Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Zábava mix Co mi vrtá hlavou
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Další

st březen 24, 2010 9:11 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Je i v zájmu elit, aby se tento proces zpomalil nebo zastavil (riziko šíření epidemií při omezení přístupu k lékařské péči, bezpečnost a zločin, růst počtu vyloučených atd.).

Neřekl bych. Myslím si, že elity (tj. ti, kteří vládnou) se domnívají, že bez "plebsu" ("lůzy", "socek") se kdykoli obejdou a dokážou se od nich izolovat. Necítí se součástí společnosti a tudíž je jim její stav lhostejný.
Jihoafrická republika je země s velikou zločinností, boháči žijí za vysokými zdmi opletenými ostnatým drátem a elektřinou, jejichž brány hlídají soukromé ochranky a z nich nevycházejí jinak než v neprůstřelných limuzínách. Když se jich ptali, proč se neodstěhují do bezpečnější země, podivili se, neboť jim se prý ta země líbí.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 9:00 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: Ad solok Citovat

pemel napsal:
Další mindrák. Rolling Eyes


Zřejmě jsi na ně expert. winken
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 8:52 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

Václav napsal:
Čapek kdysi hezky napsal, že republika, která dá volební právo babkám, se nesmí divit, že v parlamentu sedí klerikálové (asi jsem to citoval nedokonale, nemám čas hledat zdroj).

Extrémem je však i názor, že volebním právem omezeným na "nejlepší" (řecky aristoi - odtud slovo aristokracie), se politika zkvalitní. Na všem lidu má být rozhodnutí, jak si má vládnout (i za cenu toho, že si bude vládnout špatně). Všechny řeči o tom, že vybraní "odborníci" (viz už Platónovi filozofové) budou vládnout lépe, bývají jen zástěrkou touhy určitých skupin po samovládě.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 8:41 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Ad solok Citovat

Další mindrák. Rolling Eyes
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 8:34 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
V Čechách je ale pořád obvyklé takové to "Až jak řekne soudruh první tajemník", případně "Pan profesor nám to vysvětlí".

A jak je to na Moravě?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 7:48 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

To jistě souhlasím. Svazácké novinářství je u nás hodně rozšířené a to v naprosté většině plátků (i blogů) a u novinářů různých politických orientací a světonázorů. U starších to určitě bude deformace normalizačním obdobím, u mladších tím, že coby mladší osoby se zhlížejí ve starších vzorech, u kterých vidí právě to svazáctví, ať už modré, rudé, černé či oranžové. Na setkání pátečníků v roce 1926 Masaryk "předčítal ze svého připravovaného článku, ve kterém kritizoval politické strany. Popíral, že by se lidé ocitli v krizi demokracie a parlamentarismu, protože prý k nim ještě vůbec nedorostli. Odvážná a z mnoha úhlů pravdivá myšlenka. Nelze se tedy divit, že tzv. "hradní politika" nebyla u nejvyšších mužů státu oblíbena." Tolik tedy citace z časopisu Živá historie. Podobná situace jako ve 20. letech je u nás dneska. Po dlouhatánském násilném přerušení demokracie (1939-1989) po minimálně dvě generace jsme vlastně v možná ještě horší situaci. A od Listopadu není tak daleko, ten dnešní třicátníky zastihl v pubertě. Po něm pak navíc nastoupila těžká kocovina 90. let, kdy jsem se probudili jak Šípková Růženka, takže se není čemu divit.
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 6:53 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: to Václav Citovat

Václav napsal:
Myslím, že vtahování politiky do diskuse o tématech, která nejsou bezprostředně politická, je sice velmi obvyklé, přesto však i velmi pošetilé. Praktický význam to nemá. Jsme tu všichni dospělí lidé s vlastním názorem na svět, a představa, že kdokoli pod vlivem zdejších diskusních příspěvků svůj názor změní, je směšná. Takže jediným výsledkem mohou být jen nikdy nekončící spory bez jakéhokoli vyústění - jde o typickou "disputaci o gustech", tedy o naprostý nesmysl. Je možné, že tím, že někdo na někoho plivne nějakou tu politickou nálepku, si namasíruje sebevědomí, ale to je tak asi všechno. Rozmrzelost a nelad tam, kde bychom měli hledat společná témata.

To je právě věc, kterou Nick Guest velmi často dělá. Vmontuje politiku prakticky do každého příspěvku. Rolling Eyes Já sám jsem vzhledem k tebou popsaným důvodům přestal na zdejším fóru politiku úplně komentovat. A to se politice aktivně věnuju, takže mě leckdy hodně svrbí jazyk.
Bohužel si musím v tomhle směru posypat hlavu popelem, protože jsem tady kdysi vlákno "politika" neprozřetelně založil. Dnes bych takovou blbost už neudělal.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 3:59 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav: Myslím, že v tomhle není jádro pudla. Jako svazáci píšou leckdy i třicátníci.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 2:55 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
zatímco u nich ti horliví, zapálení a někdy fundamentalističtí jsou spíš politici, a novináři si udržují odstup a emocím většinou nepodléhají, v Čechách je to naopak.


Taky se modlím, až se konečně objeví noví, myšlenkově samostatní novináři.

Ten stav je dán zdejší tradicí. Tady ani historicky neexistovaly naprosto nezávislé noviny (i tu Přítomnost, kterou je dodnes milé si občas přečíst, financoval - přinejmenším počátečním vkladem - Masaryk), protože by se na malém českém trhu neuživily. A soudobí novináři - máme-li na mysli ty, kteří se za těch dvacet let od listopadu propracovali na pozici opinionmakerů - začínali za minulého režimu a byli vychováni k tomu, že musí prosazovat, propagovat a hájit nějakou doktrinu. Dá se jim asi věřit, že po listopadu začali psát v souladu se svým přesvědčením, ale choutek po "osvětářství" se bohužel nezbavili.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 2:06 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Neboj, Václave, neprokleju tě. :)

S ledasčím totiž souhlasím. Ale šlo mi o něco trochu jiného - jestli totiž česká situace je v tomto ohledu nějak specifická. Mně připadá že ano - tou malou odvahou ke svobodnému myšlení a hledání napříč (nutně) omezenými stranickými programy a ideologickými doktrínami, tím čekáním na hlas shora, jako že až co řekne grémium, výkonná rada, předseda. Jistě že občan, který není profesionálním politikem, má v určitém ohledu zúženou perspektivu, ale proč si ji sám ještě zužuje?

Na tu myšlenku mě nedávno přivedl jeden západní novinář, který pravil, že zatímco u nich ti horliví, zapálení a někdy fundamentalističtí jsou spíš politici, a novináři si udržují odstup a emocím většinou nepodléhají, v Čechách je to naopak. A protože v Čechách se hodně věří novinářům, dodávám já, má to dopad na občany, kteří pak "rozhořčeně planou" a projevují se všelijak fundamentalisticky, což jistě zdravé není.

Sám jsem nikdy nepatřil ke skalním příznivcům jakéhokoli politického směru nebo strany. Můj vztah k polis se všelijak modifikuje a dotváří - a debaty s přáteli na to vždycky měly a mají vliv.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 1:10 pm
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Mě třeba docela vážně zajímá ten problém ... Jaký je a jaký má být vztah svobodného občana-voliče a "nejvyšších orgánů stran". Na naší české situaci mi přijde zvláštní, že překvapivé, nečekané, nepopulární a svým způsobem odvážné kroky prosazují častěji sami politici


Nicku, protože píšeš též:

citace:
Přitom je to právě svobodný občan, který by měl být schopen dohlédnout dál a přemýšlet v širších horizontech než politici,


pak mne nejspíš prokleješ, když vyslovím domněnku, že pro svobodného občana je polis (ve smyslu veřejného prostoru) jen kouskem jeho světa, zatímco pro politika světem skoro celým. Svobodný občan nedohlédne dál a šíře také proto, že se vedle veřejných věcí musí taky starat o chleba. Pro politika je politika chlebem, tedy v ní má přinejmenším daleko více autentických zkušeností. Můžeme si stokrát říkat, že to tak být nemá, ale ono to tak je.

Jedním z práv svobodného občana je nestarat se o politiku. Jistě se mu to může vymstít, ale to je jeho riziko.

A dalším z práv svobodného občana je politice nerozumět (nechtít rozumět) a spolehnout se na úsudek s. tajemníka či p. profesora. I to se mu může vymstít, ale i to je jeho riziko.

Čapek kdysi hezky napsal, že republika, která dá volební právo babkám, se nesmí divit, že v parlamentu sedí klerikálové (asi jsem to citoval nedokonale, nemám čas hledat zdroj).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 12:42 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václave, téma Co mi vrtá hlavou není, jak se domnívám, bezprostředně apolitické. Myslím, že se v něm dá diskutovat stejně dobře o politice jako o chovatelství - tedy pokud mi vrtají hlavou. :)

Mě třeba docela vážně zajímá ten problém, který jsem tu před chvílí popsal: Jaký je a jaký má být vztah svobodného občana-voliče a "nejvyšších orgánů stran". Na naší české situaci mi přijde zvláštní, že překvapivé, nečekané, nepopulární a svým způsobem odvážné kroky prosazují častěji sami politici (opoziční smlouva, obrat ODS k přímé volbě prezidenta, podpora komunistů pro Klause v r. 2003, Topolánkovo a Vodrážkovo loňské koketování s Havlem atd.) než sami "zapálení" sympatizanti, kteří by byli ochotni se zapřísahat, že nic takového se rozhodně nikdy nestane.

Přitom je to právě svobodný občan, který by měl být schopen dohlédnout dál a přemýšlet v širších horizontech než politici, kteří vůči němu mají mít služebné postavení a jimž je za určitých podmínek ochoten bez nadšení delegovat část svých práv. Tedy pokud jej dobře reprezentují - když to dělají blbě, nebo začnou reprezentovat zájmy někoho jiného, tak je to jejich chyba, a ne občanova. V Čechách je ale pořád obvyklé takové to "Až jak řekne soudruh první tajemník", případně "Pan profesor nám to vysvětlí".
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 12:22 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Václav napsal:
A chovatelé králíků tomu budou nadšeně tleskat a hladit si bříška v blaženém očekávání, jak si namastí kapsu na té mezeře na trhu, která po chcíplých housatech vznikne.


Je to teda trošku off topic, ale husa se nedá nahradit králíkem. Smile Tak možná kachnou, když se trošku upraví Idea
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 11:58 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
Václav: Vidíš, a já si naopak myslím, že je žádoucí politiku jako diskusní téma oddémonizovat


Nicku, samozřejmě s Tebou souhlasím, ale teď mluvíme oba o něčem úplně jiném. Poznámku jsem uvedl takto: "...vtahování politiky do diskuse o tématech, která nejsou bezprostředně politická...". Tedy nikoli výzvou ke všeobecné démonizaci diskuse o politice, nýbrž k nezatěžování nepolitických témat politikou.

Pokud se chovatelé housat budou místo diskuse o krmivech mlátit přes hlavy výroky typu "ty zk...ej levičáku" či "ty zas...nej pravičáku", housata nejspíš chcípnou hladem. A chovatelé králíků tomu budou nadšeně tleskat a hladit si bříška v blaženém očekávání, jak si namastí kapsu na té mezeře na trhu, která po chcíplých housatech vznikne.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 11:45 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Václav: Vidíš, a já si naopak myslím, že je žádoucí politiku jako diskusní téma oddémonozovat a učinit z ní i fakticky to, čím ve skutečnosti je: totiž jedno z úplně obyčejných témat, jakými jsou třeba přílet husí či odchov housat, o kterých se dá a má diskutovat věcně, bez emocí, zápalu a fanatismu, zkrátka asi tak, jak spolu diskutují sami politici, když jsou mezi sebou mimo světlo televizních kamer a nemusejí si vykat. Ona ta politika nepřestane existovat, když se stokrát dohodneme, že mimo jedno vymezené pásmo o ní nebudeme mluvit.

Záludnosti spojené s ovládáním skrze rozdělování si uvědomuji, ale vidím to rovněž trochu jinak. Zvláštnost české situace je v tom, že nejsilnější politické emoce cloumají nikoli politickou třídou samotnou, nýbrž novinářskou obcí a zapálenou částí občanstva, včetně některých stranických přicmrndávačů, neschopných odstupu. Tento neblahý stav ovšem neodvrátíš, když si politiku "zakážeš" jako diskusní téma.

Pemel: Jen na okraj - ČSSD jsem ve sněmovních volbách volil jen jednou, a to v r. 98. Pak z toho byla opoziční smlouva a moje znechucení.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 11:24 am
Autor Zpráva
Vaclav
šaman


Založen: 13.1.2010
Příspěvky: 3619
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Myslím, že vtahování politiky do diskuse o tématech, která nejsou bezprostředně politická, je sice velmi obvyklé, přesto však i velmi pošetilé. Praktický význam to nemá. Jsme tu všichni dospělí lidé s vlastním názorem na svět, a představa, že kdokoli pod vlivem zdejších diskusních příspěvků svůj názor změní, je směšná. Takže jediným výsledkem mohou být jen nikdy nekončící spory bez jakéhokoli vyústění - jde o typickou "disputaci o gustech", tedy o naprostý nesmysl. Je možné, že tím, že někdo na někoho plivne nějakou tu politickou nálepku, si namasíruje sebevědomí, ale to je tak asi všechno. Rozmrzelost a nelad tam, kde bychom měli hledat společná témata.

Rozehnání lidí do stádeček je dobrý trik k jejich ovládnutí. Proto nadšení, s nímž si někdo v nějakém takovém stádečku libuje (ať jde o stádečko jakékoli), budí rozpaky.

Tato poznámka je obecná a nenavazuje na žádný postů, které se tu objevily.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 11:15 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Re: fórum Citovat

pemel: Homofobní linky tvoří tak asi 3% z tisícovky mých příspěvků, od Laholy jsem nebyl schopen přečíst jediný článek do konce, a pokud jde o Paulczyňského - najdeš tady na něj rozhodně lepší experty, kteří z něj občas souhlasně citují.

pemel napsal:
pokud se pro někoho jeho sexuální orientace stává alfou a omegou života a ovlivňuje veškeré jeho konání od politické orientace po výběr televizních pořadů...,


Nevyčítám ti, že nejsi "promovaný psycholog" - každej nemůže rozumět všemu, že - ale než jde člověk do souboje, měl by si rozmyslet, jestli chce trefit soupeře, nebo míní střílet do nebe, případně na sekundanta.

Wink
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne st březen 24, 2010 11:47 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 9:01 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: fórum Citovat

ttomp napsal:
Výsledky hlasování v parlamentu vidím, jako celkem přijatelný vodítko koho volit.


Pemel spíš možná myslel, že je podivné rozhodovat se podle jednoho hlasování.

ttomp napsal:
Ale překvapuje mě, že politická orientace může být pro někoho takovou bariérou. Wink


Vidíš, mě třeba taky. Dám příklad z reálného světa, pro změnu, mám kamarádku, která je silně věřící židovka. Je jasné, že na otázce Palestiny se neshodnem, ale dohodli jsme se, že se o tom prostě nebudeme bavit. Pokud můžu posoudit, a viděl jsem jí minulý týden, nezanechalo to na našem přátelství žádné negativní stopy. Wink ("dohoda o věčném mlčení" uzavřena před 5 lety Very Happy )
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 8:51 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: fórum Citovat

jojx napsal:
za sebe jsem ochoten přistoupit na to, že většina lidí, která Laholu čte, není normální... ale jestli jsou měřítkem normality hysterické reakce na publikování odkazů a vyjádření obav, a to ve vláknu, které je k tomu speciálně určeno, pak si takovou normalitu pemeli vetkni za klobouček Wink

Nestudoval jsi čirou náhodou v Plzni? Wink Podívej se kupříkladu na § 116 Trestního zákona (jedná se jen o příklad nijak nesouvisející s meritem věci), jakým způsobem je tam definováno pokračování v trestném činu. Pak se podívej na můj příspěvek, jakým způsobem jsem definoval někoho, kdo dle mého názou není asi úplně normální:

pemel napsal:
Pokud někdo čte na internetu výplody Paulczynského, Laholy nebo Kretschmera a pak je zděšen linkuje na tohle fórum...,
pokud se pro někoho jeho sexuální orientace stává alfou a omegou života a ovlivňuje veškeré jeho konání od politické orientace po výběr televizních pořadů...,
pokud se někdo obává klerofašistickohomofobního spiknutí...,
...tak dle mého laického názoru není asi úplně normální.

_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 2:35 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: fórum Citovat

pemel napsal:

Pokud někdo čte na internetu výplody Paulczynského, Laholy nebo Kretschmera a pak je zděšen linkuje na tohle fórum...,
pokud se pro někoho jeho sexuální orientace stává alfou a omegou života a ovlivňuje veškeré jeho konání od politické orientace po výběr televizních pořadů...,
pokud se někdo obává klerofašistickohomofobního spiknutí...,
...tak dle mého laického názoru není asi úplně normální.


za sebe jsem ochoten přistoupit na to, že většina lidí, která Laholu čte, není normální... ale jestli jsou měřítkem normality hysterické reakce na publikování odkazů a vyjádření obav, a to ve vláknu, které je k tomu speciálně určeno, pak si takovou normalitu pemeli vetkni za klobouček Wink
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 2:29 am
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Re: fórum Citovat

pemel: Nechci kázat*, ale, když už sem někdo napíše něco kontroverzního, tak by měl být připraven to nějak obhájit. Jinak je to jen výkřik, ne diskuse.

* Ve skutečnosti bych to sem nepsal, kdybych nechtěl kázat. Stanu se Husem a potáhnu vysoko. Přestože tvoji poznámku nechápu Very Happy


Výsledky hlasování v parlamentu vidím, jako celkem přijatelný vodítko koho volit. Mnohem lepší než volební program. Stejně tak přijatelný mi přijdou příspěvky s gay tematikou, přestože nemusím vždy souhlasit se závěry z nich vyvozenými. Ani mi nevadí levicoví/pravicoví/středoví/zelení atd. příslušníci všech tříd. Ale překvapuje mě, že politická orientace může být pro někoho takovou bariérou. Wink

_______________
Mimochodem olympiádu (ne tu čtyřletou) jsem trochu sledoval, ale nevidím důvod proč ji rozebírat tady. Se vší úctou existují lepší zdroje informací. Namátkou snad jen pár: lidovky.cz, idnes.cz.. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 1:03 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Bych nevěřil, že se to dá říct takhle hezky ve zkratce všechno Wink
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st březen 24, 2010 12:21 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: fórum Citovat

Nick Guest napsal:
Pemel by měl jednak odpovědět na jojxovu otázku...

Husy letos táhnou z teplých krajin docela vysoko.

Nick Guest napsal:
...a za druhé by nás mohl seznámit se svým výkladem pojmu "zamindrákovaný".

Pokud někdo čte na internetu výplody Paulczynského, Laholy nebo Kretschmera a pak je zděšen linkuje na tohle fórum...,
pokud se pro někoho jeho sexuální orientace stává alfou a omegou života a ovlivňuje veškeré jeho konání od politické orientace po výběr televizních pořadů...,
pokud se někdo obává klerofašistickohomofobního spiknutí...,
...tak dle mého laického názoru není asi úplně normální. Sebekriticky uznávám, že "zamindrákovaný" není možná ta správná diagnóza, ale nejsem promovaný psycholog.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út březen 23, 2010 7:49 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Rozhodně musím s jojxem souhlasit že není správné dělit se na nějaké "pravicové a levicové tábory" či něco takového. Politici by měli docházet ke kompromisům a to z obou stran (s tím že oba extrémy, pravicový a levicový, nemají žádnou vůli ke kompromisům, s těmi se prostě nejedná, dokud se neumírní). Největší problém naší politické scény je populismus a to na obou stranách politického spektra. Většina našich stran nabízí plus mínus to samé, jen zabalené do jiných, naprosto vyprázdněných, frází. A to jen proto, aby zapůsobily na první signální soustavu voličů, což se jim docela daří, ale sami si tím podřezávají větev, poněvadž svoje populistické sliby stejně nejsou s to dodržet. Pak to prostě hodí na menší koaliční partnery, kvůli kterým nemohli provádět svou politiku, na přeběhlíky, destruktivní opozici (to bývá často pravda, na obou stranách) a jiné "objektivní" důvody, včetně faktorů celosvětových (finanční krize atd.). Rolling Eyes
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 23, 2010 3:59 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Re: Citovat

Nick Guest napsal:
(P. S.: Zcela vylučuji, že bych o Waky nebo sergejovi napsal, že mají vymytý mozek. Martin by se měl zamyslet, proč tak horlivě diskutuje, když polemizovat nehodlá a kompromis nehledá, a taky proč svoje vlastní podpásovky nevidí.)


Né, o sergejovi jsi napsal cosi, proti čemuž se ohrazoval tím, že není můj mluvčí, a o waky že podléhá (mé) islámistické propagandě. Wink

Jinak nad tím se nemusí zamýšlet - 1. protože ho to neskutečně baví; 2. kompromis hledá uplně s každým; 3. nevidí je přes ty od Nicka Guesta Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 23, 2010 3:44 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Ad: střední vrstvy Citovat

Jojx: Je to jako celek dobrá úvaha, a první tři odstavce bych dokonce podepsal. Potíže nastávají jednak u definice střední třídy (což bych teď pominul, ale určitě je to hodně heterogenní a špatně uchopitelný celek), a jednak v otázce dynamiky jejího vývoje. Existují sociologické rozbory, které tvrdí zhruba toto (předesílám, že sociální stát je pro mě pozitivní pojem: vlastně ho chápu jako největší výdobytek poválečné konjunktury ve vyspělém světě):

1. Elity - míněno celosvětově - se již fakticky vymkly z odpovědnosti za udržování sociálního státu. Kapitál dlouhodobě investovaly do "finančních bublin", čehož průvodním jevem je např. zadlužení.

2. "Společnost nerovnosti" (nerovnost je nevyhnutelná a do určité míry žádoucí) se mění ve "společnost nesouměřitelnosti" (např. rozevírání nůžek ve vývoji příjmů; jeden člověk může být bohatší než 20 nejchudších států atd.).

3. Střední třídy se postupně pauperizují a jejich část se přibližuje deklasovaným vrstvám. Menší část se ovšem blíží elitám - "střed je prázdný". Běžný je jev "hlavou mezi elitami, nohama v realitě".

4. Je i v zájmu elit, aby se tento proces zpomalil nebo zastavil (riziko šíření epidemií při omezení přístupu k lékařské péči, bezpečnost a zločin, růst počtu vyloučených atd.). Uvědomuje si to ovšem jen menší část z nich.

A odtud zpět ke klíčové otázce: Co mají dělat střední třídy tváří v tvář drsným pokusům o likvidaci sociálního státu a privatizaci veřejných služeb?

Ta otázka vůbec nemá jednoduché řešení (pokud nějaké má). Zkušenost s totalitním radikálním socialismem jeho hledání neusnadňuje. Mým soukromým návodem je - jako první krok - snažit se nepodléhat obrazu světa, který středním vrstvám nabízejí (vnucují) ti, jejichž zájmy jsou odlišné. Možná to vidím do určité míry jednostranně, ale podle mého názoru existuje ve středních vrstvách v ČR v současné době menší imunita vůči propagandě elit než vůči "propagandě" vyloučených (už proto, že ti druzí vlastně žádnou neprodukují a k těm, kteří se prezentují jako jejich mluvčí, panuje silná nedůvěra - mluvím stále o středních vrstvách).

Tento stav pokládám za nevyvážený a do značné míry riskantní.

(P. S.: Zcela vylučuji, že bych o Waky nebo sergejovi napsal, že mají vymytý mozek. Martin by se měl zamyslet, proč tak horlivě diskutuje, když polemizovat nehodlá a kompromis nehledá, a taky proč svoje vlastní podpásovky nevidí.)
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 23, 2010 1:17 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

jojx napsal:
všichni:

To že to střední třída zaplatí je jasné a o tom není pochyb. Ale je potřeba si i uvědomit, že přerozdělení peněz je ralativní vůči hodnotám. Zaplatíme to (myslím my střední třída) proto, že máme z čeho a z čeho máme proto, že někdo stojí u pásu a dělá práci, kterou já bych dělat nechtěl.

Ať je to jak chce, protože jsme střední třída, jsme bytostně závislí na systému přerozdělení, protože máme daleko k primárním zdrojům. Proto je v našem zájmu především bezpečnost, pořádek a kultura. Ne svět vulgárního kapitalismu, kde přežije silnější a kdo nestačí tempu půjde pod most. Jako společnost totiž nedáváme lidem, kteří se v téhle společnosti nedovedou prosadit, žádnou alternativu a jsme proto povinni je živit (a je to pro nás nakonec nejlevnější cesta).

Takže, můžeme vést polemiky o tom jak systém sociální péče zadresnit a zefektivnit, jak nastavit správnou výši a způsob zdanění. V tom se můžeme lišit na pravici a levici, ale stěží můžeme plošně srazit výši sociálních dávek o třetinu nebo sociální systém úplně odstřelit. Bohužel je to tak, že v téhle provázanosti je to právě střední stav, který musí myslet na všechny, protože za myšlení nás makáči i boháči platí.

Zkázou pro nás není ani levice ani pravice pokud se budou její lídři chovat odpovědně a budou brát ohled na celek. Pokud akceptují, že se u moci střídají a je proto potřeba nejdůležitější věci dohodnout spolu. Nemá se proto smysl dělit na modré a oranžové za situace, kdy ani jedni nenabízí věcná řešení a oba tábory vystačí se zcela prázdnými hesly. Oběma stranám se společnou prací podařilo za posledních 5 let naprosto zablokovat rozhodovací procesy, definitivně se odvrátily od perspektivy delší než 2 roky. Obě ty strany potřebují drtivě prohrát nadcházející volby, aby se zamyslely. Jenomže jak se od nich můžou voliči odvrátit, když je pořád všichni ponoukají, aby si vybrali zda Sparta nebo Slávie, trenýrky nebo slipy a modří nebo oranžoví? Takže už se na tyhle pravolevý spory vyflákněte, jsou naprosto zbytečné protože odvádí pozornost od reálných společenských problémů.


Né, tvůj příspěvek je dobré shrnutí. Smile

Applause Applause Applause
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 23, 2010 1:14 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nick Guest napsal:
...které nelze všechny udržet.


To je mi líto. Bohužel mi to někdy nedochází.

Nick Guest napsal:
Dále se s tebou nedá polemizovat proto, protože žádnou odpověď nehledáš - ty máš už předem připravený rejstřík odpovědí na všechno. Sice je chudý, avšak je stále v pohotovosti.


Děkuji za poklonu, pochopitelně vím, že mám odpovědi na všechno.

Jenom nechápu, jak může být rejstřík, obsahující odpovědi na všechno, chudý.

Jinak jsem ovšem rád, že na rozdíl ode mne hledáš v polemice, zvláště o politice a homosexualitě, nové odpovědi, nové myšlenky, a nový způsob náhledu na věc Smile

Nick Guest napsal:
S tím souvisí i zvláštní předpoklad, že s tebou všichni musí souhlasit - například juchat a tleskat nad stejnými zprávami jako ty.


Hm, to tuším vymyslel solok. Nechápu myšlenkový most, kterým někdo dojde k závěru, že člověk, jehož některé názory jsou mírně kontroverzní, touží po všeobecném souhlasu. Přijde mi to dost vtipný, protože žádný takový předpoklad necítím, a nemám ani tu potřebu.

Ostatně bylo by dost hloupé, kdybych si pro pocit přijetí a souhlasu chodil na místo, kde jsi na mě jenom Ty nakydal víc špíny a podpásovek, než kolik jsem jich v reálném světě vůbec slyšel. Laughing

Nick Guest napsal:
Rovněž se s tebou nedá polemizovat proto, že oponent nemá jistotu, zda jsi opravdu pochopil, co ti sděluje, resp. zda se snažíš to pochopit.


Tu jistotu u mne nemá, protože na mne čtení myšlenek nefunguje. Ovšem co já vim, číst myšlenky neumim 8-
Nick Guest napsal:
uot;](Např. servisní třídou se v sociologii obvykle rozumějí spíš manažeři než automechanici, i když ano, v servisu pracují ti druzí.)


Nojo, já hlava sprostá, dubová. Eště že si mě poučil, já jsem totiž slovní spojení "servisní třída" v kontextu "třídního boje" ještě neslyšel.

PS: Zvláštní, tolik slov a žádné do černého. Já totiž o žádnou polemiku u témat, na kterých shoda, nebo kompromis nejsou možné, ani nestojim.

Politika je jistě jedno z těch témat. Musím říct, že ještě tak v roce 2007 byly zdejší politické debaty poměrně klidné (v relaci k dnešku), ač pro mne méně zábavné. Skoro jako ve skutečném životě.

Problém je ovšem s lidmi, kteří nejsou schopni pochopit, že člověk s jinými názory není nezbytně asociální lidožrout, případně jeho mluvčí, a osoba s vymytým mozkem (tak jsi tuším označil sergeje a waky). Confused [/quote]
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út březen 23, 2010 1:10 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

pemel: jako zamindrákovaného pseudointelektuála se mě to "levicový" docela dotklo, tak jsem se ozval

Nick Guest: to je dobré shrnutí

všichni:

To že to střední třída zaplatí je jasné a o tom není pochyb. Ale je potřeba si i uvědomit, že přerozdělení peněz je ralativní vůči hodnotám. Zaplatíme to (myslím my střední třída) proto, že máme z čeho a z čeho máme proto, že někdo stojí u pásu a dělá práci, kterou já bych dělat nechtěl.

Ať je to jak chce, protože jsme střední třída, jsme bytostně závislí na systému přerozdělení, protože máme daleko k primárním zdrojům. Proto je v našem zájmu především bezpečnost, pořádek a kultura. Ne svět vulgárního kapitalismu, kde přežije silnější a kdo nestačí tempu půjde pod most. Jako společnost totiž nedáváme lidem, kteří se v téhle společnosti nedovedou prosadit, žádnou alternativu a jsme proto povinni je živit (a je to pro nás nakonec nejlevnější cesta).

Takže, můžeme vést polemiky o tom jak systém sociální péče zadresnit a zefektivnit, jak nastavit správnou výši a způsob zdanění. V tom se můžeme lišit na pravici a levici, ale stěží můžeme plošně srazit výši sociálních dávek o třetinu nebo sociální systém úplně odstřelit. Bohužel je to tak, že v téhle provázanosti je to právě střední stav, který musí myslet na všechny, protože za myšlení nás makáči i boháči platí.

Zkázou pro nás není ani levice ani pravice pokud se budou její lídři chovat odpovědně a budou brát ohled na celek. Pokud akceptují, že se u moci střídají a je proto potřeba nejdůležitější věci dohodnout spolu. Nemá se proto smysl dělit na modré a oranžové za situace, kdy ani jedni nenabízí věcná řešení a oba tábory vystačí se zcela prázdnými hesly. Oběma stranám se společnou prací podařilo za posledních 5 let naprosto zablokovat rozhodovací procesy, definitivně se odvrátily od perspektivy delší než 2 roky. Obě ty strany potřebují drtivě prohrát nadcházející volby, aby se zamyslely. Jenomže jak se od nich můžou voliči odvrátit, když je pořád všichni ponoukají, aby si vybrali zda Sparta nebo Slávie, trenýrky nebo slipy a modří nebo oranžoví? Takže už se na tyhle pravolevý spory vyflákněte, jsou naprosto zbytečné protože odvádí pozornost od reálných společenských problémů.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út březen 23, 2010 12:20 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

No jo. Mimo jiné se s tebou nedá polemizovat proto, že používáš řečnické figury (které zřejmě pokládáš za vtipné), jež mají jakýmsi lidovým způsobem parodovat to, co si podle tebe možná myslí oponent, ačkoli jsi v tom úplně vedle. Mám na mysli takové to: "Máňo, podivej se, co si zase nakradli" a pod.

Za druhé se s tebou nedá polemizovat proto, že vytrháváš věci ze souvislostí, reaguješ na jakési fragmenty vět, a debatu tak trháš a odvádíš mnoha směry, které nelze všechny udržet.

Dále se s tebou nedá polemizovat proto, protože žádnou odpověď nehledáš - ty máš už předem připravený rejstřík odpovědí na všechno. Sice je chudý, avšak je stále v pohotovosti. S tím souvisí i zvláštní předpoklad, že s tebou všichni musí souhlasit - například juchat a tleskat nad stejnými zprávami jako ty.

V neposlední řadě se s tebou nedá polemizovat proto, že do svých replik vkládáš různé podpásové narážky na zdravotní stav, vzhled či věk oponenta, které mají někdy reálný základ, zatímco jindy jsou zcela fantazijní, což (tedy ta kombinace) je činí zvlášť nehezkými.

Rovněž se s tebou nedá polemizovat proto, že oponent nemá jistotu, zda jsi opravdu pochopil, co ti sděluje, resp. zda se snažíš to pochopit.

Konečně se pak s tebou nedá polemizovat proto, že řadě pojmů a slovních spojení přikládáš jakési vlastní a neobvyklé významy. (Např. servisní třídou se v sociologii obvykle rozumějí spíš manažeři než automechanici, i když ano, v servisu pracují ti druzí.)
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 11 z 20
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 18, 19, 20  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist