Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix politika
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 56, 57, 58  Další

so květen 01, 2010 7:35 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Koho volit? Citovat

Nick Guest napsal:
Udělal jsem drobný experiment: Zkusil jsem si sám sebe představit jako namyšleného, egoistického gaye bez stopy odpovědnosti za cokoli jiného než za sebe a vlastní profit, jako nesolidární "buznu", kterou nikdy nenapadne přemýšlet o tom, jestli příslušnost k menšině třeba není výzvou k uvažování o jiných menšinách a solidaritě s nimi, jako sociopatického piráta silnic, čecháčkovského eurofoba (Lotyšsko ať si pomůže samo!) - zkrátka jako přesný opak toho, než za co se pokládám.

A hádejte, co mi vyšlo. Wink

http://test.kohovolit.sk/api/cz/psp/match.php?voting_id=28360

Jsem s tím spokojen.


Tak já ti samozřejmě k tomu pokusu o introspekci fandím Laughing

Teda s dvěma vyjímkami - eurofob jistě nejsi a pirátem silnic být ani nemůžeš. Wink
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so květen 01, 2010 11:47 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Koho volit? Citovat

Udělal jsem drobný experiment: Zkusil jsem si sám sebe představit jako namyšleného, egoistického gaye bez stopy odpovědnosti za cokoli jiného než za sebe a vlastní profit, jako nesolidární "buznu", kterou nikdy nenapadne přemýšlet o tom, jestli příslušnost k menšině třeba není výzvou k uvažování o jiných menšinách a solidaritě s nimi, jako sociopatického piráta silnic, čecháčkovského eurofoba (Lotyšsko ať si pomůže samo!) - zkrátka jako přesný opak toho, než za co se pokládám.

A hádejte, co mi vyšlo. Wink

http://test.kohovolit.sk/api/cz/psp/match.php?voting_id=28360

Jsem s tím spokojen.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá duben 30, 2010 4:14 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Hm, mám takový docela paradoxní výsledek - http://test.kohovolit.sk/api/cz/psp/match.php?voting_id=37642 Think

Vyšlo mi že jsem zelený lidovecký antikomunista. Laughing
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 29, 2010 2:13 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

inu můj výsledek nepřekvapí

holt se i s Kalouskem shodnu na pětinu Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 29, 2010 2:09 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: koho volit? Citovat

pemel napsal:
Jeden zajímavý test. A tady je můj výsledek. Very Happy

To je zajímavý test.
Udělala jsem si ho, a ejhle! - zjišťuju, že jsem zpravicovatěla. Neshodnu se nijak výrazně s žádnou stranou, ale největší shodu mám s ODS (?!?) a nejmenší s ČSSD a KSČM.
....
Teď už mám jasno, koho budu volit, ale do budoucnosti si možná i přečtu ty programy kandidujících stran Think možná se tam i leccos dozvím Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 29, 2010 1:28 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: koho volit? Citovat

pemel napsal:
Jeden zajímavý test. A tady je můj výsledek. Very Happy


ten test je fajn, má ale jednu výrazně zkreslující chybu... totiž, to že někdo odmítne nějaký zákon nemusí být způsovbeno nezbytně tím, že by nesouhlasil s obecnou myšlenkou, která je pro účely testu vměstnána do jediné věty

ale rozhodně je zajímavý a myslím, že už tady tak před 2 lety jednou byl
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt duben 29, 2010 1:25 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Kolem klipu "přemluv bábu" je pěkný humbuk Smile

Trochu mi to připomíná cyklus Česká soda, který by mohl být v některých místech snadno nařčen, že propaguje fašismus.

On ten klip není přece míněn aby urazil staré lidi... není jim totiž určen. Relativizuje hodnoty předchozích generací, a to ještě dost jemným způsobem. Každá mladá generace má potřebu nějakým způsobem zesměšnit generace před sebou, to je přirozený proces. Je nesmysl brát to jako vážnou politickou propagandu.

kritici jsou obětí 3 pomýlených představ

1) že to mladí lidé berou vážně
2) že se všichni starší urazí - můj dědeček se u toho třeba fakt dobře pobavil
3) že jsou tu věci, o kterých se nežertuje a že tu existuje "nárok na vážnost"

prdlajs, je potřeba tady trochu vyvětrat tu zahnívající pseudomorálku :s)
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt duben 29, 2010 12:51 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: koho volit? Citovat

Jeden zajímavý test. A tady je můj výsledek. Very Happy
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st duben 28, 2010 11:53 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

pemel napsal:
Z právního hlediska to vydírání rozhodně není. Nikdo "bábě a dědovi" nevyhrožuje násilím a neodepírá jim možnost svobodné volby.


Ally McBealová nebo major Rabb by to před soud dostali Smile

Násilím jim sice nikdo nevyhrožuje, ale smrt v osamění by se možná dala klasifikovat jako "jiná těžká újma", ne? Teda pokud to není z právního hlediska kódové označení pro inseminaci skotu. Wink

IMHO volba pod nátlakem není tak úplně svobodná.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st duben 28, 2010 1:31 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Martin napsal:
Nick Guest napsal:
Objektivně máte k církvi (převážně katolické) blíž než já, protože její obraz světa je také konzervativní....


Tak je srozumitelné, proč si to myslíš. Subjektivně ovšem někomu může přijít divné, proč máš ty potřebu podsouvat mi, nebo jinému subjektu, myšlení konzervativní, nebo (v závislosti na vláknu) ultralevicové.



To je jednoduché: Mně připadá, že se moc nevyznáš nejen v tom, co odmítáš, ale ani v tom, k čemu se hlásíš, protože třeba to, co píšeš o křesťanství, nejen že nemá s pravicí nic společného, ale byla by to silná káva i na komunisty.

Co se Klause týče, to by bylo na dlouho debatu, na kterou nemám čas, ale např. ve svém projevu na Hradě při uvítání B. 16. byl "papežštější než papež".

Křesťanské kořeny (spolu s antickými a židovskými) tato civilizace prostě má. Chápu, že to někomu (např. islamofilům) může vadit, ale já se k nim naopak hlásím.

Dál už reagovat nebudu, jdu dělat něco užitečného, tohle je kolovrátek. Rád uspokojím tvoji potřebu mít poslední slovo (i když po této mojí větě ji možná ostentativně potlačíš).

P. S.: Chápu, že součástí tvé diskusní strategie je rozeštvávání lidí (naposledy pokus představit mě před Jakubem jako "klerikála"). S čím ale byl nebo nebyl z nějakých mých odpovědí spokojen jojx, bych nechal na jojxovi samotném (kdy ČR splatí své dluhy, to možná "ví" mladý pan Baudyš).
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 28, 2010 12:39 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Tím "vy" jsem myslel tebe a další pravicové sympatizanty zde na GK...


Už jsem napsal, že chápu tvou potřebu škatulek Very Happy

Nick Guest napsal:
Objektivně máte k církvi (převážně katolické) blíž než já, protože její obraz světa je také konzervativní....


Tak je srozumitelné, proč si to myslíš. Subjektivně ovšem někomu může přijít divné, proč máš ty potřebu podsouvat mi, nebo jinému subjektu, myšlení konzervativní, nebo (v závislosti na vláknu) ultralevicové.

Nick Guest napsal:
To jsem psal jako reakci na tvoje tvrzení, že je pro mě církev kdovíjakou autoritou. ...


Předpokládám, že pro tebe autoritou je, když jsi se zde oháněl "křesťanskými kořeny". Smile

Nick Guest napsal:
Jinak člověk snad může cítit politickou nebo jinou afiliaci i k někomu, s kým se v životě neviděl. Ratzinger a VK mají velmi mnoho společného v pohledu na svět, i když první z nich je vzdělanější a jde víc do hloubky.


Jistě může. Nicméně já jsem uvedl dva případy, v nichž se Klaus a Ratzinger od sebe dosti rozcházejí. Ty jsi neuvedl ani jeden v nichž se "VK drží papežova sukna". Žádat po tobě konkretizaci by mi ovšem bylo asi stejně platné, jako onehdá jojxovi (který obdržel odpověď "nevím"). Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 28, 2010 11:28 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Tím "vy" jsem myslel tebe a další pravicové sympatizanty zde na GK. Napsal bych "homocony", ale někteří ten výraz zbytečně považují za pejorativní, i když se dávno užívá neutrálně, stejně jako třeba slovo "paleocon".

Objektivně máte k církvi (převážně katolické) blíž než já, protože její obraz světa je také konzervativní, a především, v novověkých evropských dějinách vždy fungovala a funguje jako spojenec politické pravice, což bývá vzájemné, a zdaleka to neplatí jen pro Polsko. Lidové strany nebo "kádéčka" jsou v mnoha evropských zemích dominatními stranami tamní pravice (Nizozemsko, Španělsko, Německo, Rakousko) a jejich představitelé mnohokrát byli premiéry.

To jsem psal jako reakci na tvoje tvrzení, že je pro mě církev kdovíjakou autoritou. Je pravda, že její historickou a kulturní úlohu nevidím jen jako negativní, ale jako dvojznačnou, ovšem "vámi" preferované strany k ní mají určitě blíž než já a strany, které v posledních letech volím, resp. chystám se volit (SZ a ČSSD). Taky je zajímavé, že v čele pravicových nebo pravostředových stran, které mají šanci se dostat do sněmovny, jsou až na R. Johna věřící katolíci (Nečas, Schwarzenberg, Svoboda, Liška).

Jinak člověk snad může cítit politickou nebo jinou afiliaci i k někomu, s kým se v životě neviděl. Ratzinger a VK mají velmi mnoho společného v pohledu na svět, i když první z nich je vzdělanější a jde víc do hloubky.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 28, 2010 10:20 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Třeba zrovna toto prohlášení jednoho biskupa celkem otevřeně pléduje pro volbu TOP 09. Neměli byste se ohradit, že podpora od katolického hodnostáře vám smrdí?

Martin: To pojítko mezi tebou a Benediktem se jmenuje VK, který se od něj nehnul na krok a téměř mu odezíral z úst.


Já se proti podpoře neohrazuji. Jinak ovšem nechápu, kdo "jsme to my"? Jací "my" se na tomhle skromném foru "vyskytujeme", nevím. Jakub nemusí církev, ale řekl bych, že je zaměřený spíše levicově. Pemel je pravicový straník, jenže kdybys na sraze vytrval o něco déle, zjistil bys, že v mnoha věcech "spolu" také nesouhlasíme.

Hm, tak VK, s nímž jsem si jednou podal ruku, mi zřejmě dělá spojovatelku s člověkem, jehož jsem neviděl na živo ani jednou. Laughing

A opět - v čem by si měli být tak blízcí? Klaus taky ve Zlaté Bule zakazuje kondomy? Nebo papež nevěří na GO, když spolupůsobení člověka na něm označil za smrtelný hřích?

Chápu, proč máš potřebu dělat si škatulky typu "my a oni", ale někdy na to prostě sebevětší dávka dialektiky nestačí. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 28, 2010 12:14 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Třeba zrovna toto prohlášení jednoho biskupa celkem otevřeně pléduje pro volbu TOP 09. Neměli byste se ohradit, že podpora od katolického hodnostáře vám smrdí?

Martin: To pojítko mezi tebou a Benediktem se jmenuje VK, který se od něj nehnul na krok a téměř mu odezíral z úst.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 11:05 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

Nick Guest napsal:
Martin napsal:
Myslel jsem tím sice "velkou část pravice", vč. Polské, Britské, USácké, atd. ale třeba i tebe. Smile


Řekl bych, že církev je spíš váš spojenec než můj.

Můj prezident by se například nedržel papeže za sukni na každém kroku, moje vláda by nedávala na stůl nadsazené restituce.

Wink


Zmiňoval jsem církev, né vládu.

Nechtěje pomyslet na vládu v Tvé režii a vládu "tvého presidenta" Very Happy

Nicméně nevim, v čem by papa měl být můj spojenec? Stejně tak jako ty hlásá "zvláštnost homosexuality", ne? Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 10:10 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

Martin napsal:
Myslel jsem tím sice "velkou část pravice", vč. Polské, Britské, USácké, atd. ale třeba i tebe. Smile


Řekl bych, že církev je spíš váš spojenec než můj.

Můj prezident by se například nedržel papeže za sukni na každém kroku, moje vláda by nedávala na stůl nadsazené restituce.

Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 7:16 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

Nick Guest napsal:
Martin napsal:
pro některé lidi představuje etickou, morální, nebo (bohužel) kulturní autoritu


Buď konkrétní: pro velkou část euroatlantické pravice (česká situace je atypická).


No. Tak jistě, budu konkrétní.

Myslel jsem tím sice "velkou část pravice", vč. Polské, Britské, USácké, atd. ale třeba i tebe. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 4:31 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

[quote="sergej sudoplatov"]Už je to tady tak trochu off topic, ale když se tedy vrátím zpět k tomu klipu: Prý vznikl proto aby nebyli mladí tak pasívní a chodili k volbám a vůbec se více angažovali. Pak ovšem nechápu proč klip naléhá na mladé aby přemluvili prarodiče k volbě určitých stran a nenaléhá spíš na to aby sami šli volit. Bylo by to určitě přínosnější, neboť volební (ne)účast mladých lidí (narozdíl od důchodců) je opravdu tristní. [quote]

Zajímalo by mě, co by oslovilo mladé lidi, aby šli k volbám... klip s Mádlem a Issovou to rozhodně nebude... to je chabá výmluva.
_________________
Myslím, tedy jsem.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 4:20 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Už je to tady tak trochu off topic, ale když se tedy vrátím zpět k tomu klipu: Prý vznikl proto aby nebyli mladí tak pasívní a chodili k volbám a vůbec se více angažovali. Pak ovšem nechápu proč klip naléhá na mladé aby přemluvili prarodiče k volbě určitých stran a nenaléhá spíš na to aby sami šli volit. Bylo by to určitě přínosnější, neboť volební (ne)účast mladých lidí (narozdíl od důchodců) je opravdu tristní.

Jo a jak se tady pořád žongluje pojmem "církev"...to myslíte jako kterou církev?
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 4:10 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

Martin napsal:
pro některé lidi představuje etickou, morální, nebo (bohužel) kulturní autoritu


Buď konkrétní: pro velkou část euroatlantické pravice (česká situace je atypická).
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 2:56 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

Jakub.Jeddide napsal:
Martin napsal:

No, tak simtěpána, můžeme tam dát i teror církve. Ostatně nebýt jí, nebyla by hm považovaná za odchylku.


Patří tam stejně... neboť stejně jako nacismus a komunismus vedla k nesnášenlivosti.
To, že je církví považována homosexualita za úchylku je celkem její problém a mají máslo na hlavě. Zločinecká organizace, která si uděla živnost z výkladu víry, který mimochodem popírá ducha víry, je mi v celku ukradená. Nepředstavu je pro mě osobně ani autoritu morální, etickou či duchovní.


S tim naprosto souhlasim.

Nacismus i komunismus jsou ostatně formy nesnášenlivosti.

A církev si "musela" ve svých prvních letech vybojovat chlebíček právě tím. Čili nesnášenlivostí, z níž v rozporu nejen s Duchem, ale i Písmem udělala dogma.

Ovšem pro některé lidi představuje etickou, morální, nebo (bohužel) kulturní autoritu, jednoduše protože jí nikdo dlouho řádně nevypráskal. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 2:12 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

Martin napsal:

No, tak simtěpána, můžeme tam dát i teror církve. Ostatně nebýt jí, nebyla by hm považovaná za odchylku.


Patří tam stejně... neboť stejně jako nacismus a komunismus vedla k nesnášenlivosti.
To, že je církví považována homosexualita za úchylku je celkem její problém a mají máslo na hlavě. Zločinecká organizace, která si uděla živnost z výkladu víry, který mimochodem popírá ducha víry, je mi v celku ukradená. Nepředstavu je pro mě osobně ani autoritu morální, etickou či duchovní.
_________________
Myslím, tedy jsem.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 12:46 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

Jakub.Jeddide napsal:
Berme věci v širším kontextu - jakýkoliv fanatismus je odsouzeníhodný. A prosím pěkně - zařadil bych mezi komunismus, nacismus také ten církevní teror.


No, tak simtěpána, můžeme tam dát i teror církve. Ostatně nebýt jí, nebyla by hm považovaná za odchylku.

Na druhou stranu bychom tam mohli zařadit i terror finanční "policie" po Diokleciánovi. Což je sice pro historickou studii zajímavé, nicméně pro srovnání komunismu s nacismem - tedy dvou socialismů - jalové. Smile
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 11:32 am
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

Nicméně jsem se naivně, v omalovánkové části svého života, asi, domníval, že nepovažuješ komunismus za srovnatelný s nacismem. Podotkl bych, že za největší zločin nacismu (i komunismu) považuji genocidu.


Nemyslím si, že je úplné rozdělovat jen nacismus a komunismus. Berme věci v širším kontextu - jakýkoliv fanatismus je odsouzeníhodný. A prosím pěkně - zařadil bych mezi komunismus, nacismus také ten církevní teror.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 11:22 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

Nick Guest napsal:
pemel napsal:
Nick Guest: Krásně jsi se vyhnul Martinově otázce. Jako rozený politik. Nepohodlné dotazy se jednoduše přehlížejí.


Nemá o mně co šířit výmysly: o genocidní povaze bolševismu jsem přemýšlel už v době, kdy vy jste si hráli s omalovánkami. Wink

Ale dobrá (ta otázka je spíš zmatečná než nepohodlná): Zločinné záměry obvykle neobsahovaly ani ty agitky v 50. letech, protože na lid se mělo působit pozitivně ("Buduj vlast, posílíš mír," "Ani zrno nazmar" a pod.). Šlo spíš o topornost, bombastičnost, nevěrohodnost a plochost tohoto typu propagandy. A samozřejmě o jistou agresivitu, za kterou nemusí být hned nějaké dalekosáhlé kriminální úmysly. A když jsme u té agresivity - Josef Fritzl coby typický dědeček docela dobře snese srovnání s krvavým psem Titem. Takže to srovnání je zcela namístě.


1. pemel měl asi na mysli mojí otázku, které že zločninné úmysly byly v tom klipu.

2. jinak mi omalovánky nikdy moc nešly, zato jsem jezdil po okrajové části Prahy na obří umělohmotné kachničce s kolečky.

Nicméně jsem se naivně, v omalovánkové části svého života, asi, domníval, že nepovažuješ komunismus za srovnatelný s nacismem. Podotkl bych, že za největší zločin nacismu (i komunismu) považuji genocidu.

3. mam problém s tim, že si někdo plete nápisy na transparentech ("Ani kapka nepřijde, nazdar!") s propagandou - "Ať tvrdě dopadne dělnická pěst."
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 11:20 am
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

Pánové - co je ještě nutné, aby někdo konečně uznal, že podobné imbecilní agitační vymejvárny mozků pomocí populárních mladých lidí, jsou v naprostém rozporu s jakoukoliv etikou člověka. Je to nechutné manipulování, intolerance, sobectví a hrubost. I reakce strany Zelených na toto video má v sobě punc chyby, neboť napodobením videa, jej legitimizuje.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 11:01 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

pemel napsal:
Nick Guest: Krásně jsi se vyhnul Martinově otázce. Jako rozený politik. Nepohodlné dotazy se jednoduše přehlížejí.


Nemá o mně co šířit výmysly: o genocidní povaze bolševismu jsem přemýšlel už v době, kdy vy jste si hráli s omalovánkami. Wink

Ale dobrá (ta otázka je spíš zmatečná než nepohodlná): Zločinné záměry obvykle neobsahovaly ani ty agitky v 50. letech, protože na lid se mělo působit pozitivně ("Buduj vlast, posílíš mír," "Ani zrno nazmar" a pod.). Šlo spíš o topornost, bombastičnost, nevěrohodnost a plochost tohoto typu propagandy. A samozřejmě o jistou agresivitu, za kterou nemusí být hned nějaké dalekosáhlé kriminální úmysly. A když jsme u té agresivity - Josef Fritzl coby typický dědeček docela dobře snese srovnání s krvavým psem Titem. Takže to srovnání je zcela namístě.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 10:30 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Vlastně snad ještě víc (byť asi bezděčně) je to i moc pěkně nastavené zrcadlo mnohým těm netolerantně alergickým reakcím, které tím, že berou příliš vážně mladistvou pošetilost, se samy stávají pošetilými.


Přesně.

Mě v tomhle zaujala jakási (možná neautentická) reakce paní, která si v souvislosti s klipem stěžovala na to, že svou vnučku viděla s 10-ti letým odstupem dvakrát. Přičemž roční vnučka si tehdy "přijela pro sebe vyprosit kočárek".

Nechám stranou jak konkrétně může roční dítě cestovat samo vlakem, autobusem, nebo stopem, aby si něco vyprosilo, zřejmě slovy "gaggag" (případně, proč by měl klip oslovit zrovna 11 letou dívku). Ale nevím, proč ta paní pletla levicovost nebo pravicovost do toho, že své vlastní dítě (matku/otce vnučky) vychovala v tvora, který nemá potřebu se s vlastní matkou stýkat v horizontu dekády.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 5:02 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Přemluvená bába Citovat

Klip se nelíbí? Lze to napsat i takhle: http://neviditelnypes.lidovky.cz/fejeton-me-jste-premluvili-vase-baba-d7q-/p_spolecnost.asp?c=A100425_221812_p_spolecnost_wag.

Vlastně snad ještě víc (byť asi bezděčně) je to i moc pěkně nastavené zrcadlo mnohým těm netolerantně alergickým reakcím, které tím, že berou příliš vážně mladistvou pošetilost, se samy stávají pošetilými.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út duben 27, 2010 1:28 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: Přemluv tátu 2 Citovat

ttomp napsal:
Minimálně je tam náznak vydírání ("Když nebudeš dělat to, co my chceme, umřeš sama, babi!"), ale hlavně Marta & Jirka & Petr odepírají starým lidem poměrně základní lidské právo - právo na svobodnou volbu.

Z právního hlediska to vydírání rozhodně není. Nikdo "bábě a dědovi" nevyhrožuje násilím a neodepírá jim možnost svobodbné volby. Mohlo byt to být maximálně vydírání citové. A toho se bohužel občas dopouštímě všichni.
Jak píšeš, je třeba to brát v duchu "žánru". Celé to video je napůl myšleno vážně a napůl se jedná o nadsázku.

____________________________________

P.S.: Proto jsem to taky napsal. Wink
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 56, 57, 58  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 38 z 58
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 56, 57, 58  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist