Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas architektura
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

út únor 23, 2010 11:05 pm
Autor Zpráva
SIEENX
uživatel++


Založen: 27.5.2009
Příspěvky: 288
Bydliště: Havířov

Předmět: Citovat

Nejhezčí barák v centru Ostravy
http://img4.net/files/126/./img739.jpg
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 28, 2009 4:12 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Waky: Můj dojem je, že tvoje uvažování se odvíjí asi takto:

Když už nepopiratelně existuje něco, co je "gay" (třeba kluby nebo hnutí) nebo "queer" (třeba televizní pořady), tak to musíme nějak přetrpět, i když správné to není, protože to jenom brzdí kýženou Velkou Syntézu. Ale ať se proboha nikdo nepokouší hledat gay a queer poetiku v nějakých nových oblastech, kde to není obvyklé! To už je vyslovená sabotáž, která desperátsky oddaluje všeobecné uznání Univerzální Bisexuality, ke kterému přece jednou musí dojít! Já jsem z podobných utopií už vyrostl a každému to přeju.

Představa, že domény "gay" a "queer" jsou primárně o sexualitě, je dost redukcionistická a vlastně prostoduchá. Zpravidla takto uvažují lidé, kteří jsou buď homofobní, anebo o GLBT orientaci vědí prd. Provozuje se snad v gay restauracích sex? A znamená snad jejich existence, že na všechny ostatní máme nahlížet primárně jako na heterosexuální? Neexistují snad různé systémy kritérií, které se vzájemně doplňují a kříží - takže například existují restaurace indické, luxusní, nekuřácké, vegetariánské, zahradní, nádražní, vyhlídkové, umístěné v centru atd.?

Neudělal jsem nic jiného, než že jsem velmi zdrženlivě a podmíněně nadhodil otázku, proč by se architektura měla tak zásadně lišit od ostatních druhů umění, aby diskuse o možných stopách gay citlivosti v ní a priori nedávala smysl. (Běžně přece mluvíme o gay literatuře, filmu nebo malířství, a nevyplývá z toho nic dehonestujícího pro literaturu, film nebo malířství, které gay motivy neobsahují a s gay poetikou nepracují.) Nezlob se, ale připadá mi, že tvoje reakce se s tímto tématem víceméně míjejí, i když určitou vypovídací hodnotu mají. Kdybych se pouštěl do podobné polemiky, ujistil bych se, že jsem opravdu pochopil, co chce oponent říct, a že jsem si pečlivě přečetl, co vlastně říká. Bohužel v tomto případě takový pocit z tebe nemám.

EDIT: Kromě toho o tématu "queer space", "queer architecture" vycházejí knihy, jako třeba tahle od Aarona Betskyho, a existují k tomuto tématu různé blogy, takže bych samo téma nebagatelizoval jako nesmyslné a neexistující. Spíš se na nich ale řeší otázka signifikantnosti určitých typů prostoru pro gay komunitu než architektura v úzkém smyslu slova.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 28, 2009 2:21 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: HT a HM stavby Citovat

Máš pravdu, nerozumím architektuře. Moje nedůvěra leč pramení ze základního povědomí o tom, co to architektura je. Neumím si představit ani heterosexuální stavbu, nebo vůbec sexuální stavbu. Přesněji: to, co bych si představila pod pojmem "heterosexuální stavba", bych sem dala leda jako odkaz, nebo bych musela porušit své vlastní pravidlo Laughing ... takové HT sídliště bych si představila jako "liché domy se stylizovaným ... výčužníkem, sudé domy se stylizovaným .... ehm, dutým kolečkem. Nevím, jak jinak vyjádřit "heterosexualizovačnost" nějakých staveb ... a mám neurčitej dojem, že s "homosexualizovačností" je to stejné.
....
Vyčleňovat nějaké stavby jako "queer" či "gay" navíc nese s sebou riziko, že všechny ostatní budou tudíž automaticky brané jako "heterosexuální", což je evidentní nesmysl a vůbec to nevysvětluje spoustu zajímavých staveb HM tvůrců, které ale nejsou dost "queer".
....
Ad MPKOSO: kdo by ho vedl, nevím. Pokud by se nikdo nenašel, tak bych to s dovolením třeba vzala já ... už jen takový plat na vrchních ministerských pozicích donutí člověka se moc nežinýrovat. Něco by zajisté hodilo i pokutování vyhraněných HMHT Laughing
Před jeho brány bych postavila sochu Michaela Foucaulta, ten by se potírání konstruktu sexuální orientace jistě rád zúčastnil, byť ve statické podobě. Laughing
pokud by mi tedy neurazil pazoury za to pokutování, což by se bohužel dalo čekat
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 28, 2009 12:10 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Waky: Docela vtipné, i jsem se zasmál.

Píšeš o pár postů níž o svém "rezervovaném a rozpačitém postoji" k fenoménu "queer architektura", který jsem nadhodil
1. okrajově
2. jako otázku
3. a vzápětí jsem sám ten fenomén zpochybnil. Ona taky ta tvoje bezprostřední reakce nebyla rezervovaná, ale docela bouřlivá ("Proboha, to snad ne!"), ale to jen mimochodem.

Vyplývá snad tato rezervovanost z poznání zákonitostí architektury, která je uměním natolik specifickým, že se v něm žádná gay a queer senzibilita prostě z definice nemůže uplatnit, což všichni vědí, zatímco v jiných uměleckých žánrech - filmu, divadle, literatuře, hudbě, výtvarném umění - ano?

Anebo vyplývá z úleku před tím, že samo vyslovení takové otázky jde proti Velké Ideji Jednoty lidského rodu a že ten, kdo ji klade (tj. já) zase jenom rozděluje, odlišuje a vyčleňuje, místo aby sjednocoval, sjednocoval, sjednocoval; vždyť jsme přece všichni stejní?

Odhadoval bych, že půjde o druhou možnost. Sama píšeš, že se v architektuře "vůbec nevyznáš a naprosto jí nerozumíš". Jenomže ideologických řečí tady zazněla kvanta a nikam to nevedlo.

Tak mě napadá, jak by mohla vypadat budova MPKOSO (ministerstva pro potírání konstruktu odlišné sexuální orientace)? V průčelí by mohly být sochy karyatid-androgynů. Ministerstvo by řídil nějaký věhlasný bisexuál (třeba Mrazík nebo V. Fischer) a hlavní náplní úřadu by bylo pokutovat svévolníky, kteří se prohlašují za gaye, lesby, nebo hetero.
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 28, 2009 10:55 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Nick Guestův test Citovat

Think Asi propadnu. Upřímně řečeno poznám, že tam bydlí štěně dalmatina, které je evidentně dobře vychované, protože okamžitě nezruší ty polštářky.
Starší paní by mohla mít ráda ty polštářky, ale třeba jich je tam hodně, aby si měla početná heterorodina na co sedat. Visí tam hračka, s tou si naopak taková paní asi nehraje. Jeden člověk by možná neměl na stole tolik sklenic, ale třeba měl ten gay velkou návštěvu a ještě neuklidil a s maňáskem si hraje jeho synovec ... nebo vnuk té paní. Osamělý třicetiletý gay by měl možná největší schopnosti a čas vychovat toho psa, aby byl takhle hodný a nic neničil. Think
....
Je v tom evidentně nepořádek. Měl by se vydat nějaký manuál, co mají mít gayové doma, aby v tom bylo jasno, kde se člověk octnul Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 28, 2009 4:56 am
Autor Zpráva
SIEENX
uživatel++


Založen: 27.5.2009
Příspěvky: 288
Bydliště: Havířov

Předmět: Citovat

ttomp napsal:


SIEENX: O žádné takové stránce nevím, ale můžeš zkusit třeba Google ( Arrow stavba sídliště) nebo archiweb.cz.


Jo děkuju google než jsem sem napsal zkoušel,ale zadal jsem tam stavba paneláku...a nic Very Happy

Děkuju jsou tam zajímavé fotky.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 11:37 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Litomyšlák and ttomp: Pokud ten rekonstruovaný prostor v pivovaru původně vypadal jako na tom archiwebu vpravo dole, tak mi přijde debata rekonstrukce vs. přestavba jako poněkud abstraktní.

Libor: To Arcidiecézní muzeum je podle fotek dost povedené. Já jsem si kupodivu zvykl i na brněnský Dům pánů z Lipé, i když jsem ten projekt původně pokládal za šílený. Neříkám, že ho miluju, ale zvykl jsem si. Má-li tenhle thread být i o strašidlech, tak za velkou nehoráznost a odstrašující příklad, jak se nemá spojovat staré s novým, pokládám stále Velký Špalíček:



Waky: Čtyři takto obrovité kamenné pánské zadnice by se ti ostatně domů ani nevešly. Btw, pokud sis přečetla, co jsem napsal - proč by zrovna jeden jediný umělecký žánr měl být vyňat z dosahu queer senzibility, fakt nevím, a pochybuju, že to lze nějak teoreticky vyvrátit. Zkusme malý testík - kdopak bude pravděpodobně bydlet v tomhle bytečku? 1. čtyřčlenná heterosexuální rodina - 2. osamělá starší paní - 3. gay, třicátník. Smile


_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 10:49 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Litomyšlák: Já mám pocit, jako kdyby ses na ty odkazy, co sem dávám, ani nedíval. Podle článku na archiwebu (kliknout a přečíst, prosím) byla podoba pivovaru „před Pleskotem“ barokní. Kupodivu je i po něm. Smile Zjednodušeně řečeno: opravil, co zbylo, přidal, co bylo potřeba.
Každej pivovar je ze své podstaty průmyslová stavba. Je to jen konstatování funkce, ne doby vzniku nebo estetické hodnoty.

„V našich klimatických podmínkách je trvanlivost každé úpravy fasády nutně časově omezena a dříve či později je třeba ji obnovit. Autenticita fasády se v tom o smyslu udržuje tak, že se nemění její výraz, to znamená periodicky se obnovují stále stejné tvary, povrchy a barevnost za použití stále stejných materiálů a postupů. Je-li průčelí vzhledově totožné s předlohou, můžeme v tomto významu hovořit o tom, že si uchovalo svoji autenticitu bez ohledu na skutečnost, že „viditelná” povrchová vrstva je mnohem mladší než fasáda sama.“
Ing.arch. Miloš Solař - Národní památkový ústav

Informace o tom parkovacím domě čerpám z „Lilie“, která vyšla 5. června 2009. Viz strana 3.
Má být na místě současnýho parkoviště – počet aut se zvedne dvojnásobně – a nevypadá jako betonová kostka.

Snad se nebudeš zlobit, když ve svým osobním žebříčku postavím nad tvůj názor starousedlíka, postoje architektů a památkářů (kteří jsou obvykle ochotni za každou sto let starou cihlu položit život). Very Happy

Nevím, jestli bych o domě, který by se mně při každodenním kontaktu hnusil, dokázal říct, že se mi líbí. Většinou to bývá naopak – napřed se nelíbí, pak si člověk zvykne a někdy se mu to i začne líbit. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 10:47 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Staré a nové Citovat

Krásný případ citlivého skloubení starého a nového je například olomoucké Arcidiecézní muzeum. Wink

http://www.olmuart.cz/?detail=173
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 7:27 pm
Autor Zpráva
Litomyšlák
uživatel++


Založen: 11.5.2009
Příspěvky: 337
Bydliště: Litomyšl

Předmět: Citovat

Opět moje špatné info Smile (zajímavé, že ještě nedávno tam byl Think )
...
Pivovar, který tu stál, se nedá považovat za průmyslovou stavbu proboha! Vždyť to byla nádherná stavba zhruba ze stejného století jako zámek v renesančním slohu (mám pocit, že byl stejně jako zámek pokryt sgrafitty, ovšem jestli byl opravdu celý nevím, ale každopádně původní omítka zachována nebyla). A není jen tak btw možné rekonstruovat celý pivovar do původní podoby a teprve z hezké památky (nemzrvené tak jak je teď) udělat administrativní centrum? Podle mě to možné je, ovšem ne, když máte poblíž Pleskota....To, že si myslíš to, co píšeš, je další důkaz toho, že jsi tu nebyl.
V pivovaru sice beton není, ale kov-dřevo ano.
Restaurátorská škola v pivovaru není, je ve vedlejší budově.
Pleskot se dokonce stavbou parkovacího domu chlubí (a co je nejzajímavější? Byl jsem na jeho prezentaci plánu stavby). A za 1. bůví jak dlouho bude trvat než obroste (kort když se tam 100násobně zhorší doprava, vlivem přijíždějících aut z města na parkoviště a nazpět), za 2. z ulice Zahájská je na zámek úžasný výhled (nehledě na výhled z MŠ, který se tak zmrví), který nebude zachován, místo toho budete mít výhled na betonovou kostku, ucítíte pach smogu a pak si budete moct přečíst grafitty a juknout na uschlé kytky. Nááádhera.
Máš pravdu, opravdu se neshodneme v tom, zda se to do Litomyšle hodí. Ovšem myslím, že (teď to bude možná znít trošku divně Very Happy ) váha slova někoho, kdo tu bydlí od doby, co byl schopný si tu dobu pamatovat, je oproti někomu, kdo to město nenavštívil větší. ALe já nechci porovnávat váhy názoru. To zas ne.
Je zajímavé, že ty "hrůzy" v Paříži se mi líbí, nejspíš to je důsledek toho, že tam nežiju. Jinak by se mi to hnusilo, pač bych to výdal každý den (to je to samé jako v L.).
Líbí se mi, ovšem nehodí se tam.
Já věřím, že jsou lidé, kterým se to líbí (a už jsem to řekl), a proto se to tu staví, abychom byli jako město slavní, ale proč se tak děje na úkor občanů, hm?
_________________
Být gayem je výzva, ale žít život je výzva ještě větší!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 7:14 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Litomyšlák v "Co je nového" napsal:
ttomp: Vím, že sem už to nepatří, ale stejně odpovím.
Za 1. Pleskot je 1.radní a zastupitel, a proto je to zadané městem.
Za 2. Idiotem ho nazývám proto, že on to jako radní navrhuje, pak čerpá z obecních prachů a nakonec díky tomu ve světě vyjde jako úžasný architekt. Na náš účet.
Za 3. Pravda, k panelákům se sice možná kameny v sítích hodí, ale vzhledem k Litomyšli je úprava v absolutní disharmonii s okolím (ne paneláky), ostatně jako v podstatě každá stavba, která tu od Pleskota je.
Za 4. Ano, celá Litomyšl imho není chráněná, ale v historickém centru (kam zapadají břehy Loučné, plán parkoviště pod zámkem, pivovar atd.), se rekonstruuje podle Pleskota, to beru jako pohromu. Když už se rekontruuje, tak se přeci památka opravuje do původního stavu, ne podle moderní architektury, nemá pravdu?
Za 5. Když patří Pleskot do radnice, tak můžeme nadávat na oboje.
Za 6. Nevím, jestli si byl v Litomyšli nebo ne, a možná proto nevíš, jak je L. nádherná, malebná, prostě z ní je neuvěřitelně cítit historie. Nemyslím si, že do takového prostředí patří to, co radě města (a tím vlastně sobě) navrhuje. Tím myslím betonovo-železné-dřevěné hnusy. To je to samé jako kdybys vedle renesančního zámku postavil komunistické nákupní centrum z betonu, posléze hustě posprejované a nakonec kvůli zvětšení parkoviště zámek zbořit.
Za 7. co by se tu mělo stavět? Já nejsem architekt, ale sand mám vkus na to, abych řekl, že sem se zatím žádná věc od Pleskota nehodila. On tu staví takové věci jen kvůli tomu, aby byl L. on a radní (opět on) slavní, to co si o tom Litomyšlané myslí je samozřejmě nezajímá (což je ve světě běžné, já vím).
Za 8. beton atp. mi nevadí někde, kam se hodí, do L. (jak už jsem řekl asi 1000x) se nehodí.
Moderního umění se nezaleknu, spíš řeknu že se mi to nelíbí, udělám úškelebek a raději odejdu. V Brně mi to vadit nebude, koneckonců to není Litomyšl a netýká se mě tolik.



1., 2., 5. a 7. Pleskot není radní ani zastupitel.
3., 7. a 8. To je to, v čem se neshodnem. Podle mě jsou Pleskotovy stavby k historickým budovám citlivý a tam kde jsou, se hodí.
4. Když se z pivovaru (průmyslové stavby) má stát Evropské školicí centrum, restaurátorská škola a centrum „Smetanovy Litomyšle“, tak je asi přestavba potřeba. Navíc je pivovar spolu se zámkem na seznamu UNESCO, takže je pod přísným dohledem nejen českých památkářů.
Ještě jednou: parkovací dům bude od arch. Fránka a měl by být zakrytej zelení.
6. Pořád nevím, kde jsou ty Pleskotovy „betonovo-železné-dřevěné hnusy“. Jestli myslíš ty bytový domy, tak ty jsou na okraji města. Těžko říct z čeho jsou postavený, když jsou omítnutý. Wink
Btw Beton

Prošel jsem obrázky toho pivovaru a žádnej beton jsem nenašel.

Máš pocit, že turisty odradila pyramida v Louvru, Eiffelovka a Centre Pompidou v Paříži? A to jsou všechno stavby mnohem „agresivnější“ k okolí.
Budeš se divit, ale spoustě lidí se spojení historické a současné architektury líbí.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 5:35 pm
Autor Zpráva
Litomyšlák
uživatel++


Založen: 11.5.2009
Příspěvky: 337
Bydliště: Litomyšl

Předmět: Citovat

Btw k tomu zámeckému pivovaru:
Nebyli jste uvnitř po reknstrukci ani před, takže jak mi tu můžete říkat, že to je lepší. Že to je hezčí to možná.
Není totiž zrekonstruovaný, nýbrž přestavěný. Není to ten zámecký pivovar (mimochodem rodiště B. Smetany), už je to další výtvor Pleskota. Je to "Zámecký pivovar dle pana architekta Josefa Pleskota".

Na obrázku lze vidět jednu ze soch Olbrama Zoubka. Ty se mi líbí, jsou dělané s citem, a něco říkají. Pleskotovi věci mě spíš přijdou jako zpatlaniny betonu, železa a dřeva. Do toho si obyčejný turista neznalý moderní architektury (tedy "nevyvinutý") řekne "Aha, tak sem už nepojedem, místo památek tu mají beton a železo. Ble". Samozřejmě jsou lidé, i já, kterým se moderní architektura líbí, ale těch, kterým se líbí moderní architektura vecpaná do L. je méně, nepatřím do ní já a téměř zbytek L.
A opravdu ttompe, mám to dobře zjištěné. V L. zná každý každého (a to i když L. má 11000 ob.). A pak taky toho spoustu slyšíš z doslechu, nebo když jdeš po ulici.
_________________
Být gayem je výzva, ale žít život je výzva ještě větší!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 5:06 pm
Autor Zpráva
ttomp
guru


Založen: 7.5.2008
Příspěvky: 566
Bydliště: Brno

Předmět: Citovat

Nick Guest: friendly_hamster

SIEENX: O žádné takové stránce nevím, ale můžeš zkusit třeba Google ( Arrow stavba sídliště) nebo archiweb.cz.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 3:03 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Queer art Citovat

OK, existuje to Laughing
Domů bych si to ale nedala.
Provedu malou editaci, protože ten obrázek zase až tak skvělý není a nafukuje celé vlákno do obrovských rozměrů, takže je obtížné tam cokoliv přečíst
Obrázek čtyř kamenných klečících pozadí na skalách
....
Nepřijde mi to ani moc vtipné, dokonce si myslím, že to mělo mít původně lehce homofobní podtext pod rouškou vtipu ... ale docela to vystihuje můj rezervovaný a rozpačitý postoj vůči fenoménu "queer architektura", tak jsem to sem dala.
....
Možná by se to dalo využít pro budovu MGV (=Ministerstvo gayských věcí). Pro ministerstvo příhodná budova naznačením toho, kde se ministerstva dost často nacházejí, totiž v p****i, i připomínka nutnosti rektálního alpinismu, chceme-li něčeho dosáhnout. Pokud by ještě někdo zaklel před heteromudly, byla by na tom místě obyčejná skála, a jen při příchodu opravdu pravověrného a čistého gaye by ze skal povstaly ty zadky a těmi by se dalo vejít na ministerstvo. Kombinací všech těchto prvků by vznikl objekt pro ministerstvo prostě nepřekonatelný Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen


Naposledy upravil Waky dne út červenec 28, 2009 10:40 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 2:27 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Waky napsal:
Proboha, gay architektura, to snad ne? Shocked


Lepší než se dovolávat pánaboha a třeštit smajlové oči je zapřemýšlet. Formuloval jsem to jako otázku a vzápětí jsem vyslovil svoji pochybnost, protože empirie to spíše nepotvrzuje. Jenže vlastně - proč by právě v tomto žánru umění (jako jediném?) nemohl "gay" a "queer" styl existovat, když (patrně) existuje i v podobně abstraktním žánru, jako je hudba?

To, že si GLBT komunita osvojila výrazy jako gay a queer ("veselý" a "výstřední") není nahodilé, ale souvisí to s tím, jak buzničky sebe samy chtějí vidět. Takový životní pocit se samozřejmě lépe vyjádří v ("realistické") próze než v ("abstraktní") architektuře, ale proč by i v ní nemohl zanechat nějaký otisk, nevím, a není to podle mě nijak předem dáno (že nemůže). Určitý "queer styl" má zcela jistě místo například v bytové architektuře.

Pokud ovšem podle tebe neexistuje ani gay literatura, a vlastně ani žádní gayové, tak uznávám, že je těžké se bavit o "gay architektuře". Shocked
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 2:22 pm
Autor Zpráva
SIEENX
uživatel++


Založen: 27.5.2009
Příspěvky: 288
Bydliště: Havířov

Předmět: Citovat

Když se tady řeší ta architektura , nevíte někdo o nějaké stránce kde by byli fotky výstavby nějakého panelového sídliště ? a nebo jen jednoho paneláku ? dost mě to zajímá .


Jinač gay architektura by mohl být jeden na růžovo natřený panelák co tu máme Mr. Green
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 2:03 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

V architektuře se vůbec nevyznám a naprosto jí nerozumím. Ta konverze zámeckého pivovaru v Litomyšli se mi nicméně líbí daumen_hoch
Proboha, gay architektura, to snad ne? Shocked
Na druhou stranu, kdo by se tam narodil, ten už by měl prostě to gayství vrozeno, i kdyby měl tři manželky a devět dětiček Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 27, 2009 1:42 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Architektura - hrůza i krása Citovat

Po přestřelce mezi Litomyšlákem a ttompem (který je jedním z posledních přispěvatelů, od kterého čtu všechno - ale to jen tak mimochodem) mě napadlo založit samostatné vlákno k architektuře - a hle, ono tu je. Smile

Myslel jsem, že bychom sem mohli umísťovat extrémy - mimořádné věci - a všelijak je komentovat. Okrajově mě napadá, že když existuje gay a queer film, hudba, literatura atd., zda taky může existovat queer architektura. Mám o tom sice pochybnost, ale třeba na něco přijdeme.

Pro začátek: Pleskotova konverze zámeckého pivovaru v Litomyšli je (aspoň podle fotek z googlu) čistá a krásná a k dědictví minulosti velmi ohleduplná:


_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá listopad 09, 2007 6:52 pm
Autor Zpráva
Lukki
uživatel++


Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 245

Předmět: Citovat

To Adam: To je sice vsechno pravda s tema doktorama, ale ja nemyslim, ze nadmerne mnozstvi projímadla je psychosomaticky nedostatek... ale to je jenom muj nazor...
_________________
Psychologist: Do you have anything to say?
Justin:I like dick. I wanna get fucked by dick. I wanna suck dick. I like sucking dick. And i'm good at it too.
Psychologist: Well, that's a start.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 7:54 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Koukám, že se debata plynule přesunula architektury ke zdravotnictví Rolling Eyes Nechci tady mentorovat; zdravotnictví je taky zajímavé téma Wink Ale nechtěli byste na to založit samostatné vlákno Question
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 7:10 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

To sem zas něco načal Laughing Jenom bych některé rád upozornil, že jsem nechtěl napadat zdravotnicví jako celek. Samozřejmě vim, že zdravotnictví ČR ve spoustě ohledů vyniká, já jsem jenom (naštěstí) nenarazil na kardio-, neuro- ani jinýho chirurga, ani na onkologa.

To Adam: Já podle vlastní zkušenosti usuzuju, že podle tabulek mysleji spíš lékaři. Mám několik fyziologickejch a metabolickejch odchylek, již od dětství (podstatně zvětšená slezina i játra, nesmyslný hladiny imunoglobinů, přestože nejsem alergik). Jediný, co se dělalo, bylo přehazovat si mě jako horkej brambor od jednoho vyšetření k druhýmu. Dodávám, že jedno bylo zbytečnější než druhý, protože zjistili stav věcí (jež byl znám od prvního sonografu, a prvních odběrů krve), ale díky tomu, že mě to nijak nehandicapuje, mam spoustu hodin strávenejch v čekárnách a dětskou kartu připomínající úřední spis o panu Devátém s blábolama typu "hodnoty nad normou, bez zjevného poškození". Takže halda zbytečně vyhozenech peněz za vyšetření, a výsledek - jako by nebyly, bo se to nehodilo na žádnou diagnozu. Very Happy Mohl bych uvést i další příklady, ale nechci, aby příspěvek měl deset stránek...

To all:

Je pravda, že mnoho pacientů si obvykle myslí, že lékař je něco na způsob šamana, kterej vykoná bizarní rituály, a předepíše bizarní látky, a trápení je konec.

Na druhou stranu setkal jsem se se spoustou lékařů, kteří si to myslí taky - tj. připadají si jako nedotknutelné a neomylné bytosti mezi nebem a zemí, přičemž na pacienty a ostatní prostý lid pohlížejí jako na hovada, která nerozumí ničemu a nejen, že nemají právo na informace o léčbě, ale ani na základní lidskou slušnost. Když je někdo hulvát (nebo nemakačenko jako v mé historce z Liberce, a opět bych mohl uvést příkladů víc), tak mě nezajímá jestli je to domovnice, lékař, nebo anglická královna.


Kdo do toho vidí nebo nevidí:
- to nevim - popisuju zatim vlastní zážitky, takže při vší úctě k lékařské profesi, co sem viděl to sem viděl. Ostatně žádného praktikujícího lékaře zde taky nemáme.

A kafraji i lékaři, že maji malý platy, do makroekonomiky taky viděj nejmíň, že? Wink

Určitě to, že nejsem "uvnitř" (v místě kde ruka ruku myje) ovlivnilo můj úsudek o těch hodnejch sestřičkách v LDN, kde byla měsíc moje teta. Teta měla kliku, že mohla mluvit, ostatní "ležáci" na jejím pokoji už ne. Výsledek - leželi celý dny v hovnech a chcankách, ale jistě pro to byl nějaký závažný lékařský důvod, příliš složitý pro laika. Dodávám, že nedostatek personálu nebyl - především tedy v sesterně, odkud se linul cigaretový dým a zvonivý smích.

Dál mám dvě kamarádky, co dělají sestry. Jedna mi zcela vážně řekla, že se po tom, co viděla za bordel u nich, nediví té záměně dětí.

Syndrom vyhoření:
- jak psala waky, to neni omluva. Já bych si k tomu přisadil, že ten můžu mít já, nebo kdokoliv jinej z pracujících na tomto foru. Mam taky psychicky náročnou práci, často mě vyčerpává, občas ani neuspokojuje, občas přímo zklame. Což mi nebrání, abych se obracel na klienty s úsměvem. Lékař je taky ten, co poskytuje službu a pacient je ten, kdo službu přijímá, tj. klient, tj. zákazník. Zákazník je vždycky pán, protože za tu službu platí.

Až bude syndrom vyhoření, nebo deprese atd. zasahovat do mých pracovních výkonů, či jednání s klienty, tak DÁM VÝPOVĚĎ. A půjdu dělat něco méně náročného, třeba zametat chodníky. Doporučil bych tento postup každému, kdo se na syndrom vyhoření vymlouvá.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 2:31 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Zdravotní péče Citovat

Souhlasím, že zvnějšku se leccos jeví úplně jinak, zvlášť, když se v tom člověk nevyzná (a je pravda, že ze všeho nejvíc rozumí malý obecný člověk politice, sportu, ekonomii a zdravotnictví - teda v praxi: stále to kritizuje aniž by tomu rozuměl). Neodvažovala bych se vyjadřovat k diagnostickým postupům, přístrojovému vybavení atd. atd., tedy k odborným věcem.
....
Něco jiného je prostý lidský přístup. Nikome, sám jsi psal, když jsem Ti líčila jako materiál na Tvou esej do SZ zážitky s personálem v porodnici, že je to hrůza. Když někdo nemůže slézt z postele, je bídáctví ho nechat úplně napospas. Nebývá to ten případ, že chudinky sestry nestíhají a nafrněný pacient je celý dotčený jen proto, že se mu nemůžou věnovat hned tu minutu. Bright měl jistě na mysli něco úplně jiného. Jde o to, že zdravotní personál nepomůže v elementárních situacích a chová k pacientovi přezíravě, arogantně, povýšeně (a zdůrazňuje, že jen on ví, co se vlastně s kým děje, zatímco pacient neví a nemůže nic, čímž ještě posiluje jeho pocit nepatřičnosti, nekompetentnosti, bezmocnosti a nemohoucnost je hrozná věc, ať už v nemocnici, tak mimo ni. A pro to není omluvou ani moc práce, ani syndrom vyhoření ani nic jiného.
....
V současné době navštěvuju pravidelně ze zdravotnických zařízení naštěstí pouze veterináře. U něj nemám pocit bezmocné nekompetentní nemohoucnosti a nebojím se např. na něco zeptat. Když se dostanu (byť jen pro léky někoho jiného) do humánního zdravotního zařízení, zavane na mě smrtelný studený dech nepatřičnosti, cizoty a strachu, která mám s těmito institucemi z opakované zkušenosti spojena. Snažím se tam nechodit. Ze všeho nejraději bych požádala našeho veterináře, aby mě zařadil ke všem mým zvířatům, jimž dělá rodinného lékaře, a léčil taky mě a dceru.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 1:49 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nikom: Komentoval jsem pouze to, co jsem sám zažil jako pacient. Nemohoucnost je hrozná věc, v nemocnici i mimo ni.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 1:00 pm
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
nejvíc kafrají právě ti, kteří do toho vidí nejméně...


souhlasím Rolling Eyes
_________________
------------------------------------------------------
Motto : Bereš a dáváš, tak i já budu dávat a brát.

Umím být bez sebe (radostí), sám sebou (Wítkem), i ve dvou ale ne sám (mám Jirku).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 12:00 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Tohle si žádá pořádnej traktát, kterej Vás všechny postaví do latě. Teď musím podstoupit další část svého 11ctiletého výcviku, než ze mě bude plně kompetentní lékař, takže na to nemám čas. Ale těžte se.

Bude to o syndromu vyhoření, českým zdravotnictví, financích, lékařích, sestrách, pacientech, o tom, že nejvíc kafrají právě ti, kteří do toho vidí nejméně...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 11:12 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

bright napsal:
Řekl bych, že stejně jako budova FF UK je postavena v novoklasicistním stylu.
Máš samozřejmě pravdu Wink A to jsem maturoval na stavební průmyslovce Embarassed Pěkné funkcionalistické domy s úžasnými byty stojí v Petrské čtvrti Idea
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 10:28 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

pemel napsal:
Funkcionalistická architektura je docela pěkná Wink Hezká stavba je například budova Právnické fakulty UK Very Happy
Jseš si zcela jist tím funkcionalismem? Wink Řekl bych, že stejně jako budova FF UK je postavena v novoklasicistním stylu. Funkcionalistický je např. obchodní dům Baťa na Václaváku.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 9:10 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Manuel de Falla napsal:
Někteý vypadají i docela dobře, ostatně velká část jich je z první republiky.
Funkcionalistická architektura je docela pěkná Wink Hezká stavba je například budova Právnické fakulty UK Very Happy
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 3:24 am
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Nemocnice Citovat

No já nebyl umírající stařec (bylo mi 23), jen jsem nemohl kvůli zlomeninám slézt s postele a obstarat se sám, a kašlali na mě slušně sestry i doktoři. Teprve když mě na velké vizitě uviděl přednosta kliniky a seřval je, začali vyvíjet nějakou péči.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st listopad 07, 2007 3:09 am
Autor Zpráva
Wítek
guru+


Založen: 15.8.2006
Příspěvky: 721
Bydliště: Brno-Bystrc popřípadě Polička

Předmět: Nemocnice Citovat

AD nemocnice :
Pořád bych nezapomínal že české zdravotnctví i přes nesporné problémy patří k nejmodernějším v Evropě. Např. máme nejmenší úmrtnost novorozenců na světě také na úspěšné kardiochirugy, onkology atp. ale souhlasím že péče o staré a nemocné je někde strašná. Jenže zase nemocnice jsou nucené starat se o umírající kterým nedokáže pomoci a musí tak suplovat rodinu kde by starý nemocný člověk měl nejlépe umírat (v případě terminálního stádia nemoci).
_________________
------------------------------------------------------
Motto : Bereš a dáváš, tak i já budu dávat a brát.

Umím být bez sebe (radostí), sám sebou (Wítkem), i ve dvou ale ne sám (mám Jirku).
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 3
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist