Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Gay svět Gay kultura?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

 
Existuje homosexuální subkultura(kultura)?
Ano
65%
 65%  [ 17 ]
Ne
11%
 11%  [ 3 ]
Nevím
23%
 23%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 26
      Na začátek stránky  

čt září 27, 2007 1:48 pm
Autor Zpráva
MooX
uživatel


Založen: 17.10.2005
Příspěvky: 53
Bydliště: Slovensko, Bratislava

Předmět: Urcite existuje Citovat

Toto som nasiel v slovniku na temu subkultura:
"A social group with shared characteristics that distinguish it in some way from the larger cultural group or society in which it is embedded. Generally, a subculture is distinguished either by a unifying set of ideas and/or practices (such as the corporate culture or the drug culture) or by some demographic characteristic (such as the adolescent culture or the culture of poverty)."

Z tohto hladiska gay subkultura v ramci nasej spolocnosti moze existovat pod jednou podmienkou ze sme schopny zadefinovat rozne spolocne charakteristiky, na ktore som nemohol prijist. Osobne si myslim ze sme tak asymilovany do spolocnosti a mame tak rozdielne spravanie a idei ze nie je mozne hovorit o subkulture. Bohuzial to ze sme nakloneny k rovnakemu pohlaviu nie je podlamna dostatocne na definovanie subkultury.

Skor by som hovoril o gay komunite, ktora je skor lokalna a viazana na miesto i ked z filozofickeho hladiska to tak nemusi byt. V tom pripade mozeme na priklad hovorit o Gay komunite v Bratislava, Prahe a Viedni. Splocnost jedincov je zas dostatocne mala nato aby sme mohli popisat spolocnymi vlastnostami.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 24, 2007 2:05 pm
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

Otázka je v tom, co je to gay subkultura??? Je to kultura tvořená gayi, nebo o gayích?
Pokud by kultura byla tvořené gayi - je tu celá staletí - Michelangelo, Leonardo atd...
O gayích - to je přece jen součást kultury...myslím si, že je to jen další námět umění - gayové - ale nic víc... nemyslím si, že gaysubkultura existuje a ani si nemyslím, že by byla potřeba.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po květen 29, 2006 9:47 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

Stonerock napsal:
murex napsal:
Nemyslim si, ze gay kultura existuje. To je akoby sme sa chceli distancovat od kultury HT spolocnosti a to asi nie je pravda (pisem ale hlavne za seba...). Myslim, ze gaye vacsinou spaja hlavne len ta homosexualna orientacia a hladat tam prvky odlisnej kultury (oproti HT) by bolo nasilne a asi by nam to len viac poskodilo ako pomohlo.

V podstatě souhlas... Pokoušet se budovat nějakou svébytnou "gay kulturu" považuju jako projev z mýho pohledu naprosto nesmyslný snahy o segregaci od většinový společnosti. Napadá mě otázka: Jaký atributy by taková gay kultura vlastně měla mít? To, že autorem / představitelem / interpretem nějakýho uměleckýho díla / kulturního počinu (nevim, jak to nazvat...) je gay nebo to, že tohle něco nějakym způsobem reflektuje homosexualitu, to mi přijde trochu málo... Svébytný kultury (nebo subkultury) podle mě vyrůstají ze zdrojů jako je etnicita (historie, jazyk...), sociální podmínky a samozřejmě individuální estetický vnímání v nejširšim smyslu slova, ale fakt nemam pocit, že by sexuální orientace měla v tomlhe směru patřičnou váhu... Rozdělovat kulturu na hetero- a homo-, to mi přijde podobný, jako bychom mluvili o mužský a ženský kultuře...



ALe je feministicka subkultura..Kultura, ktera prezentuje feministicke hnuti? Tedy kultura jako manifest svebytnosti gayu to by slo. Ale asi by to nikoho nezamila..Mozn atomu chybi narozdil od feminismu nejaka nosna myslenka.. Confused
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne květen 28, 2006 3:00 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

murex napsal:
Nemyslim si, ze gay kultura existuje. To je akoby sme sa chceli distancovat od kultury HT spolocnosti a to asi nie je pravda (pisem ale hlavne za seba...). Myslim, ze gaye vacsinou spaja hlavne len ta homosexualna orientacia a hladat tam prvky odlisnej kultury (oproti HT) by bolo nasilne a asi by nam to len viac poskodilo ako pomohlo.

V podstatě souhlas... Pokoušet se budovat nějakou svébytnou "gay kulturu" považuju jako projev z mýho pohledu naprosto nesmyslný snahy o segregaci od většinový společnosti. Napadá mě otázka: Jaký atributy by taková gay kultura vlastně měla mít? To, že autorem / představitelem / interpretem nějakýho uměleckýho díla / kulturního počinu (nevim, jak to nazvat...) je gay nebo to, že tohle něco nějakym způsobem reflektuje homosexualitu, to mi přijde trochu málo... Svébytný kultury (nebo subkultury) podle mě vyrůstají ze zdrojů jako je etnicita (historie, jazyk...), sociální podmínky a samozřejmě individuální estetický vnímání v nejširšim smyslu slova, ale fakt nemam pocit, že by sexuální orientace měla v tomlhe směru patřičnou váhu... Rozdělovat kulturu na hetero- a homo-, to mi přijde podobný, jako bychom mluvili o mužský a ženský kultuře...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá květen 26, 2006 1:30 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Gay kultura Citovat

murex napsal:
Nemyslim si, ze gay kultura existuje. To je akoby sme sa chceli distancovat od kultury HT spolocnosti a to asi nie je pravda (pisem ale hlavne za seba...). Myslim, ze gaye vacsinou spaja hlavne len ta homosexualna orientacia a hladat tam prvky odlisnej kultury (oproti HT) by bolo nasilne a asi by nam to len viac poskodilo ako pomohlo.


vis ja, ze v nekterych zemich existuje kultura neslysicich. Kostely pro neslysici, divadelni projekty neslysicich, literatura neslysicich autoru..A je specificka. Stejne jako v nekterych zemich vznika urcita vlna gay subkultury. Vis, ale nevim jestli je hluchota prirovnatelna k homosexualite. ale kultura neslysicich ma statut oficialni mensinove kultury. Mozna je to tim, ze ma i vlastni jazyk. To lidi spaji, ale jinak maji take spolecne jen to, ze neslysi a znakuji. A urcite spolecenske stigma. a to se snazi prolomit umenim. Nekteri gay umelci se o to snazi i v pripad ehomosexuality. ale u nas to neni tka moc citit. Je mozne, ze v zahranicnich velkomestech lze objevit kulturni proud, ktery opravdu umelecky se snazi o emancipaci gayu. O urcite vyjadreni homosexuality jako soucast zivvota. podobnou jako laska? Ja nevim. Jen, ze tech projektu, ktere nemaji jen vydelavat, ale an neco upozornit je s ga ytematikou treba v Nemecku opravdu mnoho. Mozna to souvisi i s obcanskou spolecnosti.. Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt květen 25, 2006 10:50 pm
Autor Zpráva
murex
uživatel++


Založen: 15.10.2005
Příspěvky: 305
Bydliště: London, (Pha)

Předmět: Citovat

Nemyslim si, ze gay kultura existuje. To je akoby sme sa chceli distancovat od kultury HT spolocnosti a to asi nie je pravda (pisem ale hlavne za seba...). Myslim, ze gaye vacsinou spaja hlavne len ta homosexualna orientacia a hladat tam prvky odlisnej kultury (oproti HT) by bolo nasilne a asi by nam to len viac poskodilo ako pomohlo.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 25, 2006 1:22 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Asi tak Citovat

Možná existuje subkultura gayů ve velkých metrpolích. Myslel jsme to tak, zda existují gay témata v kultuře. Nebo ejstli existuje nějaký proud, který se snaží projevit svou hodnotu a homosexualitu skrz umělecké prostředky. Neříkám zda kýčovité nebo hodnotné. ale napadlo mě, že i toto by byla jedna z možností jak přiblížit nás. Ale nejen svou homosexualitou žijí homosexuální umělci Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st květen 24, 2006 8:24 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Gay kultura? Citovat

Existuje nebo neexistuje? Jsou knihy s gay tematikou, semtam gay film. Má to nějaký smysl. Má to šokovat nebo sdělit poselství? V Berlíně je i gay muzeum. Co má připomenout je jasné. Vývoj homosexuality, perzekuci, homosexualitu jako životní pouť. Ne zvolenou, al p řijatou.. A asi ještě další věci. Teprve se tam chystám. Jenže pujde tam někdo jiný než gay? Asi několik kamarádek nás gayů. Al ekdo další? Má to tedy smysl? Pro nás pro ostatní? Pro nás, že nám to něco odhalí?? Co si o tom myslíš? Existuje gay kultura(podobně jako mají třeba svou kulturu romové, neslyšící..)nebo jen gay prvky v kultuře?

Dám vědět až se vrátím z Berlína jaké to bylo Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist