Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Zábava mix C.G.Jung-pozor, je tam "filozofie" a je to dlouhý
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď

po květen 14, 2007 3:32 pm
Autor Zpráva
Stonerock
šaman


Založen: 2.2.2006
Příspěvky: 1509
Bydliště: Plzeň

Předmět: Re: C.G.Jung-pozor, je tam "filozofie" a je to dlo Citovat

Waky napsal:
Pokud se mě někdo zeptá, proč jsem zakládala takové téma, když si to beztak nikdo nepřečte a nikdo sem nebude nic psát, pak předem odpovídám, že je mi to jasné, ale chtěla jsem to dát zvlášť, abych nepokračovala v tradici odvádění různých témat tímhle směrem.

Na tom, že jsi neodiskutovatelně moudrá (z čehož jsi tu byla už několik nařknuta Wink ) se zhola nic nemění. Přesto se občas mýlíš: Tenhle tvuj příspěvek jsem si se zájmem přečet' a podobně jako u jojxe to ve mně vzbudilo úvahy o tom, že by možná nebylo marný se o tomhle pánovi dozvědět něco víc... Very Happy (Samozřejmě až na to někdy bude čas, tzn. v důchodu... Rolling Eyes)
_________________
Permanentní revolucí ke světlejším zítřkům. A nikdy jinak. Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 10:06 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: pro Adama Citovat

jojx napsal:
Adam napsal:
jojx napsal:
z rozumu se blbne


To si beru osobně Rolling Eyes


to je mi ale namyšlenost Twisted Evil


Ó, děkuji. Razz
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 10:01 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: pro Adama Citovat

Adam napsal:
jojx napsal:
z rozumu se blbne


To si beru osobně Rolling Eyes


to je mi ale namyšlenost Twisted Evil
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 9:25 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: pro Adama Citovat

jojx napsal:
z rozumu se blbne


To si beru osobně Rolling Eyes
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 8:39 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Re: pro Adama Citovat

Adam napsal:
Baylon napsal:
Ble ble, pragamtismus, ach jo...


Razz


z rozumu se blbne
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 8:25 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: pro Adama Citovat

Baylon napsal:
Ble ble, pragamtismus, ach jo...


Razz
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 8:15 pm
Autor Zpráva
Baylon
uživatel


Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Rychnov nad Kěžnou

Předmět: Re: pro Adama Citovat

Adam napsal:
Baylon napsal:
A hledání pravdy a filosofie snad nepovznáší ducha? Smile


Ne, to je mrhání časem. Ať si kdo chce jak chce filozofuje, ale jen když je to k něčemu dobré a praktické.


Ble ble, pragamtismus, ach jo...
Já vím, někdy je to asi užitečné a potřeba, ale musí mít něco svůj pčel...
a navíc ¨filosofii, psychologii atd. poznáváme sebe a skrze sebe můžeme pochopit druhé a lépe jim pomáhat a tak dále.
_________________
Odvaž se používat vlastní rozum! (Kant)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 7:29 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: pro Adama Citovat

Baylon napsal:
A hledání pravdy a filosofie snad nepovznáší ducha? Smile


Ne, to je mrhání časem. Ať si kdo chce jak chce filozofuje, ale jen když je to k něčemu dobré a praktické.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 6:52 pm
Autor Zpráva
Baylon
uživatel


Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Rychnov nad Kěžnou

Předmět: Re: pro Adama Citovat

Adam napsal:
Waky napsal:
Adam napsal:
Asi takhle: jsem pragmatik. Hough.

Nikdo Ti to nebere Laughing
Asi takhle ... představ si, že by někdo kvůli nevhodné prezentaci začal nesnášet Tvého oblíbeného skladatele, možná by ses také ohradil, aniž bys doufal, že k poslechu jeho děl přesvědčíš všechny okolo sebe.


To je ovšem zcela nesrovnatelné. Umění není plané rozebírání a nimrání abstraktna, ale vytváření hodnot, které povznesou ducha a udělají člověka člověkem. Tohle je taky pěkně neplodná debata...


A hledání pravdy a filosofie snad nepovznáší ducha? Smile
_________________
Odvaž se používat vlastní rozum! (Kant)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 3:36 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: pro Adama Citovat

Waky napsal:
Adam napsal:
Asi takhle: jsem pragmatik. Hough.

Nikdo Ti to nebere Laughing
Asi takhle ... představ si, že by někdo kvůli nevhodné prezentaci začal nesnášet Tvého oblíbeného skladatele, možná by ses také ohradil, aniž bys doufal, že k poslechu jeho děl přesvědčíš všechny okolo sebe.


To je ovšem zcela nesrovnatelné. Umění není plané rozebírání a nimrání abstraktna, ale vytváření hodnot, které povznesou ducha a udělají člověka člověkem. Tohle je taky pěkně neplodná debata...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt květen 10, 2007 11:49 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: pro Adama Citovat

Adam napsal:
Asi takhle: jsem pragmatik. Hough.

Nikdo Ti to nebere Laughing
Asi takhle ... představ si, že by někdo kvůli nevhodné prezentaci začal nesnášet Tvého oblíbeného skladatele, možná by ses také ohradil, aniž bys doufal, že k poslechu jeho děl přesvědčíš všechny okolo sebe.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 09, 2007 2:15 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Citovat

Asi takhle: jsem pragmatik. Hough.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st květen 09, 2007 1:33 pm
Autor Zpráva
jojx
guru+++


Založen: 8.3.2007
Příspěvky: 1231
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

wow (mocné slovo)
díky za souhrn,
nejenom že se ti povedlo udržet mě jako čtenáře až do konce, ale navíc pokud jsou tam skutečně odpovědi na tyhle otázky jsem vyprovokovanej začít jeho knížky shánět
_________________
V tu chvíli si s hořkostí uvědomila, jak trapné nesmysly ji napadají a položila si otázku, jestli snad probůh není už zase zamilovaná nebo jestli je jenom tak normálně průběžně doopravdy blbá.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st květen 09, 2007 12:36 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: C.G.Jung-pozor, je tam "filozofie" a je to dlo Citovat

Waky napsal:
...když si to beztak nikdo nepřečte a nikdo sem nebude nic psát...


Píšu sem, že jsem si to celé přečetl a že k tomu nemám co napsat... Cool
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st květen 09, 2007 11:48 am
Autor Zpráva
Waky
šaman


Založen: 7.12.2005
Příspěvky: 1516
Bydliště: Republika Žižkov

Předmět: C.G.Jung-pozor, je tam "filozofie" a je to dlouhý Citovat

Adam napsal:
pan Jung, který je - a předpokládám, že mluvím za všechny - všem u prd*le.

Tak s tímhle já tak úplně souhlasit nemůžu ... docela dlouho jsem váhala, jestli mám něco takového napsat nebo ne, ale nakonec to udělám. Protože Jung si nezaslouží, aby byl kdekoliv za odstrašující figurku jenom proto, že byl poněkud nešťastně a zmateně představen. Jednak určitě patří k velmi významným postavám evropských dějin vůbec (v tom lepším i horším smyslu slova – některá slova, třeba „archetypy“, se skloňují na mnoha místech ve všech pádech, aniž by pisatelé valně věděli, o co vlastně jde, je to spíš móda), jednak mně samotné čtení jeho knih dost přináší. Nemám samozřejmě gebír ho takdy nějak celkově představovat, protože to by bylo hrozně pracné a dlouhé, já bych to ani neuměla a beztak to nikoho moc nezajímá, takže bych strávila několik hodin psaním něčeho, co bych si mohla po sobě taky číst sama. Něco o něm je třeba: http://jung.sneznik.cz/jung.htm

Já jsem v těch knihách našla třeba dost věcí o náboženství, problematice západních versus tzv. primitivních civilizací, o smrti, současných lidech, astrologii, čínské Knize proměn, kultu sexuality, davu, totalitních státech atd. atd.

Že křesťanství jakožto upravené orientální náboženství ve snaze nacpat duchovnost nepřipraveným divochům (to jest našim ctěným předkům) nutilo násilím odřezat ze života přirozené instinkty, a tak nabylo násilnického, ba zlého charakteru (umrtvování těla atd.), že vnutilo svému Bohu absolutní dobro a odtrhlo od jeho obrazu veškeré zlo, čímž ale to zlo samozřejmě nezmizelo, nýbrž se přestěhovalo jinam a vybubřelo tam, takže mimo jiné i proto se pak pálili kacíři a čarodějnice a ve jménu lásky Boží masakrovaly celé národy, aby spasení došly.

Že středověká alchymie nebyla jen primitivní chemie nebo alchymisti banda špatných kouzelníků, kteří jen těžili ze ziskuchtivosti a měšců svých chlebodárců, kterým naslibovali zisky kšeftováním s Kamenem mudrců, jejichž výtvorem byla tak v nejlepším případě slivovice nebo leštěnka a v horším slída natřená nažluto a Kateřina, která musela dělat, že je Sirael, ale že alchymie byla složitá a výstižná alegorie cesty člověka za celostí duše, že měla přesné psychologické postřehy, a kromě toho měli alchymisti dost ducha a odvahy (třebaže si ji plně neuvědomovali) postait proti všemocnému Bohu člověka, který může ke spasení dojít sám spojením vědomí a nevědomí v sobě samém.

Že ale není ani řešení všechno iracionální popřít a vsadit jen na rozum, protože tím jsme jenom zaměnili pojmy a vůbec se nezbavili obrovského podílu nevědomí, kterého jsme spíš my sami součástí, než aby ono bylo součástí nás. Že zatímco někdy do osvícenství se úplně všechno vysvětlovalo z ducha, zavládlo pak „náboženství hmoty“ a „duch degradoval na intelekt“, přičemž obojí je příliš jednostranné, a proto to neodpovídá.
A že čím víc se od toho nevědomí odtrhujeme a popíráme ho, tím víc narůstá a může nabýt hrůzných forem, takže se potom jen divíme, kde se vzaly ty strašné války uprostřed tzv. „rozumného světa“. Že od 1. sv. války připomínají dějiny poněkud učebnici psychopatologie. Že se snahou vysvětlit všechno racionálně a přes hmotu (přičemž „hmota je pro nás právě tak neznámá jako duch. Ani o jednom nevíme nic.“) se dostaneme až tam, kdy „s vášnivým zaujetím, jakému není rovno, jsme kolem sebe vybudovali monumentální svět, ale právě proto, že je ten svět tak náramně velkolepý, je také všechno velkolepé venku, a to, co naopak nacházíme uvnitř, musí být nutně takové, jaké to je, totiž nuzné a nedostatečné“, a že „vykopávání naší duše je především svého druhu kanalizační prací“. Že se divíme, kam jsme se to svým osvíceným rozumem dostali, když jsme měli tak dobrý úmysl. Jenže „ještě nikdy se nepodařílo imponovat přírodě dobře míněnými radami.“
Že při prostém popření nevědomého a iracionálního světa (který není sám o sobě dobrý ani zlý, nýbrž má v sobě obojí a může se ubírat oběma směry) se rozhodně neztratí jeho nároky, ale jenom se přesunou jinam a čím víc se rozumem popírají, tím víc si žijí vlastním životem a narůstají, až to skončí katastrofou („démoni nezmizeli, ale staly se z nich nevědomé síly. Člověk si myslel, že se vypořádal se všemi přízraky, ale tu se ukázalo, že sice nestraší v komoře mezi harampádím nebo na staré zřícenině, ale patrně v hlavách zdánlivě normálních Evropanů“), místo víry v uřknutí a zakletí máme nejrůznější obsese a fobie a myslíme si, že když jsme ovládli nějaká slova a libovolně s nimi nakládáme, ovládli jsme taky ty skutečnosti v nich obsažené („člověk si připadá jako mágové, kteří si duševno přičarují, odčarují a ztvární podle toho, jak se rozumu zachce. Co je nepohodlné, to se neguje, co si nepřejeme, to se sublimuje, z čeho máme strach, to se „vysvětli“ ....“), což je samozřejmě nesmysl, protože tím, že něco pojmenujeme a řekneme, že to nechceme, to opravdu nezmizí – místo toho ta slova začala žít vlastním životem, stala se „mocnými“ a začala ovládat nás, ať už pomocí médií apod., nebo tím, že neumíme oddělit sami sebe od různých stanovených pojmů, kategorií a ideologií (když někdo útočí na skupinu, které jsem součástí, je to jakoby útok na mě) – to je jedna z tváří toho „participation mystique“, neboli mystického účastenství. „Jsme svými autonomními obsahy posedlí, přesně jako kdyby byly bohy. Nazýváme je nutkáními, fobiemi, zkrátka neurotickými příznaky. Bohové se stali nemocemi a Zeus už nevládne na Olympu, nýbrž plexu solaris a zpestřuje práci lékařům anebo mate mozek politikům a žurnalistům, kteří nevědomky vyvolávají psychické epidemie.“) . Že se ze zdánlivě rozumných lidí snadno stává dav, jehož morálka je nepřímo úměrná počtu jeho účastníků a „mezi choromyslným a kolektivně zachvácenou masou není příliš velký rozdíl, protože duševně chorý i masa jsou ovládáni neosobními, mocnými silami.“
A že není řešením ani druhá jednostrannost, totiž duch na úkor rozmumu (s čímž žije část světa „jako v polosnu v asijské špíně a bídě“).
.....
Vynechala jsem samozřejmě kde co, třeba právě kolektivní nevědomí a archetypy a cojávím ještě. Pokud to někdo přečetl až sem a má pocit, že to jsou banality nebo úplné bláboly, pak za to nemůže Jung, ale já jsem to při tom předžvýkávání nějak spatlala.
.....
O homosexualitě jsem zatím nenašla ani slovo, a to jsem toho už přečetla docela dost. Jung měl prý nějaké homosexuální pacienty a choval se k nim velmi vstřícně, a začátkem 20. stol. se zasazoval o beztrestnost HM. Víc nevím.
.....
Ještě snad dodat, že Jung byl psychiatr, nikoliv filozofm, vysvětlování věcí z hlediska filozofie se bránil. Říkal, že chce „vyzdvihnout metafyzicky znějící slova na denní světlo psychologického porozumění .... a učinit vše, aby bylo veřejnosti zabráněno uvěřit v mocná slova.“
....
Pokud se mě někdo zeptá, proč jsem zakládala takové téma, když si to beztak nikdo nepřečte a nikdo sem nebude nic psát, pak předem odpovídám, že je mi to jasné, ale chtěla jsem to dát zvlášť, abych nepokračovala v tradici odvádění různých témat tímhle směrem.
_________________
Co je dobré nebo obsahuje kvalitu "dobra", má za následek "pravdu". Pokud tomu tak není, můžete si být jisti, že ta věc není krásná, i když může pořád ještě být vodotěsná.Woody Allen
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 1 z 1
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist