Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Volný čas Společenské hry
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

po listopad 02, 2009 2:56 pm
Autor Zpráva
Rausek
uživatel+


Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 223
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Na letošním Festivalu Fantazie Speciál jsem měl možnost narazit na dvě opravdu nejlepší hry, co k nám letos dorazili.

První z nich je karetní hra Dominion, která mě naprosto uchvátila svou variabilitou. Jelikož v krabici se hrou máte je 25 balíčků akčních karet a samotná hra se hraje pouze s deseti vybranými, získáváte tím vlastně několik her v jedné. Navíc neexistuje žádná "univerzální strategie", protože stačí občas vyměnit jeden balíček za druhý a celá hra získává úplně jiný rozměr. Narozdíl od jiných her také neleží až tolik na náhodě, protože lízací balíček si skládáte sami během hry a je jen na vás jaké karty v něm budou. Wink

Druhou hrou je párty hra Times Up!, kterou lze asi nejlépe přirovnat k Aktivitám. Jednoduše řečeno jste rozděleni na týmy minimálně po dvou a snažíte se během časového limitu uhodnout co nejvíce celebrit, které představuje jeden z týmu. V prvním kole lze celebrity popsat libovolným počtem slov, ve druhém jednoslovně a ve třetím pantomimou. Většina osobností je všeobecně známá (Sindibád, Albert Einstein, Chuck Norris), několik jich je vcelku neznámých (Reinhold Messner, Kateřina Emmons...), ale vzhledem k tomu, že neuhodnuté se vrací zpět do balíčku a tím pádem se neustále točí dokola, dají se uhodnout i ty, o kterých jste nikdy neslyšeli. Ačkoliv to možná nezní až tak zábavně, tak musím podotknout, že u Aktivit jsem se bavil velmi často, ale u téhle hry jsem se bavil od začátku až do konce a vydrželi jsme ji hrát 7 hodin v kuse.
Na závěr několik varování:
Tato hra je silně návyková a může způsobovat nenadálé a nezadržetelné výbuchy nekontrolovatelného smíchu!
Na párty ji vytahujete pouze v případě, že nechcete po zbytek večera dělat nic jiného. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út září 15, 2009 10:53 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nebudu v Praze, skoda
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út září 15, 2009 10:37 pm
Autor Zpráva
Sam
uživatel+


Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Blíží se letošní Deskohraní, které proběhne 19. - 27.9.2009, v Tyršově domě v Praze na Malé Straně, a to denně mezi 9 a 22 hod.

Citace ze stránek akce:
Akce je určena všem hravým lidem z celého světa, malým i velkým, expertům i amatérům. Je připraven program pro děti a veřejnost, mistrovské turnaje i začátečnické soutěže.

Vyrazíte někdo?

PS: hehe, to tu mam trochu jako samomluvu. Smile


Naposledy upravil Sam dne út září 15, 2009 10:55 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 13, 2009 10:13 pm
Autor Zpráva
Sam
uživatel+


Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Co je nejzábavnější? Je na každém, co si v té které hře najde. Mě baví Carcassone, protože ta hra není dvakrát stejná, baví mě stavět vesničky, města, cesty, louky, budovat si tak svůj svět. S Osadníky je to trochu podobné.

A ty rychlíky, o kterých jsem psal (Kachny, Rybičky a i další)
Arrow Jsou pěkné, jsou rychlé, jsou zábavné. Většinou na ně došlo, když nebyl čas nebo chuť rozjíždět velkou hru.

Libor napsal:
Vlastne jsem vetsinu z tech her co se tu popisuji jeste nehral Sad Ale co neni, muze byt Wink


Když nikde jinde, tak na Dekohraní, které každoročně se na podzim koná v Praze, je možné vyzkoušet spoustu her.

Osobně zatím žádnou deskovku nevlastním, stále hledám tu správnou, ale kamarádka má her spoustu a občas se sejdeme a zahrajeme.

Pandemic jsem hrál zatím jen jednou na zkoušku, ale určitě to chci zkusit znovu. Zajímalo by mne, jestli se dá najít nějaká absolutní strategie, jak šíření nemocí zarazit. První testovací hru jsme nevyhráli. nepodařilo se nám do konce hry najít lék na všechny nemoci. Ale svět nevymřel, takže to nebyla úplná prohra. Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po červenec 13, 2009 9:28 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Hra Pandemic me zaujala. Diky za tip. Velmi milo me prekvapilo, ze je cela hra zalozena na spolupraci. Zda se, ze tu v oblibe vedou Osadnici. Co je na nich a na jinych spolecenskych hrach to nejzabavnejsi?

Vlastne jsem vetsinu z tech her co se tu popisuji jeste nehral Crying or Very sad Ale co neni, muze byt Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po červenec 13, 2009 7:55 pm
Autor Zpráva
Sam
uživatel+


Založen: 13.8.2007
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

U mě dlouhodobě vede Carcassone. Ideálně s rozšířením Princezna a Drak.

Z čerstvé zkušenosti mohu doporučit Pandemic. Kooperativní hra pro 2-4 hráče, kdy hráči hrají proti hře samotné a snaží se zabránit šíření nemocí po světě - je to takové aktuální. Smile

Osadníky jsem hrál asi 2x, nebylo to špatné, ale Carcassone se mi prostě líbí víc.

Další hra z čerstvé zkušenosti je Kai Piranja - taková rychlovka s roztomilýma rybičkama pro 3-6 hráčů. ale dá se i ve dvou.

Případně Střelené kachny - taky rychlík. Umíš hned a skvěle baví.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne červenec 12, 2009 10:55 pm
Autor Zpráva
Rausek
uživatel+


Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 223
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Shmudla napsal:
Já jsem si teď jen vzpomněl že velmi veselá hra je ten zeleninový salát, nevim jak se to správně jmenuje ale Rausek mě opraví.

Rausek: Osadniky mám doma, tak je třeba dohnat tvou neznalost.
Jistě, že opravím - jmenuje se to Švábí salát. Je to velmi jednoduchá hra, kdy musíte pojmenovávat zeleninu, vřele doporučuji hrát s několika promilemi v krvi. Wink
Jinak co se týče osadníků, tak jen řekni, kdy mám přijít. Vždy se rád přiučím něčemu novému. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne červenec 12, 2009 10:36 pm
Autor Zpráva
Hippie
uživatel++


Založen: 23.5.2009
Příspěvky: 306
Bydliště: Svitavy + - 18km

Předmět: Citovat

hrajůůůůů šachýýýýýýýýýýýýýýýýý
to je good hra nedy reknete a muzem zahrat na hry.cz de to tam pres odkaz kuknete nedy na to nebo piškvorky nebo na mobilu dnes už zastaralou hru Pokemon
_________________
Pokaždé když jen pomyslím na to téma,pokaždé když zkouším ten příjemný pocit,pokaždé když chci zažít něco jiného.Proč zažívám jen zklamání?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne červenec 12, 2009 10:06 pm
Autor Zpráva
Shmudla
uživatel+


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 144

Předmět: Citovat

Já jsem si teď jen vzpomněl že velmi veselá hra je ten zeleninový salát, nevim jak se to správně jmenuje ale Rausek mě opraví.

Rausek: Osadniky mám doma, tak je třeba dohnat tvou neznalost.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá červenec 10, 2009 4:16 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Stolní hry Citovat

Jo, Activity mám rád, Jungle Speed je dobrá, že není tak náročná na IQ, resp. znalosti, takže se dá hrát i s dětmi, ale chce to ostříhané nehty, jinak to dost bolí Very Happy

Pak se mi líbila hra Tik..Tak..BUM!, kde hráči vymýšlí slova na daný základ a přitom si předávají časovanou bombu a komu bouchne, prohrál.

Jinak když je hodně času, rád hraju monopoly. Líbí se mi, že hráči jsou ve tvaru klobouku, žehličky, atd. a se dvěma kostkama ta hra rychle utíká (dá se v jednom tahu obejít půka plánu).
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá červenec 10, 2009 11:12 am
Autor Zpráva
Rausek
uživatel+


Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 223
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Jungle Speed spočívá v tom, že každý má před sebou balíček karet, které postupně otáčí. Jakmile mají před sebou dva hráči stejné karty, vrhnou se po totemu (kolík uprostřed stolu). Kdo ho ukořistí, ten dá své karty tomu, kdo to nezvládl. Cílem hry je zbavit se všech karet. Jednoduchá akční hra, která se občas neobejde bez zranění (škrábance, zuby vyražené totemem a jednou se nám dokonce podařilo trefit lustr Very Happy).
Oblíbenou hru nemám, občas raději hraju to, občas zase ono. Momentálně by do téhle kategorie asi spadaly Carcassone a Munchkin. Z vlastní zkušenosti ale vím, že mnohem více než o hru samotnou jde o hráče. Sejde-li se dobrá parta je i ta nejnudnější a nejstupidnější hra zábavná.
Pokud ti jde o hraní deskovek tak doporučuji zajet na nějaký con. Obvykle tam mívají hernu s celodenním provozem a někoho, kdo na to dohlíží a ochotně ti vše vysvětlí. Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 09, 2009 10:30 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Hry Citovat

Máš úžasný přehled. Aktivity jDěkuji. sou báječné. Nedávno jsem kupoval karty na rozšíření Wink Aktivity jsem hrál téměř celý loňský Silvestr Wink Oc jde v Jde v Jungle Speed? A jaká je tvá nejoblíbenější hra? Wink Že by ta ve, které vyhráváš? Wink Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červenec 09, 2009 10:11 am
Autor Zpráva
Rausek
uživatel+


Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 223
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Carcasone a Citadelu mohu vřele doporučit. Obojí se dá hrát již ve dvou hráčích, ale lepší je pochopitelně ve více(u Citadely max. v sedmi, u Carcassone max. v pěti). Obojí je pochopitelně lepší když se plácneš přes kapsu a koupíš si k tomu navíc rozšíření - k Citadele je jedno, ke Carcassone jich je už sedm (zatím sem hrál jen 4 a můžu říct vže celou dobu sem se skvěle bavil, i když hrací doba se prodloužila asi na 3 hodiny).

Česko a podobné hry (Evropa, Česko junior), jsou na vědomostní hry poměrně zábavné, ale pokud hráči nemají náladu trochu potrápit mozek, tak se hra neuchytí.

Abalone je pouze pro dva a je to hra trochu podobná dámě nebo šachům, takže pokud jeden z hráčů umí dobře taktizovat, nemá ten druhý šanci, ať dělá, co dělá.

Osadníky jsem zatím nehrál, takže za ty mluvit nemůžu.

Dalším hitem poslední doby je hra Bang! Dá se hrát minimálně ve čtyřech, nejvyrovnanější je v pěti a max. je pro 7 hráčů (při koupi rozšírení pro Cool. Je velmi jednoduchá, celkem propracovaná a zábavná.

Pokud ti jde o hru na párty a podobně, tak potom doporučuji Aktivity - hraje se na týmy a taháte si kartičky s věcmi, které máte nějakým způsobem zpodobnit - buď nakreslit, nebo popsat slovy, nebo předvést pantomimicky.

Další hrou, dobrou pro větší skupinu lidí, je Jungle Speed - hra je jednoduchá, zábavná a občas se neobejde bez úrazů ale to už je prostě cena za zábavu. Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červenec 09, 2009 9:23 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Je to hra vtipná?

Bestselery současné doby mají být Carcassone, Citadela, Osadnici z Katanu, Česko - otázky a odpovědi, Abalone a další

Chodím se dívat na hry do jednoho malého ochůdku. Ale nemám je moc s kým hrát...
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 08, 2009 11:59 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Jj přesně ona... Very Happy

Pokud si správně pamatuju, nejhorší bylo dupnout na prověrku Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 08, 2009 10:51 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Martin: To byla ta od Ivana Mládka? Jestli jo, tak tu jsme hráli někdy ve 4. třídě na základce, ale moc jsme tomu ještě tehdy nerozuměli...tak úplně do detailů Laughing
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 08, 2009 10:12 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Pořiď si "Soudruhu, nezlob se!" Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červenec 08, 2009 10:02 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Hippie napsal:
Metin 2 je nej!!!!taková RPG s tisíci hrači online zabijite lidi zviřata plnite ukoly však v zábave tu je takový vlákno vode mě,tak tam aspon kuknete pls!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Hrajes i jine nez pocitacove hry? Nejake deskove hry, chtel bych si nejakou poridit, ale nevim jakou Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červenec 08, 2009 5:53 pm
Autor Zpráva
Hippie
uživatel++


Založen: 23.5.2009
Příspěvky: 306
Bydliště: Svitavy + - 18km

Předmět: Citovat

Metin 2 je nej!!!!taková RPG s tisíci hrači online zabijite lidi zviřata plnite ukoly však v zábave tu je takový vlákno vode mě,tak tam aspon kuknete pls!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Pokaždé když jen pomyslím na to téma,pokaždé když zkouším ten příjemný pocit,pokaždé když chci zažít něco jiného.Proč zažívám jen zklamání?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červenec 07, 2009 8:03 pm
Autor Zpráva
Rausek
uživatel+


Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 223
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Já jsem si momentálně zamiloval hru Munchkin. Je to karetní RPG, kde zabíjíte nestvůry, sbíráte artefakty, škodíte a pomáháte ostatním hráčům (pochopitelně za patřičnou odměnu Smile). Navíc je to pojaté velmi humorně, takže kdokoliv se ve fantasy alespoň trošku vyzná, se hodně zasměje, už jen při čtení názvů karet. Nejvíc se mi ale na celé hře líbí tato dvě pravidla:

1)Podvádět lze tehdy pokud máš kartu která ti jej umožňuje nebo pokud tě při tom nikdo nenačapá. Very Happy

2)Jakákoli hádka by se měla řešit tím, že na sebe budete hlasitě řvát, přičemž vlastník hry má poslední slovo! Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 07, 2009 6:37 pm
Autor Zpráva
SIEENX
uživatel++


Založen: 27.5.2009
Příspěvky: 288
Bydliště: Havířov

Předmět: Re: :-) Citovat

Libor napsal:
SIEENX napsal:
Flaška? Mr. Green


Hráváš flašku často? A úspěšně? Wink Nemyslel jsem tady zrovna erotiku, na tu mame Idea samostatny suplik Twisted Evil Ale spise hry jako jsou scrable, osadnici, Draci doupe a ja nevimjaks e vsechny moderni spolecenske hry jmenuji Wink A rad si je necham doporucit a psolechnu si nejake typy a zkusenosti



Ted už jsem jí asi 2 roky nehrál , ale v pubertě docela často ,byla to jediná příležitost jak se líbat s klukama Twisted Evil Mr. Green bohužel i z holkama :-& Mr. Green

Ale i tak jsem se líbál během teto hry jen asi 4x s klukem Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 07, 2009 4:16 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

No jo, Dračí doupě, to sme hrávali v 8. a 9. třídě na základce a nejvíc se mi líbilo, když jsme si mohli některé ty "příšery" vymýšlet sami (to tam občas bylo). Samozřejmě jako první přišla na řadu naše extrémně korpulentní, permanentně zamračená, vzteklá a hysterická učitelka přírodopisu a výchovná poradkyně. Byla opravdu "oblíbená" Laughing
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 07, 2009 3:35 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: :-) Citovat

SIEENX napsal:
Flaška? Mr. Green


Hráváš flašku často? A úspěšně? Wink Nemyslel jsem tady zrovna erotiku, na tu mame Idea samostatny suplik Twisted Evil Ale spise hry jako jsou scrable, osadnici, Draci doupe a ja nevimjaks e vsechny moderni spolecenske hry jmenuji Wink A rad si je necham doporucit a psolechnu si nejake typy a zkusenosti
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út červenec 07, 2009 3:09 pm
Autor Zpráva
SIEENX
uživatel++


Založen: 27.5.2009
Příspěvky: 288
Bydliště: Havířov

Předmět: Citovat

Flaška? Mr. Green
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červenec 07, 2009 2:04 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Společenské hry Citovat

Hraješ rád společenské hry? Já si o víkendu užíval scrabble. Wink Je spousta dalších? Osadníci a spol. Kterou si koupit. S kým a kde si ji zahrát? Podělíš se o své tipy a radosti Wink Díky
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist