva milenci, charakter jejich soužití není nijak maskován.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červen 05, 2009 10:48 pm
Autor Zpráva
Sam
uživatel+


Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Zajímavý nápad na anketu!

Moc gay knížek jsem nečetl, zatím vlastně jen tři. V angličtině "Clay's Way", která se mi moc nelíbila, hlavně kvůli konci, a pak "A Secret Edge", která se mi naopak líbila moc - krásný příběh dvou kluků ze střední školy. A česky "Pravda o zkáze Sodomy" od Ivana Kříže, která ani gay tématiku nijak neřeší, jen ji obsahuje. Krásná kniha.

Teď mám rozečtený knižní přepis filmu "Latter Days". Film jsem viděl 3x, mám ho moc rád. A mám přislíbené zapůjčení knížky "The God Box", na kterou se moc těším.

Ještě jsem přečetl něco málo povídek: "Zkrocenou horu" a pár fanovských slash nebo spíš smarm (hodně moc velké přátelství) z prostředí Stargate a Star Treku.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červen 05, 2009 11:37 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: žebříček Citovat

U mě stále vede německy psaná kniha Chyť ho když padá! Koupil jsem si ji před lety v Berlíně. Ta anketa o nejoblíbenější knihu s gay tematikou na tomto serveru bych bral. Teď jsem sledoval knihu mého života. Tak mě teĎ napadlo, jaká je asi nej kniha té jeho gay složky Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt září 25, 2008 6:44 pm
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: Anketa o nej gay knihu? Citovat

Co myslíte, nestálo by za to udělat anketu o nejoblíbenější gay knihu? Něco jako britské Big Gay Read. Myslím, že by bylo z čeho vybírat i v češtině - viz Wakyiny seznamy na 004.

Hynku, Viléme, Jarmilo! Teda pardon: Waky, Nicku Gueste...!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist