Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita TV, film, divadlo Gay film
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 65, 66, 67  Další

po březen 02, 2009 12:08 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

stárnoucí buzny jsme všichni - alespoň jsem tu zatím mládnoucí buznu nezaznamenal Very Happy
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne březen 01, 2009 11:00 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Laughing

... tak jsem to nemyslel...

stárnoucí buzna = ve čtyřiceti letech balit naslepo kluky v podzemce je dost divočina

stárnoucí lesby = tohle fakt byly takový ty učitelky genderových studií z UHK nebo provinční docentky filizofie nebo tak něco

zhnusenost lidmi = náboženští fanatici a lidská blbost
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne březen 01, 2009 10:04 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Na biografii politika je Milk velmi zdařilý film. Sean Penn podal vynikající výkon.

Adam napsal:
stárnoucí vykroucenina ... stárnoucími lesbami ... zhnusenosti lidmi
You can't turn back time Wink Máme tě rádi! friendly_hamster
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne březen 01, 2009 6:20 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Mám podobné dojmy jako jojx.

Zpočátku mi byla postava Milka děsně nesympatická - taková děsně komunikativní stárnoucí vykroucenina. Čekal jsem, že to bude spíš zacíleno na jeho život a míň na jeho "politiku", takže jsem brzo nabyl dojmu, že film je spíš agitka.

V kontrastu s těmi katolickými fanatiky to ale od dostalo takový lidský rozměr a i osoba Milka se stávala sympatičtější a sympatičtější. No a ten konec byl doják a protože jsem byl v kině sám jen se dvěma stárnoucími lesbami, mohl jsem si nerušeně pobrečet...

Heteráci ale na ten můžou koukat hooodně vyvaleně a nemyslím, že ho každý ztráví.

Taky jsem absolvoval procházku liduprázdným nočním Hradcem, aby se mi to trochu rozleželo v hlavě a možná mi to zase trochu uspořádalo hodnotový žebříček a stupeň zhnusenosti lidmi.

Jinak skvělá hudba i grafické vyznění. Obojí dokonale sedělo k atmosféře děje.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne březen 01, 2009 5:53 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Tak jsem se byl podívat na Milka... když jsem na ten film koukal, myslel jsem, že se mi vlastně asi nelíbí,
ale donutil mě jít z Anděla z kina pěšky až na IPák a všechno si to nějak rozmyslet a tak jsem zjistil, že jakkoli to nevypadalo, zanechal ten fim docela hluboké dojmy

připadá mi, že je to pojato úplně lidsky a bez patosu, trochu až dokumentárně, nehledá hrdiny ani nepřátele

Oscar pro Seana Penna je jednoznačně zasloužený

docela by mě zajímaly reakce, pokud jste na Milkovi byli
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt únor 26, 2009 7:50 pm
Autor Zpráva
solok
guru++


Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 934

Předmět: Citovat

Viděl někdo film Dream Boy? Mám to rozkoukané a zatím se mi to líbí. Jen v tom prostředí, které zobrazuje, bych žít nechtěl.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 26, 2009 2:45 pm
Autor Zpráva
milda.sleha
uživatel


Založen: 4.10.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: soutěž o dvacet dívídíček another gay movie 2: divoká jízda Citovat

v neděli by měla být na colour planet zahájena soutěž o dvacet dvd druhého dílu ulítlé komedie another gay movie 2: divoká jízda...
ideální příležitost pro ty, co nemohou v okolí sehnat gay dvd...
:m)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 25, 2009 7:01 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

Nikom napsal:
Koupil jsem si Dar od boha ( C.R.A.Z.Y). No a docela se mi to líbilo. Ten film má dobrou atmosféru.
Souhlasím - má atmosféru
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 25, 2009 10:28 am
Autor Zpráva
sengge
uživatel+


Založen: 14.6.2006
Příspěvky: 112
Bydliště: Praha

Předmět: Jeden svět Citovat

Festival Jeden svět uvede film "Léta Páně 2006" (Suddenly Last Winter) Luky Ragazziho a Gustava Hofera. Film získal několik cen a recenze jsou velmi dobré.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 2:38 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nejúžasnější je v C.R.A.Z.Y. ta scéna, jak se k sobě přibližují v tom klubu v Izraeli.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 11:30 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Koupil jsem si Dar od boha ( C.R.A.Z.Y). No a docela se mi to líbilo. Ten film má dobrou atmosféru.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 10:30 am
Autor Zpráva
milda.sleha
uživatel


Založen: 4.10.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: další gay film v trafikách... :) Citovat

miluji jen tebe... Smile
http://www.colourplanet.cz/Show-biz/Film-Televize/1771-DVD-tip-Miluji-jen-tebe.aspx
:m)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út únor 03, 2009 10:35 am
Autor Zpráva
milda.sleha
uživatel


Založen: 4.10.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: další informace o dvd edici iboys... :) Citovat

http://www.colourplanet.cz/Homepage/Publicistika/1758-Jaky-je-osud-iBoyscz-DVD-edice.aspx
:m)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st leden 28, 2009 3:41 am
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Kino Citovat

Už brzo v kinech

Pochyby

Milk

Mám mít pochyby?

Think
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá leden 23, 2009 1:28 pm
Autor Zpráva
milda.sleha
uživatel


Založen: 4.10.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Praha

Předmět: milk má osm nominací na oscara, pozadu nezůstal ani ledger.. Citovat

http://www.colourplanet.cz/Show-biz/Film-Televize/1710-Aktualne-Milk-ma-8-nominaci-na-Oscara.aspx
:m)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út leden 06, 2009 10:32 pm
Autor Zpráva
House M.D.
guru++


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 946
Bydliště: Hořice

Předmět: Citovat

Waky: Ten novej, co vyšel v lednu, Kovbojové a andělé Very Happy Já už ale o tom kýchání psal do tématu "divné kýchání"... tak se podívejte, že to neni jen tady a u nás Very Happy

Shmudla: No vypadá to, že já se s tim trápit nemusim potraviny u Husa to jistí Very Happy
_________________
Powered by REDSTONE
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út leden 06, 2009 8:24 pm
Autor Zpráva
Shmudla
uživatel+


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 144

Předmět: Citovat

Já jsem se docela zapotil na Chodově, minule jsem to sehnal v trafice na metru, tentokrát to tam neměli. Pak jsem půl hodiny prozkoumával Centrum Chodov a nakonec jsem sehnal.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 06, 2009 8:23 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Hořice Citovat

Tak vidíš Very Happy
Ono je to u vás v Hořicích vůbec zvláštní, když místní gayové kýchají a poznávají se podle toho ... tak proč by se v potravinách nelíhla takvá DVD Laughing
Co na něm je za film?
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 06, 2009 5:45 pm
Autor Zpráva
House M.D.
guru++


Založen: 20.5.2008
Příspěvky: 946
Bydliště: Hořice

Předmět: Citovat

Musím to sem napsat... ani jsem nedoufal, že bych další DVD edice iBoys.cz našel někde tady v Hořicích, zmýlil jsem se... Potraviny u Husa o5 měli jedno DVD v krabici u pokladny Very Happy
_________________
Powered by REDSTONE
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 10:44 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Ještě k NG Citovat

Nick Guest napsal:
Takhle jsem panu režisérovi rozuměl - není-li svobodný "výklad sebe sama" možný, pak ten, který je, není platný: není pravdivý.

Omlouvám se, tohle jsem nějak přehlédla, tak jsem na to nereagovala.
To je asi hrozně složitá věc a já ji tady asi nerozseknu. Nevím, co je to "pravdivý výklad sebe sama" (je vždycky ovlivněný i různýma konstruktama okolo, ač se tváří jako „objektivní pravda“) ... to může vypadat jako pseudofilozofické plkání, ale neřekla bych, že Jack (a hlavně Ennis) a spousta dalších lidí chápali sami sebe nepravdivě. Zajisté byl omezenou možností voleb ten jejich výklad modifikovaný, ne-li určený, ale "pravdu" x "nepravdu" bych z toho i vynechala, přijde mi, že v tomto kontextu to není úplně šťastný pohled.
….
Determinaci nesvobodou, útlakem a reálným strachem o život bych neviděla v jiné sebeidentifikaci, ale v Ennisově chování, v jeho rezignaci na všechno. Nelze ho za to odsuzovat, protože se prostě hrozně bál (ostatně chudák Jack na svou větší otevřenost možná šeredně doplatil), ale ta tragédie se podle mě projevila právě tady. Podle svých vzpomínek z kina před dvěma lety se mi zdá, že proti povídce hraje ve filmu podstatnější roli Ennisova dcera, tu nejdřív taky zklame, jak u něj chce bydlet, a on ji odmítne, zároveň odmítá i žít s Jackem (a vlastně zklame všechny blízké kolem sebe, kteří od něj něco očekávají, včetně své přítelkyně, se kterou ani nežije, ani se s ní nedokáže rozejít). Po shlédnutí filmu se mi taky zdálo, že na konci se Ennis trochu vzpamatuje, a aspoň jde dceři na svatbu, když ho o to prosí, i když mu za to hrozí vyhazov z práce, což bych chápala jako pozitivní vývoj té postavy, když se do té doby akorát všeho bál. (Ale tady si nejsem jistá, jestli ty události nějak nedezinterpretuju, v povídce to není a tu znám podstatně líp.)
….
Povidka myslím určitě sebeidentifikaci nezkoumá. Ta celá kniha je soubor povídek o wyomingském kraji a lidech v něm a vypadá poměrně realisticky, takoví kovbojové tam klidně mohli v realitě být (snad všichni nedopadli takhle blbě). Soustřeďuje se právě na rozměr strachu a neodůvodněné iracionální agrese. Je výborná, jako celá kniha, mám ji ráda. Je to psané suše, bez sentimentu, dost drsně, ale o to víc vynikne to sdělení.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 7:38 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Whitman Citovat

Nechal se naverbovat jako zdravotník do občanské války jen proto, aby osobně pomáhal všem těm úžasným mladým mužům, co bojovali za demokracii. Laughing Btw, tu svou jedinou sbírku básní piloval snad půl století.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 7:28 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Whitman Citovat

bright napsal:
Starej Walt byl bez debat teplajzník prvního řádu. Laughing

Pravda, toto konstatování nebylo tak úplně smyslem mého traktátu Laughing
Nicméně: jsou doložené jeho mnohé pletky s muži a chlapci, měl kvůli "sodomii" taky nějakej průser.
A je jeden z autorů, kterej mi byl hrozně sympatickej už na střední škole, aniž bych samozřejmě cokoliv tušila a ve škole nám (světe div se) v tomoto směru také nic neřekli a hledat nějaké narážky mě nenapadlo ... ale fakt se mi to líbilo, i když poezii dvakrát nemusim.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 7:01 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Waky napsal:
„přilnavá láska“, „žhavé kamarádství“, „mužné přátelství“ a „milostná láska"
Starej Walt byl bez debat teplajzník prvního řádu. Laughing
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 6:44 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Nickovi Guestovi II Citovat

Uf, ty mi teda dáváš…
Začnu tím jednodušším:
Nick Guest napsal:
Ad "křesťanská fóra" - zástupnost a zaměnitelnost Zkrocené hory si samozřejmě uvědomuju. Rád bych se přesto dočkal jiné odpovědi než té, kde (na jakém místě) je možné tuto otázku položit, a kde není. Třeba se dočkám...

Neumím na to odpovědět jinak než předtím. Mám-li odpovědět jednoznačně bez hodnocení samotného smyslu té otázky, může-li BBM někoho nezletilého svádět k homosexualitě, pak tedy za sebe odpovídám, že nikoli. Naopak vylekat – proč? Těm dvěma ubližovalo okolí, ale současný divák zná kontext a ví, že takovéhle hrůzy (vraždící „spořádaní vesničané“…) jsou už fakt minulost. A ti kovbojové jsou hodní, celé je to takové romantické, mně by to asi nevylekalo, naopak utvrdilo v tom, že se „nedám.“ Ale to je jen můj názor.

Ad sebeidentifikace: Nepopírám význam emancipačních hnutí, ani perzekuci homosexuálů v historii. Odpovídala jsem ale spíš na otázku
Nick Guest napsal:
Byli Jack a Ennys "bisexuálové", anebo šlo jen o mimikry vynucené nepříznivou dobou? Co znamená dialog na louce ("Já nejsem teplouš..." "Ani já...")?

Možná jsem to neřekla správně. Myslela jsem to tak, že pojmy mají v historickém kontextu různý význam, a u termínů okolo stejnopohlavních vztahů to platí hodně, protože nebyly dlouho nijak institucionálně kodifikovány (nebo jen nahodile a útržkovitě), tak ta různost byla ještě větší. Máš pravdu, nejsem historik. Tohle nemám ale ze své amatérské hlavy, ale od paní Leily Rupp, která historička je a zabývá se historií právě těchto minorit.
Říká např.:
To, že nám některá slova vyskytující se v historických pramenech připadají povědomá, ještě neznamená, že s jistotou víme, co kdysi skutečně znamenala.

V roce 1890 se britský spisovatel J.A. Symonds, obeznámen s novými definicemi sexuální inverze, Whitmana zeptal přímo, zda jeho koncept „přátelství“ zahrnoval „semi-sexuální pocity a chování, jež se mezi muži bez pochyb vyskytují.“ Whitman to popřel a odsoudil takové „morbidní dedukce“. Prostě lhal … nebo mluvil tak rozdílným jazykem, že jeho pojetí lásky mezi muži nemělo nic společného s rodící se tezí o inverzi a „homosexualitě“? …Dost možná, že se v portrétech sexuologů jednoduše nepoznal. K popsání mužské etiky, která byla v jeho životě tak důležitá, používal termíny „přilnavá láska“, „žhavé kamarádství“, „mužné přátelství“ a „milostná láska“. V té době byla populární frenologie, věda zabývající se odhalováním lidských povah podle tvaru lebky. Z ní vycházejí koncepty „přilnavosti“ a „zamilovanosti“. I když nám tato slova dnes již skoro nic neříkají, nemůžeme je zavrhnout jako termíny, které vyjadřují Whitmanovy pocity, a soustředit se pouze na slovo „gay“, a to jen proto, že obsahuje význam, který chápeme lépe

Mám pocit, že Jack a Ennis prostě chápali slovo „teplouš“ jinak než my a byli přesvědčeni, že jím nejsou, třeba právě proto, že jsou „chlapi“. A že fakt, že mají manželky, je prostě normální a patří to k lidskému životu a byli by „divní“ (i sami před sebou), kdyby je neměli. To neříká nic o tom, že ta doba (navíc v kontextu toho Wyomingu, kde bylo asi všechno poněkud sto let za opicemi a poněkud zvláštní) byla super a že je správné nemít na výběr, jak se chce kdo cítit a kým chce být. To oni skutečně neměli. Ale neprožívali to tak, že by lhali.
(Ještě začátkem dvacátého století je doložený chápaný model maskulinita/feminita, snad dodnes žijící v latinských zemích, že „teplouš“ je jen pasivní partner, zatímco aktivní nikoliv. Ze soudních spisů taky vyplývá, že za „homosexuální“ byla považovaná jen anální penetrace, zatímco orální sex nikoliv. Podle mě je to jen o fluidnosti těch kategorií.)
Nick Guest napsal:
Extrémně řečeno, ani ty sama bys nesouhlasila s tezí, že jestliže čarodějnice před kremací, když už nemá co ztratit, lituje svých vin a děkuje vrchnosti za spravedlivý trest, "pak to přeci není lež. Ba ani nevědomá lež." Nebo je to "pravda"? Má vůbec smysl tyhle kategorie používat?

Souhlasím, ty termíny „pravda“ a „lež“ jsou tady zajisté nanejvýš ožehavé. Tady už se vůbec pouštím na tenký led, protože jsem z historie fakt četla jen pár knížek, ale jak jsem to pochopila, není ale správné pojmout ani ty čarodějnické procesy jen v jedné černobílé dimenzi „mučící pronásledovatel“ – „oběť ze strachu přiznávající úplně cokoliv“. Ne proto, že bychom snad měli ty inkviziční procesy jakkoliv obhajovat, ale že jim tak špatně porozumíme (nebo nám unikne nějaká další možná dimenze). V Ginsburgovi jsem se dočetla, že když se z tohoto úhlu četla přiznání obětí, unikly historikům mnohé cenné věci, protože ta přiznání pokládali jen za nerelevantní vynucené bláboly. (A nemohli by se tak dobrat třeba k těm slavným benandantům.) I jako historický laik předpokládám, že čarodějnice přiznávající se, že ji posedl ďábel, nebyla totožná s politickým vězněm, který přiznal, že ho posedl imperialista. Nějaké paralely tam zajisté jsou, ale není to totéž a ta čarodějnice chápala taky některé pojmy jinak. Tak to aspoň chápu já.
Nick Guest napsal:
může to totiž vyvolávat dojem, že gayům (sama nejsouc "gay")

Vadí tolik to „nejsouc gay“? Na tohle padla narážka v debatě „veselá věda“ v rámci letošních Mezipater, a Pavel H. na to řekl, že se také zabývá lidmi 17. a 18. stol., aniž by cítil potřebu řešit, jestli je dost reprezentuje.
Nick Guest napsal:
říkáš: Ta vaše sto let trvající emancipace vedla jenom k dalšímu oddělení a vyčlenění, takže byla nakonec k ničemu, protože jsme všichni stejní a protože Franta s Karlem a Pepík s Mařkou...

Neříkám, že byla k ničemu. Podle mě ale měla vést přesně k tomu, aby si kdejaký zabedněnec musel uvědomit a přijmout jako fakt, že „Franta s Karlem“ nejsou o nic horší ani lepší, než „Pepa s Mařkou“. Že máme stejná práva i povinnosti a jsme úplně stejnými lidmi. Jiný její smysl nevidím.
...
Všem vespolek se omlouvám za veletraktát, doufám, že mi ho odpustíte Wink
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 6:27 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Koukám že bright přišel a jako vždy to rozsekl! Very Happy
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 3:23 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Nač takové rozbory? Podle mě je poselství BBM stručné a jasné: "if you like dick, deal with it or you'll waste your life". Smile
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 3:06 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Waky

Díky za posunutí debaty dál a za inspiraci k dalšímu uvažování.

V tuhle chvíli se mi jako podstatná jeví otázka, zda existuje něco jako emancipace gayů, pokrok v ní, a zda jsou to dějinné faktory (působící přibližně sto let).

Za sebe bych odpověděl trojím Ano. V tvém pojetí mi to uznání historicity procesu, který - všelijak složitě - vede od nesvobody (v možnosti projevit homoerotické cítění) ke stále větší míře svobody v tomto, nějak chybí. Je to dialektický proces: poháněn výslednicí mnoha individuálních mentálních dynamik, sám je udržuje v pohybu. Připadá mi, že formát, v kterém přiznáváš lidem právo na "výklad sebe sama", je absolutní, potažmo nehistorický. Myslím, že tady jsme u jádra věci.

Svůj postoj bych formuloval asi takto: Jakoukoli individuální sebeidentifikaci je potřeba mít v úctě a přistupovat k ní s plnou vážností. Ty formy historicismu, které nejokázaleji pracovaly s konceptem falešného vědomí a s teorií avantgardy, se rychle ukázaly jako zmrtvělé a způsobily zaostávání ve společenských vědách. Není ale pravda, že by sebeidentifikace byla absolutní hodnotou bez ohledu na místní a časové podmínky, a ani není pravda, že by oblast sexuality a lásky měla v tomto ohledu mít jiná práva než další typy identifikací (kulturních, náboženských, etnických, profesních atd.).

Extrémně řečeno, ani ty sama bys nesouhlasila s tezí, že jestliže čarodějnice před kremací, když už nemá co ztratit, lituje svých vin a děkuje vrchnosti za spravedlivý trest, "pak to přeci není lež. Ba ani nevědomá lež." Nebo je to "pravda"? Má vůbec smysl tyhle kategorie používat?

Mohu-li si dovolit být trochu osobní a odvést řeč na chvíli jinam, dovolím si podotknout, že už možná líp rozumím důvodům, pro které koncept konstrukcionismu, v tvém pojetí, vyvolává u pár lidí emočně silnou odmítavou reakci, vůči čemuž sám nejsem imunní. Domyšleno do důsledků, může to totiž vyvolávat dojem, že gayům (sama nejsouc "gay") vlastně říkáš: Ta vaše sto let trvající emancipace vedla jenom k dalšímu oddělení a vyčlenění, takže byla nakonec k ničemu, protože jsme všichni stejní a protože Franta s Karlem a Pepík s Mařkou...

Nebo nebyla?

Nebo neříkáš?

Wink

P. S.: Ad "křesťanská fóra" - zástupnost a zaměnitelnost Zkrocené hory si samozřejmě uvědomuju. Rád bych se přesto dočkal jiné odpovědi než té, kde (na jakém místě) je možné tuto otázku položit, a kde není. Třeba se dočkám...
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)


Naposledy upravil Nick Guest dne so leden 03, 2009 3:27 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 12:48 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Gay x HT styl Citovat

Martin napsal:
Já hlavně netuším, co je to gay životní styl. Je to Another Gay Movie, nebo Brokeback Mountain? A mimochodem, co je to ht životní styl?

Já bych vyšla z té bohaté studnice filmů. Když se to nějak šikovně zkombinuje, určitě dostaneme správný výsledek.
Gay životní styl by mohli být dva a více kovbojů s duhovým lasem, z nichž alespoň jeden se jmenuje Sebastian, nebo nějaká veselá mládež jako v AMG (předpokládám, že tam je), která si ale dělá každý den fazole jako Jack s Ennisem. (Že jim to nechutná, to je jedno, pro životní styl musejí něco vydržet.) Laughing
Heteráci naproti tomu:
plivají lokomotivám na čísla, obohatili svět o hlášku "neživíš, tak nepřepínej", mají doma ideologické nástěnky, oblíbená hra je pupendo a nechávají si proplatit neexistující špachtli. Občas si něco zapomenou v mozaice na zdi a mají co dělat, aby to našli. Komunisty pomlouvají na veřejnosti zpravidla jen šeptem. Někteří se střídavým úspěchem prodávají boty nebo tančí s figurínou v okně, aby si kámoši mysleli, že Mister B konečně klofnul nějakou babu.
....
Kupodivu obě skupiny můžou mít psa, obě skupiny můžou jíst, chodit ... hm Think mám to ještě nějaké nedotažené, přeci se naprosto diametrálně liší, tak jaképak shody... musím to ještě nějak dopracovat. Think
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 12:30 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: pro Nicka Guesta Citovat

Ad křesťani: myslela jsem tím skutečně, že takovou otázku mohli položit pouze oni. Zkrocenou horu si vybrali podle mě jen podle toho, že to byl mediálně zviditelněný film s HM tematikou a oni oni trpí chronickou potřebou toho svého "ďábla homosexulity" někde udat, tak ho cpou prostě všude. Zkrocená hora se do toho dostala více méně arbitrárně, že byla zrovna po ruce. Úplně stejně by jim posloužil Querelle z Brestu, Sebastian nebo jakýkoli jiný film. Určitě bych nehledala jádro jejich výkřiků konkrétně ve Zkrocené hoře (jestli je "návodný" právě pár kovbojů, nebo jak působí ta příroda a ovečky se zvonečkama, nebo že je to tragický a romantický příběh či cojávímještě).
Tolik můj názor na věc.

Ad sebeidentifikace: dostáváme se opět k našemu "stálému sporu" - esencialismus x konstruktivismus. Laughing
Já vycházím z pozice, že kategorie jsou proměnlivé a mají stálé kontexty,že v historii neznamenaly pojmy totéž co dnes, že Jack a Ennis(myslím, že se píše s -i-) chápali pod "buznou" či "teploušem" něco jiného než my teď a třeba se jimi opravdu necítili být (třeba to opravdu chápali ve významu nynějšího "vykroucená tetka"), určitě cítili mnohem více k sobě navzájem než ke svým manželkám a jejich příběh je tragédie hrozně poznamenaná krutou společenkou realitou, ale třeba je opravdu nenapadlo, že by mohli nemít manželky a v tomto smyslu také nelhali, a bereme-li cosi jako jasnou součást sebe sama, pak to přeci není lež. Ba ani nevědomá lež. Je to prostě jinak. (V kategoriích sexuální identity, které jsou natolik ovlivněné kulturou, je nejvýš problematické hledat nějaké "absolutní pravdy", jichž se člověk může držet či se od nich odlišovat).
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 03, 2009 6:09 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Já hlavně netuším, co je to gay životní styl. Je to Another Gay Movie, nebo Brokeback Mountain? A mimochodem, co je to ht životní styl?

Odpověď v bázi jednoduchá - ani jedno neexistuje.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 65, 66, 67  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 35 z 67
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 65, 66, 67  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist