Gay komunita
     
         
         
 
Home Registrace FAQ Seznam uživatelů Uživatelské skupiny Posledních 50  
  Soukromé zprávy Přihlášení  
   
 
 
Obsah fóra Gay komunita Od začátku Coming out
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
      Časy uváděny v GMT + 2 hodiny  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 51, 52, 53  Další

út únor 13, 2007 1:21 am
Autor Zpráva
thalys
uživatel


Založen: 28.1.2007
Příspěvky: 43
Bydliště: 50°5'26.3N - 14°24'5.7 E

Předmět: Citovat

Ahoj. Když to tady čtu, říkal jsem si, že i já přijdu se svou troškou do mlýna, protože by to někomu mohlo pomoct. Můj coming out proběhl velice zajímavým způsobem, řekl bych až drastickým. Ale jsem rád, že je to za mnou, nebo lépe řečeno za námi. Píšu-li drastickým, pak je to proto, že došlo k několika věcem, na které s odstupem času vzpomínám s velice neutrálním pocitem. Na úvod musím poznamenat, že nejhorší, jak oddalovaný coming out může dopadnout je na antidepresivech. Ano, v mém případě se zkombinovalo nedostatečné vytížení na doktorandském studiu s tlakem okolí, které tvrdilo, že je čas skoncovat se školou, najít si holku a odstěhovat se. Tím to začalo. Dřív jsem několik let tyhle narážky přecházel, ale nevím co se to tenkrát před rokem stalo, prostě jsem o nich začal uvažovat jinak, začal jsem si uvědomovat, že na těchto výtkách opravdu něco bude. No jo, ale co s tím... Situaci jsem nějak nezvládl a místo aktivit, jak se z toho podivného rozpoložení dostat, jsem se naopak zablokoval. Takže jsem začal chodit k doktorce, která to ze mě prostě nenásilnou formou dostala ven. Začal jsem brát prášky, které už naštěstí nebaštím. Mimo homosexuality se dozvěděla i o tom, že jsem byl v tu dobu nějak zhnusen stylem života, který jsem provozoval (k té doktorce jsem zaběhl i třeba kvůli tomu, že mě začaly napadat sebedestruktivní myšlenky, fuj, ještě že to je pryč!). Doktorka téma homosexuality jen nabrnkla, ale já jsem si díky ní konečně přiznal, že to tak prostě je. Pokud to o sobě víte a jste s tím smířeni, máte na půl vyhráno! Po doktorce se to dozvěděl jako první kamarád. Ten již byl naočkován svou holkou, která měla čuch a díky své ženské intuici to o mě vystopovala, takže ho to nepřekvapilo. Jako kdyby to bylo včera, slyším jeho věty: "Jestli si myslíš, že se na mém vztahu k tobě něco změnilo, tak se pleteš. Byl jsi, jsi a budeš mým kamarádem." Tohle mě hodně povzbudilo. Další přišli na řadu rodiče. Jednou večer jsem měl nějakou blbou náladu a nějak jsem se úplně třásl. Musel jsem s pravdou ven. Naši se zachovali úžasně, ale možná to bylo také tím, že jsem použil poněkud neurčité slůvko "asi" - asi jsem gay. K zásadnímu zlomu už zbývalo jen pár hodin. Jako třetí se to o mě dozvěděl o 4,5 roku starší bratr. Jenže ouha, překvapení. Na zpověď "Víš, já jsem asi na kluky" (asi tam bylo jen kvůli tomu, že jsem netušil, jak budou ostatní reagovat a nechával jsem si zadní vrátka pro cestu zpět) se mi dostalo odpovědi "No, já to o sobě vím už docela dlouho." Byla to trochu komická situace, mě bylo 24, bráchovi 29 a teprve v tuhle chvíli jsme se to o sobě navzájem dověděli. Chvíli jsme se smáli, ale pak nás přepadl tíživý pocit, co s tím. O mě už to naši věděli, ale o bráchovi ne. Jenže právě na staršího bráchu všichni směřovali svoje dotazy, kdy jim předvede svou holku atp. Já jsem byl ve stínu. Tou dobou jsem bydlel u bráchy. Bohužel se stalo něco, co zamíchalo kartami totálně. Vzhledem k mému vyznání, k přiznání se o sebedestriktivních myšlenkách a k odloučení od rodičů se mámě vybavovaly různé nepříjemné myšlenky a nakonec se sesypala (léčebna). Trvalo to asi měsíc a půl. Důvod, proč se máma sesypala mi dodnes není příliš znám, ale domnívám se, že to bylo právě tím, že to tušila už i o bráchovi, ale bála se zeptat. Po dohodě s psychology se brácha svěřil mámě nedlouho po propuštění z léčebny. Nic se nedělo, máma to vzala statečně, ale trvalo jí hodně dlouho, než se s tím smířila. Pokud se tedy bojíte, co bude, až to řeknete rodičům a jako poslední možnost berete psychický kolaps, nezoufejte, i kdyby se to stalo, máte velikou šanci, že se vše urovná. Dneska jsou mí rodiče relativně v pohodě a již pořádají nedělní obědy, na kterých se docela často objevuje brácha s přítelem (a brzy patrně i já se svým... Smile ). Tohle bych si ještě před rokem nepředstavil ani v nejodvážnějším snu. Coming out u ostatních kamarádů a kamarádek jsem prožil už relativně v pohodě, asi jsem si dobře vybral a dozvěděli se to pouze ti "praví". Většina z nich to přijala úplně v pohodě (a teď se ptají, jak mi to klape s přítelem). Nádhera.

Když to shrnu, mám několik rad: Pro "úvodní" coming out si vyberte pro začátek někoho, komu to o sobě chcete říct a očekáváte, že vás pochopí. Volte opatrně. Poté zkuste opatrně rodiče, ale nechte jim čas. Žádný rodič váš coming out nemůže přijmout podobně jako tvrzení "Jdu pro housky". Pak vyberte "vyvolené" kamarády a otestujte si jejich reakce. Ty, kteří projdou, pozvěte na kafe a řekněte jim to. Ale rozhodně, nechoďte moc dlouho kolem horké kaše. Ti lidé nejsou blbci a vytuší, co jim chcete číct... No a pak zbývají ti ostatní. Tady ještě moje poznatky nejsou příliš propracované. Ale myslím, že dobré je motto: "Je to moje věc, nikomu cizímu do toho nic není". Svému okolí to osobně říkám pouze tehdy, pokud těm lidem důvěřuji, což se kupř. projevuje tak, že jsou vnímaví a nězištně se ptají, jak se mám, kam pojedu na dovolenou, s kým a podobně. Myšlenek na pomluvy za zády jsem se nějak zbavil - pomlouvá se kvůli lecčemus, tak proč truchlit nad tím, že se někdo bude bavit na můj účet. Vždyť právě on(a) se stejně může státe terčem posměchu třeba za křivý nos nebo za nedochvilnost... Je to těžké to takhle brát, ale jde to.

Jo a poslední důležitá věc na závěr: Vystupte ze zajetých kolejí (najděte si práci, stálého přítele, nové koníčky apod.) - nesměřujte rovnou zcela jiným směrem, ale vemte to trochu jinudy. Neztrácejte své dlouhodobé zájmy a hlavně, neztrácejte přátele (Uhlíř se Svěrákem o tom nasali více než výmluvnou píseň "Neopouštěj staré známé pro nové", podobně jako se zachováš ty k nim, zachovají se i oni k Tobě...). Není to lehké, bolí to, ale jde to a hlavně to pomáhá!

Tolik můj příběh. Těm, kdo se pročetli až sem, děkuji. Stejně tak si neodpustím poděkovat svému příteli, který mě dává hodně energie, ale občas ji někdy i odebírá Smile. Ale to je ve vztahu normální, že? Laughing

Těším se na případné reakce.


Naposledy upravil thalys dne út únor 13, 2007 1:22 pm, celkově upraveno 8 krát.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 10, 2007 3:08 pm
Autor Zpráva
Kure05
uživatel


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Trutnov

Předmět: Citovat

No atmosferu muzu popsat ted Wink Jeden den jsem si pujcil film Ucastnici zajezdu a odpoledne jsem na to koukal ja a vecer se na to chteli kouknout rodice tak jsem sel s nima koukat znova a reakce byla podle myho ocekavani. Mamka byla temer vpohode, ale tata pernamentne remcal ! Takze asi tak Wink No a mama musi neco tusit, pac po vanocich me nekdo dobil kredit na mobil tak jsem se ptal mamky jestli to nahodou nebyla ona pac jsem nevedel od koho to je. A rekla me ze ne, ale zeptala se me jestli to nebyl nejakej kluk z toho chatu kam chodim (jsem ji rek ze iboys je chat) no a rekla to takovym zajimavym tonem, no radsi jsem odesel . . .
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so únor 10, 2007 11:15 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Oznámení rodičům Citovat

Já bych to oznámení rodičům nijak neplánoval. Ono strach z jejich reakce je o hodně moc horší než jejich vlastní reakce. Když už máš zkušenosti s tím, říkat to lidem do očí (poprvé je to nejtěžší) pak rodiče můžou být jen další lidé, kterým to řekneš.

Kromě toho, jestli to maminka už tuší, nebude to pro ni takový šok, protože podvědomě s tou alternativou počítá. A otec, ten se podá. Jen mu musíš nechat čas. Mě ten můj po půl hodině oznámil, že to respektuje a tím to skončilo.

Ještě jsem zvědav, jaká bude atmosféra v obývacím pokoji, když budou v TV dávat nějakou gay-scénu.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

čt únor 08, 2007 4:24 pm
Autor Zpráva
Kure05
uživatel


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Trutnov

Předmět: Citovat

Martin napsal:
livefile napsal:
Kure05 napsal:
Ahoj, tak jsem se sem taky prokousal tim zazrakem jmenem internet Laughing
Tak ted Vam napisu neco o me jak jak jsem na tom ja Wink

To ze se me libej vic kluci jsem si zacal uvedomovat nekdy v 13 rokach, ale nejak jsem to zatim neresil. Postupem casu me to ale zacinalo bejt cim dal vic jasnejsi jak to semnou je. Nikdy jsem z toho nedelal nejakou hroznou vec, nikdy jsem to neresil a rikal jsem si ze to tak proste je a nijak to nezmenim. Je to divny, ale nevadi me ze jsem gay, ale jen me stve ze nejspis nebudu mit rodinu a deti a vse co k tomu patri, no ale co sa delat, ze ? No a ted se vratim k tomu k tomu kvuli cemu pisu. Asi pred ctyrma mesicema jsem si rek ze to nekomu reknu. V uvahu pripadala moje nejlepsi kamoska, ale vse se trosek zvrhlo a jako prvni se to dozvedel jeden kamos ze skoly. Podal jsem mu to hadankovou metodou po ICQ a vzal totalne vpohode a vubec to neresi a u nej jsem si jistej ze to nikomu nerekne. Jako druha se to dozvedela ta kamoska. Ty jsem to rikal osobne a bylo to neco silenyho. Hozne jsem se klepal a byl jsem silene zpocenej a chtelo se me brecet. U ni jsem taky predpokladal ze to veme vpohode. Druhy den jsem od ni dostal ranu v podobe ze na me vyvalila ze je BI Shocked Tak jsem si rikal ze to taky zazila a nase vztahy se jeste zlepsily Wink Pak jsem to chtel rict manzelovi ty kamosky a to jsem vubec nevedel jak a dopadlo to uplne hrozne. Jednou jsme se jen tak bavili o nickach ktery pouzivame na netu a ten kamos jen tak ze srandy zadal muj do googlu a mezi prvnima byl odkaz na Iboys Shocked Okamzite jsem mu to zavrel, ale on si to nejak pak vybavil a furt prudil s tim ze se chce kouknout znova tak jsem mu to radsi rekl nez aby si to precetl. Chvilku z toho byl zmatenej, ale taky se mezi nama nic nezmenilo. Pak jsem to jeste rek jedny kamosce ze zakladky ktera me kdysi hrozne moc pomohla a ta to taky vzala vpohode, ale to bylo diky tomu ze uz takovyho kamose taky ma. Jinak to nikde nesirim, neni potreba. Ale uz delsi dobu me hloda to ze to reknu rodicum. Ale jak ??? Jednou jsem se malem prokecl tim ze jsem nechal maximalizovany okno s Iboysem a na minutku jsem odesel a mamka me nabehla do pokoje a asi si to precetla a kdyz jsem rpisel tak se me ptala jestli jsem na kluky a ze stejnak nemam holku tak at to reknu, ale v ty chvili jsem byl tak vyjukanej ze jsem to zaprel. Ja bych rek ze to mamka prijme vpohode, ale problem vidim s tatou, ten jakmile vidi nekde nejaky kluky jak se drzej za ruce nebo o tom mluvej v TV tak ma takovy blby kydy a nadava jak das. Ten az se to dozvi tak me asi zabije. Mamce to chci rict nekdy ted, ale nevim vubec jak. Musim to nejak vymyslet. Klidne piste nazory nebo rady Wink O prubehu budu informovat . . .


Taky jsem se nejvíce bál reakcce táty, měl přesně stejný narážky a hlody když viděl dva "teplouše" ......... nějak to vyplinulo samo a jednou jsem mu to řekl, klepal jsem se u toho sice jak ratlík a nějaká ta slza taky ukápla, ale dneska už je to naprosto v pohoděSmile Tak držim palce at to zvládneš. Mamce to řekni at máš spojence, možná ti připraví správnou atmosféru k tomu abys to řekl i otci.


No vono právě s těma tátama je to většinou složitější, ale nějaký kecy u telky...no je něco jinýho, když to dělaji "nějaký ty buzny" a když syn.


No s to ze by me mama pomohla s atmosfeou to fakt nehrozi. No uvidime, musim na tom zapracovat Confused A taky to nejdriv rict mame, ale to musim najit odvahu . . .
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 08, 2007 3:31 pm
Autor Zpráva
Martin
šaman


Založen: 25.10.2005
Příspěvky: 7470
Bydliště: Teherán:)

Předmět: Citovat

livefile napsal:
Kure05 napsal:
Ahoj, tak jsem se sem taky prokousal tim zazrakem jmenem internet Laughing
Tak ted Vam napisu neco o me jak jak jsem na tom ja Wink

To ze se me libej vic kluci jsem si zacal uvedomovat nekdy v 13 rokach, ale nejak jsem to zatim neresil. Postupem casu me to ale zacinalo bejt cim dal vic jasnejsi jak to semnou je. Nikdy jsem z toho nedelal nejakou hroznou vec, nikdy jsem to neresil a rikal jsem si ze to tak proste je a nijak to nezmenim. Je to divny, ale nevadi me ze jsem gay, ale jen me stve ze nejspis nebudu mit rodinu a deti a vse co k tomu patri, no ale co sa delat, ze ? No a ted se vratim k tomu k tomu kvuli cemu pisu. Asi pred ctyrma mesicema jsem si rek ze to nekomu reknu. V uvahu pripadala moje nejlepsi kamoska, ale vse se trosek zvrhlo a jako prvni se to dozvedel jeden kamos ze skoly. Podal jsem mu to hadankovou metodou po ICQ a vzal totalne vpohode a vubec to neresi a u nej jsem si jistej ze to nikomu nerekne. Jako druha se to dozvedela ta kamoska. Ty jsem to rikal osobne a bylo to neco silenyho. Hozne jsem se klepal a byl jsem silene zpocenej a chtelo se me brecet. U ni jsem taky predpokladal ze to veme vpohode. Druhy den jsem od ni dostal ranu v podobe ze na me vyvalila ze je BI Shocked Tak jsem si rikal ze to taky zazila a nase vztahy se jeste zlepsily Wink Pak jsem to chtel rict manzelovi ty kamosky a to jsem vubec nevedel jak a dopadlo to uplne hrozne. Jednou jsme se jen tak bavili o nickach ktery pouzivame na netu a ten kamos jen tak ze srandy zadal muj do googlu a mezi prvnima byl odkaz na Iboys Shocked Okamzite jsem mu to zavrel, ale on si to nejak pak vybavil a furt prudil s tim ze se chce kouknout znova tak jsem mu to radsi rekl nez aby si to precetl. Chvilku z toho byl zmatenej, ale taky se mezi nama nic nezmenilo. Pak jsem to jeste rek jedny kamosce ze zakladky ktera me kdysi hrozne moc pomohla a ta to taky vzala vpohode, ale to bylo diky tomu ze uz takovyho kamose taky ma. Jinak to nikde nesirim, neni potreba. Ale uz delsi dobu me hloda to ze to reknu rodicum. Ale jak ??? Jednou jsem se malem prokecl tim ze jsem nechal maximalizovany okno s Iboysem a na minutku jsem odesel a mamka me nabehla do pokoje a asi si to precetla a kdyz jsem rpisel tak se me ptala jestli jsem na kluky a ze stejnak nemam holku tak at to reknu, ale v ty chvili jsem byl tak vyjukanej ze jsem to zaprel. Ja bych rek ze to mamka prijme vpohode, ale problem vidim s tatou, ten jakmile vidi nekde nejaky kluky jak se drzej za ruce nebo o tom mluvej v TV tak ma takovy blby kydy a nadava jak das. Ten az se to dozvi tak me asi zabije. Mamce to chci rict nekdy ted, ale nevim vubec jak. Musim to nejak vymyslet. Klidne piste nazory nebo rady Wink O prubehu budu informovat . . .


Taky jsem se nejvíce bál reakcce táty, měl přesně stejný narážky a hlody když viděl dva "teplouše" ......... nějak to vyplinulo samo a jednou jsem mu to řekl, klepal jsem se u toho sice jak ratlík a nějaká ta slza taky ukápla, ale dneska už je to naprosto v pohoděSmile Tak držim palce at to zvládneš. Mamce to řekni at máš spojence, možná ti připraví správnou atmosféru k tomu abys to řekl i otci.


No vono právě s těma tátama je to většinou složitější, ale nějaký kecy u telky...no je něco jinýho, když to dělaji "nějaký ty buzny" a když syn.
_________________
You have trapped me in your trap of logic!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 08, 2007 12:34 pm
Autor Zpráva
livefile
uživatel


Založen: 15.6.2006
Příspěvky: 44

Předmět: Citovat

Kure05 napsal:
Ahoj, tak jsem se sem taky prokousal tim zazrakem jmenem internet Laughing
Tak ted Vam napisu neco o me jak jak jsem na tom ja Wink

To ze se me libej vic kluci jsem si zacal uvedomovat nekdy v 13 rokach, ale nejak jsem to zatim neresil. Postupem casu me to ale zacinalo bejt cim dal vic jasnejsi jak to semnou je. Nikdy jsem z toho nedelal nejakou hroznou vec, nikdy jsem to neresil a rikal jsem si ze to tak proste je a nijak to nezmenim. Je to divny, ale nevadi me ze jsem gay, ale jen me stve ze nejspis nebudu mit rodinu a deti a vse co k tomu patri, no ale co sa delat, ze ? No a ted se vratim k tomu k tomu kvuli cemu pisu. Asi pred ctyrma mesicema jsem si rek ze to nekomu reknu. V uvahu pripadala moje nejlepsi kamoska, ale vse se trosek zvrhlo a jako prvni se to dozvedel jeden kamos ze skoly. Podal jsem mu to hadankovou metodou po ICQ a vzal totalne vpohode a vubec to neresi a u nej jsem si jistej ze to nikomu nerekne. Jako druha se to dozvedela ta kamoska. Ty jsem to rikal osobne a bylo to neco silenyho. Hozne jsem se klepal a byl jsem silene zpocenej a chtelo se me brecet. U ni jsem taky predpokladal ze to veme vpohode. Druhy den jsem od ni dostal ranu v podobe ze na me vyvalila ze je BI Shocked Tak jsem si rikal ze to taky zazila a nase vztahy se jeste zlepsily Wink Pak jsem to chtel rict manzelovi ty kamosky a to jsem vubec nevedel jak a dopadlo to uplne hrozne. Jednou jsme se jen tak bavili o nickach ktery pouzivame na netu a ten kamos jen tak ze srandy zadal muj do googlu a mezi prvnima byl odkaz na Iboys Shocked Okamzite jsem mu to zavrel, ale on si to nejak pak vybavil a furt prudil s tim ze se chce kouknout znova tak jsem mu to radsi rekl nez aby si to precetl. Chvilku z toho byl zmatenej, ale taky se mezi nama nic nezmenilo. Pak jsem to jeste rek jedny kamosce ze zakladky ktera me kdysi hrozne moc pomohla a ta to taky vzala vpohode, ale to bylo diky tomu ze uz takovyho kamose taky ma. Jinak to nikde nesirim, neni potreba. Ale uz delsi dobu me hloda to ze to reknu rodicum. Ale jak ??? Jednou jsem se malem prokecl tim ze jsem nechal maximalizovany okno s Iboysem a na minutku jsem odesel a mamka me nabehla do pokoje a asi si to precetla a kdyz jsem rpisel tak se me ptala jestli jsem na kluky a ze stejnak nemam holku tak at to reknu, ale v ty chvili jsem byl tak vyjukanej ze jsem to zaprel. Ja bych rek ze to mamka prijme vpohode, ale problem vidim s tatou, ten jakmile vidi nekde nejaky kluky jak se drzej za ruce nebo o tom mluvej v TV tak ma takovy blby kydy a nadava jak das. Ten az se to dozvi tak me asi zabije. Mamce to chci rict nekdy ted, ale nevim vubec jak. Musim to nejak vymyslet. Klidne piste nazory nebo rady Wink O prubehu budu informovat . . .


Taky jsem se nejvíce bál reakcce táty, měl přesně stejný narážky a hlody když viděl dva "teplouše" ......... nějak to vyplinulo samo a jednou jsem mu to řekl, klepal jsem se u toho sice jak ratlík a nějaká ta slza taky ukápla, ale dneska už je to naprosto v pohoděSmile Tak držim palce at to zvládneš. Mamce to řekni at máš spojence, možná ti připraví správnou atmosféru k tomu abys to řekl i otci.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 08, 2007 1:15 am
Autor Zpráva
Kure05
uživatel


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Trutnov

Předmět: Citovat

Ahoj, tak jsem se sem taky prokousal tim zazrakem jmenem internet Laughing
Tak ted Vam napisu neco o me jak jak jsem na tom ja Wink

To ze se me libej vic kluci jsem si zacal uvedomovat nekdy v 13 rokach, ale nejak jsem to zatim neresil. Postupem casu me to ale zacinalo bejt cim dal vic jasnejsi jak to semnou je. Nikdy jsem z toho nedelal nejakou hroznou vec, nikdy jsem to neresil a rikal jsem si ze to tak proste je a nijak to nezmenim. Je to divny, ale nevadi me ze jsem gay, ale jen me stve ze nejspis nebudu mit rodinu a deti a vse co k tomu patri, no ale co sa delat, ze ? No a ted se vratim k tomu k tomu kvuli cemu pisu. Asi pred ctyrma mesicema jsem si rek ze to nekomu reknu. V uvahu pripadala moje nejlepsi kamoska, ale vse se trosek zvrhlo a jako prvni se to dozvedel jeden kamos ze skoly. Podal jsem mu to hadankovou metodou po ICQ a vzal totalne vpohode a vubec to neresi a u nej jsem si jistej ze to nikomu nerekne. Jako druha se to dozvedela ta kamoska. Ty jsem to rikal osobne a bylo to neco silenyho. Hozne jsem se klepal a byl jsem silene zpocenej a chtelo se me brecet. U ni jsem taky predpokladal ze to veme vpohode. Druhy den jsem od ni dostal ranu v podobe ze na me vyvalila ze je BI Shocked Tak jsem si rikal ze to taky zazila a nase vztahy se jeste zlepsily Wink Pak jsem to chtel rict manzelovi ty kamosky a to jsem vubec nevedel jak a dopadlo to uplne hrozne. Jednou jsme se jen tak bavili o nickach ktery pouzivame na netu a ten kamos jen tak ze srandy zadal muj do googlu a mezi prvnima byl odkaz na Iboys Shocked Okamzite jsem mu to zavrel, ale on si to nejak pak vybavil a furt prudil s tim ze se chce kouknout znova tak jsem mu to radsi rekl nez aby si to precetl. Chvilku z toho byl zmatenej, ale taky se mezi nama nic nezmenilo. Pak jsem to jeste rek jedny kamosce ze zakladky ktera me kdysi hrozne moc pomohla a ta to taky vzala vpohode, ale to bylo diky tomu ze uz takovyho kamose taky ma. Jinak to nikde nesirim, neni potreba. Ale uz delsi dobu me hloda to ze to reknu rodicum. Ale jak ??? Jednou jsem se malem prokecl tim ze jsem nechal maximalizovany okno s Iboysem a na minutku jsem odesel a mamka me nabehla do pokoje a asi si to precetla a kdyz jsem rpisel tak se me ptala jestli jsem na kluky a ze stejnak nemam holku tak at to reknu, ale v ty chvili jsem byl tak vyjukanej ze jsem to zaprel. Ja bych rek ze to mamka prijme vpohode, ale problem vidim s tatou, ten jakmile vidi nekde nejaky kluky jak se drzej za ruce nebo o tom mluvej v TV tak ma takovy blby kydy a nadava jak das. Ten az se to dozvi tak me asi zabije. Mamce to chci rict nekdy ted, ale nevim vubec jak. Musim to nejak vymyslet. Klidne piste nazory nebo rady Wink O prubehu budu informovat . . .
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt únor 01, 2007 8:59 pm
Autor Zpráva
Tomáš
guru


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 685
Bydliště: Praha

Předmět: Citovat

citace:
Myslím, že časem se to srovná. Snad se přede mnou nebudou bát vyprávět vtipy o teplouších, a pod.


No, třeba nebudou, ale nevím, jestli je to to nejlepší: moje mamka má tendenci okomentovat každého gaye ve filmu či seriálu, který jsem zrovna neviděl, takže něco takového: "v tom Šakalovi byl taky gay, byl pěkný a milý, ale dopad hrozně, Bruce Willis ho nemilosrdně zastřelil. Ale byl fakt fajn a hrozně chytrej..."
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 27, 2007 11:26 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Ta přijde s časem. U mě to bylo stejný. V tu chvíli skoro nic, ale po několika týdnech nebo měsících se dostaví určitý klid a vyrovnanost. Těžko se to popisuje - prostě se to neláme najednou, ale přichází to pomalu a postupně Smile
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

so leden 27, 2007 10:25 pm
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: The story continues Citovat

Tak jsem to dnes prozradil rodičům. Zase se potvrdilo, že nejhorší byl strach z jejich reakce.
Vzali to tak nějak normálně, ptali se, jak jsem na to přišel, jestli jsem si jistý... Nakonec otec prohlásil, že nic není tak horké, jak se uvaří (asi doufá, že se to ještě změní), ale že to respektuje. A že prý budu mít těžký život. Tak jsem mu řekl, že to není tak hrozné, mohlo by být hůř (být třeba pedofilem - to by se naděje na klidný život ještě víc ztratila).

Myslím, že časem se to srovná. Snad se přede mnou nebudou bát vyprávět vtipy o teplouších, a pod. Smile

Co k tomu dodat? Oskare-Vodafone, vítej ve světě neomezených možností. Stal se z tebe Vodafone. Smile

PS.: Drobná úleva přišla, ale nic moc.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 10:31 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Re: jak je to u mě... Citovat

Adam napsal:
Nikom napsal:
No tak u mě to ví hoodně lidí. No i když z rodiny to ví jen mamka a teta. Otík nee, ale to je pro mě hrozně těžké a moje vlastní psychološka mi řekla, že se tím nemám trápit, že to počká...
Takže jí věřím a netrápím se tím.


Nechtělo se mi to číst celý, tak jsem skočil rovnou na stranu 26. Už ses vlastně doma pohnul? Nepamauju si, jestli jsi to za ten bez dvou dní rok nepsal.


Ježiš, to je starý jak prase...
Už nějakou dobu to ví a je to v pohodě... Nekonalo se žádný velký oznamování. Prostě mu to došlo. vyplynulo to z kontextu... (konec konců... přítel u nás občas přespává Embarassed)
Rozhodně to nestálo, za nějaké trápení.

Adame? jak to, že si to pamatuješ?
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 10:23 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: jak je to u mě... Citovat

Nikom napsal:
No tak u mě to ví hoodně lidí. No i když z rodiny to ví jen mamka a teta. Otík nee, ale to je pro mě hrozně těžké a moje vlastní psychološka mi řekla, že se tím nemám trápit, že to počká...
Takže jí věřím a netrápím se tím.


Nechtělo se mi to číst celý, tak jsem skočil rovnou na stranu 26. Už ses vlastně doma pohnul? Nepamauju si, jestli jsi to za ten bez dvou dní rok nepsal.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 10:21 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: Můj příběh Citovat

Nikom napsal:
děte se bodnout, je jedno jak "to" řekneš... Hlavně že to dokážeš říct. Razz

Rámcově jo, ale můžeš si vybrat, jestli to pak chceš s ohňostrojem nebo bez.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 10:16 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Citovat

Jo oskare... teda Vodafone gratuluju...

ps. ale pěkně mě štveš. Nehodlám ti platit žádných 1200 za náhradu mojí ztracené sim... To tě radši zruším!!!
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 10:14 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: Re: Můj příběh Citovat

fanfán napsal:
Adam napsal:
fanfán napsal:
Vodafone napsal:
Říkat to z očí do očí je o dost horší.


Leč o to efektivnější.


A kolikrát i efektnější.


Ano, to také.


děte se bodnout, je jedno jak "to" řekneš... Hlavně že to dokážeš říct. Razz
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 8:24 pm
Autor Zpráva
fanfán
uživatel+++


Založen: 10.10.2006
Příspěvky: 402

Předmět: Citovat

TXB napsal:
Leč méně ohleduplné.


To si právě nemyslím. Jistě, v prvních chvílích to bývá šok, ale ten přejde a zbývá už pouze ten samotný fakt.
Mnohem horší je dobu "okecávat" homosexualitu obecně a potom nepřímo říct, že se to asi týká i mě. Tím se sice člověk vyhne šoku, ale dá jakousi naději, že to může být i jinak.
_________________
When you're alone and life is making you lonely you can always go DOWNTOWN...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 8:20 pm
Autor Zpráva
fanfán
uživatel+++


Založen: 10.10.2006
Příspěvky: 402

Předmět: Re: Můj příběh Citovat

Adam napsal:
fanfán napsal:
Vodafone napsal:
Říkat to z očí do očí je o dost horší.


Leč o to efektivnější.


A kolikrát i efektnější.


Ano, to také.
_________________
When you're alone and life is making you lonely you can always go DOWNTOWN...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 8:01 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Leč méně ohleduplné. Pokud ten druhý člověk sedí doma v klidu např. na ICQ, nemusí v tu chvíli krom možného vlastního šoku ještě řešit, jak se tvářit a jak v ten daný okamžik zareagovat. V podstatě pokud zůstane pět minut čučet do blba, nic tím nezkazí a může si to nechat v klidu projít hlavou. Tohle při sdělení z očí do očí zrovna moc dobře nejde (nebudeme-li "čučení do blba" brát doslovně Laughing )
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 7:44 pm
Autor Zpráva
Adam
šaman


Založen: 21.11.2005
Příspěvky: 3495

Předmět: Re: Můj příběh Citovat

fanfán napsal:
Vodafone napsal:
Říkat to z očí do očí je o dost horší.


Leč o to efektivnější.


A kolikrát i efektnější.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 6:46 pm
Autor Zpráva
fanfán
uživatel+++


Založen: 10.10.2006
Příspěvky: 402

Předmět: Re: Můj příběh Citovat

Vodafone napsal:
Říkat to z očí do očí je o dost horší.


Leč o to efektivnější.
_________________
When you're alone and life is making you lonely you can always go DOWNTOWN...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 3:42 am
Autor Zpráva
Petr_K
uživatel++


Založen: 23.3.2006
Příspěvky: 250
Bydliště: Karlovarský kraj

Předmět: Re: Můj příběh Citovat

Gratuluju Oskárku k úspěšnému vnitřnímu CO

Vodafone napsal:
.......Reakce sestřenice byla předvídatelná. Řekla prostě "Jo" ani ne soucitným, ani ne lhostejným tónem. Bylo jasné že se vlastně vůbec nic nemění. Pak řekla, a tím mi mluvila z duše, že jí to přece vůbec nijak neovlivňuje, takže vlastně nevidí důvodu, proč by si to lidi měli říkat (Ona za celý svůj život nikomu neříkala, že je HT).....

V podstatě mám přibližně obdobný názor, tedy že nevidím důvod proč bych to měl říkat téměř každému...

Na druhou stranu ale člověk má prostě někdy potřebu se svěřit s tím co ho trápí, alespoň svým nejbližším v rodině, nebo svému hodně blízkému kamarádovi/kamarádce a pod.. Já jsem to řekl nejdříve pouze několika málo úplně nejbližším lidem z rodiny u kterých jsem cítil potřebu se svěřit, chtěl jsem aby to věděli... Ostatní příbuzní přišli na řadu až když to bylo nezbytné, tedy v okamžiku kdy jsem udělal kroky (odstěhování za svým partnerem atd...) které se už prostě nedaly utajit . Z HT kamarádů jsem to zatím řekl pouze jednomu, je to ale takový kamarád se kterým si říkáme i důvěrnější věci a když za mnou přišel pro slovíčka útěchy a radu s jedním svým trápením tak jsem se mu taky svěřil. Mám ale štěstí že reakce všech lidí z mého okolí byla vždycky kladná Wink
_________________
**** Petr ****
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

ne leden 21, 2007 12:47 am
Autor Zpráva
Vodafone
guru++


Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 1038
Bydliště: Ano

Předmět: Můj příběh Citovat

Ahoj,
rozhodl jsem se sepsat svůj příběh. To, že jsem gay jsem zjistil poměrně brzo - jsem si jist, že už kolem 12 let jsem takové podezření měl. Nechal jsem si ho pro sebe... Ostatně proč se s tím šířit. Kolem 15-ti let už nešlo ani tak o podezření jako spíš o jistotu. S touto jistotou jsem prochodil bez problému celou střední školu, opět aniž by to někdo věděl. Říkal jsem si, že pokrok ve věci by mohla přinést VŠ v Praze, kde bydlím na koleji. Ale nepřinesla. Vždycky jsem si říkal, že přece není vůbec důležité svěřovat se ostatním se svou orientací, zároveň jsem si však řekl, že až se mne někdo zeptá, jestli mám holku, že nebudu lhát.
Nefungovalo to. Za tu dobu ten dotaz přišel dvakrát, pokaždě jsem se raději vyhýbal odpovědi, ze strachu, že se "to" o mne roznese.
Průlom nastal až letos, 8.1.2007, kdy se mi "vyoutoval" po ICQ jeden bývalý kolega ze SŠ. Dokonce ani tehdy jsem se mu nedokázal bezprostředně přiznat, místo toho jsem jen poblahopřál k úspěšnému CO (tak trochu jsem doufal, že se zeptá a já jen odpovím).
Celý druhý den jsem o tom musel přemýšlet. Konečně jsem ve svých 21 letech pochopil, že pokud budu takhle pokračovat v mlžení, bude ze mne za pár let to "uslintané prase" jak se tu o něm píše. Budu se prostě muset naučit to o sobě říkat. Myslím, že teprve v tuhle chvíli jsem završil svůj vnitřní CO. Z Oskara se stal Oskar-Vodafone.
Druhý den jsem onomu kolegovi po ICQ oznámil, že jsem na tom podobně. On samozřejmé slíbil, že si to nechá pro sebe. Začal jsem plánovat, kdo bude další na řadě.
Jako první oběť jsem si vybral sestřenici, co je o 9 let starší. Už jsem se s ní několikrát bavil na téma homosexualita a její názory byly vždycky pokrokové, liberální. Tak jsem to na ní v pátek zkusil.
Říkat to z očí do očí je o dost horší. Podobá se to skákání bungee. Člověk si musí říct teď nebo nikdy a udělat krok do prázdna. Větu "Já jsem gay." jsem si projistotu několikrát vyslovil předem, na nečisto.
Když k tomu konečně došlo, řekl jsem to a rozklepal se. Reakce sestřenice byla předvídatelná. Řekla prostě "Jo" ani ne soucitným, ani ne lhostejným tónem. Bylo jasné že se vlastně vůbec nic nemění. Pak řekla, a tím mi mluvila z duše, že jí to přece vůbec nijak neovlivňuje, takže vlastně nevidí důvodu, proč by si to lidi měli říkat (Ona za celý svůj život nikomu neříkala, že je HT). Bohužel na delší rozhovor nebylo moc času.

Tím jsem se dostal až do současnosti. Další krok asi bude postupně se odkrývat v Praze a nakonec i doma. Díky, že jste dočetli až sem a doufám, že Vás můj příběh neznudil.

Ahoj
Oskar-Vodafone
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
      Na začátek stránky  

st prosinec 27, 2006 12:05 am
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Buď v klidu, já kámošce vrazil kandelář s klukama, ať se podívá, co pěkného jsem sehnal, a když byla u března, tak mi došlo, že je neznalá, tak byla trochu v šoku Laughing
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

út prosinec 26, 2006 2:49 am
Autor Zpráva
Manuel de Falla
guru++


Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1066
Bydliště: Matka měst

Předmět: Citovat

Tak jsem začal připravovat jednoho kamaráda. Pořád si myslím, že to asi nerozchodí. Ale vyvrátil jsem mu pár nejhorších bludů, tak uvidíme ...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 21, 2006 6:15 pm
Autor Zpráva
zdenda
guru+++


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1237
Bydliště: Jihlava

Předmět: Citovat

Laughing to je perfektní
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým, bolševickým nokem.
Jsem zženštilý materialista, ach božínku, jsem tak sama a bez materiálu
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

čt prosinec 21, 2006 3:20 pm
Autor Zpráva
bright
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 7541
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Tohle videjko je fakt dobrý Citovat

Azarael napsal:
http://www.youtube.com/watch?v=n3UykMQi6ys&mode=related&search=

tohle by měli v naší telce dávat taky Very Happy

Viděl jsi film Almost Normal? Jeho děj je postaven na tom samém principu.
_________________
It's not easy to be green.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

čt prosinec 21, 2006 12:55 pm
Autor Zpráva
Azarael
uživatel+


Založen: 30.12.2005
Příspěvky: 153
Bydliště: spíš Plzeň

Předmět: Tohle videjko je fakt dobrý Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=n3UykMQi6ys&mode=related&search=

tohle by měli v naší telce dávat taky Very Happy
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  

ne prosinec 10, 2006 2:06 am
Autor Zpráva
Libor
šaman


Založen: 27.9.2005
Příspěvky: 2116
Bydliště: Praha

Předmět: Slova Citovat

TXB napsal:
Petr_K napsal:
Blahopřeju! Reakce mamky se nediv a chápej ji, je to vážná věc a není jednoduché najednou přijít o iluze a představy o budoucnosti svého dítěte, o těšení se na vnoučata někdy v budoucnu atd... Ale uvidíš že to bude dobrý, všechno chce jenom svůj čas... Wink

Díky Smile O vnoučata myslím strach mít nemusí. Brácha je na holky, má přítelkyni, vypadá to na svatbu, takže ok. Ale ona je prostě takový plánovací typ a pokud něco nevychází do puntíku podle jejích představ, tak to většinou těžce nese buď ona sama, nebo ten, kdo za to může (protože to od ní schytá). Proto jsem taky do poslední chvíle nevěděl, jak zareaguje, prostě jestli mi nebude něco vyčítat... naštěstí ne.


Mozna nevi jak reagovat. Je to pro vas vsechny velika sance Wink Sance si byt bliz... Nepujde to hned, ale podari se mnohe... Wink
_________________
Jsem...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 09, 2006 10:38 pm
Autor Zpráva
Nikom
šaman


Založen: 1.10.2005
Příspěvky: 2334
Bydliště: Hradec Králové, Vysoké Mýto

Předmět: to TXB Citovat

To co jsi tady popisoval je podle toho, co vím, dost časté... rodiče potřebují čas si to srovnat - prostě jenom čas. Nic víc.
Já když jsem se přiznal, tak, ačkoli to mamka vzala výborně, cítil jsem z toho takovou divnou prázdnotu... Nějaký měsíc to trvalo, ale pak se to najednou rozplynulo a všechno bylo fine...
neboj, bude to dobrý, jenom vydrž...
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
      Na začátek stránky  

so prosinec 09, 2006 9:34 pm
Autor Zpráva
TXB
šaman


Založen: 1.8.2006
Příspěvky: 1937

Předmět: Citovat

Petr_K napsal:
Blahopřeju! Reakce mamky se nediv a chápej ji, je to vážná věc a není jednoduché najednou přijít o iluze a představy o budoucnosti svého dítěte, o těšení se na vnoučata někdy v budoucnu atd... Ale uvidíš že to bude dobrý, všechno chce jenom svůj čas... Wink

Díky Smile O vnoučata myslím strach mít nemusí. Brácha je na holky, má přítelkyni, vypadá to na svatbu, takže ok. Ale ona je prostě takový plánovací typ a pokud něco nevychází do puntíku podle jejích představ, tak to většinou těžce nese buď ona sama, nebo ten, kdo za to může (protože to od ní schytá). Proto jsem taky do poslední chvíle nevěděl, jak zareaguje, prostě jestli mi nebude něco vyčítat... naštěstí ne.
 
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
      Na začátek stránky  
Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 51, 52, 53  Další

 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


      Na začátek stránky  

Strana 38 z 53
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 51, 52, 53  Další
Přejdi na:  

width=30/ Poslední příspěvky width=30/
         

 
   
Postaveno na phpBB, překlad Azu
Provozuje bodyia.cz
 
         
TOPlist