Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Homosexualita jako sexualni deviace?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

pá březen 13, 2009 2:48 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Nick Guest: No i kdyby byla tisíckrát věcí volby, tak pokud se rozhodnu, že ode dnešního odpoledne budu spát s chlapama, co je zatraceně komu po tom?!?!?
Tahleta jejich "diskuse" je naprosto bezpředmětná. ... Ale já se nebudu rozčilovat, platí, co jsem o těhle mrchách (snažil jsem se najít slušné slovo) napsal jinde. Cool
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 11, 2009 9:26 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: to sergej Citovat

sergej sudoplatov: To byl samozřejmě vtip. Aneb variace na téma:"Papež rehabilitoval biskupa, který popírá holokaust". Nesmíš všechno brát tak doslova. Wink
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út únor 10, 2009 9:08 pm
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

pemel: Já jsem někde popřel homosexualitu? Shocked Prosím citaci té věty!
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po únor 09, 2009 9:01 pm
Autor Zpráva
pemel
šaman


Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha 12 - Kamýk

Předmět: Citovat

sergej sudoplatov napsal:
Jo, a abych totady ještě více rozvířil, tak jsem si zatím přečetl tak první 1/3 té odkazované terapie od uživatele jrjrjrj a jakkoliv některé věci mi připadají místy přitažené za vlasy a s něčím nesouhlasím, s velkou částí se souhlasit dá, ačkoliv uznávám, že je to dosti nepěkné nastavené zrcadlo. Jen je otázka, kolik lidí má chuť se do takového zrcadla podívat.
Jako odpírač homosexuality bys zasloužil exkomunikovat z fóra. Twisted Evil
_________________
Veritas vincit.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 10:14 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Ok, takže jestli jsem to dobře pochopil za pomoci této knihy se ze mě může stát opravdický homosexuál. Jen ve stresu se občas půjdu smočit za nějakou kundičkou. Ok, to zní dobře Very Happy.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 8:27 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Waky: Skutečně výstižný text o Terapii homosexuality. Velmi se mi líbí. Jen bych - provokativně - nadhodil otázku, zda ta kniha je opravdu "devalvací" teorie o nevrozenosti, nebo naopak jejím dovedením do krajních důsledků.

Mnoho otázek spojených se sexuálním chováním lze zkoumat exaktně a opírat se o empirická data. Co se takovému přístupu vymyká, je přesvědčení o etické nepřijatelnosti homosexuality, které v rámci určitého hodnotového postoje nelze vyvrátit (zvlášť ne exaktními argumenty).

V případě, že by teorie o nevrozenosti získala všeobecné uznání, stačilo by relativně "málo", aby se všeobecně rozšířil princip "léčby", totiž znovuprosazení tradičních morálních schémat. Existuje cosi jako sociální a historická dimenze etiky. "Etický konsenzus" se nikdy nemění revolučně a nevratně a kterákoli jeho nová vrstva není negací těch starších (a tady možná s Waky vedeme dlohodobou diskusi). Současnou permisivitu ve světě sílících fundamentalismů vidím jako velmi labilní a plytkou. Sám přemýšlím, zda je mi teorie vrozenosti bližší proto, že lépe odpovídá mé osobní zkušenosti, anebo proto, že mi přijde jako bezpečnější. Myslím, že ten první důvod u mě převládá.

- Sami říkáte, že homosexualita není vrozená, je tedy věcí osobní volby. Tak proč se nejdete léčit?

- A proč bychom měli?

- Protože je nepřirozená a nemorální.

- Myslíme si, že s morálkou nemá nic společného.

- Ale o tom my s vámi opravdu nebudeme diskutovat Very Happy

_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 8:13 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

jojx napsal:
jestli jsem to pochopil správně tak jestli nebudu do úterka nějaký holce šahat na kozy tak se ve čtvrtek zbláznim a v pátek těsně po poledni oběsim

Chyba. Do té doby nestačíš přečíst další kapitoly Terapie homosexuality a sešel bys ze světa bez znalostí tohoto moudra.
Na druhou stranu ... možná se při představě úniku od další inpirativní četby tohoto druhu člověku věší o něco snáze Laughing
jojx napsal:
přečet jsem si ještě kousek a zjišťuju, že oni vůbec nepřipouští možnost, že by gay mohl být šťastně teplej a nevraždit u toho, nemít čtyři tiky a nemejt si ruce 800x denně - prosě do toho vkládají výhradně svoje představy o tom jak to funguje

Právě na tom je ta kniha založená.
Její pseudovědecký punc spočívá v tom, že autor zná poruchy osobnosti, protože k němu asi už někdy přišli nějací pacienti.
Logiky ale moc nepobrala, za tím si stojím.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 8:09 pm
Autor Zpráva
Rainbow
uživatel


Založen: 28.2.2007
Příspěvky: 99
Bydliště: BA

Předmět: Citovat

Urcite v Brazilii ziadny gay nie je, vid. http://www.google.com/search?q=brasil+gay Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 8:03 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Re: Ještě jedna perla z Terapie homosexuality Citovat

Waky napsal:
Děkuju za pochvalu recenze Very Happy
Zapomněl jsem ještě na jednu perlu z té knihy, ale ona je tak kuriózní, že si zaslouží samostatný příspěvek:
Jeden vzdělaný muž z Kašmíru mi jednou sdělil, že v jeho zemi homosexualita neexistuje, a to jsem slyšel i od jednoho kněze, který pracoval více než 40 let na severovýchode Brazílie, kde se také narodil – ani jednou něco takového ve zpovědi neslyšel.

Že by všichni ti Brazilci v produkci Kristena Bjorna byli falešní?! Byl jsem podveden! Shocked
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 7:57 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Waky: Íránský prezident tvrdil celkem nedávno, že v Íránu žádní homosexuálové nejsou. Dostalo se mu celkem zaslouženého posměchu.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 7:54 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

přečet jsem si ještě kousek a zjišťuju, že oni vůbec nepřipouští možnost, že by gay mohl být šťastně teplej a nevraždit u toho, nemít čtyři tiky a nemejt si ruce 800x denně - prosě do toho vkládají výhradně svoje představy o tom jak to funguje

jestli jsem to pochopil správně tak jestli nebudu do úterka nějaký holce šahat na kozy tak se ve čtvrtek zbláznim a v pátek těsně po poledni oběsim (což je ověřeno historickou zkušeností a doporučují to 4 z 5 zubních lékařů)
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 7:53 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

jojx: Jsou vystresovaní leda z toho, že nemůžou najít žádnýho boyfrienda. Very Happy
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 7:52 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Ještě jedna perla z Terapie homosexuality Citovat

Děkuju za pochvalu recenze Very Happy
Zapomněla jsem ještě na jednu perlu z té knihy, ale ona je tak kuriózní, že si zaslouží samostatný příspěvek:
Jeden vzdělaný muž z Kašmíru mi jednou sdělil, že v jeho zemi homosexualita neexistuje, a to jsem slyšel i od jednoho kněze, který pracoval více než 40 let na severovýchode Brazílie, kde se také narodil – ani jednou něco takového ve zpovědi neslyšel.
Přišlo by mi to vtipné nebýt toho, že ten člověk to myslí vážně.
Na druhé straně za totáče byli taky všichni věrni straně a pracujícímu lidu, nikdo neměl žádné námitky a pokud je měl, zpravidla je nešel svěřit lidovým důvěrníkům ani místní stranické buňce a KSČ vítězila ve volbách na 110%, tak v Brazílii zase holt nemají homosexuály Laughing
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen


Naposledy upravil Waky dne so únor 07, 2009 10:32 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 7:47 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

hmmm tak jsem si přečetl kus

je to přesně ten typ nesmyslu, který je nebezpečný, protože vypadá vědecky a logicky, ale je to demagogický žvást

nejnebezpečnější lži jsou takové, které obsahují část pravdy

Tahle věta mi vysloveně přirostla k srdci Laughing "Nekterí z nich, ne všichni, se mohou príležitostne
znovu k homosexualite vrátit, napr. pri stresu."
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 6:49 pm
Autor Zpráva
Rainbow
uživatel


Založen: 28.2.2007
Příspěvky: 99
Bydliště: BA

Předmět: Citovat

Pekna recenzia knihy Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 6:45 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Waky: Zařazuju si tě mezi své oblíbené autory Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 5:38 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Terapie homosexuality Citovat

Knihu van den Aardwega znám, nemám ji ráda a mám k ní velice podstatné výhrady. Mám k ní nicméně co říci, protože jsem ji z důvodu odborného zájmu četla, mám ji doma vytištěnou a mám z ní dokonce výpisky, takže se do nich teď můžu podívat ... samotnou knihu jsem četla před víc jak rokem.
....
Dr. Aardweg a jemu podobní podstatně přispěli k totální devalvaci teorií o nevrozenosti homosexuality. Tím, že nevrozenost zmiňují jedním dechem s odnaučováním homosexualitě, její patologičností, neslučitelností se zdravou osobností apod. dosáhli toho, že většina emancipačních proudů GL hnutí razí teorie pevného zakotvení homosexuality ještě před narozením i jako výraz odmítnutí těchto názorů jako celku, neboli to chápou jako "kdo neuznává vrozenost, chce homosexualitu jako fenomén vymýtit a upírá jí jakékoli právo na život." (Já bych tenhle postoj nazvala spíš vylévání dítěte s vaničkou, ale to už je asi taky trochu jiná kapitola.)
....
Ta kniha spojuje dohromady věci, které spolu vůbec nesouvisejí, vypadá to jako logický celek, ale ve skutečnosti je to "míchání hrušek s jabkama".
Dávat dohromady homosexuální orientaci s neurotickou a hysterickou osobností, která cítí životní selhání a místo činů si potrpí na sebedramatizaci a sebelítost je neodůvodněná a lživá demagogie, kterou se vlastně autor ani moc nenamáhá vysvětlit.
Pocity méněcennosti, vykořenění, nezvládnutá traumata z dětství, nedostatečného ukotvení v životě, strach z dospělosti nebo infantilní neurózy jsou v současné době bezpochyby aktuální téma, které trápí spoustu lidí, ale s homosexualitou to souvisí asi jako bydlení v Karlíně nebo příjmení začínající na Z, tedy vůbec ne.
....
Pokud někoho Terapie homosexuality osloví, pak to bude možná spíš tím, že se pozná v těhle problémech, cítí se nejistý a nějak zraněný a má potřebu to řešit ... potom může být relativně "nadějné" říci si, že za to může homosexualita, a že když se jí zbaví, uzdraví se. (Vypadá to nadějně už proto že homosexualita je něco, co se dá pojmenovat, nějak názorově "uchopit" a celá situace potom není tak beznadějně mlhavá. Pozice je vždycky snazší a transparentnější, když si najdeme nějakého konkrétního "nepřítele", někoho či něco, kdo nebo co "za to může".)
V malém množství případů to dokonce může být pravda a k uzdravení to přispět může. Pokud je jedním ze stěžejních problémů onoho člověka i pocit bezmocné oběti, která není schopna kompetentně nakládat se svým životem a nic nedokázala, pak může cokoliv, čemu věnoval soustředěné úsilí a podařilo se mu to, podstatně přispět k jeho uzdravení. Homosexualita zde ale působí jen jako placebo efekt. Kdyby se místo ní (ze stejně pevného přesvědčení) dokázal odstěhovat z Karlína do Holešovic po zorganizování náročné vícesměny a boji s úředníky, nejlépe tak, že by odtahal všechny almary na dvoukoláku a věci v báglu v tramvaji, pomohlo by mu to úplně stejně jako cokoliv jiného, k čemu by se doopravdy upřímně upnul a po soustředěném úsilí to dokázal.
Riziko z takového postupu spočívá ovšemže v tom, že úspěch takových terapií orientací nebývá příliš častý, onen nešťastník se potom cítí daleko hůře a daleko víc jako blbec (a odstěhovat skříně do jiné čtvrti pěšky na zádech mu zpravidla jako náhradní varianta moc nepomůže).
O tom ale "Terapie homosexuality" nepraví ničeho.
....
Některá místa v knize jsou přímo pravé perly. Nazývat "nezanechání nutkavé potřeby shánět partnery stejného pohlaví" v dobách, kdy byla homosexualita trestná, důkazem toho, že homosexuálové hledají spíše drama zatčení než normální život... je prostě napřesdržku Confused
Tzv. "neustálé přehnané líčení o pronásledování homosexuálů nacisty a mylné srovnávání s osudem židů" jako projev lítostivé sebedramatizace je snad pomalu na žalobu, přinejmenším je to projev autorova naprostého ignorantství, zabedněnosti a osobní zloby. (A vůbec to nepřipomíná "hnutí popíračů holocaustu" Confused ).
Demagogický nesmysl o homosexuálech, kteří si "hrají na rodinu", ve skutečnosti ale nemohou mít opravdový vztah k dětem, protože mají rádi doopravdy pouze sebe a s dítětem se chtějí pouze ukazovat .... to se nedá logickým důkazem vyvrátit, protože autor se vůbec nenamáhá nějaký logický důkaz předložit.
To, že homosexuál je ze své podstaty neurotický, dokládá dr. Aardweg tím, že "homosexuál bez neurózy je fikce". (To je tzv. logický triumf, je to pravda, protože to říkám.)
....
Postup, který dr. Aardweg radí ke svépomocné terapii infantilních neuróz, totiž zesměšňování "vnitřního dítěte" je naprostý opak sebepřijetí sebe sama, které je podle rozumných terapeutů naprosto nutný. Jestli takhle skutečně postupuje ve své klinické praxi, mám obavu o psychický stav jeho pacientů a nechtěla bych vidět, do jakých problémů se kvůli svému terapeutovi mohou dostat.
....
Pokud Sergejovi připadalo něco z knihy jako karikované zrcadlo, pak to možná bude ten obraz hysterického dramatického neurotika, který nahrazuje činy velkými gesty. Neříkám, že se takto nemůže projevovat nějaký homosexuál. Samozřejmě může, stejně jako nějaký heterosexuál či obyvatel Karlína. Autor knihy bezpochyby má nějaké zkušenosti s pacienty, takže takové osoby zná, a tudíž je popsal z praxe. Jeho zavádějící demagogie spočívá v tom, že tyhle poruchy osobnosti spojuje neoddělitelně s homosexualitou, přičemž tyhle věci spolu kauzálně vůbec nesouvisejí.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 4:33 pm
Autor Zpráva
Nick Guest
šaman


Založen: 10.10.2007
Příspěvky: 1914
Bydliště: Střední Čechy

Předmět: Citovat

Terapie homosexuality je hrozná, lživá kniha. Nikdy jsem ji nemohl přečíst celou. Fakt je, že jsem se nad ní občas hurónsky rozchechtal. Pak mě přestala bavit.

Nikom napsal:
z toho, že jsem se moc nevyjadřoval zřejmě usoudil, že mě to nezajímá


Nepodceňuj starší zkušenné sexuology! Smile
_________________
Jako občané svobodné společnosti máme povinnost kriticky nahlížet na svůj svět. (Tony Judt)
Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on. (Přísloví, XXVI, 4)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 3:54 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Deviace a přeznačení pojmů Citovat

Nikom napsal:
Probrali jsme všechny ty voyery, parafílie a agresivní sadisty a pak se pan profesor zeptal na homosexualitu. Kupodivu mě to docela zaskočilo. ... Učebnice psychiatrie, které jsem studoval, se v tomhle omezují pouze na sdělení, že diagnóza "homosexalita" byla vyškrtnuta z MKN už před řádkou let. Nepíšou proč - což bylo zrovna to, na co jsem měl odpovědět.
Ani vlastně nevím proč mě to tak zaskočilo, ale vykoktal jsem jenom cosi jako že je to variabilní chování. Profesor mi dal za pravdu s tím, že je to správné, že se na to v dnešní době skutečně pohlíží z tohohle úhlu a že to jenom ukazuje, jak klouzavé mohou být některé hranice.

Ad homosexualita: neuměla bych odůvodnit její normalitu, tj. že je to variace chování, nikoliv deviace, ničím jiným, než že pokud se děje mezi dospělými lidmi s právem na vlastní sebeurčení, není to něco, co by komukoli škodilo (Teheráncem zmiňovaný kanibalismus přinejmenším jedné zúčastněné straně škodí docela dost Laughing)a zneužívalo druhého a vytváří to pozitivní emocionální, společenské i sociální hodnoty jako forma plnohodnotných vztahů. (Ze své podstaty ani nevylučuje reprodukci lidí, ale to je další povídání, takže tady jen podotýkám takto.) Tam je jasná hranice mezi deviací v objektu (kam se HM dříve řadila), kdy dochází ke zneužívání (dítě, zvíře, oběť násilného sadismu...) a homosexualitou. (Jako taková samozřejmě HM ani HT nevylučuje překročení meze legálnosti i to zneužívání - obojí formy pedofilie, sex dvanáctiletých dětí, znásilnění atd. Vtip je v tom, že se tyhle nelegitimní možnosti zdůrazňovally a vypichovaly pouze u HM, zatímco u HT se jaksi pomlčovalo. To je úhlem pohledu, jak to budeme chtít vidět).
Ad klouzavost hranic: ano, jsou klouzavé, a je do značné míry na libovůli lidí, jak se bude co nazývat. Ve skutečnosti je to produkt velmi složitých společensko kulturních mechanismů, jak k tomu dochází, a to studují právě humanitní vědy, o jejichž významu se i zde na fóru několikrát vyslovily jakési pochybnosti.
Je samozřejmě strašně důležité, jestli budeme něco nazývat variace nebo deviace, a bude to mít vliv i na realitu samotnou, nikoli jen na nějaké slovíčkaření. Pokud se někdo bude vnímat jako nositele deviace (nebo dokonce psychopatie, mezi níž padesát let staré učebnice homosexualitu řadí), bude sám k sobě přistupovat jako k nemocnému, najde sám na sobě příznaky choroby a posléze se možná začne i jako nemocný chovat, nehledě na to, že bude obtížně a negativně přijímaný okolím.
Tudíž to není stejné jako to, jak se nazývá která čeleď rostlin, protože tento význam je celkem hodnotově neutrální a v tomto smyslu z něj nevyplývá vůbec nic. (S výjimkou vědce, který staví celou svou teorii na určité klasifikaci rostlin nebo oblaků, z toho nikomu nevyplynou podstatné závěry pro názory na sebe sama, a ty kytky budou růst a mraky se pohybovat furt stejně Laughing ).
V našem sociokulturním kontextu zůstává otázkou, jestli náhodou nenazýváme HM jako variaci, ale stále tam kdesi vespod není ten "deviační základ", sice přetřený na jinou barvu, ale pořád existující. Podle mého názoru to tak je a je to strašně špatně.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 2:52 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

TXB: Také mám příbuznou, kterou v padesátých letech ve škole "předělávali" z leváka na praváka, protože tehdy někdo "učený" stanovil, že být pravákem je většinové a tedy jedině správné, resp. že pravák to má v životě snadnější. Učitelky k tomu používali různé metody, od domlouvání až po práskání pravítkem přes levou ruku. Výsledkem je, že píše ne moc úhledně pravačkou a vše ostatní včetně stříhání, krájení, šití atd. dělá levačkou.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 2:40 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Já to pdf četl je to už hooodně dávno. Znovu ho číst nebudu (myslím, že je hromada mnohem smysluplnějšího čtení), ale jasně si vzpomínám, že mi to tenkrát přišlo jako snůška militanktních křesťanskejch hovadin, zkrátka úplně na hlavu. To je můj názor...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 2:05 pm
Autor Zpráva
Rainbow
uživatel


Založen: 28.2.2007
Příspěvky: 99
Bydliště: BA

Předmět: Citovat

To PDF je fakt dobre Very Happy Necitam to cele, ale pozriem tak jednu-dve vety na kazdej strane - a co veta, to perla Laughing
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 11:37 am
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Mám tetu. Narodila se jako levák. Samozřejmě ji v dětství učili na psaní a práci používat pravou ruku, ale nic to nemění na tom, že ať používá levou, nebo pravou, zůstane až nadosmrti levákem Wink (a ona se nakonec k té levé ráda vrátila - proč by taky ne, je jí to přirozené)

Taky jsem měl spolužačku (Ditu). Čistě přírodní blondýna, kterých už je málo. Jednou se rozhodla, že zkusí něco jiného a vlasy si obarvila. Jenže to z ní neudělalo brunetu - zůstala obarvenou blondýnou. Nakonec jí to kamarádky rozmluvily - doslova je pobouřilo, že jediná čistá přírodní blondýna, kterou znají, si svoje nádherné přírodní vlasy takhle "zprznila". Sama nakonec uznala, že to byla blbost, přestala to řešit, barva odrostla a blond Dita - jedinečná svou přirozeností - byla zpět.

A to je vše, co jsem k tomu chtěl říct Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 10:03 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: To Nikom: Citovat

Jj, to je zajímavá věc - ono se to totiž nikde nepíše PROČ. Freud se akorát vyjádřil, že máme tyto city všichni a že "záležitost je příliš komplikovaná".

Spíš se někde oběví větička, že se jedná o aktivitu souhlasících dospělých lídí, čili na tom není nic špatného - což je ovšem v některých případech i kanibalismus, takže hodnotový význam se = 1. je to tak, 2, když ne, platí případ 1. .

Maximálně se dá něco vydedukovat z psychoanalytické literatury o deviacích, které ukazují na odlišné duševní ustrojení deviantů.... Confused
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 3:14 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

Jo, a abych totady ještě více rozvířil, tak jsem si zatím přečetl tak první 1/3 té odkazované terapie od uživatele jrjrjrj a jakkoliv některé věci mi připadají místy přitažené za vlasy a s něčím nesouhlasím, s velkou částí se souhlasit dá, ačkoliv uznávám, že je to dosti nepěkné nastavené zrcadlo. Jen je otázka, kolik lidí má chuť se do takového zrcadla podívat.

Tohle už byl příspěvek téměř na zabanování Twisted Evil
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 3:06 am
Autor Zpráva
sergej sudoplatov
šaman


Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 2087
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy

Předmět: Citovat

To, že se něco označí jako "sexuální deviace" a něco jako "varianta chování" je věc čistě konvenční, stanovená člověkem, a tudíž pravdu mohou mít zastánci obou tvrzení. Žádná hranice tam není. Rod lípa (Tillia) byl dřív řazen do samostatné čeledi lipovité (Tilliaceae), která byla ale nedávno zrušena a její členové přesunuti do příbuzné čeledi Malvaceae (slézovité). Jakákoliv kategorizace přírodních jevů, včetně sexuality člověka je jen berlička, abychom si v tom udělali pořádek a uměli to pojmenovat a utřídit. Proto i definice všech takovýchto kategorií, ať už jsou to čeledi rostlin, sexuální úchylky nebo typologie oblaků jsou stanovené a problém je spíš v tom, že se některá ta vymezení těch kategorií a "šuplíků" a jejich zavedené definice prostě nehodí do krámu. Někdy se tomu také říká "korektnost" Rolling Eyes

A teď se do mě můžete pustit Twisted Evil
_________________
Plány revanšistů zhatí, naši vepři boubelatí!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 2:34 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Když už se otevřelo tohle téma, stalo se mi něco, co sem hodí.

Byl jsem teď na zkoušce z psychiatrie a padla otázka "sexuální deviace". To bylo docela dobrý. Probrali jsme všechny ty voyery, parafílie a agresivní sadisty a pak se pan profesor zeptal na homosexualitu. Kupodivu mě to docela zaskočilo. Zní to možná debilně, ale nějak mě nenapadlo to do téhle skupiny řadit. Učebnice psychiatrie, které jsem studoval, se v tomhle omezují pouze na sdělení, že diagnóza "homosexalita" byla vyškrtnuta z MKN už před řádkou let. Nepíšou proč - což bylo zrovna to, na co jsem měl odpovědět.
Ani vlastně nevím proč mě to tak zaskočilo, ale vykoktal jsem jenom cosi jako že je to variabilní chování. Profesor mi dal za pravdu s tím, že je to správné, že se na to v dnešní době skutečně pohlíží z tohohle úhlu a že to jenom ukazuje, jak klouzavé mohou být některé hranice.
Škoda, že jsem byl tak mimo. Vypadalo to, že by si na tohle téma docela rád pokecal, ale z toho, že jsem se moc nevyjadřoval zřejmě usoudil, že mě to nezajímá a tak přešel na jinou otázku.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 1:52 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

JOOO von fakt psal to samý Laughing Laughing Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 1:50 am
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Nás, vás, je to buřt. A chudinka můžě bejt ht i hm. Cool
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 07, 2009 1:24 am
Autor Zpráva
jrjrjrj
tester


Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 5

Předmět: Citovat

Za spamování se omlouvám. Přišlo mi to k daným tématům vhodné a nevěděl jsem, že všechny odkazy se pak dostanou naráz jedné osobě. Chudinkami jsem nenazýval vás, ale nás. Stav, kdy si člověk zoufá a málo dělá. Alespoň na sobě jsem tyto příznaky zřetelně viděl. Chtěl jsem znát jejich původ. Právě tato studie mi jej poodhalila.
Nikomu cpát rozhodně nic nechci . Myslím, že je to další pohled na věc a někomu by to mohlo pomoct.
Souhlasím s tebou, že kdo šuká ženské, není ještě chlap. Ošukat ženskou může v podstatě každý. Aby ses s ní dobře a sebevědomě cítil, musí to jít z tebe.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 2
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist