Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix politika
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 56, 57, 58  Další

ne duben 04, 2010 8:35 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

NG: Mně postačí zodpovězení jediné otázky, a to zda se mají výdaje státu přizpůsobovat jeho příjmům, nebo naopak zda se mají příjmy státu přizpůsobovat jeho výdajům.

Ad tvé příklady: rozumný politik by upřesnil pravidla a zpřísnil kontrolu, aby byla vynutitelná, nerozumný politik to ponechá tak, jak to je, a bude hledat zdroje. Rozumný občan volí ty politiky, kteří mu dojnou krávu neudojej k smrti, nerozumný občan věří slibům politiků, že kráva nezdechne, a spravedlnosti spoluobčanů, že si necucnou víc, když je nikdo nehlídá. Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne duben 04, 2010 5:20 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:

Jojxi, tvoje teta přece může nějakou dobrovolnou práci vykonávat už teď, chce-li být užitečná...

Chybí mi tady uvažování v širších souvislostech. Současná deprese má přece nějaké svoje příčiny....

Argument "Musíme si utáhnout opasky, aby se naši vnuci/ synovci měli lépe" se v téhle zemi používá už 60 let. Má-li na naše vnuky/ synovce tvrdě došplouchnout drsná životní realita, zaveďme ji radši hned - když už, tak už.

Rolling Eyes


Mrzí mě, že jsem se odpověď na svoje otázky od tebe nedozvěděl - nebyla to žádná provokace, vážně mě zajímá, co si o tom myslíš.

Ad teta: Nicku byl jsi někdy dlouhodobě nezaměstnán? Protože právě z tebe promluvila neuvěřitelná ignorace.

Ad příčiny krize: krize byly, jsou a budou neumíme se jim vyhnout - ale příčinou našich dluhů žádná krize není (viz níže třeba rekordní rok 2006)

Ad utahování opasků: Překrucuješ, my si nemusíme utahovat opasky, aby se děti měly lépe než my. Pouze jim to nedělejme ještě těžší a zaplaťme své dluhy... stačí když jim předáme bezdlužný stát, aby mohly začínat s čistým štítem. Kdybychom si utahovali opasky, aby se děti měly lépe, znamenalo by to, že máme přebytkové rozpočty a šetříme jim do zásoby.

Ale koukni na čísla:

Česká republika měla v roce 2006 schodek téměř 100.000.000.000,- Kč při růstu HDP více jak 6%, v roce 2009 ČR hospodařila se ztrátou 200 mld. kč, celkový státní dluh ČR se blíží 1,2 bilionu korun (o schodku veřejných rozpočtů ani nemluvě).

Pan Paroubek na svých billboardech slibuje snížit zadlužování o polovinu do roku 2013 (což je jistě chvályhodné) - v roce 2013 tedy počítá se schodkem 100 mld. kč, bude-li podle jeho slibu a redukce zadlužování bude lineární, bude na konci roku 2013 dlužit ČR 1,75 bilionu korun, pokud pak ono snížené zadlužování vydrží než mému synovcovi bude 18 let (v roce 2024), bude ČR v den jeho 18. narozenin dlužit 2,85 bilionu kč. Tzn. že on sám v té době bude dlužit 285.000,- Kč - vzhledem k tomu, že lidí, kteří budou stejně jako on v produktivním věku bude tak 50%, bude na něm ležet dluhová zátěž 570.000,- Kč (dva nadprůměrné roční čisté platy), které bude muset uhradit vedle daňové zátěže, kterou platíme dnes (a to vynechávám trvale rostoucí nároky na zdravotnictví atp.) Vzhledem k vzestupu rizikovosti půjček pak bude stát platit na úrocích tou dobou ročně kolem 250 miliard korun (to je čtvrtina současného státního rozpočtu jen na úroky).

Tady vidíš, že kdybychom už teď do 18 narozenin mého synovce, chtěli předat bezdlužný stát, musíme nejen snížit schodek z roku 2009 o 200 mld. ale navíc, každý rok vytvořit přebytek (a ten použít na úmor) ve výši cca 80 mld. kč.

(poznamenávám, že je to jen orientační výpočet který nezohledňuje budoucí růsty a krize a připomínám, že nárust státního dluhu bude hospodářský růst brzdit mj. kvůli obavám investorů)

Takže tě vyzývám ještě jednou, odlož plkání o ideálech a historických souvislostech a představ mi ekonomickou vizi, která vyústí v bezdlužný stát v roce 2024. Pokud to zvládneš tak, aby se nemusely škrtat sociální výdaje, uznám chybu, ukloním se ti a veřejně ti poděkuju, protože mě zbavíš tíživé starosti, že další generaci chystáme místo života noční můru.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne duben 04, 2010 1:28 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
soukromě mi to sdělilo několik lidí


Já jsem hlavně rád, že sis tu našel tolik soukromých přátel. Very Happy
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 04, 2010 1:13 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Martin napsal:
konečně tu máme Nickův ucelený volební program.

Připravováno v duchu Marie, zvané Tonička.

Laughing


Já někam kandiduju? Že o tom nevím!

Až si budeš chtít příště zase stěžovat, jak na tebe "kydám špínu a urážky", přečti si nejprve svoje vlastní příspěvky - mám dojem, že beze mě bys neměl o čem psát a z čeho si dělat terč. Je to furt dokola a už mě to dost s..e.

Kromě správkyně diskusí, která tě občas hájí, ale tvoje fauly přehlíží, a možná sergeje a pemela, tě nikdo nemá rád a většina lidí sem nepíše/ píše málo kvůli tobě. Veřejně ti to řekne málokdo, ale soukromě mi to sdělilo několik lidí, aniž bych se jich na tebe vůbec ptal, protože natolik mě zase nezajímáš.

Já na tebe většinou neraguju, což je asi to nejlepší, ale zase to neznamená, že snesu úplně všechno, jak sis to možná vyložil.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 04, 2010 11:24 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

bright: Kalousek nedávno uvedl do oběhu bonmot o lidech, kteří žijí podle TOP 09, ale volí ČSSD. Já znám spíš lidi, kteří rádi využívají/zneužívají mezer v zákonech, včetně sociálních, k vlastnímu prospěchu, ale pak volí pravici, která tomu prý chce učinit přítrž. Znám např. člověka, který skrze finanční výpomoc své známé doktorce získal od ní plný invalidní důchod, aniž by tomu jeho zdravotní stav odpovídal. Když mu ho příslušná komise dávala, setkal se tam v čekárně s pánem bez nohy, kterému plnou invaliditu naopak sebrali, a dali mu částečnou. Patrně se ani nezastyděl. Invalidního důchodu střídavě využívá k cestám autem po Evropě a pobytu ve vile. Kritici ODS a TOP 09 jsou pro něj všichni "komunisti".

Pak taky znám člověka, který se veřejně chlubí, jak dokáže využít mezer v zákoně, ojebat policajty a vyhnout se pokutě, když zaparkuje tam, kde nemá, ale ekonomický program ODS a TOPky je pro něj málo pravicový a na "zneužívačích" se má prý šetřit mnohem razatněji. Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne ne duben 04, 2010 10:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 04, 2010 11:16 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

No, konečně tu máme Nickův ucelený volební program.

Připravováno v duchu Marie, zvané Tonička.

Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 04, 2010 10:47 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

NG se k odpovědi na jojxovi otázky nemá, tak odpovím v duchu jeho posledního příspěvku za něj:
jojx napsal:
1) Zda (podle tebe) stát v době prosperity smí vytvářet dluh?
Arrow Chléb a hry jsou povinností státu, a to až do hořkého konce.
jojx napsal:
2) Pokud stát dluh vytváří (jedno kdy) kam mohou směřovat peníze, které si stát půjčí?
Arrow Tyto peníze musí zásadně směřovat na mandatorní výdaje, tzn. na spotřebu. Rozhýbe se tím přece ekonomika a vybere více na DPH.
jojx napsal:
3) Kdy ČR (podle tebe) zaplatí své dluhy?
Arrow Nezajímá mě to. Hloupí, kdo půjčují.
jojx napsal:
4) Pokud je sociální systém (podle tebe) v pořádku, kde seškrtáš rozpočet o 80 mld. kč ?
Arrow Počkáme na konjunkturu a schodek se sníží sám od sebe.
jojx napsal:
5) Zda (podle tebe) máme dost peněz na to, abychom si mohli dovolit splácet úroky, které se zadlužeností ČR (a tím pádem její rizikovostí pro věřitele) neustále rostou?
Arrow Zdroje jsou, ty malověrný. Např. povolíme zvýšit cenu elektřiny a z dividend od ČEZu všechno zaplatíme. Řádově to sice nesedí, ale koho to zajímá?
jojx napsal:
6) pokud říkáš, že schodek rozpočtu bude možno pokrýt zvýšením daní - které daně bys zvýšil?
Arrow Všechny a když lidi začnou řvát, tak jednu dvě z nich maličko snížíme, nejlépe daň z bůčku, čuča a cigaret.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne duben 04, 2010 8:35 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Jojxi, tvoje teta přece může nějakou dobrovolnou práci vykonávat už teď, chce-li být užitečná. Neznám její povahu, ale připadá mi divné, že ji bude vykonávat ráda teprve tehdy, až bude muset. To je trochu proti lidské přirozenosti.


Myslím, že nic takovýho jojx nepsal, ale to je fuk. Jinak - jsem sice pravičák, ale né takový jako ty, Nicku, abych paní se ZTP navrhnul, že jestli chce být užitečná, může klidně zametat chodníky, nebo sbírat psí bobky zadarmo, jinak je "divná".

Nick Guest napsal:
Chybí mi tady uvažování v širších souvislostech. Současná deprese má přece nějaké svoje příčiny ... svalování viny na tzv. parazity je podle mě odváděním pozornosti...


Hm a mně tu chybí uvažování i v souvislostech základních. On někdo svaluje vinu za světovou hospodářskou krizi na lemply, flákače a parazity? A blmblmblm, on tu někdo mluvil o krizi vůbec? Smile

Nick Guest napsal:
Argument "Musíme si utáhnout opasky, aby se naši vnuci/ synovci měli lépe" se v téhle zemi používá už 60 let.


Nick Guest napsal:
Má-li na naše vnuky/ synovce tvrdě došplouchnout drsná životní realita, zaveďme ji radši hned - když už, tak už.


Já myslím, že touha rodičů po tom, aby se jejich děti měly lépe, a případná více než velká ochota se kvůli tomu uskrovnit je o dost starší. Kdyby starší nebyla, tak spousta našich dávných státníků a myslitelů nešla na univerzitu, a spokojila se s kariérou vozky.

Ono teď spíš jde o to, že my si nemusíme utáhnout opasky aby se naše děti měly lépe. My si musíme utáhnout opasky proto, aby se měly aspoň tak jako my, nebo chcete-li aby nespadly do dluhových ******, které jsme jim připravili, abychom mohli neproduktivně prožrat jejich peníze.

Jinak - viz výše - právě aby nedošplouchla - tedy nikoliv realita (chápu, že pro levičáky je krutou milenkou), ale důsledky našich činů.

Ale tvůj příspěvek, která evokuje "pravičáci chtěji abysme to snášeli my, a přitom to můžem nechat na svejch dětech", prozrazuje hloubi tvého porozumění rodičovským citům. Laughing (IMHO oliheň má větší)
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne duben 04, 2010 2:13 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Jojxi, tvoje teta přece může nějakou dobrovolnou práci vykonávat už teď, chce-li být užitečná. Neznám její povahu, ale připadá mi divné, že ji bude vykonávat ráda teprve tehdy, až bude muset. To je trochu proti lidské přirozenosti.

Institut odstupného skutečně bývá zneužíván - nejmarkantněji lidmi jako Richard Medek (býv. ředitel ČRo - po půlroce ve funkci, z čehož 4 měsíce strávil v neschopnosti, inkasuje odstupné ve výši ročního platu) nebo Petr Žaluda (v manažerské smlouvě má odstupné ve výši dvou ročních platů). Ztratí-li na ně nárok zaměstnanec, který dá sám výpověď, budou toho zase zneužívat zaměstnavatelé - takže v chudých regionech lze realisticky čekat přitvrzení mobbingu a drsnější ždímání zaměstnanců. Není to tak dávno, co se jistý obchodní řetězec pokoušel vnutit menstruujícím prodavačkám jakési pásky na rukávy.

Chybí mi tady uvažování v širších souvislostech. Současná deprese má přece nějaké svoje příčiny, z nichž některé mohou být nahodilé, jiné zaviněné, a konečně další systémové - o tom je třeba se bavit. Svalování viny na tzv. parazity je podle mě odváděním pozornosti a pokusem nasměrovat frustraci, kterou část středních tříd logicky pociťuje, cestou nejmenšího odporu - tedy na ty, kteří jsou slabí a nemůžou se bránit. To má v Čechách tradici, kterou jen krátkodobě přerušují idealistická vzepětí, jakým byl třeba listopad 89.

V současném vývoji podle mě nejde ani tak o "válku světů" jako spíš o rychlost/ pomalost kapitulace před určitými trendy, které jsou stejně tak negativní jako nezvratné, protože souvisejí s globalizací. Konkrétně tedy jde o udržení minimálních výdobytků sociálního státu, které jsou u nás beztak slabé, a o zastavení nebo aspoň zpomalení privatizace veřejné služby (zdravotnictví, školství, věda, justice, bezpečnost).

Argument "Musíme si utáhnout opasky, aby se naši vnuci/ synovci měli lépe" se v téhle zemi používá už 60 let. Znovuzrozená česká pravice ho v 90. letech kontinuálně převzala od komunistů, kteří na něj pro změnu zapomněli. Je navíc nelogický, v podstatě totiž říká toto: Má-li na naše vnuky/ synovce tvrdě došplouchnout drsná životní realita, zaveďme ji radši hned - když už, tak už.

P. S.: Myslím, že nejsem zaslepený idealista, jak mě tady občas někdo nálepkuje. Naopak: nemám skoro žádné iluze o masách a stádu, které nejsou solidární vůbec, takže stát by měl být solidární alespoň natolik, aby se to ve výsledku potkalo někde uprostřed.

:roll:
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá duben 02, 2010 3:08 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

NG:

Ne, tady nejde o to, že teta je neanonymní, tady jde o to, že teta je částečně ZTP, protože mimořádně špatně vidí. Garantuju ti, že nechodí po pohovorech každý den a že bude ráda pár hodin zametat ulice, jen aby si připadala trochu prospěšná,
ale teta není jediná koho ve svém okolí znám

vážně nikoho takového neznáš?
vážně neznáš nikoho, kdo si udělá prázdniny, když přechází z práce do práce a 2 měsíce je na podpoře?
vážně neznáš nikoho, kdo se tak trochu hodí marod?
vážně si neslyšel o ženské, kterou zaměstnává manžel přesně rok a pak ji propustí a ona žije 6 měsíců ze státního (a dál u něj pracuje) a on ji pak zase zaměstná?
vážně jsi neslyšel o vesnických rodinách se 6 dětmi jejichž přídavkový příjem dohromady pro domácnost dělá tolik, kolik zbytek vesničanů nemá šanci vydělat?
vážně neznáš jediného člověka, který říká "sorry, ale za 15 000 hrubého já pracovat nebudu, to se mi vyplatí zůstat na dávkách"?

Kdo z nás dvou tady žije v odtrženém světě?

Ty totiž mylně předpokládáš, že jsem nějaký středostavovský jedináček, který v životě neopustil Prahu a žije v jakési bublině materiální pohody a sebestřednosti. Jenže bohužel jsi to ty Nicku, kdo přes ideály toho, jak by to mělo vypadat, nevidí skutečnost. Už za stavu, kdy nezaměstnanost poklesla mírně pod 8% volala sdružení podnikatelů, že nemůžou najít lidi pro výrobu, ať otevře hranice nebo změní sociální system. Nakonec se v tichosti otevřely hranice a teď stát za své peníze ty cizí pracanty lifruje domů.

Víš co je na tom nejhorší? Že tenhle systém, kromě toho, že podporuje skutečné lemply, podporuje i obyčejné lidi, kteří by jinak pracovali, aby to nedělali. A co je nejhorší naprosto znehodnocuje práci lidí, kteří opravdu tvrdě pracují a všem to připadá naprosto normální. Heslo "kdo neokrádá stát okrádá rodinu" je silně zakořeněné.

Nepotřebujeme definovat střední třídu, na výsledek to nemá vliv. Ale problém zůstává pořád stejný:
jestli ještě víc zdaníš lidi s mírně nadprůměrnými příjmy, kterých není moc a udržíš bohatou sociální síť, dostaneš je do té sítě taky.
Jestli zvýšíš nepřímé daně, zdražíš úplně všechno, což nejvíc odnesou nejchudší a budeš muset zvedat sociální dávky.
Jestli zvýšíš přímé daně, lidé se jim začnou vyhýbat ještě víc.
Jestli zvýšíš zdanění práce, utečou ti firmy a zvýšíš nezaměstnanost a bude se víc dělat na černo a víc zneužívat sociální system.
Ten kdo tohle všechno odnese jsou zaměstnanci, kteří nemají na výběr jak budou zaměstnáni - učitelé, zdravotníci, policajti, hasiči, státní úředníci... ti, jejichž práva tu hájíš to nakonec všechno zaplatí a to je PODRAZ jako noha. Jenže Paroubek jim slibuje, že se budou mít okamžitě líp a neříká jim za jakou cenu.

Tady k čertu vůbec nejde o Řecko a o krach - copak si neuvědomujete, že krach je až naprosto poslední a tragická varianta, ale to všechno co je před kategorií krach je taky obrovsky negativní? My si tady půjčujeme peníze na to, aby Paroubek vyhrál volby, to je všechno.

Nicku, odlož ideály a řekni mi, jako člověk, kterej taky jednou za měsíc dostane výplatu a musí s ní vyjít do další výplaty:

1) Zda (podle tebe) stát v době prosperity smí vytvářet dluh?

2) Pokud stát dluh vytváří (jedno kdy) kam mohou směřovat peníze, které si stát půjčí?

3) Kdy ČR (podle tebe) zaplatí své dluhy?

4) Pokud je sociální systém (podle tebe) v pořádku, kde seškrtáš rozpočet o 80 mld. kč ?

5) Zda (podle tebe) máme dost peněz na to, abychom si mohli dovolit splácet úroky, které se zadlužeností ČR (a tím pádem její rizikovostí pro věřitele) neustále rostou?

6) pokud říkáš, že schodek rozpočtu bude možno pokrýt zvýšením daní - které daně bys zvýšil?

Závěrem bych rád deklaroval, že půjdu raději nezaměstnaným padesátníkům vysvětlovat v čem je problém, než abych dětem svého bratra za 20 let vysvětloval, proč mají tak vysoké školné, proč si musí u doktora všechno platit, proč musí při tom všem nést tak vysoké daňové zatížení a tak dál... Až se mě zeptá, proč ho naše generace zadlužila a co jsme s těmi penězi sakra udělali.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá duben 02, 2010 2:21 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Honza napsal:
jojx napsal:
nechápu proč zrušili společné zdanění manželů (jako jedinou věc, která rodinám vážně pomáhala).


Společné zdanění manželů zrušili, protože při současném lineárním modelu daní ztratilo význam a stalo se naprosto zbytečným a nepoužitelným:


To jsem se špatně vyjádřil, myslel jsem, že z celé té daňové reformy ODS, která sliboval zjednodušit daně a přitom je jen přeházela tak, aby to bylo výhodnější pro její voliče, je zrušení společného zdanění manželů ten nejnepříjemnější efekt. Nicméně i tak díky za připomenutí.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá duben 02, 2010 12:18 am
Autor Zpráva
Honza
šaman


Založen: 25.3.2007
Příspěvky: 4671
Bydliště: Čechy

Předmět: Citovat

jojx napsal:
nechápu proč zrušili společné zdanění manželů (jako jedinou věc, která rodinám vážně pomáhala).


Konečně tu je politický téma, ke kterému se můžu vyjádřit. Tohle ti můžu vysvětlit, bo rodiče taky dřív danili společně:

Společné zdanění manželů zrušili, protože při současném lineárním modelu daní ztratilo význam a stalo se naprosto zbytečným a nepoužitelným:

Dokud byla daň progresivní, (čím vyšší zisk, tím vyšší daň) tak bylo možné dostat se přesunem části zisku mezi manželi do nižšího daňového pásma a snížit tak daňovou povinnost rodiny. Dnes je daň lineární (myslím, že 15 %) takže je jedno, jestli 15 % ze zisku zaplatí jedem manžel, nebo oba napůl, protože dohromady zaplatí úplně stejně.

příklad:
a) progresivní daň např. 10 % do zisku 500.000, a 20 % nad 500.000:
Manžel vydělal 600.000, manželka nic. Manžel buď zaplatí 20 % z 600.000 a nebo využije rodinného zdanění a půlku zisku převede na manželku a každý zaplatí 10 % z 300.000,- Kč. Tady je rozdíl v daňové zátěži jasně vidět - úspora na dani bude 60.000 !

b) rovná daň 15 %
Manžel vydělal 600.000, manželka nic. A je úplně jedno, jestli manžel zdaní 15 % z 600.000 a manželka nic, nebo jestli každý odvede daň 15 % z 300.000,- Kč.

Vpodstatě se dá říct, že společné zdanění nebylo zrušeno, ale jen vypuštěno ze zákona. Myslím, že je jasný, že není potřeba mít v zákoně něco, co se nedá nijak využít.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 01, 2010 11:39 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

jojx: Případ tvé tety z Olomouce není neobvyklý. Znám hodně lidí, kteří poukazují na nějaký podobný příběh ze svého okolí. Většinou to má jeden společný znak - konkrétní "teta z Olomouce" je vždy obětí, která doplácí na masy jakýchsi anonymních lemplů, flákačů a nemakačenků, které kupodivu nikdo z mých známých ve svém příbuzenstvu či blízkém okolí nemá a ve kterých stát prý marně utápí miliardy. Ano, takhle se to přece píše v novinách, říkají to všichni médii oblíbení ekonomové a část politiků...

Já si jen dovoluji mít jiný názor - a to ten, že jde o pokřivenou perspektivu, kterou veřejnému mínění dost úspěšně vnucují mocidržci, čímž nemyslím ani tak politickou třídu, jako spíš onen segment byznysu, kde se politický vliv slévá s mocí mediální. Nemyslím, že své tetě pomůžeš volbou stran, které ji např. od hledání práce - což je vlastně full-time job, že - budou na dvacet hodin v měsíci vyhánět zametat chodníky, aby tak neztratila nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Jako refrén se tady opakuje tvrzení, jako by snad současná ČR byla div ne nejrovnostářštější společností na světě. Přijde mi to zcestné. Největší úspěch jinak dost ponurého 20. století byl poválečný hospodářský a lidskoprávní vzestup demokratické západní Evropy, opřený o solidární pilíř, tak jak to má třeba Německo stále v ústavě - sociální stát. Lze chápat, že některé excesy - například až devadesátiprocentní zdanění ve Švédsku - bylo nutné omezit. V Česku nic okrajovat nelze, protože není z čeho - z kasárenského socialismu a "rovnosti v bídě" přešlo rovnou k veksláckému kapitalismu "urvi co můžeš".

Z většiny příspěvků tady mám dojem, že se střední třída chápe jako něco, co je hodně vysoko nad deklasovanými a vyloučenými a div ne v přepokoji elit. Podle mě to víc odráží různé osobní sny, plány a přání než realitu. Je s tím spojená řada problémů: jednak neexistuje žádná obecně přijatá definice středních tříd (Keller tvrdí, že jednou se k ní počítá až 80% populace, jindy zase pouhých 20%), druhak je to podléhání cizí optice, která je ve středních třídách pěstována, protože je to třeba pro někoho výhodné (rozděl a panuj). Keller cituje jakéhosi francouzského sociologa, který vypočítal, že představíme-li si vzdálenost mezi nejbohatší a nejchudší střední vrstvou jako jeden metr, pak vzdálenost, která je dělí od tzv. diskrétních elit, odpovídá několika kilometrům. Na situaci, kdy kolem 75 nejbohatších Čechů disponuje majetkem vyšším než je roční rozpočet jednoho středně velkého krajského města (Hradce Králové), je prostě něco divného. (Pro šťouraly, kteří mi rádi vkládají do úst, co jsem neřekl - "divného" není totéž co třeba "trestuhodného" nebo "patologického".)

brihgt: Natalita a mateřská samozřejmě souvisejí, i když složitě. Je spousta faktorů, proč se jednotlivci rozhodnou založit rodinu, ale do velkých čísel se samozřejmě promítá i jakási důvěra v budoucnost, tedy víra, že se s děckama nepropadneš na dno.

Investiční pobídky pro zahraniční společnosti jsem tenkrát vítal (popravdě jsem to pokládal a pokládám za jeden z lepších kroků Zemanovy vlády), protože jsem to považoval za přece jen lepší řešení než nechat všechno na bývalých kšeftařích s tuzexovými poukázkami, kteří se mezitím vypracovali na olejářské a jiné magnáty. - Jinak jsem se svůj příspěvek snažil formulovat tak, aby nabízel jiné vysvětlení než psychiatrickou diagnózu - na rozdíl od takového pemela, který ti s přímočarostí opravdového pseudointelektuály pohrdajícího konservativce rovnou napíše: Máš mindrák!

Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 01, 2010 9:14 pm
Autor Zpráva
Meany
uživatel+


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 178
Bydliště: mám

Předmět: Citovat

Martin napsal:

Ale to by jojx klidně mohl. Asi by byl těmito věkovitými bardy, co trvale rozkrádali místní JZD (tu krmníka, tu brojlery, tu luxfery, tunu betonu a dlaždičky), poučen o markoekonomických otázkách. Např. "pražáci sou tak bohatý, že platěji 17000 nájem za dvoupokoják, kdežto my poctivý na vesnici máme jenom dvoupatrovej domek".

No, tak pominu, že těm věkovitým bardům v době, kdy podle Tebe trvale rozkrádali JZD, bylo kolem třiceti let. Jinak jen napíšu, že Tvůj náhled na chudý kraj je vskutku ohromující. To, co si fakt myslím, napsat nemůžu. Je před desátou hodinou večerní. Posledně jsme ale oba použili Cimrmana. Takže mou reakci vystihuje pan Žíla, když synovi Láďovi v Aktu k počmáranému obrazu říká, za co byl tenkrát bacanej.
_________________
Úplně se nepochopíme nikdy, ale můžeme daleko víc, než se chápat.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt duben 01, 2010 11:10 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

bright napsal:
Taky si nemyslím, že většina příjmů státu pochází od 10% nejbohatších.


Nick Guest napsal:
...pár procent nejbohatších se na financování sociálního státu už stejně nijak nepodílí


Většina příjmů státu (příjmů státu jako takových, soc. stát je termín jiného druhu) samozřejmě nepochází od nejbohatších - nejen proto, že si mohou dovolit finanční kouzelníky - ti se na příjmech státu, případně roztáčení ekonomiky, podílejí z valné části nepřímo.

Proto je, jak už sem někde psal dříve, jasné, že sociální experimenty zaplatí především střední třída, čili zaměstnanci (a co se týká "socka", tak zaměstnavatelé), od nichž je samozřejmě daně vybírat nejsnadnější, a malí podnikatelé a živnostníci (odvádějící cca 1/3). Ta střední třída, resp. "obyčejní lidé" (z programu socdem), za kterou se jyřý "pere".

"Změnit stav" samozřejmě nejde, každý stát si bez daní střední třídy klekne. A představa, že zdaníme mamonáře tolik, že to vynahradí, je zcestná, na číslíčka by to prostě nevycházelo. Nehledě na to, že levicové vlády obecně víc daní všechny. On ten jánošík neni zas takovej hrdina, aby nemohl krást i středním třídám.

Ona každá svobodná matka s 15 dětmi, která nemůže pracovat, protože v maringotce neustále rodí, něco stojí. Very Happy

Nick Guest napsal:
Jojx by svoje jistě hluboké úvahy o lenoších mohl zkusit vyprávět lidem přes 50 v nějakém chudém regionu s nezaměstnaností kolem 20% - patrně by se moc nechytal


Ale to by jojx klidně mohl. Asi by byl těmito věkovitými bardy, co trvale rozkrádali místní JZD (tu krmníka, tu brojlery, tu luxfery, tunu betonu a dlaždičky), poučen o markoekonomických otázkách. Např. "pražáci sou tak bohatý, že platěji 17000 nájem za dvoupokoják, kdežto my poctivý na vesnici máme jenom dvoupatrovej domek".

Nick Guest napsal:
Uvědomte si prosím, že celá republika nesestává ze vzdělaných bezdětných mladých mužů z velkoměst.


Jejda, to je blbý, protože jestli jsem četl pozorně, všichni tu mluvili konkrétně o svojí situaci, čili o situaci bezdětných z velkoměsta, né o celém státu. d'oh!

Nick Guest napsal:
Bavíme se tu pořád o výdajových složkách rozpočtu, ale proč ne o těch příjmových? Ano, je to těžší.


Né, není to těžší. Například nepřímé daně jsou spravedlivé a elegantní řešení. A myslím, že se bavíme o výdajové složce proto, že právě ta je dlouhodobě (cca 7-10 let) naprosto katastrofální.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 01, 2010 11:09 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:

Adame, chováš se jako blb. Uměl bys někdy zvolit trochu jinou figuru než záchvat následovaný půlročním mlčením? Smile

Řecko, které je prakticky bez průmyslu... pak ano, budu souhlasit s tím, že je z čeho ukrajovat a že bankrot klepe na dveře.

Pokud se však "řeší" nezaměstnanost prodlužováním pracovní povinnosti (to je nadsázka) až někam k sedmdesátce a stárnutí populace zrušením dávek v mateřství, tak si musím trochu ťukat na čelo. Bavíme se tu pořád o výdajových složkách rozpočtu, ale proč ne o těch příjmových? Ano, je to těžší.

Jojx by svoje jistě hluboké úvahy o lenoších mohl zkusit vyprávět lidem přes 50 v nějakém chudém regionu s nezaměstnaností kolem 20% - patrně by se moc nechytal.


Adam se někdy chová jako blb, ale není (a já si dovoluju věřit, že to je to co máte společné).

Řecko ať si dělá co chce.
ČR nemá peníze na vlastní provoz, přestože má daňovou zátěž, která je srovnatelná s většinou evropských států. Je nepřípustné, aby si stát na vlastní selhání v otázce přerozdělení půjčoval peníze. Máme sociální systém, který naprosto neodpovídá zdrojům, kterými disponujeme. Nicku probůh, daňové výnosy nestoupají lineárně, pokud se současný schodek pokusíš pokrýt zvýšením daní, dostaneš do sociální sítě další statisíce lidí, kterým se pak nevyplatí pracovat a ožebračíš postupně tenčící se vrstvu lidí, co všechno tohle platí. Výsledkem bude krásná sociální spravedlnost, budeme mít všichni h...o (až na těch horních 10%, která si zase svůj způsob najdou).

Mě by spíš zajímalo, kdo mojí tetě z Olomoucka, která přišla o práci v 50 a od té doby zoufale hledá a je ochotna dělat cokoli jen aby nemusela být doma a měla čím zaplatit nájem, vysvětlí, že na její sociální dávky stát nemá (musí si půjčovat), protože vyplácí miliardy v dávkách lidem, kteří to nepotřebují. Věřim, že pro ní najdeš krásná slova útěchy až to nepůjde dál a stát bude muset dávky brutálně plošně zkrouhnout. Ona sama je nešťastná z toho, jak si půlka rodin jezdí pro dávky novým autem.

Paroubek těmhle lidem lže, protože jim tvrdí, že jsou tu jiní, kteří žijí na jejich úkor, že veřejné finance jsou v pořádku, využívá jejich zoufalství, aby ho volili. A ty jsi mě při svém přehledu dost zklamal, když nahlížíš na humanitu a sociální stát tímhle způsobem. Na tom chlácholit ožralu a dávat mu peníze na pití není nic humánního. (Ožralou nemyslím sociálně slabé, ale všechny, kdo věří, že z toho nějak vybruslíme, aniž bychom své dluhy museli zaplatit.) Připomíná mi to tu dobrotivou paní z reklamy na Provident financial, která zachrání rodinou dovolenou tím, že na zavolání poskytne půjčku - ano šťastná rodina u moře, každý si to přece zaslouží - proč už tam nejsou obrázky ze soudní síně, kdy šťastné rodině berou úplně všechno, aby to prodali hluboko pod cenou? Jenom za svých studií práv jsem tuhle situaci u soudu viděl několikrát - ti lidé vůbec netušili o co běží a netuší to ani Parobkovi voliči. Chtějí se mít líp a zbytek je nezajímá.

To co potřebujeme my je dát dávky těm, kteří to potřebují a omezit počet těch, kteří to potřebují, růstem produktivity a růstem zaměstnanosti. V západních čechách je hromada fabrik, která zaměstnávala Mongoly a Vietnamce - nedělají to rádi protože je s nima blbá domluva, ale musí, protože Čecha neseženou - v regionu s 10% nezaměstnanosti? Ti lidé jsou doma, protože na vesnici ze dá z dávek nádherně žít, oni žádnou práci nepotřebujou. Těchhle nezaměstnaných je půlka - když je dostaneš do práce - z jejich ušetřených dávek a z daní, které odvedou můžou získat opravdové sociální zabezpečení ti, kteří to potřebují.

Tohle bez škrtů nejde, nejde a nejde. Nechápu, proč by měl dostávat 60% mzdy ten, kdo ze své práce odešel dobrovolně, nechápu proč proplácet první 3 dny nemocenské, nechápu proč se porodné vyplácí i milionářům, nechápu proč nezaměstnaní nevykonávají veřejně prospěšné práce, nechápu proč máme stohy daňových úlev a výjimek, nechápu proč zrušili společné zdanění manželů (jako jedinou věc, která rodinám vážně pomáhala).

I kdybychom zvedli daně, peníze, které se tím získají musíme nutně investovat do vědy, výzkumu, vzdělání a životního prostředí jinak budeme všichni dosmrti brousit hřídele pro zahraniční automobilky a každá krize a přesuny firem na východ nám zanechají obrovskou nezaměstnanost.

Hájíš tady naprostý absurdistán, nikde na světě (snad s výjimkou Venezuely a nějakých exotik) nenajdeš tak udivující a nesmyslné rovnostářství a způsoby přerozdělení jako u nás.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt duben 01, 2010 1:55 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

NG: Tvé myšlenkové pochody jsou mi záhadou. Ideologii lidumilství podřizuješ naprosto vše, i raison d'etre. Zdá se mi však, že jsi to ty, kdo moc nezná lidské povahy a kdo předpokládá, že všichni lidé jsou nezištní, altruističtí pracanti, jež nemají sklony žít na úkor jiných. Kdyby tomu tak bylo, neexistovaly by zlodějny, úplatkářství ani sociální dávky pro polovinu populace a stát by mohl z fleku propustit všechny policisty, soudce a úředníky, kteří kontrolují výběr daní a rozdělování státních peněz.

Zločincem jsem nazval toho, kdo si z loupení bezbranné střední třídy udělá svou živnost a nesnaží se zdanit spravedlivě všechny. Naopak, bohatým mezinárodním společnostem dává daňové úlevy a dotace na to, aby vytvářely špatně placená, dočasná pracovní místa pro dovezené dělníky, a domacím dělníkům platí za to, že nebudou pracovat a hledat si, v čem by byli ostatním užiteční.

Rovněž nesouhlasím s tvým závěrem o přímé souvislosti mezi důchodovým věkem a počtem volných pracovních míst nebo mezi výší mateřské a natalitou. Odejde-li zaměstnanec do důchodu, zaměstnavatel automaticky nepřijme na jeho místo jiného, ale zváží i další okolnosti, zejména aktuální množství práce pro své zbývající zaměstnance. Podobně mají ženy daleko více faktorů pro své rozhodovaní o mateřství, než je pouze momentální výše státní podpory.

Jo a odpusť si laskavě ty své opakované narážky na psychické zdraví lidí, s jejichž názory nesouhlasíš. Dýchá z toho starý režim a jeho pohrobek Kdo-z-vás-to-má. Wink
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt duben 01, 2010 12:55 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Adam napsal:
klub slintajících levicových pseudointelektuálů ... Na zhýralý národ je třeba biče a okovů.


Vpravdě vybraná mluva - hned se pozná konservativní gentleman anglosaského typu. Závěr je ovšem poněkud savonarolovsko-stalinský, což kazí výsledný dojem. Já se za konservativce nepovažuji, takže si mohu dovolit poněkud jadrnější mluvu: Adame, chováš se jako blb. Uměl bys někdy zvolit trochu jinou figuru než záchvat následovaný půlročním mlčením? :)

K brightovi: V prvním odstavci se rozumně konstatuje, že pár procent nejbohatších se na financování sociálního státu už stejně nijak nepodílí, protože se jim podařilo různými triky z toho vyvléci, zatímco ve druhém se praví, že kdokoli by se tento stav pokoušel nějak změnit, je zločinec. To mě vede k otázce, zda se zde nepohybují dvě elektronické identity pod stejným nickem, z nichž ta druhá zneužívá přihlašovací kód té prvé a pokoutně jí edituje příspěvky způsobem, který má před čtenáři zpochybnit duševní rovnováhu značky "bright".

Řecko, které je prakticky bez průmyslu a je tedy z větší části odkázáno na turistický ruch, je skutečně příkladem poněkud přebujelého sociálího státu. Až bude u nás důchodový věk v 58 letech, odstupné při výpovědi dané zaměstnavatelem ve výši 12 (v soukr. sektoru), respektive 36-72 (ve státní službě) měsíčních platů, a až si odbory budou schopny vymoci při hromadném propouštění odstupné ve výši 200 000 EUR na osobu, jak se to stalo v řecké telefónice (nebo jak se to tam jmenuje), pak ano, budu souhlasit s tím, že je z čeho ukrajovat a že bankrot klepe na dveře. Pokud se však "řeší" nezaměstnanost prodlužováním pracovní povinnosti (to je nadsázka) až někam k sedmdesátce a stárnutí populace zrušením dávek v mateřství, tak si musím trochu ťukat na čelo. Bavíme se tu pořád o výdajových složkách rozpočtu, ale proč ne o těch příjmových? Ano, je to těžší. Jojx by svoje jistě hluboké úvahy o lenoších mohl zkusit vyprávět lidem přes 50 v nějakém chudém regionu s nezaměstnaností kolem 20% - patrně by se moc nechytal.

Uvědomte si prosím, že celá republika nesestává ze vzdělaných bezdětných mladých mužů z velkoměst.

:roll:
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 31, 2010 5:10 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Taky si nemyslím, že většina příjmů státu pochází od 10% nejbohatších. Ti si dokáží zařídit, aby jejich společnosti nezaplatily na daních téměř nebo vůbec nic. Společnost živí střední třída ze svých příjmů a výdajů.

Lidi rádi zapomínají na to, že každý jánošík, který bohatým bere a chudým dává (a pro sebe si za tu "službu" něco nechává), je zločinec, jenž nutně dřív anebo později skončí na (politickém) háku.

Souhlasím s tím, že chudinská podpora se má rozdělovat uvážlivě na základě a po dobu trvání důvodu, pro který si lidé nemohou sami vydělávat. Jakékoli finanční podbízení, které umožní lenochům, aby se sami rozhodovali, jestli budou nebo nebudou pracovat, je jistá cesta do pekel. Smutné na tom je, že politici si uvědomují, že s jídlem roste chuť, ale populisticky, pro své vlastní mrzké cíle na to nedbají a utrácejí společné peníze dál.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 31, 2010 3:37 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

10% nejbohatších rozhodně naši republiku neživí

program TOP 09 je mi blízký, ale není antisociální, jasně pojmenovává, co je potřeba udělat, abychom nezkrachovali - jestli na to neni, tak sociální dávky prostě nebudou, půjčovat si není řešení, tím se to jen vytrvale zhoršuje a Paroubek je zločinec pokud povede stát opačným směrem

myslím, že rozdělení na chudé a bohaté je zavádějící - není tu potřeba soucítit s chudými, jejich pozice se bude lepšit s rozkvětem ekonomiky jako celku, je tu potřeba solidarita se sociálně znevýhodněnými (a lenost v tomto případě není sociální nevýhoda) - chce-li někdo být líný a chudý, stát by mu neměl bránit, ale společenské vrstvy musí zůstat prostupné těm, kdo se snaží a v tom je sociální systém nezastupitelný

sociální smír = nutný klid pro rozvoj každé společnosti, paraziti byli jsou a budou, ale nechat někoho chcípat hlady jen proto aby to měla tasemnice těžší prostě není řešení
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 31, 2010 3:15 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Nick: klub slintajících levicových pseudointelektuálů koukám tu nezahálí.

Asi jsem tržní komsomolec.

Tady nastává zásadní rozdíl ve vidění nikoliv světa, ale funkce státu. Stát tady doprkýnka není od toho, aby ho deset procent lidí platilo k tomu, aby přerozdělil peníze těm 90 procentům takzvaně slabších (a je jedno, jestli fyzicky, morálně, socioekonomicky nebo intelektuálně). Pokud je nehumánní říct, že 10% obyvatelstva téhle země nebude živit ten zbytek, pak je to drzost.

Soliarita bohatých s chudými je považována levicí za samozřejmost. Solidarita chudých s bohatými se nazývá vykořisťování, co?

Sociální smír rovná se úplatky parazitům. Moc se těším, až to tu za deset let bude vypadat jako v Řecku, Portugalsku, Pobaltí. Platy dolů o 30%, nezaměstnanost 20% a sociální smír se bude řešit v ulicích.

Odboráři? Zločinci - zrušit - zavřít.

Rodiny s dětmi? Kdo nemá na dítě, ať si ho nepořizuje. Přenášet odpovědnost za vlastního spratka na společnost je neskutečně drzé.

Nu jen dál, soudruzi, jen dál.

Program TOP 09 je po výdajové stránce věcně správný. Na zhýralý národ je třeba biče a okovů.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 31, 2010 2:36 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

NG: NA internetu jsem si tedy zjistil co je to ten homocon, například v tomto článku - http://wikibin.org/articles/homocon.html. Jen nevím, proč by měli být intelektem nepřekypující. Stejně tak můžou být intelektem nepřekypující tzv. levicoví "intelektuálové". Inteligencí pak myslím nejen spisovatelský talent či matematické nadání ale také zdravý selský rozum a nepropadání naivnímu idealistickému šílenství. Z tohoto hlediska se pak třeba intelektuálové jako G. B. Shaw nebo J. P. Sartre moc inteligentně neprojevili. Rolling Eyes
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 31, 2010 12:31 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Zase ten Patočka Cool

http://cs.wikipedia.org/wiki/Jakub_Pato%C4%8Dka
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 30, 2010 9:44 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: S-TOP 09 Citovat

V podstatě je to dobrá zpráva - možná leckomu (kromě pár tržních komsomolců a intelektem nepřekypujících homoconů) otevře oči.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po březen 29, 2010 8:15 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

No, náhodou to smysl má. Když se z množiny těch, kteří nehlasovali pro jyrku odečtou osoby zaslepené pravicovou propagandou, zbyde nám cca množina ideově zralých, kteří ovšem pro nesexy tělo nevidí sexy mozek Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po březen 29, 2010 8:10 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Proč dávají hlasovat o takto notoricky známé věci, když každé malé dítě ví, že nejvíce sexy je velký Jyrka Průzkumovič Paroubek? Shocked
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po březen 29, 2010 7:01 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: sexy politik Citovat

Volby trochu jinak Arrow Nejvíc sexy český politik - kdo je to?

Jsem sice poddaný jeho jasnosti, ale hlasoval jsem pro Ondřeje Lišku (promiň Karle). Mr. Green
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne březen 28, 2010 1:15 am
Autor Zpráva
satal
uživatel+


Založen: 22.9.2007
Příspěvky: 211
Bydliště: České Budějovice

Předmět: Citovat

Chudák Kupka, prostě to na něj hodí. Ale ty nesmysly mlel Topolánek a jako vrcholný politik, by si měl vidět do huby.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá březen 26, 2010 2:04 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Já jsem s vývojem v celku spokojen. Neznamená to tedy, že budu ODS volit v nejbližších volbách, protože mi to přijde "too little, too late".

Jsem nicméně velice rád, že se ODS zbavila tohýhle příšerný koule na noze. Sám sem byl překvapenej, jak dlouho mohla ODS fungovat jako značka, a kolik jejích voličů vč. mne bylo ochotno ignorovat Topolánka a Langera, ač by jim bylo z takovýchto zjevů pod jinou hlavičkou na zvracení.

Jednu věc si skutečně předseda strany nemůže dovolit - chovat se před volbami nejen jako buran, ale navíc jako buran zpitý mezi kamarády v nádražní hospě pod obraz, navíc netušící o čem vlastně mluví a proč. Nemusím připomínat, že navíc v době, kdy jeho dřívější "uklouznutí" byla z valné části zametena pod koberec.

PS: Slovo "mediokracie" dříve oblíbené, naštěstí už vypadává z běžné uzance. Zajímavé na něm bylo, že ho používali z naprosté většiny lidé (vzdělaní a dokonce iteligentní) s humanitním zaměřením. Tj. zvaní do médií obvykle jen v případě, že to které médium chtělo vytvořit dojem, že se zabývá otázkami etiky, morálky a filosofie. Bohužel se ovšem jedná taky o skupinu lidí, která má s "inner workings" médií praktické zkušenosti zcela minimální.

PPS: Kupka - nevím, jako mluvčí se mi zdál korektní. Perlička je že jsem si o něm vždycky myslel, že je gay. Nevím už jestli jsem to někde pochytil, nebo je to jenom zdání. Think
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá březen 26, 2010 1:37 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Tak nám odvolali Topolánka Citovat

Nick Guest napsal:
Je věcí ODS, koho si vybere do vedení - pro mě je nevolitelná, ať už ji řídí Klaus, Topolánek nebo Nečas. Zdá se mi ale zvláštní, že ten člověk nepadl za své skutečné chyby a omyly (Dalík, Toskánsko), nýbrž za chybu zcela smyšlenou a novinářsky vyfantazírovanou. Homofobie a antisemitismus - to mi v jeho případě skutečně přijde směšné. Mediokracie je na postupu - bohužel...

Naštval mě ale tím, jak v rozhovoru pro HN všechno hází na Martina Kupku, který na mě dělá dojem slušného člověka (je to jen dojem, nic o něm nevím).

EDIT.: Pikantní na tom je, že jde o největší zásah gay aktivistů do politiky od schválení ZRP - i když neplánovaný. Smile


Martina Kupku nepřímo znám a nepochybuju, že je slušný člověk.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 56, 57, 58  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 41 z 58
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 40, 41, 42 ... 56, 57, 58  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist