Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Zábava mix ODPAD
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

 
Třídíte odpad?
Ano
82%
 82%  [ 14 ]
Ne
17%
 17%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 17
      Na začátek stránky  

pá duben 14, 2006 1:36 pm
Autor Zpráva
bodyia
admin


Založen: 25.9.2005
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Chléb Citovat

Jasně, domácí pekárna. Ručně bych se s tím určitě nedělal. ale automat je super, stačí nasypat potraviny, zmáčknout start nebo načasovat vzdálené spuštění... Resp. takhle jednoduše jsem si to představoval na začátku. Praxe je maličko jinačí, záleží na vstupních surovinách, prostředí, ve které se chléb připravuje. Někdy vyjde perfektně, jindy se nedá (ale to se nám stalo asi jenom dvakrátWink. Běžný recepty pro domácí pekárny vycházejí z použití droždí, což je sice snadný, ale jako by pak člověk jedl takovou buchtu. Dneska jsme přešli převážně na výrobu z kvásku, který lze občas koupit v nějakých pekárnách (a zřejmě bohužel nebude bio) nebo velmi pracně vyrobit. Kvásek jsme ještě nevyráběli, ale z kupovaného jsme se už dostali na poměrně vysokou úspěšnost. Můj poslední chleba měl složení ze čtyř muk + pšeničné otruby a celorznné vločky, mimochodem byl moc dobrej:-) Jo a peču spíš já, Petr mě zase kvůli mé bujaré fantazii nechce pouštět moc k víkendovému vaření.
Ad Mark: OBčas koupíme i v obchodě, když máme chuť na změnu nebo není tolik času (chleba se peče skoro 4 hodiny). Ale většinou domácí.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

pá duben 14, 2006 12:15 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Chléb Citovat

bodyia napsal:
llukynek napsal:
bodyia napsal:
...v pocitu kvality.


A není to opravdu jen pocit? Kdo Ti v dnešní době zaručí, že to, co kupuješ, je skutečně kvalitní? Přítel si myslí, že co je drahé, je kvalitní, ale bohužel tomu tak často opravdu není.

A pokud je něco opravdu kvalitní, tak je cena takového produktu někde jinde, než kolik je schopen normální český občan zaplatit. A o tom to je, lidi na to prostě nemají peníze a každý se snaží žít tak, jak mu jeho situace dovoluje.

Hmm, musíš vědět, co kupuješ, ale všeobecně se lze domnívat, že dražší zboží prostě bude kvalitenější (nejde-li o nějakou předraženou snobskou záležitost typu VW Phaeton;-). Ale jenom pocit to není, resp. rozkládá se do radosti, že to vážně funguje. Znám to ze spousty oblečení i elektroniky, ale nebudu popisovat detaily svého šatníku:-)

Ad strava - přesně podle Libora. Když to jde, tak Bio, když nejde, tak třeba v Makru něco od Metra (což je top značka Makra), jedině tam se dají třeba koupit párky se 78% masa etc., nebo až po důkladném prostudování složení. U chleba jsme došli až tak daleko, že si pečeme doma vlastní, z biomouky, s biooříškama:-)


Bodyo to jste si kupovali nejakou domaci pekarnu? ten chleba spis peces ty nebo se se svym protejskem stridate? U mych pratel to dopadlo tak, ze nejdriv si koupili pekarnu s velikym nadsenim a ted pece chleb jen jeden z nich, protoze to jeho partnera prestalo bavit.. Wink videl jsem peci odmaci chleb. Pro me je to zatim veda do, ktere jsme zatim nepronikl Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt duben 13, 2006 9:41 pm
Autor Zpráva
Mark
uživatel++


Založen: 16.1.2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Brno

Předmět: Re: dobré téma Citovat

bodyia napsal:
U chleba jsme došli až tak daleko, že si pečeme doma vlastní, z biomouky, s biooříškama:-)


Tak to by mě zajímalo jak to děláte. Tedy ten chleba. To si nedovedu představit. A to ho napečete tolik, že vám to stačí a nemusíte už žádné pečivo kupovat? Jinak souhlasím, že kupovat ty nejlevnější potraviny by měl člověk jen když nemá jinou možnost. Jsou to převážně hodně nezdravé věci.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 13, 2006 6:59 pm
Autor Zpráva
bodyia
admin


Založen: 25.9.2005
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha

Předmět: Re: dobré téma Citovat

llukynek napsal:
bodyia napsal:
...v pocitu kvality.


A není to opravdu jen pocit? Kdo Ti v dnešní době zaručí, že to, co kupuješ, je skutečně kvalitní? Přítel si myslí, že co je drahé, je kvalitní, ale bohužel tomu tak často opravdu není.

A pokud je něco opravdu kvalitní, tak je cena takového produktu někde jinde, než kolik je schopen normální český občan zaplatit. A o tom to je, lidi na to prostě nemají peníze a každý se snaží žít tak, jak mu jeho situace dovoluje.

Hmm, musíš vědět, co kupuješ, ale všeobecně se lze domnívat, že dražší zboží prostě bude kvalitenější (nejde-li o nějakou předraženou snobskou záležitost typu VW Phaeton;-). Ale jenom pocit to není, resp. rozkládá se do radosti, že to vážně funguje. Znám to ze spousty oblečení i elektroniky, ale nebudu popisovat detaily svého šatníku:-)

Ad strava - přesně podle Libora. Když to jde, tak Bio, když nejde, tak třeba v Makru něco od Metra (což je top značka Makra), jedině tam se dají třeba koupit párky se 78% masa etc., nebo až po důkladném prostudování složení. U chleba jsme došli až tak daleko, že si pečeme doma vlastní, z biomouky, s biooříškama:-)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt duben 13, 2006 4:35 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Re: Odpadky Citovat

Libor napsal:

Cetl jsme o pokusu z jednoho velkeho nemeckeho mesta.Nemecti pejskari diky vysokym pokutam uklizi po svych psicich wxkrementy. Dostali proto napad. Na kazdy druhy roh dat lopaticky ze specialniho reciklovaneho papiru (nesmi to byt igelitak). PEjskar jakho nabadaji reklamy odhodi exkrements lopatickou do specialniho kose. A jeho obsah se pali ve spalovne, nebo elektrarne..Me se to libi. Je k tomu vssak potreba prave ta prisnost, ten fungujici system Wink

Je pravda, že v některých věcech by přísnost měla být. A nejenom na chudý lid Laughing
A nějak zabezpečit, aby to fungovalo. My máme ty kontejnery přímo u baráku, tak to není problém. Mělo by jich být víc.
Lopatičky a recyklovatelné sáčky jsou i v Praze. Mají jednu jedinou vadu - naprosto se na ně nedá nabrat psí exkrement. Podle mě se na ty lopatičky nedá nabrat totiž vůbec nic. A zápasit s takovou lopatičkou, když se mi na vodítku zmítají dva psi, každej chce jít někam jinam, a nejlíp mám ještě nákupní tašku, když spojuju s venčením obstarávání pochůzek, to je trochu nad schopnosti běžného smrtelníka.
Takže po psech samozřejmě uklízím, ale do mikrotenovejch sáčků, protože se to do nich dá nabrat. Až někdo vynalezne něco recyklovatelnýho, co se dá zároveň použít, tak to budu používat.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt duben 13, 2006 1:55 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Odpadky Citovat

Waky napsal:
Naprostý souhlas.
Například já se vždycky snažím vyjít do konce měsíce s výplatou (metodou jde to, ale dře to), a složitě vymýšlím, na čem by se dalo proboha ušetřit, abych nebyla pětadvacátýho opocená hrůzou, že mám na účtě pětikilo a do výplaty je čtrnáct dní.
Občas se jdu podívat do Country Life, ale opravdu jen občas, protože je to tam určitě děsná kvalita, šetří životní prostředí atd., jenže to by člověk musel žít nejlépe týden v měsíci a tři týdny trávit zimním spánkem (a během něj asi chodit do práce, aby vydělal na ten týden).
A pořídit extra supr značkový oblečení, když mi na něj po propočtech zbydou tři stovky, to jde asi poněkud těžko. Kdežto u stánků, kde vystavuje pilně šijící Čína, to je jiná, tam je prostě radost nakupovat Laughing
Nakonec nejlíp je na tom asi nejstarší pes, kterému teď kupuju granule za 1600,- pytel, což mu vyjde asi na měsíc a něco. A musím říct, že od té doby, co je začal dostávat, je na tom zdravotně o dost lépe. Takže něco na tom asi bude. Akorát že já jsem takový mistr šetřič, že kupovat všechny věci kvalitní a zároveň neumřít hlady nějak neumím.



TO bych chtel, setrit prostredi, kupovat zdrave jidlo, setrne drogisticke a dalsi zbozi..Ty obchody nejsou na kazdem rohu, protoze u nas na to clovek penize nema. Me se v Nemecku moc libilo kdyz mi znai takto ziji. Jenze tam je pan doktor v nemocnici a pan ucitel na gymnaziu jinak zaplacen nez u nas..a maji moc krasny byt, v prirodnim stylu...Pekny sen, tak o tom muzeme snit a jednou za cas si koupit jeden "luxusni" zdravy a setrny vyrobek. Alespon jeden. Jeden je vice nez zadny.. Vsimli jste si jak setrne jsou casto ty zdrave vyrobky balene.. a jak usnadnuji trizeni odpadu.

Jinak me se nejak nedari v nasich podminkach tridit druhy papiru. V nekteerych castech Nemecka a ve Svycarsku se tridi i papir na ten barevny a nebarevny a podobne:-)) Jinak v Nemecku existuji pytle na konpost. Tam davas zbytky zeleniny. Misto do popelnice postavis pak na chodnik 6-8 ruzne barevnych pytlu. Ten konpost se vyuziva na teplou vodu a na elektrinu. Cetl jsme o pokusu z jednoho velkeho nemeckeho mesta.Nemecti pejskari diky vysokym pokutam uklizi po svych psicich wxkrementy. Dostali proto napad. Na kazdy druhy roh dat lopaticky ze specialniho reciklovaneho papiru (nesmi to byt igelitak). PEjskar jakho nabadaji reklamy odhodi exkrements lopatickou do specialniho kose. A jeho obsah se pali ve spalovne, nebo elektrarne..Me se to libi. Je k tomu vssak potreba prave ta prisnost, ten fungujici system Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt duben 13, 2006 9:48 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Citovat

Naprostý souhlas.
Například já se vždycky snažím vyjít do konce měsíce s výplatou (metodou jde to, ale dře to), a složitě vymýšlím, na čem by se dalo proboha ušetřit, abych nebyla pětadvacátýho opocená hrůzou, že mám na účtě pětikilo a do výplaty je čtrnáct dní.
Občas se jdu podívat do Country Life, ale opravdu jen občas, protože je to tam určitě děsná kvalita, šetří životní prostředí atd., jenže to by člověk musel žít nejlépe týden v měsíci a tři týdny trávit zimním spánkem (a během něj asi chodit do práce, aby vydělal na ten týden).
A pořídit extra supr značkový oblečení, když mi na něj po propočtech zbydou tři stovky, to jde asi poněkud těžko. Kdežto u stánků, kde vystavuje pilně šijící Čína, to je jiná, tam je prostě radost nakupovat Laughing
Nakonec nejlíp je na tom asi nejstarší pes, kterému teď kupuju granule za 1600,- pytel, což mu vyjde asi na měsíc a něco. A musím říct, že od té doby, co je začal dostávat, je na tom zdravotně o dost lépe. Takže něco na tom asi bude. Akorát že já jsem takový mistr šetřič, že kupovat všechny věci kvalitní a zároveň neumřít hlady nějak neumím.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 9:13 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: dobré téma Citovat

llukynek napsal:
bodyia napsal:
...v pocitu kvality.


A není to opravdu jen pocit? Kdo Ti v dnešní době zaručí, že to, co kupuješ, je skutečně kvalitní? Přítel si myslí, že co je drahé, je kvalitní, ale bohužel tomu tak často opravdu není.

A pokud je něco opravdu kvalitní, tak je cena takového produktu někde jinde, než kolik je schopen normální český občan zaplatit. A o tom to je, lidi na to prostě nemají peníze a každý se snaží žít tak, jak mu jeho situace dovoluje.


Málokdo z nás si může dovolit kupovat pouze šetrné BIO výrobky v reciklovatelném obalu Crying or Very sad
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 8:05 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: Re: dobré téma Citovat

bodyia napsal:
...v pocitu kvality.


A není to opravdu jen pocit? Kdo Ti v dnešní době zaručí, že to, co kupuješ, je skutečně kvalitní? Přítel si myslí, že co je drahé, je kvalitní, ale bohužel tomu tak často opravdu není.

A pokud je něco opravdu kvalitní, tak je cena takového produktu někde jinde, než kolik je schopen normální český občan zaplatit. A o tom to je, lidi na to prostě nemají peníze a každý se snaží žít tak, jak mu jeho situace dovoluje.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 7:50 pm
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Re: dobré téma Citovat

bodyia napsal:
Je tedy spíš potřeba zamyslet se nad tím, proč tomu tak je a zda-li není lepší si koupit kvalitní výrobek, který vydrží spousty let a nemusí se tak nahrazovat za rok nečím podobně nekvalitním jako byl původní produkt......

Máš samozřejmě pravdu, je to tím že to prostě lidi chtějí (ty levné šunty). Bohužel ale mrzí mě že právě to kvalitní zboží už z pultů pomalu ale jistě mizí protože je prostě neprodejné, přes 90% lidí kouká na cenu a téměř už přišla doba kdy nemá člověk na výběr. Já jsem vždycky říkal že nejsem tak bohatý abych si kupoval levné šmejdy, jenomže kvalitu kterou mám doma co jsem si koupil před několika lety už dneska prostě nekoupím. Servis elektroniky je můj obor a když se mě dneska někdo zeptá co si má například koupit za televizi, nejsem schopen poradit, protože i značkové výrobky jako Philips, Sony, Panasonic atd... pomalu podléhají dnešnímu trendu, aby své výrobky prodávali musí se jaksi přizpůsobit. Takže není už žádný div když otevřu výrobek s nálepkou Philips a ze vnitř na mě vykoukne čínské chassis které se montuje i do všech jiných možných značek atd....


bodyia napsal:
.....K tomu se přidává i kvalita potravin - budu-li jíst párky kilo/10CZK, jak dlouho to moje tělo vydrží, nebude stát následná léčba násobně víc než investice do kvalitního zboží, kdo mi vrátí újmu z nepohodlí?.....

Lépe bych to nenapsal, máš moje sympatie Wink .
Bohužel už i tady pomalu platí to samé co v elektronice, začíná být umění koupit kvalitní potraviny. Je to všechno samozřejmě v lidech, otázka poptávky a pak nabídky, těžko si na prodejnu bude někdo brát na sklad něco o čem ví že to bude ztěží prodávat protože to má vyšší cenu. Koupit dneska kvalitní párek který je alespoň z větší části vyrobený z masa je docela problém. A možná to bude k smíchu, ale například už měsíc nemůžu po celém okresním městě koupit obyčejný jihočeský měkký tvaroh, prostě všude jsou na pultech akorát jaké-si náhražky se stejným názvem ale obsahem který okolo tvarohu pouze proletěl v rychlíku.... Ach jo, tady to nevyřešíme no aspoň jsem si postěžoval.. Laughing
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 7:30 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Třídíme... Mámu jsem tim už kompletně nakazil, táta ještě občas odolává, ale bejvalo to horší... Wink Papír třídíme do nejmenšich detailů, sklo a plast z valný většiny. Vzhledem k tomu, že jsem jeden z těch, který mají neustále po ruce flašku s pitim, a kromě toho muj organismus funguje na principu průtokovýho ohřívače, tak plastu máme pořád děsný hromady. Dřív jsem po nich vždycky zuřivě dupal, ale před nedávnem jsme si na ně pořídili lis. Je to přišroubovaný na zeď, vrazí se tam flaška, zmáčkne páka a z flašky je takovej vcelku mrňavej slisek - moc šikovná věc Very Happy Jediný, co občas vyhodíme do odpadků, je třeba opatlaná sklenička od tatarky nebo kelímek od jogurtu... Embarassed
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 6:59 pm
Autor Zpráva
bodyia
admin


Založen: 25.9.2005
Příspěvky: 499
Bydliště: Praha

Předmět: dobré téma Citovat

To se mi líbí. Odpad s Péťou pochopitelně třídíme, máme takový tři velký koše; mix, papír, plasty/sklo. Péťa nějak spočítal, že ušetříme stovky kilogramů surovin ročně, tak jsem rádSmile

Čínský šunt... otázka. Kdyby nebyl mezi spotřebiteli zájem, nekupoval by se a tudíž neprodával a tudíž nedovážel a tudíž nestal časovanou bombou. To se týká jak elektroniky, tak třeba oblečení. Je tedy spíš potřeba zamyslet se nad tím, proč tomu tak je a zda-li není lepší si koupit kvalitní výrobek, který vydrží spousty let a nemusí se tak nahrazovat za rok nečím podobně nekvalitním jako byl původní produkt.
K tomu se přidává i kvalita potravin - budu-li jíst párky kilo/10CZK, jak dlouho to moje tělo vydrží, nebude stát následná léčba násobně víc než investice do kvalitního zboží, kdo mi vrátí újmu z nepohodlí?
Oboje se doma snažíme řešit, ceníme si kvalitu nad kvantitou a byť zprvu asi utratíme víc než rodina nakupující v Lídlu a Terranově, ono se to vrací. V trvanlivosti, v pocitu kvality.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 6:33 pm
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Re: Odpad Citovat

Odpad samozřejmě třídím, s tím nemám problém.

Spíš jsem roztrpčený z toho, kam se za chvíli bude dávat všechen ten čínský elektroodpad kterým je zamořená celá Evropa a snad celý svět. Když se podívám na dnešní výrobky spotř.elektroniky tak je to jeden šunt větší jak druhý, všechno pouze na jedno použití vyrobené z totálně nekvalitních materiálů kdy vzhledem k cenám se nějaký servis vůbec nezajišťuje a to mnohdy ani v záruce, rovnou se celý výrobek vyhodí a vymění za nový. Pro spotřebitele to možná může vypadat hezky, ale se životním prostředím je to už trochu horší. Některé způsoby dnešní spotřební doby se mě vůbec nelíbí, ale to bych se rozepsal na moc dlouho....
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 4:52 pm
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Odpad Citovat

Odpad třídíme.
Nemáme to zase tak složitý, protože všechny příslušné kontejnery máme přímo u baráku.
Ze začátku byl dost problém, že lidi do těch kontejnerů cpali kdejakej humus, třeba roztrhaný peřiny, kusy nábytku a tak, ale myslím, že se to zlepšuje.
Určitě je důležitý, aby třídilo co nejvíc lidí, abychom jednou nevymřeli mezi haldama odpadků.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st duben 12, 2006 4:04 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: ODPAD Citovat

Asi se Vám bude zdát tohle téma zvláštní, ale docela by mne zajímalo, jestli třídíte odpad nebo ne. My jej třídíme a snažím se přimět přítelovu rodinu, aby jej také začali třídit. Myslím si, že je to dobrá věc, že to nezabere tolik času a že to hlavně děláme pro sebe a pro tuhle planetu.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist