Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Zábava mix Vzdělávání se a učení
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Učíte se rádi?
No záleží podle toho jak a co.
62%
 62%  [ 17 ]
Učení mne naprosto nudí.
3%
 3%  [ 1 ]
Vzdělávám se velmi rád.
22%
 22%  [ 6 ]
Radši mám práci fyzickou.
0%
 0%  [ 0 ]
No učím se, protože musím, problém mi to nedělá
7%
 7%  [ 2 ]
Učím se sice rád, ale moc pak z toho nevím...
3%
 3%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 27
      Na začátek stránky  

pá leden 29, 2010 12:53 am
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Plzeň Citovat

Plzeňská kauza trochu jinak Arrow JUDr. z Plzně Laughing
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

po září 10, 2007 8:49 pm
Autor Zpráva
waweer
uživatel+


Založen: 14.12.2005
Příspěvky: 127
Bydliště: Jsem Hradečák

Předmět: Re: Japonský IQ test Citovat

logicky hry miluju Smile
nedavno jsem se zaseknul na tomhle:
http://www.flashhry.cz/online-hra/uncross_the_lines
byl jsem ve 12levelu, ale tam uz je to masakr ...

pemel napsal:
Objevil jsem jeden zábavný japonský IQ test. Spustíte ho kliknutím na kruh. Úkolem je přepravit všechny osoby z jednoho břehu na druhý. Tady je návod:
-na voru mohou plout najednou maximálně dvě osoby
-otec nemůže zůstat ani s jednou dcerou bez příitomnosti matky
-matka nemůže zůstat ani s jedním synem bez přítomnosti otce
-zločinec nemůže zůstat ani s jedním členem rodiny bez přítomnosti policisty
-vor umějí řídit jen otec, matka a policista
-osoby nastupují na vor tak, že na ně kliknete
-odplutí voru se ovládá červenou pákou na břehu

Jak jste dopadli? Mě to trvalo 16 minut.

_________________
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 08, 2007 9:09 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Japonský IQ test Citovat

Objevil jsem jeden zábavný japonský IQ test. Spustíte ho kliknutím na kruh. Úkolem je přepravit všechny osoby z jednoho břehu na druhý. Tady je návod:
-na voru mohou plout najednou maximálně dvě osoby
-otec nemůže zůstat ani s jednou dcerou bez příitomnosti matky
-matka nemůže zůstat ani s jedním synem bez přítomnosti otce
-zločinec nemůže zůstat ani s jedním členem rodiny bez přítomnosti policisty
-vor umějí řídit jen otec, matka a policista
-osoby nastupují na vor tak, že na ně kliknete
-odplutí voru se ovládá červenou pákou na břehu

Jak jste dopadli? Mě to trvalo 16 minut.
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne červenec 15, 2007 5:54 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

pepcza napsal:
jojx napsal:

Nikdy nic na úkor spánku, mozek musí odpočívat a přetřídit informace a nic to nedokáže nahradit. Hlavně přímo před zkouškou se musim pořádně vyspat. Nikdy to už ráno nesmim číst a musim nechat nervozitu doma.


Jo, ale co když je tvůj mozek mrcha, který to třídí stylem "jo tohle byl ten strašně stupidní film...hm, místo čeho to sem dám...tak třeba makroekonomie, to stejně v životě nevyužiju. šup s ní pryč". Laughing


můj mozek je mrcha Laughing

co s tím? smířit se Smile
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne červenec 15, 2007 5:04 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

jojx napsal:

Nikdy nic na úkor spánku, mozek musí odpočívat a přetřídit informace a nic to nedokáže nahradit. Hlavně přímo před zkouškou se musim pořádně vyspat. Nikdy to už ráno nesmim číst a musim nechat nervozitu doma.


Jo, ale co když je tvůj mozek mrcha, který to třídí stylem "jo tohle byl ten strašně stupidní film...hm, místo čeho to sem dám...tak třeba makroekonomie, to stejně v životě nevyužiju. šup s ní pryč". Laughing
_________________
Welcome to the generation where "Fuck Y'all" is no longer a dismissial, its an invitation.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne červenec 15, 2007 4:29 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tedy já mám za sebou největší výkon 3 200 stran obchodního práva. Zjistil jsem, že mám jednoznačný stropy, buď se budu učit 6 hodin denně (čistýho času systémem hodinu učení, půl hodiny pauza) nebo zvládnu i víc, ale odnesou to další dny. Na zmíněném obchodním právu jsem to vydržel 17 dní.

Hudba jak kdy, chápu oba přístupy - hlavně pokud (jak říkal už stonerock) jdou nějaký tlumený zvuky přes zeď tak mě to moc ruší a musim to přebít něčim co dokážu odmazat líp.

Nikdy nic na úkor spánku, mozek musí odpočívat a přetřídit informace a nic to nedokáže nahradit. Hlavně přímo před zkouškou se musim pořádně vyspat. Nikdy to už ráno nesmim číst a musim nechat nervozitu doma.

Vyspanej a sebevědomej a nenaučenej jsem schopnej dostat výrazně lepší známku, než když je to naopak.
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 04, 2007 10:29 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Re: vzdělávání a učení Citovat

maara napsal:
...Že by náhražka místo vychovávání vlastních dětí?

Na tom asi něco bude Idea
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st červenec 04, 2007 10:22 pm
Autor Zpráva
maara
uživatel+


Založen: 25.1.2007
Příspěvky: 154
Bydliště: 181 00

Předmět: vzdělávání a učení Citovat

A co vzdělávání druhých - pedagogika? Po odchodu z VŠ jsem zjistil, že bez té školy nemohu být a vyzkoušel si, že mě nakonec i ta pedagogická činnost přináší cosi uspokojujícího, takže se vracím zkusím začít dráhu pedagoga. Znám několik gayů, kteří jsou na tom podobně. Že by náhražka místo vychovávání vlastních dětí?
_________________
"Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek."
L. N. Tolstoj
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 04, 2007 9:36 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

Já když se učit musím (to když mi zbývají 3 dny do zkoušky), tak mi to vůbec neleze do hlavy Confused Po zkoušce si říkám, že třeba to mezinárodní právo je děsně zajímavé a s chutí si tu hroznou bichli prostuduju.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so prosinec 23, 2006 12:32 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mas tip jak po uceni dlouho do noci usnout? Citovat

Stonerock napsal:
Libor napsal:
Mas prosim nejaky tip mimo alkoholu jak zabrat Question Kdyz jsme rozucenej tak nejsem schopen se ztlumit a vypnout...

Vidim, že nejsem sám, kdo mívá tyhle problémy... Jinej tip bohužel nemam - pro mě je tenhle způsob spojení příjemnýho s užitečnym, takže jsem ani jinej nehledal...


Částečně si můžeme podat ruku Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po prosinec 18, 2006 2:44 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: Mas tip jak po uceni dlouho do noci usnout? Citovat

Libor napsal:
Mas prosim nejaky tip mimo alkoholu jak zabrat Question Kdyz jsme rozucenej tak nejsem schopen se ztlumit a vypnout...

Vidim, že nejsem sám, kdo mívá tyhle problémy... Jinej tip bohužel nemam - pro mě je tenhle způsob spojení příjemnýho s užitečnym, takže jsem ani jinej nehledal...
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po prosinec 18, 2006 12:21 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Mas tip jak po uceni dlouho do noci usnout? Citovat

Stonerock napsal:
pepcza napsal:
Právo jsem se učil s lahví bílého vína. Jinak by mi z toho asi přeskočilo...Dal jsem to za 2 Laughing

Tak to já používam "podpůrný" prostředky před každou zkouškou... Wink Teda... Jenom úplně poslední den a v nijak závratnejch množstvích, ale zato od jistý doby pokaždý. Ať se totiž učim na kteroukoliv zkoušku jakkoliv dlouho, tak stejně mam vždycky poslední den večer pocit, že mi chybí tak dvě-tři hodiny. Ve výsledku u toho pak sedim do pozdnich nočnich (nebo občas i do brzkejch rannich) hodin, a když se pak chci aspoň několik (velmi málo) hodin prospat, tak se mi dřív vždycky stávalo, že jsem nemoh' "zabrat". Hlavou mi šlo učení a já nespal a nespal. Proto jsem jednou risknul, že tu hlavu zkusim trochu "uklidnit". Když už jsem věděl, že se pomalu blížim ke konci toho, co jsem si ještě chtěl přečíst, tak jsem si otevřel lahvinku portskýho, co jsem tam měl od narozenin, a začal jsem upíjet. Angel Dal jsem asi skleničku a půl, ten napruženej mozek najednou lehce otupěl a za chvilku jsem usnul jak kotě. Very Happy Krásně (a hlavně klidně!) jsem se prospal a s čistou hlavou jsem šel na zkoušku. Od tý doby jsem takhle zvládnul dalšich devět zkoušek a nemůžu si tenhle rituál vynachválit. Jo, a ještě jedna věc - NIKDY!!! se už to inkriminovaný ráno nedívam do skript. NIKDY!!!



Mě se stává pravidelně, že skončím ve 3 a třeba do 5 ne a ne zabrat. Dneska jsme usnul až o půl šesté Mad A vstaval o pul devate Mad JSem cely opotrebovany. Mas prosim nejaky tip mimo alkoholu jak zabrat Question Kdyz jsme rozucenej tak nejsem schopen se ztlumit a vypnout...
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po prosinec 18, 2006 12:17 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Mas bezva system Citovat

Nikom napsal:
Učení učeníčko Twisted Evil

už jsem si toho docela užil (hmm... anatomie... 1700 stran Sad )
- když dělám nějakou tvůrčí práci, řekněme píšu nějakou seminárku, na gymplu matika, fyzika, počítání z chemie, genetiky a u podobných věcí jsem si vždycky pouštěl nějakou hudbu.
- pokud se ale něco opravdu potřebuju nadrtit zabírá jen TiCHO.
Doporučuju nejdřív celý text poprvé přečíst - celkem rychle s tím, že pokud něčemu nerozumíš, vrátíš se k tomu při druhém čtení. Jde jenom o to seznámit se s tím textem a základním principem.
Druhé čtení by mělo být důkladnější. U tohohle čtení musím být 100% soustředěný (což se dá vydržet zhruba hodinu a pak musí nastat přestávka) . Nesmím mít zapnutý počítač, nesmím se s nikým bavit, jen se UČIT. Dělám si kostru, kreslím si schámata, píšu si obtížná slova, podtrhávám si důležité pasáže.
Třetí čtení by mělo probíhat těsně před testem (před zkouškou to většinou všechno po třetí přečíst nestíhám - to se prostě kolikrát ani po druhé nedá) - třeba vstát si dřív a ještě na to juknout - většinou se dívám na ty svoje čmáranice, podtržené pasáže a tak...

- Nejhorší je zkouškové, kdy kromě tun učiva zápasíte se svojí psychikou a leností. Ještě jsem nenašel způsob, jak se donutit učit celý den. Vřdycky něco na pár hodin odvede moji pozornost a je to v pr...


Máš skvěle propracovaný systém. Já včera byl strašně línej a prolelkoval čas mezi 20: 00 až 23: 20 Crying or Very sad V 8 prijel prvni spolubydlici. Pak jsme zjistili, ze nemame zadne jidlo. Vratili jsme se, nejak sem se zakecal. PAk prisel 2. spolubydlici a a 3 a pul hodiny v haji.

Tvuj system uceni se me libi Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po prosinec 18, 2006 8:27 am
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Stonerock napsal:
Stonerock napsal:
Tak to já používam "podpůrný" prostředky před každou zkouškou... Wink Teda... Jenom úplně poslední den a v nijak závratnejch množstvích, ale zato od jistý doby pokaždý. Ať se totiž učim na kteroukoliv zkoušku jakkoliv dlouho, tak stejně mam vždycky poslední den večer pocit, že mi chybí tak dvě-tři hodiny. Ve výsledku u toho pak sedim do pozdnich nočnich (nebo občas i do brzkejch rannich) hodin, a když se pak chci aspoň několik (velmi málo) hodin prospat, tak se mi dřív vždycky stávalo, že jsem nemoh' "zabrat". Hlavou mi šlo učení a já nespal a nespal. Proto jsem jednou risknul, že tu hlavu zkusim trochu "uklidnit". Když už jsem věděl, že se pomalu blížim ke konci toho, co jsem si ještě chtěl přečíst, tak jsem si otevřel lahvinku portskýho, co jsem tam měl od narozenin, a začal jsem upíjet. Angel

Už je to tady!!! Před pár minutama jsem otevřel první ze dvou pečlivě střeženejch lahvinek portskýho, který si schraňuju na tohle zkouškový. Snad mi budou stačit... Pray Btw., je moc dobrý... Embarassed ¡Salud, amigos! Razz


Já to vyřešil ještě líp. ¡Vaya con Dios la Escuela Superios de Economía!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po prosinec 18, 2006 6:17 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Stonerock napsal:
Tak to já používam "podpůrný" prostředky před každou zkouškou... Wink Teda... Jenom úplně poslední den a v nijak závratnejch množstvích, ale zato od jistý doby pokaždý. Ať se totiž učim na kteroukoliv zkoušku jakkoliv dlouho, tak stejně mam vždycky poslední den večer pocit, že mi chybí tak dvě-tři hodiny. Ve výsledku u toho pak sedim do pozdnich nočnich (nebo občas i do brzkejch rannich) hodin, a když se pak chci aspoň několik (velmi málo) hodin prospat, tak se mi dřív vždycky stávalo, že jsem nemoh' "zabrat". Hlavou mi šlo učení a já nespal a nespal. Proto jsem jednou risknul, že tu hlavu zkusim trochu "uklidnit". Když už jsem věděl, že se pomalu blížim ke konci toho, co jsem si ještě chtěl přečíst, tak jsem si otevřel lahvinku portskýho, co jsem tam měl od narozenin, a začal jsem upíjet. Angel

Už je to tady!!! Před pár minutama jsem otevřel první ze dvou pečlivě střeženejch lahvinek portskýho, který si schraňuju na tohle zkouškový. Snad mi budou stačit... Pray Btw., je moc dobrý... Embarassed ¡Salud, amigos! Razz
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st září 27, 2006 10:46 am
Autor Zpráva
valbo
guru+


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 877

Předmět: cigarety oslabují k učení... no Citovat

pepcza napsal:
krabka cigaret to vyrovnaly a pak už to únava vzdala a šla otravovat jinam.


Ty cigarety, to myslím bylo to, co Tě ještě víc unavovalo.
hm, podle myho, to nebyl moc nejlepší nápad.

Ale máš se radovat alespoň nad něčím, co máš, ne?
_________________
Neustále se máme co učit, poznávat a to jak v sobě tak v okolí a u druhých. Získávání zkušeností dobrých i špatných, radostmi i bolestmi
- i těmi se učíme.Sou mnohdy velmi důležité.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 23, 2006 2:01 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Stonerock napsal:
Nikom napsal:
10 hodin v kuse? kolik dní za sebou?

Ta otázka sice nebyla mířená na mě, ale proč bych neodpověděl, že jo... Wink
Obzvláště když tenhle styl učení důvěrně znam... Celej semestr se flákam a pak o zkouškovym na měsíc zalezu do pokoje a drtim a drtim a drtim...


Než mě vyrazili kvůli proklatý ekonomii, došel jsem do stádia nazvaného "v sobotu 16 hodin spánku a další spaní až ve čtvrtek večer". Všechno jsem uměl, ale holt psát test z makroekonomie a pět minut na to z mikroekonomie je nemyslytelný i pro člověka, který vůči těm předmětům nemá odpor. Dal jsem aspoň matiku a makro jsem nedal jen o jeden bod (ostatně jako už třikrát před tím). Největší krize byla z pondělka na úterek, ale asi tak litr a půl kafe a krabka cigaret to vyrovnaly a pak už to únava vzdala a šla otravovat jinam.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so září 23, 2006 2:11 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Nojo ta anča to je naprostá šílenost. Naštěstí jsem se to učil průběžně, ale stejně jsem pak byl ve stavu, kdy jsem jenom se skelným pohledem seděl a zíral do neznáma. 4 týdny jsem se na to učil. Od odpoledne do 5/6 do rána (v noci mi to jde nejlíp). V průběhu téhle šílenosti jsem ale musel několikrát úplně vysadit, protože už to nešlo.

Naštěstí tak hrozné zkouškové jsem už nezažil... Teď už prožívám jenom lehčí odvárky, téhle šílenosti.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 23, 2006 2:00 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
10 hodin v kuse? kolik dní za sebou?

Ta otázka sice nebyla mířená na mě, ale proč bych neodpověděl, že jo... Wink
Obzvláště když tenhle styl učení důvěrně znam... Celej semestr se flákam a pak o zkouškovym na měsíc zalezu do pokoje a drtim a drtim a drtim... Od rána do večera den po dni relativně s minimem výjimek. Sám se občas divim tomu, že jsem schopnej i navzdory svý lenosti, která často dosahuje intergalaxiálnich rozměrů, nějaký systematický práce... Holt představa skoro tříměsíčnich prázdnin, kdy člověk o tý škole vůbec neuslyší, dělá divy... Wink

Jinak ono asi hodně závisí na oboru, kterej člověk studuje. Pokud jde o nějakou převážně memorativní školu, tak to asi takhle fungovat nemůže. Mozek je za určitou dobu schopnej nevstřebat prostě jen omezený množství informací. Zatimco třeba nad matikou se nechá sedět docela dlouho. Mně se naopak dost často stává, že teprve po několika hodinách (kdy už s tim mam obvykle sto chutí s tim praštit) cítim, že se začínam konečně trochu chytat. A kromě toho takovýhle učení neni o vstřebávání nějak velkýho množství informací. Tady člověk zuby-nehty louská řádku po řádce a drtivou většinu času se snaží pobrat, co že tim vlastně autor chtěl říct. Někde ses tu zmiňoval o 1700 stranách anatomie... To je pro mě docela sci-fi představa. To já si často vystačim s jedněma útlejma, cca 150stránkovejma skriptama v pohodě dva tejdny, než je jakž-takž vstřebam...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 23, 2006 1:34 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

pepcza napsal:
Právo jsem se učil s lahví bílého vína. Jinak by mi z toho asi přeskočilo...Dal jsem to za 2 Laughing

Tak to já používam "podpůrný" prostředky před každou zkouškou... Wink Teda... Jenom úplně poslední den a v nijak závratnejch množstvích, ale zato od jistý doby pokaždý. Ať se totiž učim na kteroukoliv zkoušku jakkoliv dlouho, tak stejně mam vždycky poslední den večer pocit, že mi chybí tak dvě-tři hodiny. Ve výsledku u toho pak sedim do pozdnich nočnich (nebo občas i do brzkejch rannich) hodin, a když se pak chci aspoň několik (velmi málo) hodin prospat, tak se mi dřív vždycky stávalo, že jsem nemoh' "zabrat". Hlavou mi šlo učení a já nespal a nespal. Proto jsem jednou risknul, že tu hlavu zkusim trochu "uklidnit". Když už jsem věděl, že se pomalu blížim ke konci toho, co jsem si ještě chtěl přečíst, tak jsem si otevřel lahvinku portskýho, co jsem tam měl od narozenin, a začal jsem upíjet. Angel Dal jsem asi skleničku a půl, ten napruženej mozek najednou lehce otupěl a za chvilku jsem usnul jak kotě. Very Happy Krásně (a hlavně klidně!) jsem se prospal a s čistou hlavou jsem šel na zkoušku. Od tý doby jsem takhle zvládnul dalšich devět zkoušek a nemůžu si tenhle rituál vynachválit. Jo, a ještě jedna věc - NIKDY!!! se už to inkriminovaný ráno nedívam do skript. NIKDY!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so září 23, 2006 1:03 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

pepcza napsal:
the.cracker napsal:
To si jenom myslis, ze se nedokazes soustredit. Je to o zvyku. Kazdopadne to zhorsuje efektivitu uceni, i kdyz si mozna myslis, ze ne. Tvuj mozek se musi (treba nevedome, to je jedno) na tu hudbu/televizi soustredit a tim se toho naucis min.

Je to čistě individuální záležitost, ale mě alespoň ta hudba pomáhá. Jak jsem psal, díky tomu udržím tempo, jinak každou chvíli myšlenkami zabrousím úplně jinam...

Naprostej souhlas s pepczou... Obecně vzato bych se ve většině případů bez muziky nenaučil totálně nic. A to hned z několika důvodů - jednak mi taky hudební doprovod pomáhá se soustředit (resp. nedovoluje mi tak často utýct myšlenkama pryč), kromě toho je to skvělá izolace od okolního prostředí (mě jakýkoliv zvuky "zpoza zdi" děsně ruší). A v případě, že přijde krize (což se mi občas stává asi tak sedmkrát za půl hodiny Wink ), tak se protáhnu, zavřu oči a intenzivně se do tý muziky zaposloucham. Dělá to zázraky.
Jinak všechno, co jsem napsal, platí pouze v případě, že se mi podaří vybrat tu správnou hudbu vzhledem k studovaný látce, momentálnímu duševnímu a emočnímu rozpoložení, denní době, ročnímu období, počasí venku, teplotě v místnosti, počtu skvrn na Slunci, dopravní situaci v Buenos Aires, ceně iridia na světovejch trzích a počtu lumíků na Špicberkách! Exclamation Což občas bejvá, nutno přiznat, docela problém... Confused Hlavně ty lumíci se množí jak divý! Evil or Very Mad Když vyberu špatně, tak je to pak horší než lepší... Confused Dřív jsem šel hlavně po instrumentálkách, v dnešní době už zvládnu i zpívaný věci. Teda... Pokud možno ne česky/slovensky... Ostatní jazyky jsem schopnej vcelku odfiltrovat. A u některejch to snad ani neni třeba - tohle zkouškový jsem docela často poslouchal Värttinä Wink. Pokud jde o žánry, tak každej (z těch, který posloucham) aspoň občas funguje - od klasiky po metal.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá září 22, 2006 11:29 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Re: Offen gesagt, Citovat

Adam napsal:
Luchino napsal:
No, ted to asi vypadá, že jsem moc starej, to snad ne. Narodil jsem se 6 let před výbuchem Černobylu.


Tenhle zlozvyk tebe a Vojty mě fakt fascinuje a děsně irituje. Proč nemůžete informaci vyjádřit jasně a všechno zabalíte do formy vědomostního kvízu?


To já fakt dělám??? Shocked
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 22, 2006 11:06 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Re: Offen gesagt, Citovat

Luchino napsal:
...já jsem se zkouškama nikdy problém neměl. Vzal jsem si větší výstřih, krátkou sukni....
Upřímně, mě nikdy nedělalo problém se učit třeba 10 hodin v kuse. Když jsem si naplánoval, že nějaký skripta za ten den stlačím, tak jsem to i stlačil. A dokonce jsem si něco zapamatoval. Dneska z toho ale samozřejmě už vím ouplný gavnó. No, ted to asi vypadá, že jsem moc starej, to snad ne. Narodil jsem se 6 let před výbuchem Černobylu.


10 hodin v kuse? kolik dní za sebou?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá září 22, 2006 11:06 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: Offen gesagt, Citovat

Luchino napsal:
No, ted to asi vypadá, že jsem moc starej, to snad ne. Narodil jsem se 6 let před výbuchem Černobylu.


Tenhle zlozvyk tebe a Vojty mě fakt fascinuje a děsně irituje. Proč nemůžete informaci vyjádřit jasně a všechno zabalíte do formy vědomostního kvízu?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 22, 2006 10:43 pm
Autor Zpráva
Luchino
uživatel


Založen: 16.9.2006
Příspěvky: 44
Bydliště: No, zabili tam Václava III.

Předmět: Offen gesagt, Citovat

...já jsem se zkouškama nikdy problém neměl. Vzal jsem si větší výstřih, krátkou sukni....
Upřímně, mě nikdy nedělalo problém se učit třeba 10 hodin v kuse. Když jsem si naplánoval, že nějaký skripta za ten den stlačím, tak jsem to i stlačil. A dokonce jsem si něco zapamatoval. Dneska z toho ale samozřejmě už vím ouplný gavnó. No, ted to asi vypadá, že jsem moc starej, to snad ne. Narodil jsem se 6 let před výbuchem Černobylu.
_________________
Po žních k Turkovi.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá září 22, 2006 10:04 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
Učení učeníčko Twisted Evil

už jsem si toho docela užil (hmm... anatomie... 1700 stran Sad )
- když dělám nějakou tvůrčí práci, řekněme píšu nějakou seminárku, na gymplu matika, fyzika, počítání z chemie, genetiky a u podobných věcí jsem si vždycky pouštěl nějakou hudbu.
- pokud se ale něco opravdu potřebuju nadrtit zabírá jen TiCHO.
Doporučuju nejdřív celý text poprvé přečíst - celkem rychle s tím, že pokud něčemu nerozumíš, vrátíš se k tomu při druhém čtení. Jde jenom o to seznámit se s tím textem a základním principem.
Druhé čtení by mělo být důkladnější. U tohohle čtení musím být 100% soustředěný (což se dá vydržet zhruba hodinu a pak musí nastat přestávka) . Nesmím mít zapnutý počítač, nesmím se s nikým bavit, jen se UČIT. Dělám si kostru, kreslím si schámata, píšu si obtížná slova, podtrhávám si důležité pasáže.
Třetí čtení by mělo probíhat těsně před testem (před zkouškou to většinou všechno po třetí přečíst nestíhám - to se prostě kolikrát ani po druhé nedá) - třeba vstát si dřív a ještě na to juknout - většinou se dívám na ty svoje čmáranice, podtržené pasáže a tak...

- Nejhorší je zkouškové, kdy kromě tun učiva zápasíte se svojí psychikou a leností. Ještě jsem nenašel způsob, jak se donutit učit celý den. Vřdycky něco na pár hodin odvede moji pozornost a je to v pr...


S tou pozornosti to mam podobne.. Wink Nejsi v tom sam
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá září 22, 2006 9:18 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Učím se jen to, co potřebuju umět. Tzn biologie, chemie, fyzika, čeština a cizí jazyky. Zbytek ignoruju a hlavní je prolézt. K tomu mi bohatě stačí to, co zaslechnu v hodině při změně spací polohy.

Když se fakt chci učit, vypnu počítač, zařvu na psy, mámu a ségru (čímž vytvořím iluzi ticha) a jde se na věc. Po dvaceti minutách to ale tato má snaha končí na neschopnosti soustředit se a přílišné blízkosti silných lákadel.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 22, 2006 6:00 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Učení učeníčko Twisted Evil

už jsem si toho docela užil (hmm... anatomie... 1700 stran Sad )
- když dělám nějakou tvůrčí práci, řekněme píšu nějakou seminárku, na gymplu matika, fyzika, počítání z chemie, genetiky a u podobných věcí jsem si vždycky pouštěl nějakou hudbu.
- pokud se ale něco opravdu potřebuju nadrtit zabírá jen TiCHO.
Doporučuju nejdřív celý text poprvé přečíst - celkem rychle s tím, že pokud něčemu nerozumíš, vrátíš se k tomu při druhém čtení. Jde jenom o to seznámit se s tím textem a základním principem.
Druhé čtení by mělo být důkladnější. U tohohle čtení musím být 100% soustředěný (což se dá vydržet zhruba hodinu a pak musí nastat přestávka) . Nesmím mít zapnutý počítač, nesmím se s nikým bavit, jen se UČIT. Dělám si kostru, kreslím si schámata, píšu si obtížná slova, podtrhávám si důležité pasáže.
Třetí čtení by mělo probíhat těsně před testem (před zkouškou to většinou všechno po třetí přečíst nestíhám - to se prostě kolikrát ani po druhé nedá) - třeba vstát si dřív a ještě na to juknout - většinou se dívám na ty svoje čmáranice, podtržené pasáže a tak...

- Nejhorší je zkouškové, kdy kromě tun učiva zápasíte se svojí psychikou a leností. Ještě jsem nenašel způsob, jak se donutit učit celý den. Vřdycky něco na pár hodin odvede moji pozornost a je to v pr...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá září 22, 2006 5:33 pm
Autor Zpráva
pepcza
guru+++


Založen: 25.6.2006
Příspěvky: 1186
Bydliště: Praha ve dne, Pardubice v noci

Předmět: Citovat

Právo jsem se učil s lahví bílého vína. Jinak by mi z toho asi přeskočilo...Dal jsem to za 2 Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá září 22, 2006 11:00 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Vzdělávání se a učení Citovat

valbo napsal:
Mám takový dotaz.
no jako vždy. asi. Ale tady mne to teď zajímá trochu víc.

Chtěl bych se zeptat Vás. jaké styly učení upřednostňujete.
Zda máte nějaké rituály.
Každý se učí nějak jinak.
Každý má nějakou svou techniku.

Mohli by ste mi nějak poradit, jak třeba zrovna vám se nejlépe učí?

Jak jste na tom třeba s jazykem a slovíčky.
Nebo s učením dlouhých textů.
Případně s matematicko-technicko-logickými obory.?

Mockrát děkuji.


Nejradeji se ucim na zemi, na koberci nebo polstarku opreny o postel.. Potiz mam s disciplinami zalozenych na lidskem tele. Ty se ucim vetsinou tak, ze si to vypravim jako napinavy pribeh. Podobne i pravo nebo legislativu handicapovanych. Nekdy si k ucceni uvarim nejaky dobry cajicek.. a Ty?
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist