Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Komunita mix Dárcovství krve! Ano či ne?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Dáváte krev?
ANO! Nevidím důvod proč bych neměl/a.
44%
 44%  [ 12 ]
NE. Mám za to, ze to není vhodné kvůli mé sexuální orientaci a možným problémům, které to může přinést.
11%
 11%  [ 3 ]
NIKDY! mám fóbii z jehel!
29%
 29%  [ 8 ]
NE! Ale mám k tomu jiný důvod
14%
 14%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 27
      Na začátek stránky  

pá leden 06, 2006 11:16 am
Autor Zpráva
Jakub.Jeddide
uživatel++


Založen: 13.12.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha 10

Předmět: Citovat

Nevidím vůbec důvod, proč by lidé neměli darovat krev. Krve je nedostatek a když tedy člověku nejsou ostatní lidé lhostejní a chce pomoci těm, kteří to potřebují, a on sám to může v budoucnu též potřebovat, nevidím ani jeden racionální důvod proč by zdravý člověk neměl darovat krev. Ať už je to heterosexuál, gay.....
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá prosinec 30, 2005 7:40 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Re: TO Nikom. Citovat

llukynek napsal:
OK. Takže:

Question Jaké jsou tedy ty možné problémy, které může dárcovství krve homosexuálem přinést?

Question Proč by homosexuál neměl kvůli své orientaci být dárcem krve?


Opet tu dochazi ke skatulkovani. Bylo by fajn, aby se lid ehodnotili podle toho jak, ktery ten konkretni clvoek rizikovy je. Nekdo je zodpovedny a je gay. Jiny je ht a muze byt enzodpovedny. Lze to nejak zpausalizovat?

JAk ted ypostupovat u gayu v pripade s darcovstvim krve?
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 31, 2005 1:06 am
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: TO Nikom. Citovat

OK. Takže:

Question Jaké jsou tedy ty možné problémy, které může dárcovství krve homosexuálem přinést?

Question Proč by homosexuál neměl kvůli své orientaci být dárcem krve?
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 31, 2005 12:51 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: ne a ne Citovat

specielně za tenhle svůj názor se nestydím Evil or Very Mad
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 31, 2005 12:47 am
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: TO Nikom: Citovat

Béčko jo? Teda ale to bych se musel stydět! Mad
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 31, 2005 12:44 am
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: jenom jeden? Citovat

koukám přibyla jedna fobie z jehel.
Jsem zvědavej, jestli někdo zaškrtne béčko, tak jako já... Cool
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po říjen 31, 2005 12:32 am
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: TO Nikom: Citovat

Znám tyhle žvásty, nic jinho to není, jenom žvásty! Taky mi lezou krkem, ale co mám dělat? Tupců bude na světě pořád hodně a my budeme mít asi ještě dlouho tu smůlu, že na ně budeme muset stále narážet. Lidi, který mi mluvěj o krizi rodiny už předem v duchu posílám do prdele (se omlouvám, ale je to tak)! Bože, jak já to nesnáším. Ale je sranda se s takovejma lidma bavit, nedokážou se bavit rozumně a většinou vidí jenom tu sexuální stránku našich životů - prostě jsou tak jednoduchý, že si myslí, že stále jen šukáme své partnery do análu! Tak a napsal jsem to tak, jak to je, a budu doufat, že mi to nikdo nesmaže, i když vím, že je to vulgární.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne říjen 30, 2005 11:49 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: pojďme diskutovat Citovat

Teď jsem v jednom fóru narazil na takový zvláštní argument: nějaký člověk tam prohlašoval, že nechápe, proč je kolem homoušů takovej rozruch... máme si prej zalézt do svých růžových bytečků a píchat si tam ty svoje...myslím-že-všichni-víme-co. Prý jsou tady daleko důležitější věci na práci a že ty naše výkřiky jenom odvádějí pozornost od "skutečných" problémů Very Happy
Je zajímavé, jak málo jsou někteří lidé schopni chápat, že některé věci, které Oni nepovažují za problém, mohou být problémem pro někoho jiného.
A to prostě můžete do takového člověka hučet kudy chcete a jemu je to jedno a stejně svůj intolerantní postoj nezmění a nezmění. No má to smysl...

Taky mě vždycky dojme ten názor, že zákon o registrovaném partnerství jenom prohloubí současnou krizi rodiny, jako instituce... bláblábláblá... pořád to samé. Neunavuje vás to někdy, poslouchat pořád dokola ty samý kecy? Nebylo by sakra už lepší, aby to v tom parlamentě odklepli a my mohli diskutovat pro změnu o něčem jiném?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so říjen 29, 2005 11:17 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: TO Nikom: Citovat

Neříkám, že je to pro mě jednoduché. Sám se divím, kde na to tu energii beru. Máte pravdu, že to jsou lidé, kteří jen plácají a plácají, ale diskutovat s nimi znamená neustále se utvrzovat v tom, že máte pravdu. Já se je ani nesnažím o něčem přesvědčit, protože vím, že tito lidé nemají snahu cokoli pochopit. Spíše se je snažím co nejvíc zdeptat, aby věděli, že se nedám, že jim nic nedaruju a že je budu cupovat do posledního kousku.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!


Naposledy upravil llukynek dne po říjen 31, 2005 12:36 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so říjen 29, 2005 10:51 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: jak která diskuze... Citovat

Obdivuju Vás, že máte chuť (nebo spíš žaludek) se do takových diskuzí pouštět. Já to většinou nezvládám... tihle homofobové mají výbornou schopnost každého ukřičet. Řekl bych že jim je úplně jedno, že nemají žádné argumnety, prostě plácají a plácají.
Pak jsem z toho celý rozmrzelý a to nemám zapotřebí... Stejně mám takový pocit, že se tím nic nevyřeší a že jsem pouze mrhal svou energií Wink
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so říjen 29, 2005 10:08 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: TO Nikom: Citovat

Tušil jsem to! Promiňte, ale nesmíte si dovolit tvrdit něco, co nemáte ničím podložené! Napsat něco takového na jiné diskusi, tak byste neuvěřitelným způsobem nahrál homobům a to by byla jen škoda. Musíte odpustit mé emoce, ale bez nich to už prostě nedokážu. A musíte mi prominout také tu výtku, kterou jsem Vám udělil. Jsem už trochu "zdeformovaný" z neustálých diskusí s homofoby, z neustálého vyvracení jejich tvrzení, a proto jakmile vidím něco, co jako argument musí být doloženo pramenem a není, pak žádám uvedení tohoto pramene. Víte, v mnohých případech, řekl bych ve většině případů, není autor příspěvku schopný doložit svá tvrzení, čímž jeho argumentace ztrácí naprosto váhu a já vyhrávám. Nesmíte se zlobit, prostě jen nemám rád, když někdo tvrdí něco tak závažného a není schopný říct, kde to vzal.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!


Naposledy upravil llukynek dne po říjen 31, 2005 12:36 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so říjen 29, 2005 9:35 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: chyba Citovat

Nojo uznávám, že to nemám nikde zjištěné. Nenarazil jsem nikde na oficiální čísla, jakaký podíl nakažených je homosex. orientace. Omlouvám se za svou chybu. Opravím to...
No jinak taky bych tu ocenil projevy bez emocí (jak napsal fiosdar)
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 26, 2005 11:39 pm
Autor Zpráva
fiosdar
uživatel+


Založen: 21.10.2005
Příspěvky: 135
Bydliště: Prague<>SNV

Předmět: Re: TO fiosdar: Citovat

llukynek napsal:
Asi takhle: Pokud byste měl nechráněný pohlavní styk a dva dny poté šel darovat krev, tak dostat Vás pod ruku, nejspíš Vám urazím palici!!!!!!!!!!!!! Dárci krve by neměli mít nechráněné styky (pokud to nebude s jejich trvalým partnerem, kterému mohou 100% věřit) a pokud takový styk mít budou, měli by být natolik inteligentní, že by na odběr krve nešli dříve, než se prokáže, jsou-li pozitivní či negativní!!!!!


dobre, to sice nie je to, na co som sa pytal,
bola to modelova situacia, nerealna (aspon u mna, len ma to zaujimalo)
vie mi niekto odpovedat cisto vedecky ?
bez emocii Smile (btw, zachoval by som sa podobne voci dotycnemu)
_________________
Strach není něco, před čím se musí prchat, ale něco, s čím se musí bojovat.
Asimov, Nahé slunce
Gales
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
      Na začátek stránky  

pá říjen 21, 2005 5:40 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: TO Nikom: Citovat

Mohl bych se zeptat na zdroj, z něhož je čerpána informace, že "...procento gayů nakažených HIV je v porovnání s heterosexuální většinou nesrovnatelně vyšší."? Rád bych se na to podíval. Díky.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!


Naposledy upravil llukynek dne po říjen 31, 2005 12:36 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá říjen 21, 2005 5:36 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: TO fiosdar: Citovat

Asi takhle: Pokud byste měl nechráněný pohlavní styk a dva dny poté šel darovat krev, tak dostat Vás pod ruku, nejspíš Vám urazím palici!!!!!!!!!!!!! Dárci krve by neměli mít nechráněné styky (pokud to nebude s jejich trvalým partnerem, kterému mohou 100% věřit) a pokud takový styk mít budou, měli by být natolik inteligentní, že by na odběr krve nešli dříve, než se prokáže, jsou-li pozitivní či negativní!!!!!
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!


Naposledy upravil llukynek dne po říjen 31, 2005 12:35 am, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá říjen 21, 2005 4:14 pm
Autor Zpráva
fiosdar
uživatel+


Založen: 21.10.2005
Příspěvky: 135
Bydliště: Prague<>SNV

Předmět: Citovat

mame situaciu: (modelovu)
mal som nechraneny sex
2 dni na to idem darovat krv
po 3 mesiacoch na testoch zistim, ze som pozitivny
da sa po tych 3 mesiacoch otestovat aj krvna konzerva ?
_________________
Strach není něco, před čím se musí prchat, ale něco, s čím se musí bojovat.
Asimov, Nahé slunce
Gales
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
      Na začátek stránky  

so říjen 08, 2005 11:28 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Diskriminace Citovat

Darcovství krve je celkem osemetne tema. Velmi zajimave. Cim zajiamvejsi a opravdovejsi temata tim mene ctenaru a prispevku. co si o darcovstvi krve myslis ty. Davat nebo nedavat. A take za jakych podminek. Nekdo v dlouhodobem vztahu, s chranenym sexem muze byt zdravejsi nez heterak. Na druhou stranu jsou heteraci i gayove, kteri opravdu maji problem se sebou. A chovaji s enebezpecne. Jak nediskriminovat a zaroven neriskovat zdravi prijemcu. Mas nejaky typ. Vis rozumim tem obavam, ale zaroven me stve ta diskriminace. Nebo je jen zdanliva? Co myslis?
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st říjen 05, 2005 6:38 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Dárcovství krve! Ano či ne? Citovat

Zajímalo by mě, jestli dáváte krev. Jaké jsou vaše názory?

Podle toho, co jsem slyšel, tak už byly transfuzní stanice nuceny stáhnout z dotazníku kontroverzní otázku, zda jste někdy provozovali anální sex. Takže dárcovstí krve už není pro gaye překážkou...

Hodně jsem sledoval diskuzi o téhle problematice a nejsem si pořád jistý na čí straně stojím. Já osobně jsem přestal dávat krev. Ne však proto že bych se choval nějak rizikově. Mám stálého partnera a AS provozujeme jedině s kondomem.
Myslím, že tady jde v prvé řadě o pacienta. V současné době je dárců dostatek, takže když dávat přestanu, nikomu tím neublížím... možná že spíš naopak.

Pro úplnost dodávám, že přítomnost viru HIV v organismu je možné prokázat zhruba po 3 měsících. Trvanlivost krevní konzervy není vyšší než 21 dní

Omlouvám se za zde uvedené nepodložené údaje. Byly editovány.


Naposledy upravil Nikom dne so říjen 29, 2005 10:39 pm, celkově upraveno 3 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 2 z 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist