Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Jaderné energetika v ČR
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

 
podporujete jadernou energetiku a její další rozvoj?
Ano jedině to nás může zachránit před akutním nedostatkem el. proudu
100%
 100%  [ 23 ]
Ne jsem zásadně proti, jelikož ekologie je cesta ke smíru s přírodou a tedy i člověkem a technikou
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 23
      Na začátek stránky  

út březen 04, 2008 1:35 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Spolehlivé a bezpečné alternativní zdroje energie... Wink

http://www.youtube.com/watch?v=c3FZtmlHwcA
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st září 12, 2007 11:17 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Snad to tu ještě nebylo...

http://www.csvts.cz/cns/news07/070821f.htm
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 21, 2007 3:06 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Fenomén DNES - Strašák Temelín Citovat

Přehlídku idiotů a rozumných lidí najdete v pořadu "Fenomén DNES" na téma "Strašák Temelín"

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10119576319-fenomen-dnes/31785-strasak-temelin.html

Teď je jen otázka kteří z těch lidí pro vás budou rozumní a kteří budou za idioty Very Happy
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

so červen 16, 2007 11:55 pm
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Atom? Hurá! Citovat

Stonerock napsal:
mrbean napsal:
Možná byste tomu nevěřili ale tohle je prní věc, kterou jsem tady viděl, že se shodneme! A to je co říct.

Možná proto, že se týká víc rozumu než vkusu... Wink

A hlavně nám dávno došlo, kdo vydržuje všechny ty "ekologický" aktivisty. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so červen 16, 2007 6:47 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

mrbean napsal:
Možná byste tomu nevěřili ale tohle je prní věc, kterou jsem tady viděl, že se shodneme! A to je co říct.

Možná proto, že se týká víc rozumu než vkusu... Wink
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so červen 16, 2007 5:42 pm
Autor Zpráva
maara
uživatel+


Založen: 25.1.2007
Příspěvky: 154
Bydliště: 181 00

Předmět: Co mě dnes potěšilo :-) Citovat

Tak vážení, tímto tématem a názry jste mě opravdu potěšili. Jsem rád, že jste zde většinou vyjádřili své pro jaderné energetice a tudíž jste popřeli většinou fungující teorii, že lidé se ozývají jen když jsou proti něčemu a na protest. Všimli jste si toho někdy, že málokdy se v novinách či v televizi dozvíte, že by byla demonstrace nebo blokáda hranic pro temelín, pro letní čas, pro vládu či pro cokoliv jiného? Je to asi lidská povaha, buď dávat najevo hlasité "proti" a nebo spokojeně mlčet... Bohužel většinou menšinové proti je více medializováno, než většinové pro.
Rakušáci by se asi divili, kdybychom jim blokovali hranice s cedulemi "Další bloky pro Temelín!". No ale je fakt, že takhle je aspoň vidět, na které straně hranic je moudrost a kultivovanost. Každopádně bych ale byl pro, kdybychom energeticky nesoběstačnému Rakousku přestali prodávat naši přebytečnou energii s diplomatickým odůvodněním, že ji vyrábíme v Temelíně, a ten oni odmítají. To by se asi divili...
_________________
"Člověk se podobá zlomku: čitatel říká, jaký vskutku je, a jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek."
L. N. Tolstoj
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so červen 16, 2007 12:07 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Taktéž jsem hlasoval pro první možnost...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so červen 16, 2007 11:26 am
Autor Zpráva
mrbean
uživatel


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 80

Předmět: Citovat

Možná byste tomu nevěřili ale tohle je prní věc, kterou jsem tady viděl, že se shodneme! A to je co říct.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 5:15 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

No jasně že vypli bezp. systém, jinak by je to dál nepustilo.
s tím v USA souhlasím a potvrzuji.
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 3:38 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

A abych se taky vyslovil k tématu a jenom nepeskoval... Very Happy Osobně považuju jaderný elektrárny za v současný době nejmíň špatný řešení. Nějaký riziko tam asi vždycky bude (lidskej faktor je z podstaty věci nevyzpytatelnej), nicméně věřim, že v současný době je nebezpečí přece jen menší než dřív - technologie pokročily a Černobylskej stín má pořád svoji váhu. Pořád lepší, než destruovat přírodu těžbou fosilnich paliv a futrovat do atmosféry další objemy skleníkovejch plynů.
Otázku jadernýho odpadu bych z laickýho pohledu taky tak kriticky neviděl. Nějak se mi nechce věřit, že když to palivo, z kterýho se postupně stává odpad, svýmu okolí nevadí, když je v reaktoru, tak že by mohlo vadit, kdyby se "v dostatečně nepropustný schránce zakopalo dostatečně hluboko". Hodně neohrabaně řečeno...
Nic to ale nemění na tom, že zásoby uranu se tenčí, a jaderný elektrárny tak rozhodně nelze považovat za "konečný řešení" stále rostoucí poptávky po energii...
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 3:24 am
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Citovat

Martin napsal:
PS: Zdendo, mam dojem, že oni v rámci pokusu v tom Černobylu vyply i ten jejich bezpečnostní systém.

Ženský za všechno nemůžou... Wink
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt červen 14, 2007 1:01 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Černobyl Citovat

Dovoluji si Vás upozornit na přednášku o Černobylu z cyklu fyzikální čtvrtky:
http://www.avc-cvut.cz/avc.php?id=3144
A zároveň se, jako člověk, co měl záznam na starosti, omlouvám za výpadky v záznamu.

Ale abych shrnul chyby ohledně Černobylu:
1) Neustále všichni tvrdili, že se to nemůže stát
2) Z toho vyplývá laxní přístup obsluhujícího personálu ke striktnímu dodržení bezpečnostních předpisů.
3) Osudný test měl proběhnout ještě před uvedením reaktoru do provozu, leč bylo nutné včas a minimálně na 100% splnit plán.
4) Koncepce reaktoru RBMK se ukázala velice nevýhodná a ani za dob totality by v Československu nesplnila bezpečnostní požadavky. Takové reaktory se provozovali a provozují jen v SSSR. Reaktor totiž postrádá ochrannou obálku (containment, atomová katedrála), která pro zamezení následků havárie hraje klíčovou roli - viz obdobná havárie v Three Mile Island v USA, kterážto se odehrála asi 14 dní po premiéře filmu Čínský syndrom Smile Havárie to byla hodně vážná (došlo k roztavení části paliva), přesto vše zůstalo uvnitř obálky.
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st červen 13, 2007 7:57 pm
Autor Zpráva
máslo
guru


Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 624

Předmět: Citovat

Jsem jednoznačně pro jadernou energii a jsem i pro to si nechávat všechen jaderný odpad a klidně si ho brát i od sousedních zemí, když se ho budou chtít zbavit. Ono je totiž téměř jisté, že to nebude ani moc dlouho trvat a na stejný množství odpadu jednou vytěžíme víc energie než dneska s tim normálnim palivem.
_________________
...not gay enough Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 13, 2007 5:47 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Jak to funguje to přibližně a povrchně tušim - těžký jádra nedržeji tolik pohromadě, a tak když se do tohou bouchne neutronem tak se to těžký rozpadne na dvě menší, a bonusově vyletěji ještě 2 nebo 3 neutrony (který se zase srazeji s nějakejma dalšíma jádrama). To je učivo základní školy (8. třída) vážení! Mr. Green

Jinak souhlasim pochopitelně s rozšířením použití JE. Argumenty už tu vcelku padly.

A strach z havárie, je vlastně neopodstatněnej - ale rádi ho používají aktivisté "zelené alternativy" jako strašáka, bo atomovej hřib viděl každej, a zřejmě si tak většina lidí představuje i havárii.

PS: Zdendo, mam dojem, že oni v rámci pokusu v tom Černobylu vyply i ten jejich bezpečnostní systém.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 13, 2007 4:11 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že mám za sebou el. tech vzdělání silnoproudé, tak něco málo jsme si říkali.
Ano Waky. Tady je vidět rozdíl mezi Tebou a rakušákama, ty si svou nevědomost aspoň uvědomíš. Ti pohraniční blbci neví o tom nic. Třeba ve Štýrském Hradci si myslí o demonstrantech své a není to daleko od názoru čechů na ně.

No, Ač Themelin je na podobném principu jako Černobyl, tak je to vlastně úplně o něčem jiném. Černobyl má reaktor, který je ve světě rozšířen asi u 2% elektráren. Pokud se v něm vyvaří voda tak se stane, co se stalo. U Dukovan, či Themelina je to na jeném principu a tam když se vyvaří voda, tak se reakce zastavuje sama. Nehledě na to, že Černobyl byl stavěn ve spěchu, prostě honem, honem, ať je splněno, pak blbost lidí, kteří prostě mermomocí chtěli zjistit jak je výkonný a klesli pod výkon, pod který se nesmí klesnout.
Pak uložení, pod afrikou v mnohem menší hloubce taky probíhala velká reace a nic se nedostalo na povrch, prostě ekoteroristi to dost přehání.
V jádře je síla, tak proč ji nevyužít.
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st červen 13, 2007 9:02 am
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: ad JE Citovat

z něčeho prostě energii brát musíme

obnovitelné zdroje podle expertýz dokáží prý pokrýt cca 8% spotřeby - holt prostě nemáme ani moc větru, ani slunce ani rychlejch horskejch toků

pokud se bude brát zbytek z uhlí - musí se prolomit těžební limity, zmizí pár obcí a zbyde obrovská díra k rekultivaci a tuny skleníkových plynů

třetí možnost je jaderná energie - kdyby ekologičtí aktivisté nepozdrželi její vývoj, už se to mohlo dělat prakticky bez odpadu, navíc dnes už se staví menší a účinnější reaktory - hodně to nastupuje třeba v Číně

každopádně nové elektrárny se musí začít stavět co nejdřív, kdybychom dokázali odstavit jednu hnědouhelnou elektrárnu, byl by to stejný efekt na skleníkové plyny jako když se splní ten nesmyslný limit EU na splodiny z aut

nebezpečné to pochopitelně je, nikdy nelze s jistotou vyloučit, že k havárii nedojde, ale výběr je jasný - buď se vzdáme svého životního stylu a zcela zaostanem ve vývoji nebo to riziko budeme muset podstoupit
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st červen 13, 2007 8:16 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: Jaderné rozpaky Citovat

Tak tohle je další téma, o kterém vlastně vůbec nevím, co si mám myslet (to je u mě ale u veřejných věcí a politiky téměř klasika Laughing ).
Hlasovat nemůžu, protože mi tam chybí možnost "netuším, vůbec se v tom nevyznám".
Citem bych byla spíš proti, ale pak si uvědomím, že vlastně opravdu nic nevím, a to mě zabrzdí v rozletu.
Nevím, jak moc je to nebezpečný (že to může bouchnout jako v Černobylu - ale to spíš myslím, že ne).
Nevím, jak moc to škodí životnímu prostředí a co ty tuny odpadu. Na jedné straně možná víc škodí čoudící komíny, na druhou stranu si říkám, že nějaký důvod k tomu asi ti lidé mají, že tak protestujou.
......
Moje ignorance je asi nepředstavitelná.
Opravdu skoro nic nevím.
Nemyslím, že se dá prostě říci, že je všechno v pohodě, vlastně se vůbec nic neděje a všechno okolo krize životního prostředí jsou výmysly hysteriků - jak se snaží naznačit náš "osvícený" pan profesor/prezident, ale asi by se k této ožehavé otázce mělo přistupovat méně emotivně než jak to dělají některé radikální ekologické organizace.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 9:16 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Citovat

Řekl bych, že vztah k jaderné energetice se vůbec nijak nekoreluje* s homosexualitou, takže nevím, co čekáš, že se dozvíš Laughing

Nicméně za sebe:
Jak JE funguje vím, tedy pouze na úrovni hospodských diskuzí, žádný vzoreček ze mne nevyrazíte. Podporuji jadernou energetiku, ale chtělo by to už konečně rozchodit fůzi. Výstavbu dalších bloků JETE bych podpořil, je to sice špatný, leč stále nejčistější způsob získávání energie. A spotřeba roste a roste... Naštěstí se už snad rýsuje nějaké sekundární využití Plutonia, coby jaderného odpadu.

--
*) nekoreluje = není závislý na
_________________
naposled se vyspím
v povlečení čistém,
z počítače mažu
operační systém…
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

út červen 12, 2007 8:48 pm
Autor Zpráva
mrbean
uživatel


Založen: 6.5.2007
Příspěvky: 80

Předmět: Jaderné energetika v ČR Citovat

Zajímá mě jaké máte názory na jadernou energetiku. Zda ji podporujete či ne a zdali ste obeznámeni jak vůbec jaderné elektrárna funguje. Podpořili byste výstavbu dvou dalších bloku v jaderné elektrárně Temelín???
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist