Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Homoparentalita (homosexuální rodičovství)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další

 
Měly by mít homosexuální páry právo vychovávat dítě?
Ne
10%
 10%  [ 11 ]
Ano, ale jen takové, které pochází z předchozího heterosexuálního vztahu.
3%
 3%  [ 4 ]
Ano a to i dítě adoptované.
85%
 85%  [ 89 ]
Celkem hlasů : 104
      Na začátek stránky  

po únor 06, 2006 12:34 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

To anonym: Myslíš, že pohled do zrcadla by to vylepšil? Laughing

To da.jo: Až teď jsem si všiml kouzelné věty: "...Clověka, který je mimo, to asi nezasahuje, ani nijak netrápí..." skutečně, ty jsi stále ještě mimo sex.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne únor 05, 2006 10:27 pm
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: Citovat

Ehm Ehm hele Da.jo nic proti, ale llukynek ma recht. Měl by ses zamyslet, ty tvoje přízpěvky nejsou dvakrát konstuktivní (ani dvakrát pochopitelné, zřejmě se vyžíváš v používání cizích slov) a navrch vypadají jako ideově ovlivněné tou Fašistickou knížkou "učebnice heteráctví pro gaye".
Kdybys nečet takový blafy a radši se podíval do zrcadla a zamyslel se nad tím kdo si, udělal bys dobře.

Nějak sem nepochytil jak si představuješ takovou vyrovnanou osobu. jak třeba podle tebe vypadá heterák co je vyrovnanej se svým heteráctvím? měla by se tahle část taky u adopcí posuzovat? Myslím, že gay co není sociálně způsobilej k výchově dítěte by ho nedostal ani na základě klasického řízení. Není vůbec třeba vymejšlet nový komise. O přednosti heteráků je trochu potíž, neboť by to vyvolávalo dojem (možná dost cinický) že dostanou děti co zbydou a heteráci je nechtěj Confused. tahle otázka je poměrně složitá a je podle mě třeba posuzování jiného rázu než chlap/ženská a chlap/chlap, žena/žena. Co třeba sociální a materiální zabezpečení, kompatibilita osobností, možnosti v místě bydliště etc. Nějaká vyrovnanost s tím nemá co dělat. myslím, že Da.jovi by dítě nedali ani za sto let, literatura kterou se živí je potenciálně nebezpečná Wink .
 
      Na začátek stránky  

ne únor 05, 2006 5:15 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: To da.jo: Citovat

Víš, co je velice úsměvné? Fakt, že po ostatních bys v případě jejich žádosti o adopci požadoval ujištění jejich vyrovnání se se svojí homosexualitou a přitom jsi ze všech zde diskutujících asi jediný, který požaduje něco, čeho sám doposud nebyl schopen - přijmout svoji sexualitu, a toto Tvoje nepřijetí se odráží prakticky ve všech Tvých příspěvcích, čehož si zajsté již všichni všimli... Zamysli se nad tím.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne únor 05, 2006 2:27 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so únor 04, 2006 7:22 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Možná by to chtělo místo komentářů, ve kterých zopakuješ to, na co jsem reagoval, sesmolit reakci.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 8:32 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:43 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 6:53 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Ten zbytek je určen da.jovi, snad chápete...
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 6:53 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

To Nikom: Jistě, protože část lidí předpokládá, že gay má touhu prznit tříletý chlapečky, a lesba holčičky, nebo případně "krást" děti z "přirozeného prostředí" (na alkoholiky, fetky, blázny, kteří mohou také být rodiči, pokud se nechají oplodnit přírodní cestou, se trošku zapomíná) a vychovávat z nich gaye, nebo homosexuální prostituty.

S čím nesouhlasíš? Práva dítěte přece mají přednost, mimo jiné, např. před právy pejska, kterého si z útulku můžeš odnést během pěti minut, a určitě před právy osvojitelů, kteří musí absolvovat celou tu proceduru. To je v pořádku, a mělo by to tak být. Ale není důvod proč se tvářit, že homosexuálové nemohou být stejně dobrými rodiči jako heterosexuálové, a proto kastovat potenciální osvojitele podle sexuální orientace. Obávám se, že se o tom budeš tady přít asi s každým. A pobavilo mne "osvědčení o zvládnutí coming-outu".

Jinak tím jsem nechtěl říct, že třeba David Beckham je nějaký vzor pro to, jak se chovat jako gay, to se z mých slov snad ani nedá vyčíst. Řekl jsem, jak mne cituješ, že nyní jsou varianty k tomu smrdět potem, koňma a cigárama, a bušit do ženy jak králík bez zájmu o její potěšení - doufám že tohle není tvoje představa mužnosti.

Napadlo tebe, že to co nám ty sám předkládáš za mužnost (strejda a hromotluk), ti mohlo být zakódováno, jinými slovy, že jsi neodhalil pravou podstatu věci, ale že si k tomu teprve na cestě? Navíc průbojnost patří mezi ctnosti muže bez ohledu na to, zda chodí v kalhotách od Diesela, nebo v tesilkách převázanejch režnym lanem, nevzpomínám si, že by to nějak, a zvláště masmédia, popírala.

Je zajímavé spíš to, jak se sexuální revolucí (ano, už i ženy mohou mít ze sexu potěšení) změnila role ženy, a v odpověď na to se mění role muže. Dnešní žena, dívka, už nepovažuje sex za něco co "dává" muži, za jakousi trošku trapnou záležitost, při které se musí "podvolit" tomu velikánskému chlupatému chlapákovi, přičemž on dělá dvě minuty směšné grimasy, zrudne, odvalí se a usne. Dnešní žena chce sex stejně jako muž, a heterosexuální muži naší generace jsou zmatení tím, že v kontrastu k tomu v čem byli ještě vychováni rodiči, jež vyrostli v jiných časech, není moc co "dobývat", a naopak mnohdy je na místě se i bránit.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 6:29 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Nojo zase jsem zaspal. Jak pokaždé objevíte nové téma? Existuje na to nějaký fígl?

To llukinek: Nemysli si, že jsem nějaký srab nebo co, že jsem to nezaložil sám. Důvod byl spíše ten, že se touto problematikou zabívám jenom krátce a obávám se, že bych nebyl schopen spolehlivého vedení téhle diskuse.

Jenom bych chtěl podotknout několik věcí.

Jsou role muže a ženy skutečně přesně definované? Kde končí mužská role ve výchově dítěte a začíná ta ženská? Nemyslím si, že by to byly nějak ostře definované pojmy. Zvlášť ve 21. století... Mnohé ženy jsou silně emanicpované. Nejsou to už nějaké pipiny zalezlé doma, ale silné osobnosti, mající jasnou představu o svém životě. Stejně tak muži jsou jiní. Daleko víc projevují svoje city a touží po ženách, které by jím byly partnerkami.

Sohlasím s tím, aby byli "uchazeči" o dítě z dětských domovů prověřováni. naprosto. Ale mělo by se spíše dbát na to, jakou kvalitu ten dotyčný člověk má, než jako má sex. orientaci. Současný systém předpokládá, že hosexuální pár není schpný vytvořit správné rodinné prostředí. Paušálně ne odsuzuje, což je samozřejmě špatné.
Podobný případ je, že dvě lesby, které by chtěly dítě, nesmí být uměle oplodněny. Stát to zakazuje... jinými slovy říká, že jsou to špatní rodiče anižby se to namáhal zjistit.
Naopak špatní ht. rodiče jsou automaticky, ti správní, i když u některých prokazatelně jejich výchovná úloha selhává.

V letním budeme mít na téma rodina semináže s jedním věřícím chlápkem tak od nás. Myslím, že do toho vstoupím a trochu si pokecáme... už to vidím: já sám proti zbytku skupiny a přednášejícímu.
Heteráci můžou být já nevim jak tolerantní, ale když se dojde na tohle téma padne pokařdé kosa na kámen...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 6:22 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 5:57 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

No nevím, kolik takových znáš osobně, ale pokud takoví jsou, v podstatě ano. Je to ten blud, kdy víme, že něco nemůžeme mít a tak to vnímáme jako nedostatek.

Nechtěl bych aby se rozdávali ani děti, ani pejsci. To jsem skutečně, ale skutečně nenapsal.

Diskutuju právě o tom, že by neměl existovat zvláštní diskriminační režim pro gaye, který by z nich v očích veřejnosti, i v očích jich samých, udělal á priori druhořadé rodiče.

Jednak jsem nenapsal, že všichni, ale že mnozí. Jinak můžou se na procházku po nočních Buznohradech (pro nepražské - Vinohrady), i do vícečlenné družiny, ale to z nich nedělá partnery. Když jdeš s kamárádkou noční Prahou, třeba i strašíš, to já nevim, také to z vás nedělá manžele. Jsem toho názoru, že extrémní vykrouceniny časem vymřou, jako přechodné stadium vývoje Laughing .

Nemyslím si, že homosexualita někoho mrzačí, tím méně gaye. Dřív (až cca konec 90. let) ve většině případů možná. Teď už ne...s vynořením se metrosexuality existují i masmédii propagované varianty moderní mužnosti. A trošku bych to zobecnil - vyrovnaný člověk není samozřejmostí, ale v dnešním světě vyrůstající gayové mají stejnou šanci být vyrovnaní jako jejich vrstevníci.

A konečně jsem potěšen tvým odhalením, že mne považuješ za báječného vyrovnaného homosexuála. Laughing Je to od tebe hezké, ale já sám sebe nevidím jako příklad.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 5:25 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

pá únor 03, 2006 4:32 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Některé věci se zjěvně nemění ani po dlouhé době.

No jednak bychom si asi měli vyjasnit, že motivace pořídit si dítě nemá většinou nic společného s "prázdným místem v životě", to si můžeš pořídit čokla (čolka?), ne dítě. Ani u hetero, ani u homosexuálů... Chtělo by to možná prokázat větší představivost, než si ad absurdum myslet, že několikaletý vztah uvadá takovým způsobem, že jsou v něm prázdná místa, která si obzvláště znudění a dekadentní gayové, touží zaplnit dítětem.

Ten můj argument, ikdyž netvořil osu mého příspěvku, nebyl pochopen. A nevypovídá o mojí (starého gaye na lavičce), ale tvojí skepsi, když si myslíš, že obecné vyjádření "sázka do loterie", je skeptické.

Nevím, jestli o ochraně dětí mluví přímo ústava, nicméně ani ta jim ji není schopná zaručit ani v heterosexuálních partnerstvích, dalo by se říct tam zvláště, protože u plodného páru nějaký glejt na dítě nepadá v úvahu. A co jsem tím chtěl mimo jiné vyjádřit bylo, že ať už jsou tvé dispozice podle lékařského vyšetření jakékoliv, stejně můžeš např. ve výchově selhat. Stejně jako kdokoliv jiný.

Jinak se objevují naši staří známí, "primární příčiny", zpoza kterých na mě juká "dětinskost". To je ale zbytečné rozvrtávat.

A dál - to, že tvoje obsese třicetiletými, směšnými, gayi, je založená na osobní zkušenosti hraničící s traumatem, o tom tu asi nemá pochyby už nikdo. Také takovou zkušenost mám, velmi neblahou, jež následně dominovala mým nočním můrám ještě asi půl roku. Ale protože jsem znal již předtím gaye mladé a nadějné, vztahuji zmíněnou zkušenost jen na spexifickou skupinu gayů, případně klubového života. Nicméně zjistil jsem, že se mnohdy nejedná až tak o gaye, jako o efebofily.

Jinak kluk z ochranky - mňam! Laughing
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

st únor 01, 2006 9:39 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 01, 2006 9:25 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: ?? Citovat

Vis, ono lze opravdu tezko predvidat dopredu stabilitu vztahu dvou heteraku i gayu. Mozna by to vyresilo prubezne poradensti nebo treba nejaky kurz komunikace.Treba mi rodice se maji radi presto jejich vztah neni stabilni, protoze spolu neumi dobre komunikovt. ajiz s eo to ani moc nesnazi. Vis, mozna v zajmu ditete by to chtelo povolit ay parum adopci. Ale predem ten par mozna pripravit. Poskytnout mu i pote urcity poradensky servis..Nejak sikovne to osetrit:-))
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 01, 2006 8:19 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

st únor 01, 2006 2:51 pm
Autor Zpráva
Azarael
uživatel+


Založen: 30.12.2005
Příspěvky: 153
Bydliště: spíš Plzeň

Předmět: to De.jo Citovat

Za prvé,

Dítě by mělo vyrůstat ve stabilním prostředí, ne si po určité době zase zvykat na nového tatínka. Parlament nemůže ignorovat, že se většina gay vztahů v porovnání s oboupohlavními páry po poměrně krátké době hroutí.


Ty seš vážně vůl

Tak za 1) Netuším kde jsi na tuhle informaci přišel, ale typoval bych, že se jedná o nějakej církevní průzkum. Homosexuální páry nejsou o nic méně stabilní než heterácký (viz rozvodovost)
2) proč by mělo panovat nějaký omezení v délce vztahu, jako kritéria možnosti vychovat dítě? To by rovnou všichni heteráci museli vyplňovat žádanky na povolení si dítě udělat, kde by museli doložit, že jsou svoji, že se maj rádi, že maj stabilní práci, že vidělávaj dost aby dítěti poskitli stabilní zázemí a vzdělání a že jsou psichicky způsobilí k výchově?
3) po tebou navržených 10ti letech - řekněme že uzavřou partnerství v 25-26, dítě můžou adoptovat v 35-36 pokud adoptují malé dítě ne 11 nebo 12 tak mu můžou dělat dědečky a ne tatínky.

A jedna rada pro tebe - doporočuji obostrannou lobotomii možná ti to pomůže stát se "zdravým"
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 31, 2006 10:11 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Návrat do mísy. Citovat

To Libor:

To je zřejmě pravda, ale mě se partner zdál moc přitažlivý, hezký, roztomilý už při prvním pohledu, jen vím, že z vnějšího pohledu můj dojem sdílí méně lidí, než u toho předchozího (našli se tací, kteří mi to řekli Evil or Very Mad ) ale už pst ať nás lluky nevymaže Laughing Very Happy

To all:

Nebylo prokázáno, že by homosexuálové tvořili méně stabilní páry než heterosexuálové, pokud není řeč o těch, kteří tvoří "pár" jen za účelem flirtu, ale ti asi těžko budou chtít uzavřít registrované partnerství, nebo dokonce adoptovat dítě.

Heterosexuáové nemusí prokazovat svou zralost, asi tak jako několikahodinové manželství Britney Spears jistě její zralost prokazuje. A to, že by si dítě muselo vždy zvykat na nového tatínka/maminku se stává dnes a denně u heterosexuálních ať už svobodných matek/otců, nebo lidí, kteří se kvůli každé další známosti žení. Já osobně znám ve svém okolí pouze dvě heterosexuální manželství, která by byla po 10 letech bezproblémová, a zatím bez rozvodu.

Na dětech takové "střídání stráží" jistě stopy zanechá, ale stát tomu nemůže bránit u heterosexuálů, a tedy by si neměl osobovat toto právo (k další diskiminaci) ani u homosexuálů. Adopční úředník není vědma před hetero- ani před homo- párem.

Láska, soužití s partnerem, manželství, a nakonec dítě, to jsou ať se nám to líbí nebo ne (nebo ikdyž si to neuvědomujeme), sázky do loterie...nikdo si nemůže být jistý, jak to dopadne..
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 31, 2006 8:13 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Výzkumy Citovat

Nejsou prosím někde zveřejněné první výsledky prováděne s gay páry a adoptovanými dětmi v Holansku? docela by mě zajímaly první výsledky. Děkuji... PS: Mohou být v nějakých mezinárodních odborných časopisech.
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út leden 31, 2006 8:02 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: ... Citovat

Vážení, chtěl bych Vás požádat o jediné. Tématem této diskuse je homoparentalita a já bych byl velice rád, pokud by se zde hovořilo pouze o ní a o tématech příbuzných a o ničem jiném! Žádám Vás o diskusi věcnou a hlavně k tématu! Pokud se zde objeví příspěvky, u nichž usoudím, že sem nepatří, nechám je smazat.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út leden 31, 2006 4:02 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Asociace Citovat

da.jo napsal:
Od nedůležité závorky vytrhnuté z kontextu argumentů k homoparentalitě(už jsem ji raději smazal) k příspěvku na téma "láska a ti, co ji nepoznali", až k pokusu vystihnout samu podstatu krásy! Panečku, to je diskuze! Wink Brambůrky na slanině jsou znamenité, olej v salátě nebyl žluklý...


To víš síla asociací se opět plně prokázala Twisted Evil
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út leden 31, 2006 3:49 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út leden 31, 2006 3:34 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Krása Citovat

Kdo vskutku miluje vidi krasu ukrytou itam kde ji druzi nevidi. Kazdy je pro nekoho tim princem. Kdyz milujes tak ten kdo se mohl zdat enzajimavy. Se stane tim nejkrasnejsim klukem pod sluncem. Zazl jsem to sam. Tomu se rika laska bez podminek.. A hledat kluka podle vzhledu ja nevim. Vse zacina tim, ze si s nim rozumis a je ti s nim fajn. Pak najednou se stava krasnym. V tvych ocich. Vidis jeho krasu..v ocich, pohledu..Vsude Embarassed
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

út leden 31, 2006 2:57 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Mimo mísu. Citovat

No je to trošku mimo mísu, ale nedá mi to. To, jak zmiňuješ, že každý další je vždy lepší a lepší. To je subjektivně samozřejmě pravda - proč subjektivně? Můj současný přítel je například spíš roztomilý než klasicky krásný, na rozdíl od toho předchozího, nicméně já ho miluju, takže mě se jeví nejlepším. Je to pravda samozřejmě ve stejné míře i u heterosexuálních párů. Která žena, nebo muž, pokud svého partnera/ku miluje, by řekla "miluju ji/ho, ale ta/ten bývalá/ý byl/a lepší"? To by neřekl nikdo, kdo miluje. Ale jak to vysvětlit člověku, který nepoznal ani jednu lásku, ať už jakkoliv orientovanou.

PS: Má první reakce vůbec nebyla na da.jo, odpovídal jsem v souladu s llukynkovým zadáním.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út leden 31, 2006 2:26 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:42 pm, celkově upraveno 2 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 30, 2006 7:53 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

Za 1. jednak jsem tu místnost chtěl založit já! Laughing

Za 2. - neznám jediný důvod, proč by homosexuálové nemohli být stejně kvalitními rodiči, jako heterosexuálové
- možnost poskytnout zázemí pro děti z dětských domovů
- další krůček na cestě ke zrušení stigmatu z homosexuality - totiž, pokud nebudeme moct adoptovat děti, bude stále v myslích většinové populace hlodat, že ona ta homosexualita nebude až zas tak normální, když jim naše moudré hlavy v parlamentu nechtějí svěřit děti ani z děcáku.

- důvody proti mi nejsou známy

Za 3. Nemyslím si ani, že dítě potřebuje v rodině mužský i ženský vzor, přijde mi to jako pověra. Zvlášť v době kdy masmédia dávají úplně jiné vzory , než ty rodičovské. Proč by ho potřebovalo? Aby se nebálo žen? Nebo mužů?

Opravte mě jestli se pletu, ale nejsou na tom malí kluci (6-cca 10), vyrostlí v běžných heterosexuálních rodinách tak, že se stýkají jen s jinými malými kluky a o holkách si myslí, že jsou buď směšný, hloupý, hnusný, divný atp. A malé holčičky o klucích?

Dítě podle mne potřebuje dva rodiče, aby byla výchova vyvážená, jinak je imprinting povahy jednoho rodiče příliš silný.

Za 4. toho posměchu bych se moc nebál, ona většina malých dětí to velmi pravděpodobně (nejsou-li dětmi ze zvlášť homofobní domácnosti) nebude moc řešit, natož aby se ptala doma proč...spíš se rodičům pochlubí, že ví něco, co oni ne... to bude asi tak všechno.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

po leden 30, 2006 7:47 pm
Autor Zpráva
da.jo
guru+


Založen: 24.10.2005
Příspěvky: 764

Předmět: Citovat



Naposledy upravil da.jo dne pá červenec 11, 2008 8:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 30, 2006 3:40 pm
Autor Zpráva
llukynek
guru


Založen: 20.10.2005
Příspěvky: 655
Bydliště: Kousek od Pardubic:o)

Předmět: ... Citovat

Můj názor na tuto otázku je snad všem jasný. Jsem ZCELA PRO! Nevidím jediný skutečně relevantní důvod, který by hovořil proti.

Často se setkávám s názorem, že homosexuální páry nemohou být postaveny na rovno "rodině" (zámerně v uvozovkách) a s tím, že by dětem adoptovaným homosexuálním párem chyběl některý ze vzorů (mužský či ženský), proto mi dovolte, abych zde použil část svého dřívějšího textu, zajisté to bude poučné i pro Vás. (Nevím, jestli jsem sem ten text už někdy nedával, ale to je vlastně jedno, protože se do této diskuse hodí. Červeně jsou označeny části textu, na které jsem reagoval.)

...Nejprve si definujme, co je to rodina. Pravděpodobně se domníváte, že rodina jsou otec, matka a jejich děti, ale takto jednoduché to skutečně není. Rodinu tvoří lidé, kteří se mají rádi a nezáleží na tom, jaké jsou sexuální orientace. Rodina může být muž, žena a děti, ale stejně tak mohou rodinou být dvě lesbičky či dva gayové, jejich děti, sourozenci, rodiče, prarodiče či jiní příbuzní, do jejich rodiny mohou patřit jejich přátelé... Rodina není tak "úzká", jak si jí spousta lidí představuje.


"Že homosexualita je přirozená, neměnná a jako taková má právo na rovné postavení s rodinou."

A není snad homosexualita přirozená? Domníváte se, že je snad výtvorem člověka, že o tom, jestli bude jedinec homosexuální nebo nebude rozhoduje sám tento jedinec? Že si prostě řekne," táák a od teďka budu hetero, a od teď budu homo a dneska budu bi"? Kdyby homosexualita byla otázkou volby a nikoli přirozeností, proč by si ji volili například Íránští chlapci, kterým za ni hrozí trest smrti (mimochodem on nejen hrozí, oni jim ho skutečně dávají, oni je za to poparvují!!!)? Proč by si ji volili lidé v netolerantních společnostech, kde by museli neustále poslouchat plky ostatních """normálních"""? Proč by tímto sami sobě ubližovali? Homosexualita je přirozená a je stará jako lidstvo! Není to žádná móda, prostě tu je a bude, stejně jako tu byla staletí před námi!

Z jakého jediného důvodu by neměly mít homosexuální páry rovné postavení s páry
heterosexuálními? Rovné postavení s manželstvím a nikoli rodinou, protože manželství není podmínkou vzniku rodiny stejně jako rodina neznamená manželství! Homosexuálové mají rodiny a tyto rodiny jsou na stejné úrovni jako všechny jiné! Homosexuálové proto nemají žádnou potřebu na "rovné právo s rodinou", protože rovnost v této otázce již existuje a vždycky existovat bude!

Domnívám se, že velice často je používáno slůvko "normální" jehož použití v otázkách hetero a homosexuality považuji za velice nešťastné. Mnohem lepší je slůvko "přirozený". Pro mne jako gaye je moje homosexualita zcela přirozená. Zároveň však vím a plně respektuji fakt, že pro někoho jiného je přirozená heterosexualita. Jak homosexualita, tak heterosexualita případně bisexualita však jsou zcela normální a rovnocenné sexuální orientace.


"...o tom jak je pro vývoj, charakter a další rozvoj osobnosti jedince důležité mít ženský a mužský vzor a to nejen v rodině etc.etc. To jsou věci, které vy nemůžete zajistit a zcela záměrně je opomíjíte a překrucujete."

Opomíjíme? Překrucujeme? Vážený pane, všichni, i homosexuálové, to Vás ujišťuji, dobře vědí, že je důležité, aby dítě mělo ženský i mužský vzor. Problém je spíš v tom, že lidé jako Vy vidí vztah dvou mužů či žen jako naprosto sterilní prostředí, kde by se dítě setkávalo pouze se svými otci či matkami a s nikým jiným. Tak to ovšem není!!! Dítě se přirozeně setkává s mnohými osobnostmi, ať již mužskými či ženskými, a své vzory si vybírá mezi všemi těmito osobnostmi a nikoli pouze mezi rodiči!!! Ženským vzorem pro dceru dvou gayů může být matka nebo setra jednoho z nich či jejich kamarádka, naopak vzorem pro chlapce, syna dvou leseb, to může být jeho strýc, kamarád matek nebo jiný muž, s nímž se dítě bude setkávat... Argumentujete absencí vzoru chování, ale co třeba taková ovdovělá matka s dítětem? Co matka nebo otec, který pečuje o dítě zcela sám? Vždyť i zde by podle Vás měl absentovat nějaký vzor. Dítě ale není kus hmoty, který nevnímá, dítě je živý lidský tvor obdařený smysly a je schopné vyhledat si svůj vzor v komkoli, s kým se setkává.

Neexistenci absence mužského a ženského vzoru při výchově dítěte jsem Vám doufám dostatečně dobře vysvětlil a teď Vám ještě vysvětlím, jaké jsou funkce rodiny, což je také velice podstatná záležitost, která však ještě nebyla zmíněna.

Rodina má čtyři funkce:
1. biologická
2. výchovná
3. sociální
4. ekonomická

Nejdůležitější funkcí rodiny je funkce výchovná, tedy nikoli biologická, jak si mnoho lidí
mylně myslí. Výchovnou funkci může stejně dobře zastat pár gayů jako pár leseb nebo muž a žena. Způsob, jakým vychováte své dítě a jak bude tato výchova kvalitní, nezáleží na tom, jakou máte sexuální orientaci.

Jedinou funkcí, kterou "nemůže homosexuální pár splnit", je funkce biologická, ale i to této funkci rodiny u homosexuálního páru by se daly vést spory, jelikož je nejen teoreticky, ale dnes již také prakticky možné, aby se žena nechala uměle oplodnit a tudíž by biologická funkce rodiny byla splněna i u lesbického páru. Co se týče páru gayů, tak je to trochu obtížnější, ale také existuje řešení, kterému se říká náhradní matka, tedy žena, která by po umělém oplodnění vajíčka od dárkyně spermatem jednoho z mužů a po zavedení vajíčka do dělohy dítě donosila a porodila. O ekonomické a sociální funkci není třeba hovořit, protože tyto jsou plněny zcela.


" Kdybyste vy byli přirozeně postaveni do role rodiny, bez dnešních technických
možností, položím otázku, jak dlouho by přežilo lidstvo???"


Tak ještě jednou. Homosexuálové v rodinách žijí a co se této otázky týče, mají všechny tyto rodiny stejné postavení. Vám však jde spíše o to, co by se stalo, kdyby byli všichni homosexuální, že je to tak? Toto je velmi oblíbený pseudoargument, s nímž se setkávám velice často. Jak dlouho by lidstvo přežilo? Tak dlouho, jak by si to lidstvo přálo, jelikož schopnost plodit potomky není homosexuálům nijak odebrána. Jak by docházelo k plození potomstva zde již bylo naznačeno a netřeba to opakovat.



Je tu ještě jedna důležitá věc a zmínil ji jak Adam tak Libor - posměch okolí. Samozřejmě je pravděpodobné, že by děti z homosexuálních rodin mohly být terčem posměchu svých spolužáků, ale na druhou stranu je velice důležité si uvědomit, že by toto nebyla vina těch homosexuálních rodičů, ale okolní společnosti, tedy lidí, rodičů, teří nedokázali vysvětlit svým dětem, že mít dva tatínky či dvě maminky není nic špatného. Tohle není problém homosexuálů, ale je to problém okolní společnosti, která se s tím musí zžít, musí umět vysvětlit svému sedmiletému dítku, které příjde domů ze školy a řekne: "Mami, tati, Pepík má dvě maminky..." proč má Pepík dvě maminky. Tohle není problém homosexuálů, musím to znovu zopakovat, ale je to problém heterosexuálů.
_________________
Setkáš-li se s homofobem, nakopej mu zadek! Ale nikoli svou ladnou nožkou, ale svou inteligencí! Ukaž mu, kde je jeho místo! Ty jsi v právu, tak se sakra neboj otevřít hubu a bránit se!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

po leden 30, 2006 3:07 pm
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Můj názor Citovat

Mám jediné velké proti. Nejsem si jistý jak by děti zvládli psychycký tlak ht okolí. tu zlobu a nepochopení. vHolansku jsou takové děti předmětem výzkumných studí. Stejně jako homosexuální vztahy v, kterých žijí jejich rodiče. A tomu všemu bych vystavit své děti nechtěl. Jinak j epro mě opravdu vysněný sen mít úžasného milého manžea a třeba i dítě. Ale takhle až přijde ten manžel zůstaneme asi u pejska. Nebo jiného zvířátka. Které není tak sugestibilní jako děti.

Je to samozřejmě vše o vyspělosti konkrétních lidí, a jedinců. Nelze to paušalizovat. Však vím, že dítě potřebuje opravdu stabilní zázemí. ne nějaký dětský domov..

Počkejme si na výsledky holanských studií.Budou známy asi tak za 20 let. Možná i 30. chějí je sledovat celý život. Jak děti tak jejich homosexuální "rodiče".
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne leden 29, 2006 11:37 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: pro a proti Citovat

Pro:
- lepší dobrá rodina se dvěma tatínky nebo dvěma maminkami než ústav s pěti "tetami"
- když to jde ve světě, proč by to nešlo u nás?
- dětem by byla poskytnuta tolerantní liberální výchova

Proti:
- případný posměch okolních všudypřítomných blbců, kteří nikdy nevymřou

Je to jen moje teorie. Děti bych chtěl tak za deset let. Tedy když bude s kým, když to půjde a když budu žít tak, abych tomu prckovi zaručil pevné materiální a sociální zázemí.

Jak zde někde byl odkaz na Meziřady z Mezipater, podařilo se mi v kině ukořistit několik výtisků. A prsknul jsem to do školy na nástěnku "K zamyšlení", samozřejmě úhledně zatrhané. Byl to takový menší školní skandálek - naší homofóbní angličtinářku z toho málem trfil šlak.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 10 z 11
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist